27 yaş depresyonu, arkadaşlar ve ilişkiler

Baazı evlenen kızlarımızda var o hastalık ne yazık ki
Bir statü olarak evlilik durumu o
Evliler bekarlardan üstündür daha bilgilidir daha deneyimlidir daha uzmandır filan sanıyorlar
Gerçekten takma boşuna

Daha genceciksiniz. Zaten 24-25 de okul anca biityor. İş bul vs. Ancak yani. Üniversiteden varsa olurdu. O da nasip olmamış. Arkadaşınız tam bir ukela. Bende de çoktu bunlardan. Sildim gitti. Sorun aslında sizin fazlaca iyi niyetliliğiniz. O sizi güzelce bozuyor üzülür müsünüz diye düşünmüyor. Sizse o üzülür diye cevap vermiyorsunuz. Benim bekarlığım sana neden dert oldu deyin. Şu an düşünmüyorum deyin geçin. Genelde toplumda bu tarz konuşan çok maalesef. İş yok güç yok milletin canını sıkıp keyf alıyorlar. Aldırmayın. Mesafe koyun. Elbet olacaktır. Ayrıca kimseninki de baki değil. Yarın ne olacağını boşanmayacağını biliyor musunuz? Kimse büyük konuşmasın yani. Yaptığı çok ayıp. Onun sizin üzüldüğünüzden ağladığınızdan haberi bile yok. Siz de boşverin el için değmez. Herşeyinizi anlatmayın. Sevgiliniz bile olsa anlatmayın yorum yapmasına hayatınıza dahil olmalarına izin vermeyin. Mesafe her zaman iyidir. Kimse de vazgeçilmez değildir. Valla ben temizledim hayatımdan bu tarz insanları. Bakıyorum canımı sıkıyor aramıyorum. Kendi derdim bana yeter bir de milletin lafı ile uğraşamam. Siz de aynısını yapın. Kendinizi hiç üzmeyin🤗🤗
İşte o kadar pişmanım ki saf saf oturup içimin en derinliklerini ona anlattığım, en zor günümde onu arayıp derdimi açtığım için. O zaman bile bana neler söyledi, kırıldım yine de öyle demek istememiştir dedim hep. Şimdi ben oturup bunları konuşsam kime ne anlatacağım , canımmm sen çok yanlış anlamışsın diyecek çıkacak işin içinden. Şimdi görüşmüyoruz, bir kaç kişiyi daha böyle sorgusuz sualsiz çıkarttım hayatımdan dünya varmış ama böyle böyle gidiyor dostluklar, arkadaşlıklar

Onlara yeni özellik daha nişanda ekleniyo hemşire. İlk gelen özellik de her cümleye eklenen “kuzum" kelimesi 😆 onu elde etti mi geri kalanlar da büyük bir hızla yüklenmeye başlıyo zaten
Iyyyy o kuzum, tatlım bak canım diye büyüklene büyüklene konuşan tipler yok mu zaten. Muhatap olmuyorum hiç. Sinir bastı şu an bile 🙄

Evliler bekarlardan üstündür daha bilgilidir daha deneyimlidir daha uzmandır filan sanıyorlar
Gerçekten takma boşuna
"Yaa canım" söylemi, suratta büzüşük bir gülümseme, teselli edici kelimeler modu açılıyor bu levelı geçince 😅

Gerçekten takma boşuna
Evet bir anda ilişki uzmanı, hayatı görmüş geçirmiş oluyorlar. Dur yahu annem kaç yıllık evli bana böyle akıllar vermiyor. Kızım yaşa hayatını bildiğin gibi diyor. Ben daha annemden böyle nasihatler almadım ki hep der, evlenme gez toz yaşa 😂
Zamanı gelince zaten olur, olmazsa da nasipte yoktur hayırlısı böyledir. Ama sürekli bir akıl verme, şöyle yap, kendini törpüle, şöyle davran falan pardon da akıl istemiyorum ki?
Ya ilişki konusunu harici, beni çağırıyor mesela, sorarsınız değil mi karşınızdakine müsait misin değil misin nasılsın vs? Sadece gel yaaa. Benim hiçbir meşguliyetim yok, ama o gelemez onun evi kocası var işi var çok meşgul. Ya ben çalışmıyorum tamam ama koronadan önce kurslara gidiyordum sınavlara çalışıyorum, ya da belki dümdüz moralim bozuk bir sor ya benim de meşguliyetlerim var ama tabi bunlar önemsiz.

Iyyyy o kuzum, tatlım bak canım diye büyüklene büyüklene konuşan tipler yok mu zaten. Muhatap olmuyorum hiç. Sinir bastı şu an bile 🙄
Ya ben bi tanesine ilk tanıştığımız yıllarda kuzucum falan derdim, o zamanlar yaşlar da küçük. Seviyorum böyle kuzucum minnoşum tarzı konuşmaları. Ama dikkat ederdim o bana asla böyle konuşmazdı. Hep kanka falan derdi. Peki nişanlandığı gün nooldu? Tam 10 yıllık dostluktan sonra nur topu gibi bi "kuzum"umuz oldu 😄 sonrasında hiçbir cümleden eksik olmadı tatlımlar kuzumlar. Üstelik de önceden beraber hunharca eleştirirdik bu tipleri

Evet bir anda ilişki uzmanı, hayatı görmüş geçirmiş oluyorlar. Dur yahu annem kaç yıllık evli bana böyle akıllar vermiyor. Kızım yaşa hayatını bildiğin gibi diyor. Ben daha annemden böyle nasihatler almadım ki hep der, evlenme gez toz yaşa 😂
Zamanı gelince zaten olur, olmazsa da nasipte yoktur hayırlısı böyledir. Ama sürekli bir akıl verme, şöyle yap, kendini törpüle, şöyle davran falan pardon da akıl istemiyorum ki?
Ya ilişki konusunu harici, beni çağırıyor mesela, sorarsınız değil mi karşınızdakine müsait misin değil misin nasılsın vs? Sadece gel yaaa. Benim hiçbir meşguliyetim yok, ama o gelemez onun evi kocası var işi var çok meşgul. Ya ben çalışmıyorum tamam ama koronadan önce kurslara gidiyordum sınavlara çalışıyorum, ya da belki dümdüz moralim bozuk bir sor ya benim de meşguliyetlerim var ama tabi bunlar önemsiz.
Yaa o evli ya şimdi üst sayılıyor yani
O çağırırsa gitmek zorundasın
Çünkü bekarsın 😂😂

Sen çağırırsan o müsaitse gelir çünkü o evli
Evli olmayanlar anlayamıyor işte 😤😤
Evlenenlere rütbe veriliyor 😂

Ya ben bi tanesine ilk tanıştığımız yıllarda kuzucum falan derdim, o zamanlar yaşlar da küçük. Seviyorum böyle kuzucum minnoşum tarzı konuşmaları. Ama dikkat ederdim o bana asla böyle konuşmazdı. Hep kanka falan derdi. Peki nişanlandığı gün nooldu? Tam 10 yıllık dostluktan sonra nur topu gibi bi "kuzum"umuz oldu 😄 sonrasında hiçbir cümleden eksik olmadı tatlımlar kuzumlar. Üstelik de önceden beraber hunharca eleştirirdik bu tipleri
Ya nişanı takar takmaz, yükleniyor bu özellik daha tebrik ederim diye ağzını açmadan, kuzucuuum darısı başına, çok istedim oldu, sen de iste olur, sabret kuzum sabret bak sabır önemli 😂😂😂 ya bir benim çevremde var sanıp kızıyordum.

