27 yaş depresyonu, arkadaşlar ve ilişkiler

İtiraf ediyorum, konuyu tam okumadığımı fark ettim. Bu arkadaşın arkadaş değil. Seni aşağıya çekmeye çalışıyor. Uzak dur ondan.

Deli divane aşk zor olsa da heyecan dolu bir sevgi olmalı. Sadece iyi biri diye evlenmek çok yanlış olur. Adamı çekici bulmalısın, beğenmelisin, kalbin akmalı. Çekici bulamadığın, bir adama tahammül edemezsin. Her yaptığı gözüne batar.
Bence çekicilik sevgiyle olan bir şey.
Eğer seviyorsanız gözünüze de kalbinize de güzel gelir zaten.
Yani o kusurları kapatacak şey sevgi, sanmıyorum ki dünyadaki nadide güzellikte ya da yakışıklılıktaki insanlarla beraberiz.

Hayat sevince güzel yeşilçamına bağlandım ama bu böyle😂

Bir anda ne düşünüyorsam tak tak söyleyiverdim 😂
Ama sizin için değil lütfen beni yanlış anlamayın, ben gerçekten hayatımda olan biten her şeyin arkadaşıma göre boş olduğunu hissettim. Kendi hayatında bir şey olunca nasılsın demeden mesaj atıp haberdar ediyordu ben konuşmak dertleşmek istediğimde meşgulüm diyordu. Ama bir şey olunca da ilk beni çağırıyordu yine nasılım müsait miyim diye sormadan. O yüzden anlamsız geliyorsa konuşmasın benimle dedim, çıkardım hayatımdan.
Neden boş geliyo biliyo musun çünkü evlilikteki sorunları görünce insan aman bunlarda dert mi diyo. Bazılarıda ciddi manada şımarıyo ondan boş geliyo. Ama genel itibariyle büyük sorunlar olduğundan anlatılanlar boş geliyo 😊 ayrıl gitsin derler genelde evlililer çünkü karşındaki insanın derdini çeksen eline hiç bişi geçmiyo en acı tecrübelerle öğreniyorlar, yol yakınken dön derler arkadaşlarınada kızarlar işte böyle 😂 ama senin arkadaşının tavrının tecrübeden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum iletişimi koparmasan bile özelini anlatmamanda fayda var

Senin bile geldiyse cidden anlatımım bayağı anti olmuştur😂😂😂

Ağzından boşanma kelimesini ilk kez duydum, kızdın mı enişteye naptın??
Şakasına bile demezdin kuzum😂
Tamamen senin bekarlığa duyduğun özlemin etkisinden oldu, nasıl bir iştiyakla yazdıysan 😂

Tabi ki kızdığım, gıcık olduğum zamanlar oluyor orası ayrı ama boşanma lafını edecek kadar değil, severim keretayi bilirsin 🤗😂

Tamamen senin bekarlığa duyduğun özlemin etkisinden oldu, nasıl bir iştiyakla yazdıysan 😂

Tabi ki kızdığım, gıcık olduğum zamanlar oluyor orası ayrı ama boşanma lafını edecek kadar değil, severim keretayi bilirsin 🤗😂
Daim olsun aşkınız, hayatımda ‘boşan’ demediğim ender insanlardansın😂

Güzel günlerdi be yaban, hem gençlik hem bekarlık, nasıl özlenmesin.
Belki sorumluluk anlamında sadece nefes almamla yükümlü ve rahat hatta şımarık nir yaşam sürmemden kaynaklı olabilir ama özleniyor işte.
Kafana estiği gibi yaşamak, gecenin bir vakti çıkıp arkadaşıma pijamayla gidebilmek falan...

