25 Yaş Altı Erken Menopoz ya da Hipolular (Amh 0.01)

26 yaşındayım 10 senedir adet görmüyorum. Zaten adet gördükten kısa bir süre sonra kesildi ve erken menopoz teşhisi konuldu. Aranızda bu şekilde erken menopoz teşhisi konulup 0.01 amh değeri ve yüksek fsh ve yüksek lh, düşük e2 ile adet görebilen, gebe kalabilen oldu mu? Sağlığınızı korumak için neler yaptınız?
Merhaba,benimde 21 yaşındaki kızımın adetleri bir hafta önce-sonra gibi olunca hemen dr a götürdüm,amh 0,03 olmuş fsh 6,erken menepoza girecek hemen yumurtalarını dondur dediler,bu yaşta bu nasıl olur diye günlerdir ağlıyorum,artık kabullenip sonuca odaklanacağım,daha öğrenci bir gençkız..bu değerle ayda bir yumurta mı alacaklar bilemiyorum kızıma işkence çektireceğim gibi geliyor

24 yaşında amh 0.19 olarak öğrendim adetlerim düzenliydi fsh lh normaldi ultrasonda sağda 5 sokda 1 yumurtalık gözüküyordubu değerle hamile kalamazsın direk tüp bebek dediler ben kendi halimde biraz dnemek istedim çünkü sürece hazır değildim yumurta kelitesini artıracak vitaminler kıllandım sağlıklı beslendim spor yaptım elhamdulillah rabbim nasip etti bu durmu öğrendikten 9 ay sonra hamile kaldım

Günaydın kızlar 36 yaşındayım 2 yıllık evliyim ilk 6 ay korunmadim hamile kalmadım dr gittiğim de amh istedi ve sonuç 0.07 çıktı hemen tup bebek dedi tabi bende hemen tedaviye başladım şu 1bucuk yıla 4 tup bebek denemesi sığdırdım diğer operasyonlarda cabasi en amh değerim 0.03 düşmüştü bu durumda bile düzenli adet olmaya devam ediyorum ama yumurta 1 ya da 2 tane oluyo en son geçen hafta transfer oldum dün erken gebelik testi yaptım sonuç negatif😔 Artık okadar yoruldum ki tekrar denemeye takatim kalmadı. Sanırım düşük amh olanlarda tup bebek tedavisi bile fayda etmiyo

26 yaşındayım 10 senedir adet görmüyorum. Zaten adet gördükten kısa bir süre sonra kesildi ve erken menopoz teşhisi konuldu. Aranızda bu şekilde erken menopoz teşhisi konulup 0.01 amh değeri ve yüksek fsh ve yüksek lh, düşük e2 ile adet görebilen, gebe kalabilen oldu mu? Sağlığınızı korumak için neler yaptınız?
Menopozdan sonra hamile kalinabiliyor mu ?

Merhaba,benimde 21 yaşındaki kızımın adetleri bir hafta önce-sonra gibi olunca hemen dr a götürdüm,amh 0,03 olmuş fsh 6,erken menepoza girecek hemen yumurtalarını dondur dediler,bu yaşta bu nasıl olur diye günlerdir ağlıyorum,artık kabullenip sonuca odaklanacağım,daha öğrenci bir gençkız..bu değerle ayda bir yumurta mı alacaklar bilemiyorum kızıma işkence çektireceğim gibi geliyor
Kesinlikle yumurtalarını dondurun. Hiç gecikmeyin yaşı küçük gayet sağlıklı yumurtalar olacaktır. Zaman ilerledikçe süreç zorlaşıyor maalesef. Üniversite hastanelerini öneririm Ankara üniversitesinde hocalar özellikle bu konuda ileri çalışmaları var bilginize

Canım Hayıt macunu kullan bana dua edeceksin 🥰

24 yaşında amh 0.19 olarak öğrendim adetlerim düzenliydi fsh lh normaldi ultrasonda sağda 5 sokda 1 yumurtalık gözüküyordubu değerle hamile kalamazsın direk tüp bebek dediler ben kendi halimde biraz dnemek istedim çünkü sürece hazır değildim yumurta kelitesini artıracak vitaminler kıllandım sağlıklı beslendim spor yaptım elhamdulillah rabbim nasip etti bu durmu öğrendikten 9 ay sonra hamile kaldım
Hangi vitaminleri kullandınız acaba

Aynı durumdayız, ben de erken menopoz tehşisi aldım 33 yaşındayım,çocuk da düşünüyoruz. Cyclo proginova kullanıyorum, doktor vagifem de vermişti ama bulamıyorum piyasada. Önceden yasmin kullanmıştım uzunca bi süre o bende duygu durum bozukluğu yapmıştı şimdi cyclo’dan memnunum ayrıca hamileliğe engel olmaması benim için avantaj.

