23 yasındayım ve 101 kıloyum ne yapacagımı sasırdım yaaa

sultang

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2008
310
11
merhabe bende yenı katıldım aranıza boyum 1.72 kılom 101 hep kılolu bır gençlik yasadım 18 yasında 85 kıloydum 5 yıldır kılo vermeye calısıyorum ılk hamılelıgımde 10 kılo verdım 75 dustum ama dogumdan sonra fazlasıyla aldım suan 101 oldum vermeye calıstıkca alıyolum ne yapsam olmuyo dıyetısyenede gıtmedım cunku dıyet uygulamıyorum yuruyuse gıtmeye calısıyorum bu ara bıde 5 bıyerde cay ıcıyorum sızce daha ne yapmalıyım bılmıyorum:KK5::KK5:

Kesinlikle akşam 7 den sonra yemek çerez cips vs yememelisin a uyuyacaksın yani çok kötü olursan bi meyve ye veya su iç.. Bir de yemekten önce su iç doyurucu etkisi var

arkadaşım diyet yapamıyorum diye bişeyi zaten aklından çıkar.boğazından kısmadan,abur cuburu kesmeden,masum görünen atıştırmalardan vazgeçmeden,hareketli olmadan istediğin kiloya düşemezsin..sağlıklı bir şekilde vermek istiyorsan bunları yapmalısın..yoksa hep verir verir geri alırsın..yaşam biçimini değiştireceksin..forumu biraz karıştırmanı tavsiye ederim..başarı hikayelerini oku..neler yapmışlar görürsün hemde gaza gelirsin.

canım moralini bozma kiloluyum diye de şok diyetler yapıp sağlığını bozma sakın
akşam yemeklerini geç yeme ve abur cuburu çıkart hayatından
en azından bir başlangıç olur

171 boyundayım 60 kiloyum ben bile diet yapıyorum yediğim 1 kase çorba 1 adet portakal birazdan deli gibi spor yapmaya çıkıcam...demek istediğim şu...her kilo fazla yüktür...kilo vermek istiyorsan öncelikle genetikdir ailende şişman varsa seninde kilolu olma ihtimalin var...onund ışında yemeyeceksin arkadaşım mesela üstünü çıkar ve aynanın karşısında kendini izle bunu karnın acıktığında yap vazgeçirici bir yöntemidr...onun dışında herşeyini kendin yap herkse yardım et..halı yıkancaksa sen yıka..bunları nerden biliyorum kilo verdirici birşey..ve mutsuz olma...

herseyden önce sporr ve cok hareket..
bu kilolari yerimizde otururken kaldikk ve harekete gecmezsek gidecegide yok..
diyet kelimesini aklindan cikarmani öneririm sadece saglikli ve dogru beslen..:KK16:

arkadaşım diyet yapamıyorum diye bişeyi zaten aklından çıkar.boğazından kısmadan,abur cuburu kesmeden,masum görünen atıştırmalardan vazgeçmeden,hareketli olmadan istediğin kiloya düşemezsin..sağlıklı bir şekilde vermek istiyorsan bunları yapmalısın..yoksa hep verir verir geri alırsın..yaşam biçimini değiştireceksin..forumu biraz karıştırmanı tavsiye ederim..başarı hikayelerini oku..neler yapmışlar görürsün hemde gaza gelirsin.

Eğer bunları yapamıyorum. Yemek dışında bir şeyler yemediğimde tansiyonum düşüyor, sürekli şeker krizlerim var diyorsan önce bir kan tahliline git sonra da eğer imkanın varsa akupunktur tavsiye ederim sana ben stres yüzünden aldığım kiloları veremiyordum diyette yapamıyordum boyum 1.70, 79 kiloydum şuan 65.5 kiloyum okul yüzünden devam edemesem de kilo almadım yazın devam etmeyi düşünüyorum. Verilen 1 kilo bile insanın özgüvenini yükseltiyor. Görenler en fazla 60 kilo olduğumu söylüyorlar :KK1:
Evlisin sanırım. Eşinle konuş evdeki herkes senin diyetine yardımcı olsun hatta eşinin fazla kiloları varsa o da yapsın. Ben kilo veriyim diye annem ve babam da benimle birlikte diyet yaptılar. Destek olun birbirinize :)

