23 yıllık arkadaşımla ne yapacağımı bilmiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

esnkhlr

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Mart 2024
10
2
22
Merhaba hanımlar, kendimi bildim bileli arkadaşım olan, biz doğmadan önce babalarımızın ortak çalıştığı bir arkadaşım var. Hep çok yakın büyüdük. Orta okuldan sonra farklı okullara gitmemiz sebebiyle görüşemedik. 1 bucuk sene önce tekrar görüşmeye başladık. İlk görüştüğümüzde ortaokulumuzdan bir cocukla sevgili olduğunu, onun için kredi çektiğini, çocuğun bu krediyi ödemediğini söyledi. Her anlamda yanında oldum. Zorla o çocuktan ayırıp borcu ödemesi için çocuğun ailesiyle iletişime geçtim. Birkaç hafta bile geçmeden başka bir arkadaşının arkadaşıyla görüşmeye başladı. Çok hızlı bir şekilde cinsellik yaşamaya başladılar. Sadece otellerde buluşmaya başladılar. Kızı uyardım fakat asla laf söz dinlemiyor. Arkadaşım eskiden geç saatlere kadar dışarıda durur istediğimiz saatte kahve içmeye çıkar gezer dolaşırdık. Şimdi saat 6 7 olduğunda eve gitmek için kıyameti koparıyor. Benim kınamdan erken ayrıldı. Nikahıma gelmedi hastayım diyerek ve hikayelerini bana gizleyerek sevgilisiyle görüştü. Evleneli 3 ay olmasına rağmen bu süreçte evime hiç gelmedi. Şimdi kendisi evleniyor. Eşim düğününe gitmememi, istersem kınaya götüreceğini söylüyor. Ben bu kadar yanında olmuş ve onun için uğraşmışken bir erkek uğruna gerçekten bu hallere girmesi beni çok düşündürüyor. Ne yapmalıyım sizce? Abartıyor muyum?

Merhaba hanımlar, kendimi bildim bileli arkadaşım olan, biz doğmadan önce babalarımızın ortak çalıştığı bir arkadaşım var. Hep çok yakın büyüdük. Orta okuldan sonra farklı okullara gitmemiz sebebiyle görüşemedik. 1 bucuk sene önce tekrar görüşmeye başladık. İlk görüştüğümüzde ortaokulumuzdan bir cocukla sevgili olduğunu, onun için kredi çektiğini, çocuğun bu krediyi ödemediğini söyledi. Her anlamda yanında oldum. Zorla o çocuktan ayırıp borcu ödemesi için çocuğun ailesiyle iletişime geçtim. Birkaç hafta bile geçmeden başka bir arkadaşının arkadaşıyla görüşmeye başladı. Çok hızlı bir şekilde cinsellik yaşamaya başladılar. Sadece otellerde buluşmaya başladılar. Kızı uyardım fakat asla laf söz dinlemiyor. Arkadaşım eskiden geç saatlere kadar dışarıda durur istediğimiz saatte kahve içmeye çıkar gezer dolaşırdık. Şimdi saat 6 7 olduğunda eve gitmek için kıyameti koparıyor. Benim kınamdan erken ayrıldı. Nikahıma gelmedi hastayım diyerek ve hikayelerini bana gizleyerek sevgilisiyle görüştü. Evleneli 3 ay olmasına rağmen bu süreçte evime hiç gelmedi. Şimdi kendisi evleniyor. Eşim düğününe gitmememi, istersem kınaya götüreceğini söylüyor. Ben bu kadar yanında olmuş ve onun için uğraşmışken bir erkek uğruna gerçekten bu hallere girmesi beni çok düşündürüyor. Ne yapmalıyım sizce? Abartıyor muyum?
Ben senin yerinde olsam suratına bile bakmam bence hiç gitme

Herkesle her zaman aynı kafa fikirde olamazsın. Zamanla kişiler değişir farklı yollar tercihler yapar ve değişir.
Siz ikiniz eskisi gibi uyumlu değilsiniz demek ki ve bu arkadaşlığı yürütecek olgunluk yok
Eşin haklı geçmişin hatrına , ve senin kınana gelmesine istinaden tebriğini yap ve ortamdan onun gibi vakitlice kalk.
Her şey değişir sen de önüne bak eşinle mutlu ol, yeni arkadaşlar edin bu kadar basit. Karmaşık bir olay yok.

Herkesle her zaman aynı kafa fikirde olamazsın. Zamanla kişiler değişir farklı yollar tercihler yapar ve değişir.
Siz ikiniz eskisi gibi uyumlu değilsiniz demek ki ve bu arkadaşlığı yürütecek olgunluk yok
Eşin haklı geçmişin hatrına , ve senin kınana gelmesine istinaden tebriğini yap ve ortamdan onun gibi vakitlice kalk.
Her şey değişir sen de önüne bak eşinle mutlu ol, yeni arkadaşlar edin bu kadar basit. Karmaşık bir olay yok.
Haklısın fakat kız hala benimle görüşmeye çalışıyor. Sürekli eşimin yanında olduğumu bilmesine rağmen keşke evlenmeseydin minvalinde şeyler söylüyor. Aramalarını açmadığımda mesajlar atıyor. Israrcı değilim onun arkadaşlığı konusunda fakat ben mi büyütüyorum diye düşünüyorum.

