22 yaşında 9 Aylık evliyim boşanmak doğru bir karar mı?

Ayrıl ayrıl ben 2 ayda ayrılmış insanım.
Eşyalarımı toplandığımda şoklara girdiler. İnanamadılar.

Ben nedenlerim senden farklıydı.

İnan hayatın çok daha güzel olur, çok dah güzel evlilik yaparsın.
Ben çok mutlu bı evlilik yaptım.
Niye inanmadılar onu anlamadım. 🤣 Çok mu inanılmaz bir şey? :KK70: :KK70::KK70:

Benim eşimde ayda 1 iki ayda 1 birlikte oluyordu. 4-5 kez benim çabalarımla birlikte olduktan sonra 7 ayda 8 ayda bir olmaya başladı. Çocuk dogduktan sonra ise sıfır bildiğin sıfır.... aynı senin gibi sarılma yok opme oksama konusma guzel bir sozcuk yok... ben hata ettim bir de cocuk oldu. Sen o hatayi yapma... ben bosaniyirum ama keşke keşke keşke evliligimin ilk yılı boşansaymışım. Skmdiye dek belki de beni arzulayan seven birini bulmuştum çoktan... belki de... simdi sadece yipranmış yaşlanmış omrumun en guzel yillarinı çöp etmiş biriyim.
Ama zararin neresinden donulurse kardır.
Bir akrabam 2 ay icinde bosandı 2 yil sonra gic evlejmemiş bir erkekle adam gibi bir adamla evlendi 2 ocugu var esime tapiyorum diyor. Allah mutlulugunu daim etsin inş. Sen de nisan arkadasım düzelmez ... Hayatını ziyan etme...

Sakın çocuk yapma, sen boşanmak istiyorum deyince çocuk isteyip seni el mahkum bırakmaya çalışabilir, sakın kanma. Aklın varsa git ailenin yanına, keyfine bak.
Katılıyorum, hatta ekliyorum.

'' Bi çocuğumuz olsun bak herşey değişecek, çocuk bizi birbirimize bağlayacak. Dünyanın en iyi kocası babası olacağım. '' diye vaatlere de kanma konu sahibi. Sevdiği için değil, hizmetçisi kaçmasın diye yapacak bunları. Birkaç gün iyi görünecek. Köprüyü geçtikten sonra hooooop eski düzen kaldığı yerden devam.
Resmen seni hizmetçi diye almış bu adam konu sahibi. Anası yaşlanmış tabi, utanmadan bu yaştan sonra hizmet ettiremez. Ne yapacaktı herifçi ? Bulacaktı saf bir kız, kandıracaktı. '' Sıkılınca anneme git'' in meali' 'Evde yatacağına git az hizmetini gör canım anamın' ' dır. Annene gitmeni istememesinin sebebi ise gözünü açıp da elinden alacakları için korkmasıdır. Çünkü bu saatten sonra senden safını bulamaz.
Yani konu sahibi, böyle bir adam çocuk isterse de senin ayağını eve bağlamak için ister. Yapma kardeşim, yeme bunları.

Abla ben de artık öyle düşünüyorum ben 22 yaşındayım o 24 sevgimi belli edemiyorum diyor ama nişanlıyken gayet ediyordu bana kurban olduğum diyerek hitap ederdi çok güzel bir kalbi vardı nereye gitti nasıl oldu aklım almıyor. Görüyorum babası da bu şekilde davranıyor annesine belki aileden gördüğü bu.. Ama ben onun annesi değilim... Şimdi böyle yazdım vicdan azabı çekiyorum çünkü 9 ayın 1 ayı da olsa mutlu etti beni. Rabbim hepimizi değer bilen insanlarla karşılaştırsın inşaallah.. Çok teşekkür ederim herkese güzel yaklaşımları için..
Şöyle düşün, sen onu her gün mutlu etmek mecburiyeti taşıyorken onun seni 1 ay mutlu etmiş olmasını lütuf olarak görmemelisin. Benim 6 yıllık kocam dün biraz tartıştık, surat sallıyorum diye dün akşam yemeği yaptı, sabah kahvaltı hazırladı, çocuklarla ilgilendi. Psikolojik rahatsızlığım var, dünkü yaşadığımız şey ağır geldi, parmağımı kaldıracak mecalim yok. Suçunu da biliyor, pişmanlık duyuyor. Senin herif genel anlamda olmamış, babadan böyle gördü diye bahane yaratma. Çok adam var, babası çöp ama kendisinin kişiliği oturmuş, adaletli, vicdan insaf sahibi.