boyum 175 kilom 87 idi diyetisyen ve spora basladım 3 haftada 3 kg gitti sen hala diyet yapmam diyorsun yasın cok genc kendine gel ve önce bir diyetisyene git bu kulaktan dolma onu yeme bunu içme şu çayı denelerle olacak iş degil bilinçli ol ben 28 yasındayım aramızda 5 yas var senin işin cok daha kolay tam bir kan tahlili yaptır hormonların düzgünmü bunu ögren degilse tedavisini ol kilo icin cok öenmli mesela bende hipotiroid var tedavi oluyorum kilo vermem zorlasıyor haliyle ama yılmayacagım spor salonuna yazıl öyle 1 saat yürümeyle falan olmaz spor salonunda hoca eşliginde tüm vücudunu calıstıracagın 15 tane alet var sırasıyla yapıyorsun böylece düzenli spor yapmıs olursun bu şekilde bir arkadasım 6 ayda 40 kg verdi 120 kg dan 80 e indi kilosu cok olanlar daha hızlı kilo veriyor ilk zamanlarda bunun avantajını da yaşayacaksın bence böyle yap kendini toparla ve karar ver başarabilirsin

banada herkes kilon yok diyor aksi olanı kas doluyum selülitin s'si yok kilom olduğunu düşünmüyorum benim yaşam biçimim bu spor yapmadığım gün zehir gibi geliyor eksiklik hissediyorum..

Son düzenleme:
Valla tatlım ben 170 boyundayım ve 70 kiloyum çok mu kiloluyum hayır? ama bu halimle bile giyinmek gelmiyor içimden çünkü simitler fırlıyor yandan göbek önden ve soğuyorum yani... Ve ben kaç gündür sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Yaptığım en önemli şey 2 yıldır şekeri hayatımdan çıkartmakla oldu ve suyu zaten çok içerdim adım kurbağa idi ve ben her gün 2-3 lt. su içiyorum. Gece 8den sonra meyve ve su dışında bir şey yemiyorum. Peynir yerine çökelek yiyorum, mutlaka acı biber yiyorum ve her sabah ballı limonlu su içiyorum:)))))))))))))))) Umarım faydalı olabilmişimdir. Bak şekeri çıkartamam deme şekersiz içmeye alıştın mı bir daha şekerli içemiyorsun ve azaltarak bırakma birden kes! :) başarılar

Son düzenleme:
herkese teşekürler bugun sabah tan ıtıbaren sabah 1 saat yuruyus tempolu
HTML:
aksamda [HTML]1 saat] yuruyus yapacagım sabah gıttım aksamda cıkacagım zaten abur cubur yemıyorum yaklasık bır seneden berı kola ve abur cuburu bıraktım yedıgımın yarısını yemeye calısacagım bakalım devamlı yazmaya calısacagım sımdıden cok tesekur ederım yazılarınız ıcın tesekurler

herkese teşekürler bugun sabah tan ıtıbaren sabah 1 saat yuruyus tempolu
HTML:
aksamda [HTML]1 saat] yuruyus yapacagım sabah gıttım aksamda cıkacagım zaten abur cubur yemıyorum yaklasık bır seneden berı kola ve abur cuburu bıraktım yedıgımın yarısını yemeye calısacagım bakalım devamlı yazmaya calısacagım sımdıden cok tesekur ederım yazılarınız ıcın tesekurler[/QUOTE]
yeterki azimli ve istekli ol canimm basaricagina inaniyoruz:16:

diyet yapıyorum diye düşünme beslenme düzenini değiştir yavaş yavaş ver geri de almazsın 40 kilo fazlan var unu şekeri yağı kesmen lazım karar verince zor değil ben hem sigarayı bıraktım hem zayıflamaya çalışıyorum sen düşün.40 yıl düşünsem aklıma gelmeyecek yemeklerden canım istiyor burayı okuyup unutuyorum:)

