21 günlük şeker orucuna varmısınız arkadaşlar :)

bunu yapmıtım ve çok güzel kilo vermiştim ama eski beslenme düzenine dönünce kilolar geri geldi.tekrar yapmam lazım.

Aylarca da şeker yemesem, aklımda çikolatalar, profiteroller, cheesecakeler var üzgünüm :mad:
Ama ciddi ciddi ilk günlerdeki gibi kriz olmuyor.
Benim 13 Mayıs' ta 1 ay olacak.
Bakalım ne kadar dayanacağım :cool:

Gerçekten şekere hiç ihtiyaç duymuyor insan sağlıklı beslendiğinde..ben de zayıf olmama ve şeker hastalığım olmamasına rağmen kullanmıyorum..Herkese de tavsiye ederim düşünsenize kanser bu kadar yaygınken üstüne siz şeker aldıkça vücut durduk yere yabancı bi maddeyle uğraşıyor..eğer böyle düşünürseniz vazgeçmeniz kolay oluyor..

bende başlıyorum yarından itibaren 21 gün dayanırım inşallah 21 gün sonra şekere elvada demiş olacağım

bende baslıyorum yarın.önceden baslayıp bozdum ama ınan faydası oluyor canınız cekmıyor sonra bozdm fakat :KK43: yarından ıtıbaren hem dıyete baslıyorum bnnla bırlıkte sekerı yasaklıyorum tatlı olrak kuru kayısı yıcem oda kabız olmamk ıcın herkese kolay gelsn .))

Şekersiz 3. günüm :) O kadar alışmışım ki şekerli bir hayata gerçekten zor ama çok rahatlatıcı.
Kendime alternatif tarifler bulmaya başladım bu süreçte. Pekmezli fıstık ezmesi, muzlu kakaolu dondurma mesela :)
Şeker detoksu çok güzel, gelsenize :)

6. günün içindeyim ve 2.1 kilo kaybettim. Ben biraz rahatlamak, bağımlılığımı bırakmak icin baslamıstım ama kilo kaybı da mutlu ediyor tabi :)

8. günümdeyim ve hiç kaçamak yapmadım, kendim çalıp kendim oynuyorum sanırım burada :KK49:
Bir hafta sonunda tam 2.5 kilo verdim. Dikkat de ettim tabii ki yedikleime.
Ama asıl olan cildim sanki daha güzel şu aralar :KK37:

Dün akşam yemeğinden sonra yediğim tatlıları görünce kendimi o kadar kötü hissettim ki :KK43: kilom yok hatta zayıfım bile diyebilirim ama şeker tatlı şeyler beni hasta edecek ilerde hissediyorum.yemeğe hiç düşkün değilim ama tatlı olunca akan sular duruyor.Dün karar verdim bugünden itibaren başladım.Şimdi sadece rafine şeker mi tüketmiyoruz yoksa tatlı hiç bişey mi yok?bir yerde patates ve pirinç de yasak diye okudum 21 gün boyunca.Nasıl yapıyosunuz?Bi de tamamlayıp tatlı isteğinde değişim olan var mı ?Amacım kilo vermek değil sadece sağlıklı beslenmek.

Ben daha once 4 gun yaptım. Baya inceldim. Sonra biraktim. Simdi yine basliycam birde meyve yasak falan diyorlar. Ben meyveyide azaltmaya kalkinca daha beter yemeye başladım. Tamam meyvede şeker var ama o yediğimiz pastalar tatlilat kadar degil.

ayy ben de mi başlasam gaza geldim şimdi..
malum yarın kutsal pazartesi.. şeker orucuna başlayıp salı günü bırakma keyfi yaparsam yazarım buraya :KK70:

ilk önce çayı, kahveyi şekersiz içerek başlayayım en iyisi. yavaş yavaş tatlıyı da azaltırım. bakalım..

seker tüketmeyince kilo da verilir, ben de denemeyi düşünüyorum ama sadece 21 gün, fazlası zarar bence

Ben de yarin şeker orucuna başlayacağım, diyet yaparken kilo veriyor olsam da paketli gıdaları birakamiyorum, elim ayağıma dolaşıyor çikolata yemeyince:110:

X