Ben yaşadıklarımda komik bı yan görmüyorum.
Siz neye güldünüz bu kadar!!!
Kusura bakmayın yaşadıklarınızı bilmiyorum. İnanamama olayını anlamadım,neye inanamadılar? Kırdıysam özür dilerim, bugün kafam çarşaf gibi, biraz yanlış algılamış olabilirim.

Çok gençsiniz ve yaşadıklarınız normal değil. Bir evlilik böyle olmamalı. Lütfen çocuğunuzda yokken bu adamdan kurtulun. Ne güzel aileniz arkanızdaymış. Gücünüzü toplayın ve boşanın. Bu adam sizi hiçbir zaman mutlu etmez.

Kusura bakmayın yaşadıklarınızı bilmiyorum. İnanamama olayını anlamadım,neye inanamadılar? Kırdıysam özür dilerim, bugün kafam çarşaf gibi, biraz yanlış algılamış olabilirim.
Böyle bi cevaba saygım sonsuz teşekkür ederim kibarlığınızdan dolayı.

Neden inanmadılar çünkü son derece kötü insanlardı.

Benim ailem beni kabul etmezmiş ki ailem aşırı ileri görüşlü medeni insanlar akılları sıra kurnazlar ya, artık onlarla olmak zorundaymışım olan olmuşmuş, benim işim ve maaşım çok iyiydi. Maaşımı bile aralarında konuşup bölüşmüşler.
2 aylık yeni gelin evini dağıtmak istediler eşyalarımı dahi kullanamadım.
İnanın oturamadım üzerlerinde, kullanmadım, kullandırtmadılar.
Sürekli insanı huzursuz eden sürekli ailesi laf sokan, akrabaları da dahil, sürekli beni kendi hatası yüzünden olan borçları için kullanmak isteyen insanlardı.

Daha çok çok çok konu varda.
Birde beni yok sayıyorlardı. Maaşımı kendi aralarinda konuşup bölüşüyorlar, evimi kullandırtmıyorlar, akrabalar bir olup olmadık laf sokmalar.
Evet bunların hepsiyle baş ettim ama.
Ailemin evine geldiğim gibi en ağır depresyonna girdim. Size anlatamam neler yaşadım.

Hele şahısla yaşadıklarım tam bı facia.

İşte bu kadını kendilerine köle yapmak isteyen zihniyet.

O yüzden boşanmak isteyen bı kadın inanın rahat yerini bırakmak.
Hepimiz bı ana bı baba kuzusuyuz.
Kimsenin çilesini çekmek zorunda değiliz.

Çok mutlu bı evlilik yaptım. Adam nasıl olur eşimde gördüm.
Eşime kul kurban oluyorum. Bı dediğini iki etmiyorum.
Bana öyle güzel eşlik yapıyor ki...
Allah herkesi iyilerle karşılaştırsın inşallah.

Valla okurken üzüldüm durumunuza. Bir öküzle evlenmişsiniz ne yazık ki Allah yardımcınız olsun. Çocuk yapmayın bu adama çünkü evliliğiniz hiç iyi bir yere gitmiyor.

Böyle bi cevaba saygım sonsuz teşekkür ederim kibarlığınızdan dolayı.

Neden inanmadılar çünkü son derece kötü insanlardı.