ya canım niye şaşırıyosun sanki bi gun cok zayıftında ertesı gun kalktın yataktan aa bı de bakmışın 101 kılo musun:KK37: şaşırma hiç üzülme de o kadar kiloyu vermesi zor hem uzun zaman gerek hem de çok yorulursun pes edersın bence direkt liposakşın falan yaptır aldır yağlarını kurtul hem hiç bişey hissetmiyosun iz falan da kalmıyo maddi durumunu bilemem ama fiyatlarda uygun bence. kelepçe falan bunlar tehlıkeli ona verdıgın parayı lıpoşaşına ver aldır yaglarını. hem yag aldırdıktan sonra kılo vermeye devam edıyosun vucut yagı yakıyo kendılıgınden dıyet de yaparsan formunu korursun dıyet dedıgım sebze agırlıklı meyve agırlıklı yıyecekler:KK37:

Arkadaşım seni anlıyorum çünkü 128 kiloydum ben hemde troid hastasıyım belki biliyorsun nekadar zordur kilo vermek
diyetisyene gittim komik gelecek ama kadın bana ek gıda desteği uygulayacaktı neredeyse şuan 80li kilolardayım nasılmı spor sayesinde diyetten ziyade ama ki senin beslenmeden kaynaklıdır diyet +spor yapmalısın ve eminim başarırsın ve ben inanıyorumki dünyada rahmandan sonra büyük varlık insan ve çok güçlü yapabilirsin :nazar::nazar:

oncelikle hic uzme kendini .Morelini yuksek tutmalisin ki ,kendini motive edebilesin.Spor yapmak sart ve insana guc veriyor bence.ve aksam belirli bir saatten sonra yemek yememen sana cok yardimci olucak.3 beyazdan uzak durup protein agirlikli beslenip spor yaparsan istedigin kiloya ulasirsin.Basarilar diliyorum sana ve hic uzme kendini.Sadece inan basaricagina

cicimm cok fazla kılo vrmıs bırı olarkk aksm 5 ten snra hıcbseyy yememenı tvsıye edıorm sekersız cay,bıtkı cayları,sekersız kahve vs ıstedığn kadar tukett amaa bseyy yeme aksam ne yersen ye kılo yapıo cunku ve her gun 1 saat (mumkunse aksm 5-6 gbı yap) sıkı bı sporr yap..tempolu yuruyus olabılr mesela.ve moralını yuksek tutt basarcağnaa ınan :KK16::KK16:

kesinlikle umudunu kaybetme onu kaybettiğin anda herşey bitmiştir zaten. umut ve azim herşeyin ilacı bence. başarılar diliyorum...

senin sorunun diyet yapamamak sanırım, canım bak sana tavsiyem şu, 1 hafta boyunca diyet yapma ama sağlıklı beslen. doyana kadar ye. abur cubur kola falan tüketme. beyaz ekmek yerine tam buğday ekmeği ye. nohut, mercimek, tavuk, balık, tam buğday ekmeği, yumurta, haşlanmış biraz patates, salata vb gıdalarla 1 hafta boyunca beslen, daha sonra başla yavaş yavaş diyete. çünkü ilk başladığın anda açlık krizlerine girersin uyuşturucu bağımlıları gibi bu çok normal. senin ilk yapacağın iş bunları yapıp insülin seviyeni normale çekmek ve açlık krizlerine son vermek. hadi kolay gelsin sana

bende geçen yaz 2 ayda tam 12 kilo verdım 75 kiloydum herkes şaşırmıştı şuanda 63 kiloyum va kilo almıyorum eskisi gibi boyumda 1 75 şimdi ben lahana suyu içiyordum sürekli ekmek hamurişi şeker ve tuz yoktu hayatımda yag bıle koymuordum ymeklere :KK70: zayıflıcam diye çok inatçıyım yanı hergun 1 saat yürüdum keten tohumu yedımm ve yemek konusuna gelınce her yaptıgım ymegı yedım canım =) çok fazl su içiordum su görünce çok midem bulanırdı :KK70:

Son düzenleme:
X