Hayat böyle bir şey. Bazen duraklar gibi gelir sana. Kendini etkisiz eleman gibi hissedersin. Hayat akıp gidiyor da sen bir yerlerde kalakalmışsın gibi...Ya da bir şeylere geç kalıyorsun sürekli.. . Bu hissi biliyorum ve seni anlıyorum.
Onca yıl okuyoruzsun, okul bitince hayatını artık bir üst seviyeye taşımak istiyorsun. Düzenli bir iş hayatı, düzenli bir ilişki ve ardından evlilik vs. Çünkü artık ailenin küçük evladı rolünde çıkmak, birey olduğunu hissetmek istiyorsun. Ve bu noktada toplumsal baskı devreye giriyor. Elalem örgütü işbirliği ile evlenmen hem de en acil şekilde evlenmen gerektiğini söylüyor. Yaşın geçmeden anne ol demeyi de ihmal etmiyorlar. Hatta bu yaştan sonra mantığa bak, aşk arama, çok inceleme vs. bir sürü zırva ile kafa ütülemeyi de eksik etmiyorlar. Ama biz napıyoruz? Onları sallamıyoruz 😁Çünkü o ilişki, o evlilik içinde biz olacağız. Ve kendimizi bizden başka kimse düşünmeyecek.
Sözün özü, elalem örgütünün eylemleri ve söylemlerini ciddiye alma. Burası survivor. Burası Türkiye. 😁 Ruh sağlığını korumak istiyorsan her şeyi duyma, duysan da önemseme.
Çok güzel bir yaştasın. Hayat hiçbir şey için geç değildir. Sakin kal. Sana kendini kötü hissettiren kırk yıllık arkadaşın dahi olsa sil.
Beni ne kadar iyi anlamışsınız, çok teşekkür ederim.
Ben aslında 1 sene kadar bir süre görmemezlikten gelmeye çalıştım. Aslında şöyle yaşı büyük insanlar yapınca daha az güceniyorum aman yaşlı diyorum geçiyorum ama hem okumuş hem de hemcinslerim bana bunu yapınca dayanamıyorum artık. Ben kendimi yeterince başarısız hissediyorum şu dönem. Arkadaşlarımı seçtiğim ailem olarak gördüm hep. Her zaman kendime yakın tuttum, aileme yakın tuttum. Ama arkadaşarım da derdime tuz biber ekince dayanılmaz oldu benim için bu süreçler. Yani iş konusunda sıkıntılarım var. İlişkilerim de yürümüyor ben de istemem böyle olsun. E taş değilim ki bunları birilerine anlatmak rahatlamak istiyorum kaç yıllık dostum bana neler neler diyor. Anlatmayı bırakıyorum benimle bir şey paylaşmıyorsun oldu. En son hayatımdan çıkarttım çok rahatım ama sosyal medyada bir şey bile paylaşırken mesela motive edici bir söz, aklıma bana hala geceleri ağlıyorsun değil mi deyişi geliyor. Bak diyorum arkandan yine öyle düşünecek. Yaralarımı yanlış insana gösterip beni daha yaralamasına izin verdiğim için kendime kızıyorum elimde değil.