Benim ailem beni kabul etmezmiş ki ailem aşırı ileri görüşlü medeni insanlar akılları sıra kurnazlar ya, artık onlarla olmak zorundaymışım olan olmuşmuş, benim işim ve maaşım çok iyiydi. Maaşımı bile aralarında konuşup bölüşmüşler.
2 aylık yeni gelin evini dağıtmak istediler eşyalarımı dahi kullanamadım.
İnanın oturamadım üzerlerinde, kullanmadım, kullandırtmadılar.
Sürekli insanı huzursuz eden sürekli ailesi laf sokan, akrabaları da dahil, sürekli beni kendi hatası yüzünden olan borçları için kullanmak isteyen insanlardı.

Daha çok çok çok konu varda.
Birde beni yok sayıyorlardı. Maaşımı kendi aralarinda konuşup bölüşüyorlar, evimi kullandırtmıyorlar, akrabalar bir olup olmadık laf sokmalar.
Evet bunların hepsiyle baş ettim ama.
Ailemin evine geldiğim gibi en ağır depresyonna girdim. Size anlatamam neler yaşadım.

Hele şahısla yaşadıklarım tam bı facia.

İşte bu kadını kendilerine köle yapmak isteyen zihniyet.

O yüzden boşanmak isteyen bı kadın inanın rahat yerini bırakmak.
Hepimiz bı ana bı baba kuzusuyuz.
Kimsenin çilesini çekmek zorunda değiliz.

Çok mutlu bı evlilik yaptım. Adam nasıl olur eşimde gördüm.
Eşime kul kurban oluyorum. Bı dediğini iki etmiyorum.
Bana öyle güzel eşlik yapıyor ki...
Allah herkesi iyilerle karşılaştırsın inşallah.
Ay nereden bulmuştunuz bu yiyici sürüsünü?
Eskisi gibi sanıyorlar hala galiba. Hani eskiden kadının pek değeri yoktu, kapanın elinde kalıyordu falan. Babaannemin ninesinin anlattığı bir olay var '' Deden beni tarladan kaptığı gibi sırtına attı, bir yerden sonra indirdi, kolumdan çekiştirerek götürdü, böyle biraz daha ilerledikten sonra bıraktı yürümeye devam etti. Çok ilerlemiştik, geri dönsem akşamı bulacaktır varmam, babam da şüphelenip dayağı basacaktı. Başıma gelecekleri düşünüp mecbur gittim arkasından. ''
O hanzoların kafası 1940 larda kalmış galiba.

Ay nereden bulmuştunuz bu yiyici sürüsünü?
Eskisi gibi sanıyorlar hala galiba. Hani eskiden kadının pek değeri yoktu, kapanın elinde kalıyordu falan. Babaannemin ninesinin anlattığı bir olay var '' Deden beni tarladan kaptığı gibi sırtına attı, bir yerden sonra indirdi, kolumdan çekiştirerek götürdü, böyle biraz daha ilerledikten sonra bıraktı yürümeye devam etti. Çok ilerlemiştik, geri dönsem akşamı bulacaktır varmam, babam da şüphelenip dayağı basacaktı. Başıma gelecekleri düşünüp mecbur gittim arkasından. ''
O hanzoların kafası 1940 larda kalmış galiba.
Hani insanlar diyor ya evlendikten sonra herşey değişti.
Böyle olsa kabul edilir mi ki hiç.

Ya işte kader diyorum demek ki Allah bunları yaşamamı istedi daha iyi bı insan olmam için...
Dicek bişey bulamıyor insan ama hiç isyan etmedim.

Oooo bunlar ne ki daha neler neler...

Fakat çevrem ailem çok iyi ve ileri görüşlü olduğu için bu konu hayatımın hiç bir döneminde konu dahi olmadı. Konuşulmadı. Hele abim gel gel sen niye kendini üzüyorsun gibi öyle güzel konuşmuştu ki. Eşim bir kere bile sormadı.

Hep diyorum arkadaşlarıma komşularıma, kızınız evlenir balık bastan kokar. Baktınız olumsuz, kiziniz mutsuz, kızınızı mutlu etmicek hiç ışık yok, gelecek yok hiç kızınızı tutmayın. Hemen alın.

Ben yaşadığımım için bir kadın evlenip mutsuz olduysa çok iyi anlıyorum onları.

