21 haftalık hamileyim, evimiz çok küçük, taşınmalı mıyım? Bu evde bebek bakılır mı?

Buz ruhu

Muhattap değil muhatap
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2017
655
2.386
65 m2 3 kisilik bir aile icin gercekten çok küçük. Hele ki bakıcı ya da anne gelecekse çok bunalırsınız. Çocuğu da birkaç sene kendi yanında yatırmak bana hiç mantıklı gelmiyor. Kızımı 5, 6 aylıkken kendi odasına yatırdım ben. Evet gece sık uyanma dönemlerinde çok rahatsız edici bir durumdu ama sonra çok rahat ettim. Mesela kızım ne karanlıktan korkar ne de yalnızlıktan. Yurtdışına çıkış durumunuz kesin ve yakin olsa biraz dişinizi sikabilirdiniz ama şu halde bence hiç mantıklı değil. Geçin geniş bir eve rahat rahat yaşayın. Eskiden koşullar farklıymış, çocukluğumuzla bağlantılı olduğu için bunlara genelde olumlu anlamlar yükleriz ama eski sevicilik yapmaya da gerek yok. Eskide keramet olsaymış bit pazarına nur yağarmış.

bir_fincan_kahve

Üye
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2020
373
629
65 m2 3 kisilik bir aile icin gercekten çok küçük. Hele ki bakıcı ya da anne gelecekse çok bunalırsınız. Çocuğu da birkaç sene kendi yanında yatırmak bana hiç mantıklı gelmiyor. Kızımı 5, 6 aylıkken kendi odasına yatırdım ben. Evet gece sık uyanma dönemlerinde çok rahatsız edici bir durumdu ama sonra çok rahat ettim. Mesela kızım ne karanlıktan korkar ne de yalnızlıktan. Yurtdışına çıkış durumunuz kesin ve yakin olsa biraz dişinizi sikabilirdiniz ama şu halde bence hiç mantıklı değil. Geçin geniş bir eve rahat rahat yaşayın. Eskiden koşullar farklıymış, çocukluğumuzla bağlantılı olduğu için bunlara genelde olumlu anlamlar yükleriz ama eski sevicilik yapmaya da gerek yok. Eskide keramet olsaymış bit pazarına nur yağarmış.
Evet, ben kendi psikolojimden de korkuyorum, fenalık gelecek hepimize gibi geliyor.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-10-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 79 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudu sizi görmek, sizi duymak, size özgü kokuyu tanımak ve sütünüzü tatmak için hazırlanıyor. Bebeğinizin doğumu artık çok uzak değil. Bebeğinizin derisinin, cildinin her santimetre karesinde yaklaşık 110 ter bezi, 15 yağ bezi ve 3300 ısıya duyarlı hücre bulunur. Annelerde bugünlerde tekrar sık idrara çıkma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın