Premature Bebekler 25 haftalık doğum yapanlar

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

0742

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2016
81
76
38
dün normal doğumla 25+2 de doğum yaptım bebeğim küvez de ve ne durumda ne kadar kalacak bilmiyoruz böyle bir durum yaşayan varmı

dün normal doğumla 25+2 de doğum yaptım bebeğim küvez de ve ne durumda ne kadar kalacak bilmiyoruz böyle bir durum yaşayan varmı
Bir arkadaşım 6. ayında doğum yapmıştı. Hatta bazı organlar yeterince gelişmediği için ameliyat gerekti. Ama düzenli bir şekilde büyüdü. Maşaallah şimdi sapasağlam. 2-3 ay çok zor geçmişti onlara ama sonrası gayet normal devam etti. İnşaallah her şey zamanla yoluna girer. Allah yardımcınız olsun.
Ha bir de bebeği ten teması olacak şekilde annenin göğsüne yatırarak bir terapi uygulanmıştı küvez zamanlarında.

25 haftalik dogan bebegimi kaybettim 14 aralikta dogdu
10 gun mucadele etti 24 aralikta kaybettim.

Umidini kaybetme insallah sagsalim kucagina alacaksin.biraz zorlu bir surec sizi bekliyor ama hersey Allah tan.sabrin sonu selamettir demisler insallah sende bu sabrinin mukafatini yakinda alirsin.
Hakkinizda hayirlisi olsun.Allah size guc kuvvet versin bebeginize de acil sifalar ins.en kisa surede toparlarda annesinin kucagina kavusur bebegin.
Son durumu nasil doktorlar ne diyor.

Umidini kaybetme insallah sagsalim kucagina alacaksin.biraz zorlu bir surec sizi bekliyor ama hersey Allah tan.sabrin sonu selamettir demisler insallah sende bu sabrinin mukafatini yakinda alirsin.
Hakkinizda hayirlisi olsun.Allah size guc kuvvet versin bebeginize de acil sifalar ins.en kisa surede toparlarda annesinin kucagina kavusur bebegin.
Son durumu nasil doktorlar ne diyor.
amin inşallah güzel dilekleriniz için teşekkür ederim doktorlar durumu iyi diyorlar ama çok küçük olduğu için çok değişkenler diyor kan değerleri birden düşüyor kan veriliyor solunum cihazından bazen çıkartıyorlar nefes alabiliyor ama unutabiliyormuş nefes almayı tedbir amaçlı ara ara takıyorlar

Merhaba benimde 25+3 te 870 gram doğdu 24 aralıkta, şimdi 650 gram , çok üzülüyorum. Doktorlar riskli dönemler olduğunu söylüyor. Allahım tez zamanda hepsine şifa versin inşallah, duadan başka birşey gelmiyor elimizden

Merhaba benimde 25+3 te 870 gram doğdu 24 aralıkta, şimdi 650 gram , çok üzülüyorum. Doktorlar riskli dönemler olduğunu söylüyor. Allahım tez zamanda hepsine şifa versin inşallah, duadan başka birşey gelmiyor elimizden
inşallah allahım yavrularımızı bize bağışlasın çok zor zamanlar geçiçiriyoruz geçireceğizde ben yavrumu öyle küvezde gördükçe üzülüyorum ağlıyorum ama sabretmekten dua etmekten başka çaremiz yok yavrularımız önce allaha sora doktorlara emanet inşallah iyi olup çıkacaklar ve anne babalarının yüzlerini güldürecekler sabır sabır sadece sabır

Hepiniz bir an önce kucağınıza alırsınız inşallah yavrularınızı
Durumları iyiye gidiyordur umarım bir problem yok değil mi?
Benim de 1 erken doğumum var ama 21.haftaydı çok çok küçüktü. Sizinkiler kendilerimi kurtarabilecek haftalardalar. Yorucu bir süreç tabii ama sonucu güzel olacak inşallah
Dualarımız sizinle :dua:

Öncelikle Allah sabır ve güç versin..26+2 de Doğum yaptım.. 870 gr sı oğlum.. 93 gün kaldık hastanede. 93 gün boyunca yanındaydım.. temas ve teslimiyet işin sırrı.. Rabbim sağlıklı ömür hayırlı ömür nasip etsin inşallah.. doktorlar benim bitmek bilmeyen azmimin ona güç verdiğini söylediler... bugün 148 gün oldu hamdolsun evimizdeyiz.. inşallah sizde bu meşakkatli yolculuğu sağlıkla sıhhatle atlatırsınız.. sorularınızı elimden geldiği kadar cevaplarım Allah yar ve yardımcınız olsun..

Hepiniz bir an önce kucağınıza alırsınız inşallah yavrularınızı
Durumları iyiye gidiyordur umarım bir problem yok değil mi?
Benim de 1 erken doğumum var ama 21.haftaydı çok çok küçüktü. Sizinkiler kendilerimi kurtarabilecek haftalardalar. Yorucu bir süreç tabii ama sonucu güzel olacak inşallah
Dualarımız sizinle :dua:
çok teşekkür ederim duaya gerçekten ihtiyacımız var

Öncelikle Allah sabır ve güç versin..26+2 de Doğum yaptım.. 870 gr sı oğlum.. 93 gün kaldık hastanede. 93 gün boyunca yanındaydım.. temas ve teslimiyet işin sırrı.. Rabbim sağlıklı ömür hayırlı ömür nasip etsin inşallah.. doktorlar benim bitmek bilmeyen azmimin ona güç verdiğini söylediler... bugün 148 gün oldu hamdolsun evimizdeyiz.. inşallah sizde bu meşakkatli yolculuğu sağlıkla sıhhatle atlatırsınız.. sorularınızı elimden geldiği kadar cevaplarım Allah yar ve yardımcınız olsun..
teşekkür ederim bizim daha 28 gün oldu şükür solunum sıkıntımız yok gibi doktorlar bana da dokunmamı söylüyorlar onun benim dokunmama ihtiyacı olduğunu söylüyorlar

Neden erken dogdu melegin annesi bende de 2cm acilma varmış yatiyorum risk altindasin dediler korkuyorum

Neden erken dogdu melegin annesi bende de 2cm acilma varmış yatiyorum risk altindasin dediler korkuyorum
kusura bakmayın geç gördüm yzdığınızı 19+6 da suyum geldi 1 cm açıklık vardı hastaneye yattım 15 gün atibiyotik tedavisi gördüm doğuma kadar hastanede yattım ve her hafta açıklık arttı en son 4 cm oldu 25+2 de de sancılarım atınca 7buçuk cm çıktı normal doğum oldu

kusura bakmayın geç gördüm yzdığınızı 19+6 da suyum geldi 1 cm açıklık vardı hastaneye yattım 15 gün atibiyotik tedavisi gördüm doğuma kadar hastanede yattım ve her hafta açıklık arttı en son 4 cm oldu 25+2 de de sancılarım atınca 7buçuk cm çıktı normal doğum oldu
Şuan ki bebeğinizin durumu ne merak ettm. Bende de erken doğum riski var yatıyorum 24+4olduk dikiş atıldı rahme ama 1ay sonra geri açılma oldu şimdii yatıyorum hep korkuyla ciğer geliştirici iğnesi bile oldum dualarla bekliyorm erken gelmesn diye

şu an iyi bebeğim bende 24. haftaya girince ciğer geliştirici iğne olmuştum çok faydası var ciğerleri ii durumda solunum cihazından çıktı küvez içi takipte 4 5 haftaya kadar servise çııkacak inşallah erken doğum olmaz sizin çok zor beklemek onu öyle küvezde bırakmak çok küçükler

X