Arada magnezyum ve d vit alıyorum, folik asit, dhea, prowoman, imyprl, dulavratotu kullanıyorum. Çörekotu yağı aldım aklıma geldikçe bi kaşık içiyorum. 2 aydır ovulasyon testi yaptım ve pozitif gördüm, şimdi 3. ay oldu koyulaşmaya başladı ama regl de olmak üzereyim bakalım bekliyorum nolacak.

Fb sayfasına da bakıcam muhakkak kafam çok karışıyor bazen belki kafamdaki soruları çözerim, teşekkür ederim paylaştığınız bilgiler için ☺️
cylo proninova meme kisti yaptığı için kullanmaya cesaret edemedim ben, siz de yan etkisi oldu mu? progestan 200 kullanarak adet görüyorum ama bazı aylar es gectiği oluyor, yeterli gelmezse baska ilaçlar eklenecek sanırım, ayrıca vitaminler kullanıyorum.. erken menapoz teşhisi aldım yasım 43, amh 0.01 yakında evleneceğim, cocuk da istiyorum ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.. ovülasyonda çift cizgi görünce mi degerlendrmek gerekiyor

merhaba, 25 yasindayim degerlerim sizinkilerle neredeyse ayni. ben her zaman oldugumdan daha saglikli beslenmeye basladim ve spor yapmayi aksatmamaya calisiyorum. eger yaptirmadiysaniz duzenli olarak kemik olcumu yaptirmayi, sigara ve alkolu hayatinizdan cikarmayi, takviye gidalar almanizi oneririm. suanda cyclo progynova kullaniyorum fakat icim hic mi hic rahat degil. bir seyleri duzeltmeye calisirken bazi seyleri de bozdugumuzu dusunuyorum. en yakin doktor randevumda ilac ile ilgili doz ayarlamasini ve ilacin alim seklinin degistirilmesini rica edecegim.

Ben kızım için haziranda yazmıştım,bu erken menepoz olayının frajil x taşıyıcısı çıkmasıyla nedeni belli oldu,kadınlarda erken yumurta yetmezliği yapıyormuş,yarı ilk yumurta toplaması olacak,21 yaşında ve tek yumurtası var,şansı arttırmak için daha kaç kere yaptıracağız bilemiyorum😔

Ilaçla gelmiyormu adetiniz?Inşallah Allahim sizede anne olmayi nasip eder.🤲❤️

cylo proninova meme kisti yaptığı için kullanmaya cesaret edemedim ben, siz de yan etkisi oldu mu? progestan 200 kullanarak adet görüyorum ama bazı aylar es gectiği oluyor, yeterli gelmezse baska ilaçlar eklenecek sanırım, ayrıca vitaminler kullanıyorum.. erken menapoz teşhisi aldım yasım 43, amh 0.01 yakında evleneceğim, cocuk da istiyorum ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.. ovülasyonda çift cizgi görünce mi degerlendrmek gerekiyor
Ben de şu an cylo kullanıyorum ve meme kisti riskini duydum nasıl farkedildi

merhaba, 25 yasindayim degerlerim sizinkilerle neredeyse ayni. ben her zaman oldugumdan daha saglikli beslenmeye basladim ve spor yapmayi aksatmamaya calisiyorum. eger yaptirmadiysaniz duzenli olarak kemik olcumu yaptirmayi, sigara ve alkolu hayatinizdan cikarmayi, takviye gidalar almanizi oneririm. suanda cyclo progynova kullaniyorum fakat icim hic mi hic rahat degil. bir seyleri duzeltmeye calisirken bazi seyleri de bozdugumuzu dusunuyorum. en yakin doktor randevumda ilac ile ilgili doz ayarlamasini ve ilacin alim seklinin degistirilmesini rica edecegim.
Yani hemen hemen durumumuz aynı. Siz ilaçsız adet görüyor musunuz? Ve eğer adetten kesildiyseniz ne zaman kesildiniz? Sigarayı menopoz teşhisi konulduktan sonra içmeye başladım, üniversite yıllarında. Ama dönem dönem bıraktığım oldu. Şimdi tekrar bıraktım umarım tekrar başlamam. Spor yapamıyorum maalesef, istiyorum ama evde spor yapacak motivasyonum yok. Spor salonuna gideyim desem bulunduğum ilçede böyle bir imkan yok. Ben trisequens kullanıyorum. Menopoz için Dr. Banu Çiftçi hocaya da gittim. Biyoeşdeğer hormonu önerdi. Mantığıma da yattı ama bahsettiği jelden hala alamadığım için başlayamadım. Ve aynı zamanda o sıralar Dr. Aygül Demirol’a gittiğim için o esnada trisequens kullanmamın benim için daha iyi olduğunu söylemişti. Ben de trisequens kullandım. Ama ondan öncesinde yani lise zamanımdan 24 yaşıma kadar hep cyclo progynova kullandım. İlaç kullanmaktan yoruldum. Ama kullanmamak da daha kötü. En iyisi biyoeşdeğeri kullanmak.

Ilaçla gelmiyormu adetiniz?Inşallah Allahim sizede anne olmayi nasip eder.🤲❤️
İlaçla adet oluyorum ama bu normal bir adet değil. Yani ilaçla olan şey sadece rahim duvarının kalınlaşıp sonra incelip dökülmesi. İlaç yumurta oluşumuna yardımcı olamıyor:KK43: amin inşallah Allah isteyen herkese gönlündekini versin:)

Yani hemen hemen durumumuz aynı. Siz ilaçsız adet görüyor musunuz? Ve eğer adetten kesildiyseniz ne zaman kesildiniz? Sigarayı menopoz teşhisi konulduktan sonra içmeye başladım, üniversite yıllarında. Ama dönem dönem bıraktığım oldu. Şimdi tekrar bıraktım umarım tekrar başlamam. Spor yapamıyorum maalesef, istiyorum ama evde spor yapacak motivasyonum yok. Spor salonuna gideyim desem bulunduğum ilçede böyle bir imkan yok. Ben trisequens kullanıyorum. Menopoz için Dr. Banu Çiftçi hocaya da gittim. Biyoeşdeğer hormonu önerdi. Mantığıma da yattı ama bahsettiği jelden hala alamadığım için başlayamadım. Ve aynı zamanda o sıralar Dr. Aygül Demirol’a gittiğim için o esnada trisequens kullanmamın benim için daha iyi olduğunu söylemişti. Ben de trisequens kullandım. Ama ondan öncesinde yani lise zamanımdan 24 yaşıma kadar hep cyclo progynova kullandım. İlaç kullanmaktan yoruldum. Ama kullanmamak da daha kötü. En iyisi biyoeşdeğeri kullanmak.
ben bu teshisi alali 2 ay oldu ve ilk donguyu henuz tamamlamadim. bu konuda ne yazikki bence turkiyede yeterince bilgi sahibi kimse yok bu yuzden kendimiz okuyup kendimizi egitmeliyiz. sozlerinizden biraz umutsuz oldugunuzu anladim lutfen beyninize bu sekilde sinyaller gondermeyin, siz halledebilirsiniz merak etmeyin. belki de kullandiginiz ilacin dozu size az geliyordur bu yuzden motivasyon bulamiyor olabilirsiniz. siz, kemikleriniz, beyniniz ve kalp damar sagliginiz cok cok onemlisiniz!

Altını çizerek öyle ya da böyle ilaçlı ama ilaçsız , daha kaliteli veya daha iyi şartlarda ne olursa olsun ama mutlaka bir tedavi görün. Doktorların yetersiz açıklaması ve benimde bilgisizliğim sonucu tedavi olmayı 18 yaşında bırakıp 23 yaşında kemik erimesi tanısı aldım. Başka hastalığımın tedavisi olan kortizon bile kullanırken zorlanıyorum ve doktorlar çözüm bulmaya çalışıyor. (Kortizon tedavisi kemik erimesini artırıyor)

Ben de şu an cylo kullanıyorum ve meme kisti riskini duydum nasıl farkedildi
merhaba memedeki fibrokistler önceden vardı, hormon ilaçlarının kistleri tetikleyebildiğini okudugum için kendim kullanmak istemedim.. progestan 200 yetmedi bana malesef adet göremiyorum, yarın tekrar doktora gideceğim sanırım başka ilaçlar ekleyecek östrojen için, kendi doktoruma gitmeden dün tahlil yaptırdım... FSH 44 , LH 78, ESTRADİOL 148 Prolaktin 20 çıktı... bu degerler nasıl ne anlama geliyor bilmiyorum, adet olmadığım için siskinlik stres hepsi var, huzursuzluk:KK43:

Öncelikle Merhaba
Bende 18 yaşında erken menopoz ile tanıştım şuan yaşım 37 kadın doğum ilaçlarının hepsini kullanmisimdir ama hepsinin farklı farklı yan etkileri oldu vücudum fibrokistik yapıya sahip Dr gittim bundan 5 sene önceye kadar ilaçlarla regly görüyordum ama memede hassasiyet yaptı dedi ki Dr kullanırsan ilaçları mutlak kanser olması riskin artar kullanmazsan kik erimesi kalp krizi bla bla gibi şeyler bende kanser olmaktansa dedim diğerine razıyım maalesef ve şimdi ise degerlerimde düşüklük oldu mememde hassasiyet kasıklarımda agri ve beyaz renkte bir akıntı olmaya başladı Dr tahlilleri yaptı alttan muayene yumurtaliklarda.kuculme var dedi şimdi ise yarın için tekrar gideceğim kemikk ölçümü yapılacak genel cerrah bakacak banada Dua edin bir sıkıntı çıkmasın

X