Aileniz arkanızda
Gencsiniz
Anladığım kadarıyla çekip gidecek cesaretiniz de var
Bu kadar sevgisiz bir insana tahammül etmek zorunda değilsiniz
Ne demek düğün gününden başka sarılıp uyumadı alo kız diye sesleniyor?
Bu evlilik sonrası değişmekle ilgili değil ki
İnsanın sevdiğine sarılıp aşkım bebeğim canım demesi için cicim aylarına gerek yok ki

Merhaba arkadaşlarım ablalarım.. yardımınıza çok ihtiyacım var. Biraz uzun oldu ama nolur okuyun yardımcı olun bana.. Eşimle Eylül ayında tanıştık 4 aylık yalvarma, peşimden koşma kapımın önüne gelip bekleme ağlama sonucunda Aralık ayında hayatıma kabul ettim. Sevgili olduk Martta nişanlandık ve Eylül'de evlendik. O kadar çok sorunum var ki. Yüz yüze tartışamıyoruz en ufak suratım düşsün benden çok o surat asıyor. Günlerce konuşmasam günlerce konuşmuyor. Nişanlıyken hep çocuğumuz olsun hemen derdik evlendikten sonra biraz bekleyelim zamanı var demeye başladı 9 aydır bekliyorum. Normalde kadın istemez erkek ister bebeği ama ben çok istediğim halde kabul ettiremedim. Doğal olarak benim de hevesim kaçtı zaten bu durumdayken bebeği düşünmek istemiyorum. Ben çok bakımlı biriyim kişisel temizliğime her zaman çok dikkat ederim. hatta ilk nişanlandığımızda kimse yakıştıramamıştı bizi eşimin zengin vs. Olduğunu düşünmüşlerdi. Yoksa ona bakmayacağımı söylüyorlarmış arkamdan. Biraz özel ama 1 buçuk 2 ayda bir ilişki yaşıyoruz o da ben yanıma yaklaşmadığın için gururum inciniyor diye üzülüp ağlayıp kavga çıkardıkran sonra oluyor. Evlendiğimizden beri bir kere gelip sarılıp öptüğünü bilmiyorum. Ben yaklaşınca şakayla karışık git yaa bi dur vs. Sözler ediyor sanki kadın gibi naz yapıyor itiyor beni. Zoruma gidiyor uzaklaşıyorum. Bu arada defalarca konuştum bunları bana karşı biraz ilgili ol biraz sevgi göster diye. Benim adım evde "hişt, kız, aloooo" bu şekilde çağırılıyorum. Ben ona aşkım hayatım canım derken. Tabii ki evlilik bu nişanlılık gibi olmaz diyeceksiniz ama daha 1 yıllık bile evli değiliz ki.. Ben hayat dolu bir insanımdır her zaman enerji doluyumdur. Ama artık içimde o enerji, istek mutluluk yok. Bu evde sadece temizlik, yemek, çamaşır bulaşık yıkamak için varmışım gibi geliyor artık. Evden çıkmıyorum psikolojim altüst oldu. Sürekli azar işittiğim için o psikolojiye kapılmışım kendi ailemle görüştüğümde sürekli babam birşeylere kızacak sanıyorum anne hadi babam kızmasııın diyip durduğum için annem anladı burada çok ezildiğimi. Çok ağladı. Yaptığım yemeklere ben de dahil herkes bayılırken o sürekli kusur buluyor. Bir bardak suyunu dahi mutfaktan gelirken bile kendi almıyor. Her sabah 7 de uyandırıyorum işe gitmesi için zar zor işe gönderiyorum. (çalışmayı sevmiyor) o gittikten sonra uyuduğum zaman kızıyor. Ben çalışıyorum sen uyu anca diye. Çalışmak istiyorum izin vermiyor. akşam gelip yemek yedikten sonra beni evde tek başıma bırakıp arkadaşlarıyla dışarı çıkıyor. Geldiğinde de uykudan gözlerini açamıyor sırtını dönüp uyuyor düğün gecesi hariç bir kere uyurken sarıldığını bilmem. Evde sıkılıyorum diyorum sıkılıyorsan annemlere git diyor çok iyi anlaşıyorum eşimin ailesindeki herkesle ama oraya gittiğimde akşam yemeğe kendisi de oraya geliyor ve kayınvalidem eşimin dizinin dibinden ayrılmıyor , sanki onun eşi oymuş gibi davranıyor eşime ayağının altına kurban olduğum diye hitap ediyor ve o da annesine her gün daha da aşık olduğunu söylüyor. Anneni mi çok seviyorsun beni mi diye şakayla karışık sorduğumda annemi seviyorum tabiki sorman hata diye bir cevap aldım. Aynı zamanda benim ailemde sürekli kusur arıyor. Onlarla beni bir yere göndermiyor ablama gelinlik ve ev eşyası almaya gidilecek iki kardeşiz benden başka kardeşi yok beni istedi yanında ve beni de çağırdılar. O kadar doldum ki artık ne yapacağımı bilmiyorum. Eğer oraya da göndermezse kalbimden geçen tek şey eşyalarımı toplayıp ailemin evine dönmek. Annem az buçuk biliyor bu yaşadıklarımı kapımız her zaman açık sana dedi. Sizce ne yapmalıyım her yolu denedim herşeyi yaptım ama bir türlü mutlu olamıyorum düzelmiyor durumlar. Ayrılırsam herkesin bana bakışı farklı mı olur dul diye? Ya da pişman olur muyum sizce? Lütfen yardım edin fikirlerinize ihtiyacım var bitik durumdayım artık...
9 ay geçmiş ama bir ömür geçmez canım. Sakın sakın bu adam baba olacak bir adam değil :KK57:. Ailen seni hızmetçi ol diye büyütmedi, dünyaya gelme amacın o adamın evivin bekçisi olmak değil...

