22 aylık kızım otizm şüphesi

Yasakladık dediğinize göre aktif şekilde kullanıyordunuz demek oluyor. Bu konuşmasını ertelemiş. Ayrıca aşkım - kızım dediğinizde bakıyorsa onları adı olarak tanıyor çocuk. Siz aşkım - kızım derken birden ayşe derseniz bana denmiyor demek ki deyip bakmıyordur. 😊 Bir çok geç konuşmayla ilgili başvuran danışanımın geçmişinde ekran oluyor. Biraz ilgilenirseniz konuşma süreci hızlanacaktır

İlgi kısmını biraz açar mısınız Örneğin yemek yerken konuşmaya çalışıyoruz çok lezzetli değil mi sevdin mi vs diye ama o yemeğe odaklanmış
Yasakladık dediğinize göre aktif şekilde kullanıyordunuz demek oluyor. Bu konuşmasını ertelemiş. Ayrıca aşkım - kızım dediğinizde bakıyorsa onları adı olarak tanıyor çocuk. Siz aşkım - kızım derken birden ayşe derseniz bana denmiyor demek ki deyip bakmıyordur. 😊 Bir çok geç konuşmayla ilgili başvuran danışanımın geçmişinde ekran oluyor. Biraz ilgilenirseniz konuşma süreci hızlanacaktır.
İlgi derken biraz açar mısınız ben sürekli konuşmaya çalışıyorum yemek yerken sadece yemeğe odaklanıyor çok lezzetli sen bu yemeği sevdin mi falan diyorum dikkati dağılsın diye ama bakmıyor bende öğrenilmiş çaresizlik yaşıyorum aynanın önüne geçip beraber kelimeleri öğretmeye çalışıyoruz Hoşuna gidiyor deniyor Yapamayınca kaçıyor

İlgi kısmını biraz açar mısınız Örneğin yemek yerken konuşmaya çalışıyoruz çok lezzetli değil mi sevdin mi vs diye ama o yemeğe odaklanmış

İlgi derken biraz açar mısınız ben sürekli konuşmaya çalışıyorum yemek yerken sadece yemeğe odaklanıyor çok lezzetli sen bu yemeği sevdin mi falan diyorum dikkati dağılsın diye ama bakmıyor bende öğrenilmiş çaresizlik yaşıyorum aynanın önüne geçip beraber kelimeleri öğretmeye çalışıyoruz Hoşuna gidiyor deniyor Yapamayınca kaçıyor
Yemek yerken yemeğine odaklansın zaten, ne yediğini bilsin. 😊 Ne yediği üzerine bilgi verebilirsiniz. (bunu akademik bilgi diye yorumlamayın lütfen) küçük yeşil bezelyeler tarladan toplanmış, anne onu almış, yıkamış pişirmiş kızımda yemiş. Sonra çok sağlıklo olma yoluna girmiş gibi. Ama asıl etkili olacağınız kısım, bol bol kitap okuyun. O kitaba baksın, resimlerini görsün siz okuyun. Herşey hakkında onunla konuşun. Sokağa mı çıktınız, gördüğünüz şeyleri anlatın. Balkona çıkın uçan kuşlara bakın. Bol bol çocuk şarkısı söyleyin. Dinlemiyor gibi görünsede siz devam edin. Önce bilgiyi alıp kodlayacak sonra kullanacak.

Doktora götürdünüz mü.? Size kendi hikayemi anlatayım. 21 aylık dönme, kelime tekrarı, yan bakış bazen var.ve değişik el hereketleri var. Ve 3 doktora götürdüm otizm tanısı almak üzere. Ve her psikytridemne yazık ki zaman kaybettiriyor anlamıyorlar bazıları küçük bebekleri. Konuda iyi olan sabri hergüner hoca var takip edin derim.konuşmak isterseniz konuşabilirim telefonda

Doktora götürdünüz mü.? Size kendi hikayemi anlatayım. 21 aylık dönme, kelime tekrarı, yan bakış bazen var.ve değişik el hereketleri var. Ve 3 doktora götürdüm otizm tanısı almak üzere. Ve her psikytridemne yazık ki zaman kaybettiriyor anlamıyorlar bazıları küçük bebekleri. Konuda iyi olan sabri hergüner hoca var takip edin derim.konuşmak isterseniz konuşabilirim telefonda
Sonuç ne oldu cocugunuz nasıl

X