Çünkü bekarsın 😂😂

Ben o rütbeyi söküp atmışım breh breh😅 şimdi de dulum arkadaşımın evine giderim de sonra arkamdan kk da kocamın esprisine güldü diye başlık açılır diye korkuyorum, gitmiyorum😂

Çünkü bekarsın 😂😂

Sonuçta kocam yok anlamıyor muyum ben ya benim kocam yok? Aileme karşı sorumluluğum yok. O ne zaman isterse, müsaitim tabi😂

Ben o rütbeyi söküp atmışım breh breh😅 şimdi de dulum arkadaşımın evine giderim de sonra arkamdan kk da kocamın esprisine güldü diye başlık açılır diye korkuyorum, gitmiyorum😂
Senin daha fena
Hem dul hem evli arkadaşına gideceksin
Hem de kocası evdeyken

Çan çalarlar valla arkandan 😂

Sonuçta kocam yok anlamıyor muyum ben ya benim kocam yok? Aileme karşı sorumluluğum yok. O ne zaman isterse, müsaitim tabi😂
İş hayatımda çok yaşamıştım.
Öğretmenim
Nerede angarya iş varsa bekar yaa o yapsın diye bana atıyorlardı
Evliler kutsaldı 😤

Benim 26. yaşım inanılmaz sıkıntılıydı. Gerçekten kafamda sürekli sürekli intihar düşünceleri vardı. Antidepresanlara boğmuştum kendimi. Sonra silkelendim tabi. İnan bana daha sonra kendimi buldum. En güzel aşklarımı o yaştan sonra yaşadım. En güzel işlerde çalıştım. Şu an 34 yaşındayım ve kendimle barışık, huzurlu bir kadınım. Bu dönemleri hayatın sıkı bir eğitimi olarak görmeni tavsiye ediyorum. Kendini tam anlamıyla keşfetmeye başlıyorsun. Sınırlarının farkına varıyorsun. Ne isteyip ne istemediğin oturuyor. İçine yönelmeni, ruhunu dinlemeni tavsiye ediyorum. Emin ol durulacaksın. Arınacaksın. Hayatında az ama çok kıymetli insanlar olacak. Ben 26'lı yaşlarda dostum dediklerime şu kafamla selam bile vermem mesela.. Ya da o dönem aşık olduğum heriflere sümüğümü atmam =)

Ya nişanı takar takmaz, yükleniyor bu özellik daha tebrik ederim diye ağzını açmadan, kuzucuuum darısı başına, çok istedim oldu, sen de iste olur, sabret kuzum sabret bak sabır önemli 😂😂😂 ya bir benim çevremde var sanıp kızıyordum.
Ay evet işte aynısı ya tam yazmışsınız. Her hayırli olsun onlarda şöyle algılanıyo galiba: ben napıcam şimdi, sen ne güzel nirvanaya ulaştın ben yerlerde sürünüyorum, senin mertebene nasıl ulaşabilirim çok zavallıyım şuan ağlicam. Herhalde böyle algılıyolar yani başka bi açıklama bulamıyorum daha ağzımızı açmadan girdikleri bu moda 😄 ya hani bazıları var, oldum olası böyle tipler. Onlara takmıyorum zaten gülüp alay ediyorum. Ama böyle dostum dediğin, bir zamanlar en zayıf yönlerini bile paylaştığın kişinin bu şekilde değişmesi insanın kalbini kırıyo gerçekten. Tanıyamıyosun ya o derece bi değişim

Evlenenler çok mu halt etmiş? Acaba kendilerini adadıkları o çok sevgili kocaşarı bunları aldatsa ne halt edecekler? Geri kalmadın ama öyle hissettiriyorlar maalesef. Bu muameleye izin verme. Düşünmüyorum de geç. İsteyip bulamadığını belli edince daha da üstüne binerler