ah be canım daha çok gençsin. Eğer içinden ona şans vermek geliyosa konuş dene baktın düzelmiyo, ailende arkandaysa çekme bu adamı. 2 sene sonra 24 yaşında olacağına 30 yaşında hissedeceksin kendini. Aman diyim hemen çocukta yapmayın zaten sonra bide evlat için katlanıyosun hayatın tamamen kayıp gidiyo. Değer vermiyosa sende ailenin yanında değerini bil. Böyle adamla ömür geçmez

Merhaba arkadaşlarım ablalarım.. yardımınıza çok ihtiyacım var. Biraz uzun oldu ama nolur okuyun yardımcı olun bana.. Eşimle Eylül ayında tanıştık 4 aylık yalvarma, peşimden koşma kapımın önüne gelip bekleme ağlama sonucunda Aralık ayında hayatıma kabul ettim. Sevgili olduk Martta nişanlandık ve Eylül'de evlendik. O kadar çok sorunum var ki. Yüz yüze tartışamıyoruz en ufak suratım düşsün benden çok o surat asıyor. Günlerce konuşmasam günlerce konuşmuyor. Nişanlıyken hep çocuğumuz olsun hemen derdik evlendikten sonra biraz bekleyelim zamanı var demeye başladı 9 aydır bekliyorum. Normalde kadın istemez erkek ister bebeği ama ben çok istediğim halde kabul ettiremedim. Doğal olarak benim de hevesim kaçtı zaten bu durumdayken bebeği düşünmek istemiyorum. Ben çok bakımlı biriyim kişisel temizliğime her zaman çok dikkat ederim. hatta ilk nişanlandığımızda kimse yakıştıramamıştı bizi eşimin zengin vs. Olduğunu düşünmüşlerdi. Yoksa ona bakmayacağımı söylüyorlarmış arkamdan. Biraz özel ama 1 buçuk 2 ayda bir ilişki yaşıyoruz o da ben yanıma yaklaşmadığın için gururum inciniyor diye üzülüp ağlayıp kavga çıkardıkran sonra oluyor. Evlendiğimizden beri bir kere gelip sarılıp öptüğünü bilmiyorum. Ben yaklaşınca şakayla karışık git yaa bi dur vs. Sözler ediyor sanki kadın gibi naz yapıyor itiyor beni. Zoruma gidiyor uzaklaşıyorum. Bu arada defalarca konuştum bunları bana karşı biraz ilgili ol biraz sevgi göster diye. Benim adım evde "hişt, kız, aloooo" bu şekilde çağırılıyorum. Ben ona aşkım hayatım canım derken. Tabii ki evlilik bu nişanlılık gibi olmaz diyeceksiniz ama daha 1 yıllık bile evli değiliz ki.. Ben hayat dolu bir insanımdır her zaman enerji doluyumdur. Ama artık içimde o enerji, istek mutluluk yok. Bu evde sadece temizlik, yemek, çamaşır bulaşık yıkamak için varmışım gibi geliyor artık. Evden çıkmıyorum psikolojim altüst oldu. Sürekli azar işittiğim için o psikolojiye kapılmışım kendi ailemle görüştüğümde