Gel bi sarılalım. Ben de 27 yaşına girmeden önce gülüyordum öyle şey mi olur hahah diye ama şu an, adeta döne döne kriz girdabı içinde geziniyorum. Yaşın 30a yakındır, elde var sıfır stresi.
Ben boşanma aşamasındayım üstüne. Bu yaştan sağlam çıkarsam, "sana karada ölüm yok anka" diyorum resmen haha :KK48:
Benim de yıllarca görüştüğüm, can ciğer olduğum sevgili dostum(!) geçtiğimiz günlerde arayıp, üzerine vazife olmayan konularda kendince tavsiye verdi, kendisini ve kocasını övdü en sonunda inş cinim yia tavrıyla telefonu kapattı. Boşanma olayından dolayı mutsuz ve depresyonda olduğum konusunda uzunca beni ikna etmeye çalıştı. Israrla ben çok iyiyim 1 sene oldu neredeyse sadece iş konusunda endişeliyim dedikçe; yaaağğğğğğnnniiiiğğğ evet iyisindir de sonuçta boşanıyorsun demeye devam etti.
Valla öyle böyle değil, çatır çatır boşanıyorum hem de. İnsanlar karasinekler gibi ellerini ovuştura ovuştura kendilerinden daha mutsuz insan yaratma derdine düşmüşler.
Kariyerime eğileceğim dediğimde, yalnız mı kalacaksın ömür boyu? Evlenirsin diyenleri mi ararsın (hala boşanmaya çalışıyorum bak, altını çiziyorum. Kadın bana evlilik diyor ciddi ciddi), çoluk çocuk düşünmüyorum dediğimde yarım kadın muamelesi çeken mi ararsın fiyuuuu.
Bak bir de, "biz neler çektik, şimdiki kızlarda hiç sabır yok" diyerek beni süzerek laf sokan bir kaç tanıdık var. Sen benim çektiğimi çekmedin sendromu koydum adını. En son, "banane bana mı çektin? Çektin de madalya mı verdiler? Hani?" dedim de sustu.
Tek kaygım geleceğim, iş durumum, kariyerim. Kendime ait evim olsun dileklerim.
Kaygılarıma dokunmadıkları sürece insanları umursamamayı öğrendim. Dokunanları umursamamayı öğrenmeye çalışıyorum. Hayat çok kısa, yaşamamız lazım.
Kocaman sarılalım hem de.
İnsanların bu kadar kötü olabilmesine inanamıyorum ya. Hadsizce tavsiye vermeleri falan, ilişkilerde kurallar olsaydı formüller olsaydı zaten insanların hepsi çoook mutlu olur mutsuz insan kalmazdı. Tavsiyelerini kendi mükemmel ilişkilerine saklasalar keşke. Aynı sizin başınıza gelen gibi, ben de unuttum aştım artık dediğim mevzuya geceleri ağlıyorsun beni kandırma diye yanıt aldım. Ya diyelim ki her gece ağlıyorum bu seni mutlu mu edecek? Ya da başka bir arkadaşımla mesajlaşırken, bana ayrıldığım sevgilim yüzünden hala mutsuz olup olmadığımı sordu. Konuşmak istemediğimi söylememe rağmen ısrar etti. Ardından iki gün sonra aynı bizim tanışma şeklimize benzeyen bir çifti atıp, baaaak bunlar da o şekilde tanıştı çok mutlular ama maşallah diye mesaj attı. Şimdi bu ne ? Bunun neresi iyi niyet arkadaşlık?
Kariyer ya da gelecek planlarım herkese göre zaten uç hayaller oraya hiç girmiyorum :KK70:
Umarım siz de bu süreci en güzel şekilde,kolayca, yıpranmadan, yara almadan atlatırsınız. Biz de insanları duymaya duymaya daha güçlü insanlar haline geliriz. Çünkü o seslere kulak vermeye başladın mı asla sonu gelmiyor.

Daim olsun aşkınız, hayatımda ‘boşan’ demediğim ender insanlardansın😂

Güzel günlerdi be yaban, hem gençlik hem bekarlık, nasıl özlenmesin.
Belki sorumluluk anlamında sadece nefes almamla yükümlü ve rahat hatta şımarık nir yaşam sürmemden kaynaklı olabilir ama özleniyor işte.
Kafana estiği gibi yaşamak, gecenin bir vakti çıkıp arkadaşıma pijamayla gidebilmek falan...
Amin 😄

Ben de en çok kendi rızamla uyandığım günleri özlüyorum, çok özlüyorum :KK61:

İtiraf ediyorum, konuyu tam okumadığımı fark ettim. Bu arkadaşın arkadaş değil. Seni aşağıya çekmeye çalışıyor. Uzak dur ondan.

Deli divane aşk zor olsa da heyecan dolu bir sevgi olmalı. Sadece iyi biri diye evlenmek çok yanlış olur. Adamı çekici bulmalısın, beğenmelisin, kalbin akmalı. Çekici bulamadığın, bir adama tahammül edemezsin. Her yaptığı gözüne batar.
Ya daha o kadar çok şey var ki anlatmadığım inanın.
Evlilik istemek günümüzde şu, ortak çıkarın varsa evlenirsin. Ben arkadaşlarımda bunu görüyorum hep ama hiçbirine böyle evleniyorsunuz bence yanlış evlenmeyin demiyorum. Aşk, tutku, aynı dünya görüşü vs vs kriterler uzar. Ama iyi insan olmasıyla evlilik değil, ilişkinin yürüyeceğini bile sanmıyorum.