Öncelikle arkadaşınızın hayatına çok fazla müdahele etmişsiniz. Sevgilisinden ayırmak, sevgilisi ile yaptıklarını yargılamak vb. bunlar sizin haddinize olan şeyler değil.
Ve 23 yıllık arkadaş da değilsiniz bir kaç senelik arkadaşsınız, koskoca 23 yılı omuz omuza geçirmemişsiniz.
Geçirmiş olsanız bile, arkadaşlıkların bir vadesi olabiliyor. Herkes hayatımızda sonsuza kadar kalacak diye bir şey yok. Siz bu insan için öncelikli değilsiniz. Gördüğünüz değer kadar siz de değer göstermelisiniz.
Eşiniz haklı, sadece kınaya gidin, siz de aynı şekilde erkenden ayrılın. Bu insanla mesafenizi koruyun. Son görevinizi yapın sadece.

Haklısın fakat kız hala benimle görüşmeye çalışıyor. Sürekli eşimin yanında olduğumu bilmesine rağmen keşke evlenmeseydin minvalinde şeyler söylüyor. Aramalarını açmadığımda mesajlar atıyor. Israrcı değilim onun arkadaşlığı konusunda fakat ben mi büyütüyorum diye düşünüyorum.
Keşke evlenmeseydin diyen arkadaşın da evleniyor😅
Ciddiye alma, görüşmek istiyorsa mesafeli görüş. Geçmişte yapılan hataları herkes çekmeli. Sana dürüst olabilirdi. Bir şey olmamış gibi devam etmek , kendine haksızlık olacak ve muhtemelen gene bir kazık atar arkadaşın nasıl olsa ses etmiyor diye.. Evlilik sürecinde yalnız kalmış bunalmıştır, iş yaptıracak konuşacak adam arıyordur. Evlenince gene görüşmez seninle merak etme.
Sen cevap verdiğin için devam ediyor. Ara ara cevap ver azalt. Müsait değilim de geç. Çok da önemli değil o da ayılıp bayılmıyordur sana :)
Onun tercihlerini yargılamıyorum onun için doğru o ve o yönde devam etmiş bunu yargılamak kimseye düşmez hayat onun hayatı
Yazdıklarına bakınca seni hayal kırıklığına uğratmış tasvip etmediğin şeyler yapmış seni dinlememiş bazı yerlerde seni yok saymış .. siz zaten çok uzun zaman önce koparmışsınız o bağı

Sevişir,gezer,tozar,borclanir..
Belki iki ikisiyle aynı anda bile görüşüyor olabilir.Siz bu konulara çok fazla dahil olup sahsilestirmissiniz.Yasadigi cinselliği bile hızlı bulmuşsunuz,1 hafta geçmeden başka biriyle görüşmesi ise yanlış gelmiş.
Arkadaşınız değil,çocuğunuz gibi olmuş.
O da artık yaptığı şeyleri sizden gizlemeye başlamış.
Ben gitmezdim,arkadaşınız açık bir şekilde sizden uzaklaşmaya çalışıyor çünkü geçmişini biliyorsunuz..
Ve sizi yanına yaklastirmak istemiyor bu nedenle..🤷

Arkadaşınızın cinsel hayatı onu ilgilendirir. Ama size yaptığı ayıp ben de olsam hayatta gitmezdim sadece kınaya gider görünür çıkardım

Kızın cinsel hayatını neden anlattınız ki bize konuyla ne alakası var? Canı öyle istemiş yapmış

Kınasına gider nikahına gitmezdim sık görüşmezdim.

Bu sizin kardesiniz değil ananiz değil babanız değil 23 yıl diyorsunuz da çok yakınlık görmedim.sacmasapan tavırları olan 23 senedir tanıdığınız biri.Niye bu fedakarlık Kırk yıllık evliler boşanıyor sizde bosanin bu arkadaştan.Bi tarafın sürekli akıl verdiği sürekli tek tarafın omuz verdiği koltuk değneği misali hiçbir ilişki sağlıklı değil.Bu konuda koltuk değneği sizsiniz.Arkadas dediğiniz kişi zor duruma düşerse arar sizi .Arkadaşlık değil aranızdaki ilişki.Birde bırakın hata yapsın insanlar orada durup ona yanlışlarını hatırlatan insanı kimse sonsuza dek tutmaz hayatında.İnsan doğası.Temiz bir başlangıç yapmak için eskiyi bilen siz ilk vazgeçilen olmuşsunuz

Aranıza mesafe koyun. Bu arkadaşınız sizinde başınıza bela açabilecek bir tip haberiniz olsun.
Keşke evlenmeseydin falan demek sizide sıkıntıya sokar.