sürekli babam birşeylere kızacak sanıyorum anne hadi babam kızmasııın diyip durduğum için annem anladı burada çok ezildiğimi. Çok ağladı. Yaptığım yemeklere ben de dahil herkes bayılırken o sürekli kusur buluyor. Bir bardak suyunu dahi mutfaktan gelirken bile kendi almıyor. Her sabah 7 de uyandırıyorum işe gitmesi için zar zor işe gönderiyorum. (çalışmayı sevmiyor) o gittikten sonra uyuduğum zaman kızıyor. Ben çalışıyorum sen uyu anca diye. Çalışmak istiyorum izin vermiyor. akşam gelip yemek yedikten sonra beni evde tek başıma bırakıp arkadaşlarıyla dışarı çıkıyor. Geldiğinde de uykudan gözlerini açamıyor sırtını dönüp uyuyor düğün gecesi hariç bir kere uyurken sarıldığını bilmem. Evde sıkılıyorum diyorum sıkılıyorsan annemlere git diyor çok iyi anlaşıyorum eşimin ailesindeki herkesle ama oraya gittiğimde akşam yemeğe kendisi de oraya geliyor ve kayınvalidem eşimin dizinin dibinden ayrılmıyor , sanki onun eşi oymuş gibi davranıyor eşime ayağının altına kurban olduğum diye hitap ediyor ve o da annesine her gün daha da aşık olduğunu söylüyor. Anneni mi çok seviyorsun beni mi diye şakayla karışık sorduğumda annemi seviyorum tabiki sorman hata diye bir cevap aldım. Aynı zamanda benim ailemde sürekli kusur arıyor. Onlarla beni bir yere göndermiyor ablama gelinlik ve ev eşyası almaya gidilecek iki kardeşiz benden başka kardeşi yok beni istedi yanında ve beni de çağırdılar. O kadar doldum ki artık ne yapacağımı bilmiyorum. Eğer oraya da göndermezse kalbimden geçen tek şey eşyalarımı toplayıp ailemin evine dönmek. Annem az buçuk biliyor bu yaşadıklarımı kapımız her zaman açık sana dedi. Sizce ne yapmalıyım her yolu denedim herşeyi yaptım ama bir türlü mutlu olamıyorum düzelmiyor durumlar. Ayrılırsam herkesin bana bakışı farklı mı olur dul diye? Ya da pişman olur muyum sizce? Lütfen yardım edin fikirlerinize ihtiyacım var bitik durumdayım artık...
Ya aklıma tek bir şey geldi sanki bişeyleri kamufle etmek için mi evlendi cinsel hayat da yokmuş acaba cinsel eğilimi mi farkli anlaşılmasın diye mi evlendi arkandan bu kadar koşan bi insan evlenince böyle değişmez

Bu yaşta evlenmeniz büyük hata, ayrılın kendi mutluluğunuz, huzurunuz için çünkü evlilik hiçte böyle birsey değil, söyleyecek başka birşey bulamadım. Normalde kimseye ayrılın demem ama siz hakikaten ayrılın ya bu nedir

X