Bekarlıkta özlediğin şey bu mu ya🤣🤣
Bacım kendi kendine döne döne uyuduklarını özlemediğin sürece sıkıntı yok😂
Bekarlığa dair pek bir özlemim yok desem, ayy iyi ki bir evli, kocası var diye itici olacağım muhtemelen o yüzden birşey dememiştim ama ne yapayım zorla yazdırdin :KK70:

Benim özlemim evli ve çocuksuz günlerime daha çok, tam evlilik insaniymışsam demek 😂

Neden boş geliyo biliyo musun çünkü evlilikteki sorunları görünce insan aman bunlarda dert mi diyo. Bazılarıda ciddi manada şımarıyo ondan boş geliyo. Ama genel itibariyle büyük sorunlar olduğundan anlatılanlar boş geliyo 😊 ayrıl gitsin derler genelde evlililer çünkü karşındaki insanın derdini çeksen eline hiç bişi geçmiyo en acı tecrübelerle öğreniyorlar, yol yakınken dön derler arkadaşlarınada kızarlar işte böyle 😂 ama senin arkadaşının tavrının tecrübeden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum iletişimi koparmasan bile özelini anlatmamanda fayda var
Evliliğe dair sorunlarını hiç anlatmıyor bakın orası da ayrı. Sorunlarını hiç anlatmıyor ki bileyim,büyük mü derdi küçük mü benim sorunlarım da zaten uyduruk gelip geçici süreçler. E biz ne paylaşacağız ki zaten bu saatten sonra görüşmemeyi mantıklı buldum.

Evliliğe dair sorunlarını hiç anlatmıyor bakın orası da ayrı. Sorunlarını hiç anlatmıyor ki bileyim,büyük mü derdi küçük mü benim sorunlarım da zaten uyduruk gelip geçici süreçler. E biz ne paylaşacağız ki zaten bu saatten sonra görüşmemeyi mantıklı buldum.
Şöyle dik ve keskin duruşları çok seviyorum ya:)

Bak ben anlatırım mesela. Ama anlatmayan ve herkese atarlar yapan evli bi arkadaşım vardı bekar bi arkadaşımız aradı bi gün şikayet etti evli olan arkadaşımızı " kaç yaşına geldin hala salak saçma insanlarla uğraşıyosun vs vs " tarzında yorumlar yaparak bizim bekar arkadaşı delirtmiş ağlatmış. Bende evli olan arkadaşı aradım kızım senin derdin ne tarzında üstüne gittim biraz. O da ağlamaya başladı aslında evliliği berbat gidiyomuş ve kendince stres atıyo etrafındakilerden farkında bile olmadan kızgınlığını böyle atıyordu. Düzelmedi bizim evli arkadaş düzelmezde yapı meselesi ve etrafındakileri kaybedicek hepten üzülüyorum ama yapacak bişi yok kimse kimsenin stres topu değil. Bilmem anlatabildim mi 😊

Bak ben anlatırım mesela. Ama anlatmayan ve herkese atarlar yapan evli bi arkadaşım vardı bekar bi arkadaşımız aradı bi gün şikayet etti evli olan arkadaşımızı " kaç yaşına geldin hala salak saçma insanlarla uğraşıyosun vs vs " tarzında yorumlar yaparak bizim bekar arkadaşı delirtmiş ağlatmış. Bende evli olan arkadaşı aradım kızım senin derdin ne tarzında üstüne gittim biraz. O da ağlamaya başladı aslında evliliği berbat gidiyomuş ve kendince stres atıyo etrafındakilerden farkında bile olmadan kızgınlığını böyle atıyordu. Düzelmedi bizim evli arkadaş düzelmezde yapı meselesi ve etrafındakileri kaybedicek hepten üzülüyorum ama yapacak bişi yok kimse kimsenin stres topu değil. Bilmem anlatabildim mi 😊
Aaa 😳😳 Bir defa evlenmeden önceki süreçte olan bir şeyi anlattı arkadaşım bana ama hemen kapadı üstünü, ohhh iyi ki evlenmişim dedi sonra. Ben tutup da onu eleştirecek değilim ama işte herkes karşısındakini kendi gibi bilirmiş🙄

Aaa 😳😳 Bir defa evlenmeden önceki süreçte olan bir şeyi anlattı arkadaşım bana ama hemen kapadı üstünü, ohhh iyi ki evlenmişim dedi sonra. Ben tutup da onu eleştirecek değilim ama işte herkes karşısındakini kendi gibi bilirmiş🙄
Ayynen öyle. Bizim evli arkadaşta acayip egoist olduğu için kimseye laf vermek istemediğini söylemişti saçma sapan bi gurur kime ne senin mutsuzluğundan be kadın.

X