Öncelikle arkadaşınızın hayatına çok fazla müdahele etmişsiniz. Sevgilisinden ayırmak, sevgilisi ile yaptıklarını yargılamak vb. bunlar sizin haddinize olan şeyler değil.
Ve 23 yıllık arkadaş da değilsiniz bir kaç senelik arkadaşsınız, koskoca 23 yılı omuz omuza geçirmemişsiniz.
Geçirmiş olsanız bile, arkadaşlıkların bir vadesi olabiliyor. Herkes hayatımızda sonsuza kadar kalacak diye bir şey yok. Siz bu insan için öncelikli değilsiniz. Gördüğünüz değer kadar siz de değer göstermelisiniz.
Eşiniz haklı, sadece kınaya gidin, siz de aynı şekilde erkenden ayrılın. Bu insanla mesafenizi koruyun. Son görevinizi yapın sadece.
Ben sanırım durumu biraz eksik anlattım. Her gün saatlerce buluşup benden yardım ve akıl istiyordu. Görüşmeye başlamamızın sebebi de annesinin ısrarıyla oldu benim arzum değildi. Yine de sevdiğim için hep yardımcı olmaya çalıştım. Onun yaşadıkları beni tabi ki ilgilendirmez fakat önceki ilişkisinde bu yaşadıkları sebebiyle tehdit edilen birinin tekrar kendisini hiç tanımadığı birine bu kadar kaptırması beni rahatsız eden nokta

Bu sizin kardesiniz değil ananiz değil babanız değil 23 yıl diyorsunuz da çok yakınlık görmedim.sacmasapan tavırları olan 23 senedir tanıdığınız biri.Niye bu fedakarlık Kırk yıllık evliler boşanıyor sizde bosanin bu arkadaştan.Bi tarafın sürekli akıl verdiği sürekli tek tarafın omuz verdiği koltuk değneği misali hiçbir ilişki sağlıklı değil.Bu konuda koltuk değneği sizsiniz.Arkadas dediğiniz kişi zor duruma düşerse arar sizi .Arkadaşlık değil aranızdaki ilişki.Birde bırakın hata yapsın insanlar orada durup ona yanlışlarını hatırlatan insanı kimse sonsuza dek tutmaz hayatında.İnsan doğası.Temiz bir başlangıç yapmak için eskiyi bilen siz ilk vazgeçilen olmuşsunuz
Hataları konusunda sürekli bana ağlayan, yanımda olmadığı halde keşke evlenmeseydin, bok var evlendin ben nasıl yapıcam bunca koşuşturmayı tek başıma diyen biri. Üniversiteye başlayana kadar inanılmaz yakındık. Bu kadar hata yapmasına ve attığı her adımı bana sormasına rağmen fikirlerimi asla dinlemediği için bir noktada tamamen fikir vermeyi bıraktım zaten

Hataları konusunda sürekli bana ağlayan, yanımda olmadığı halde keşke evlenmeseydin, bok var evlendin ben nasıl yapıcam bunca koşuşturmayı tek başıma diyen biri. Üniversiteye başlayana kadar inanılmaz yakındık. Bu kadar hata yapmasına ve attığı her adımı bana sormasına rağmen fikirlerimi asla dinlemediği için bir noktada tamamen fikir vermeyi bıraktım zaten
Varlığı zarar sa yoklugu yarar neyine düşünüyorsunuz madem komple bırakın çıkarın kafadan şartlar böyle gerektirdi bitti .

Mağdur gibi görünerek arkadaşınızı yargılamaktan dolayı halden hale girmişsiniz. Karmalarınız hayırlı olsun.

(Yaşantısı size uymuyorsa, bunu kaçarak, telefonlarına cevap vermeyerek değil de, açıkça söyleyebilirsiniz. Bu kadar basit).

Aynısını benim 10 yıllık arkadaşım yaptı yaşım 28 bu arada. Liseden sonra tanıştık bir işyerinde ondan sonra bağlarımız kopmadı . Ben nişanlandım sürekli gezer dolaşırdık o bi sevgili yaptı gelmemeye başladı . İş çıkardı hep ne kadar doğru ne kadar yalan. Sonra ayrıldılar bu sefer sürekli yanımda buluşuyoruz ediyoruz aynı . Sonra benim okuduğum liseden bir çocukla sevgili oldu tamamen değişti o süre içerisinde ben evlenmiştim . Eşim asla karışmaz çıkardım izinli günümde dışarı. Bir gün çıkacaktık sevgilisi izin vermediği için gelmedi bende tepkimi koydım. Geçenlerde nişanlandıgını gördüm tebrik edip çağrıdaydın vs gelecegimi söyledim . Aradan 6 ay geçti düğün resimlerini gördüm .bana eşimin izin vermeyeceğini o yüzden çagırmadıgunu söyledi bende eşim bu konulara karışmaz falan dedim kapandı konu. Yine dedim düğüne çağırır sonuçta kaç senelik arkadaşım O kadar kötü oldum ki hayırlı olsun yazdım bende mesajını 1 günün sonunda görmedi bende mesajı geri aldım sildim hem ondan kendimi hem benden onu sildim . Gerçekten artık kimseye güvenesi gelmiyor insanın .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X