Premature Bebekler 25 haftalık doğum yapanlar

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
0 0742 cnm toplam kac gun yatti bebisin ? benim ikizlerim de 19 gundur kuvezde :KK43: sizin gibileri gordukce az da olsa rahatliyorum.

Merhaba çok zaman geçmiş biliyorum ama bebeğiniz nasıl acaba bizimde sizinkine benzer doğdu 2 gündür yoğun bakımda ama bi umut bekliyoruz toparlayacak diye

Merhaba çok zaman geçmiş biliyorum ama bebeğiniz nasıl acaba bizimde sizinkine benzer doğdu 2 gündür yoğun bakımda ama bi umut bekliyoruz toparlayacak diye
benim kızım şimdi 3 buçuk yaşına geliyor yürümemizde biraz sıkıntı var 2 buçuk yaşında parmak ucu basmayla yavaş yavaş başlamıştı fizik tedavi görüyoruz mr sonucuna göre erken doğuma bağlı beyinde biraz hasar oluşmuş size de çok geçmiş olsun bebeğinizi sağ salim kucağınıza alırsınız

Merhaba çok zaman geçmiş üstünden ama bende aynı durumdayım çocuğunuz nasıl şimdi

Merhabalar
Benim oğlum da 26 haftalık doğdu.70 gün küvözde kaldı.1030 g doğmuştu.Şimdi 10 yaşında.çok şükür fiziksel hiç bir sorunumuz yok bazı şeyleri geç yaptı ama akranlarına yetişti sonuçta.tek sorunumuz konuşması o da bazı ekleri filan yanlış yerde kullanıyor uzun uzadıya bir şeyler anlatmak da zorlanıyor ama anlamasında sorun yok matematiği filan gayet iyi.
Yani demem o ki üzülmeyin hanımlar.Er ya da geç açığı kapatıyorlar hatta fizik olarak sınıfta ortalamanın üzerinde bile denebilir ki baba ile ben uzun insanlar değiliz.sabırlı olun büyüyüp diğer çocukların arasına karışacaklar inşallah.

Şuan ki bebeğinizin durumu ne merak ettm. Bende de erken doğum riski var yatıyorum 24+4olduk dikiş atıldı rahme ama 1ay sonra geri açılma oldu şimdii yatıyorum hep korkuyla ciğer geliştirici iğnesi bile oldum dualarla bekliyorm erken gelmesn diye
Merhaba doğumunuzu tamamladınız mı merak ediyorum

Şuan ki bebeğinizin durumu ne merak ettm. Bende de erken doğum riski var yatıyorum 24+4olduk dikiş atıldı rahme ama 1ay sonra geri açılma oldu şimdii yatıyorum hep korkuyla ciğer geliştirici iğnesi bile oldum dualarla bekliyorm erken gelmesn diye
Suanda ne durumdasınız merak ettim

Merhabalar
Benim oğlum da 26 haftalık doğdu.70 gün küvözde kaldı.1030 g doğmuştu.Şimdi 10 yaşında.çok şükür fiziksel hiç bir sorunumuz yok bazı şeyleri geç yaptı ama akranlarına yetişti sonuçta.tek sorunumuz konuşması o da bazı ekleri filan yanlış yerde kullanıyor uzun uzadıya bir şeyler anlatmak da zorlanıyor ama anlamasında sorun yok matematiği filan gayet iyi.
Yani demem o ki üzülmeyin hanımlar.Er ya da geç açığı kapatıyorlar hatta fizik olarak sınıfta ortalamanın üzerinde bile denebilir ki baba ile ben uzun insanlar değiliz.sabırlı olun büyüyüp diğer çocukların arasına karışacaklar inşallah.
Merhaba erken doğum nedeniniz belli mi ben de 27. Hafta da yaptım maalesef bebeğim hayatta değil

Öncelikle Allah sabır ve güç versin..26+2 de Doğum yaptım.. 870 gr sı oğlum.. 93 gün kaldık hastanede. 93 gün boyunca yanındaydım.. temas ve teslimiyet işin sırrı.. Rabbim sağlıklı ömür hayırlı ömür nasip etsin inşallah.. doktorlar benim bitmek bilmeyen azmimin ona güç verdiğini söylediler... bugün 148 gün oldu hamdolsun evimizdeyiz.. inşallah sizde bu meşakkatli yolculuğu sağlıkla sıhhatle atlatırsınız.. sorularınızı elimden geldiği kadar cevaplarım Allah yar ve yardımcınız olsun..
Merhaba üstünden çok geçmiş ama erken doğum nedeninizi merak ettim bende erken doğum yaptım maalesef bebeğim hayatta değil

X