Dur daha bunun 30 yaş depresyonu var😅. O kadar güzel bir yaştasın ki. Artık kadınlığın zirvesine tırmanıyorsun, bir nevi tanrıça olacaksın. Evli arkadaşının sana bunları kendi hayatı monotonlaştığı,artık hayatında ilk buluşma, ilk öpüşme, o henüz sevgili olmadan önceki en dolu heyecanları yaşayamayacağını bildiği ve bunun kırgınlığını yaşadığı için söylediğine nerdeyse eminim. Boşanmış biri olarak söyleyebilirim ki evlilik güzel. Ama son durak, nihai amaç değil. Aşık olunca, karşıdakine için titreyince güzel. Yoksa ruhsuz bir şirket. Daha çok zamanın var hiç kendini üzme.
Ben de aynısını düşünüyorum, gençliğimi doya doya yaşamam gereken yıllarda neler düşünüyorum. Erkekleri bu kadar strese sokuyorlar mı hiç sanmıyorum.
Her şeyin vakti zamanı var ama insanlar başka bir dünyaya adım atınca galiba başkaları da aynısını yaşasın istiyorlar. Geç kalmış, başaramamış gözüyle bakıyorlar. Bir arkadaşım bana dedi ki geçenlerde bir biz böyle geçe kaldık yeni nesil hemen evleniyor dedi. Saçmalama annem 30 sene evvel 24’nde evlenmiş dedim. Bir de eskiden bana 25-27 yaş çok büyük gelirdi. Şimdi çok küçük geliyor. Eskiden 60 yaşında insanlar yaşlı geliyordu şimdi bakıyorum 60 yaşında insanlar gayet dinamik, genç.
Aslında bana burada söylenenlerin çoğunu kendime söylüyorum ama yine de sürekli bir yerlerden duyunca insan artık tahammülünü yitiriyor.

Evlenince kimsenin boyu uzamıyor, ama bizim toplumda single kadınlara olan siddet artık boyut atladı tam gaz gidiyor, ya evli nişanlı sözlü olmak zorundasın o da yoksa erkek arkadaşın olacak illa, yalnız bir kadınsan bu görünmez siddete maruz kalıyorsun. Senin yasında demiyim ben de 28 yaşındayım su an ama 25 yasında benzer sıkıntıları yaşıyordum, berbat geçmişti 25-26 yaslarım.
bu arada arkadaşına kızma sen alınganlık ediyorsun bence, seni birileriyle tanıştırmak istemesi sen yapamıyorsun bırak ben yapayım demesi kötu bir sey degil kız haklı. Asırı sosyal bir hayatın ve cok genis bir çevren yoksa su an yeni birileriyle tanışman imkansız givi bir sey ki sosyal bile olsan su an zor pandemiden dolayı. Senin kendi bulduğun seni üzdü ağlattı diye senin bulduklarını gördük demiştir . Rasyonel dusununce kız haklı
Bu anlattığım pandemiden önceydi. Daha öncede yazdım. Bulduğunda hayır sen bulma falan diye önyargılı yaklaşmadım, tamam dedim görüştüm olmadı. Ama sürekli istemediğimi söylediğim halde, onunla tekrar görüş senin bulduklarından ne çıktı demek çok saçma bence ya hele de bir ilişkiden yeni çıkmışım üzgünüm. Aşık olamazsın artık, birilerinin tanıştırmasına razı ol gibi söylemleri itti beni. Ne gerek var böyle şeylere istemiyorum ki? Çok sosyal olmasam da olsam da, benim neyi nasıl yaşayacağım kiminle yaşayacağım onu veya kimseyi ilgilendirmez ki benim problemim. Bana önermiş olmamış daha neyin ısrarı yani, neyin eleştirisi bilemiyorum ben başkasına böyle davranmam.

Ben de aynısını düşünüyorum, gençliğimi doya doya yaşamam gereken yıllarda neler düşünüyorum. Erkekleri bu kadar strese sokuyorlar mı hiç sanmıyorum.
Her şeyin vakti zamanı var ama insanlar başka bir dünyaya adım atınca galiba başkaları da aynısını yaşasın istiyorlar. Geç kalmış, başaramamış gözüyle bakıyorlar. Bir arkadaşım bana dedi ki geçenlerde bir biz böyle geçe kaldık yeni nesil hemen evleniyor dedi. Saçmalama annem 30 sene evvel 24’nde evlenmiş dedim. Bir de eskiden bana 25-27 yaş çok büyük gelirdi. Şimdi çok küçük geliyor. Eskiden 60 yaşında insanlar yaşlı geliyordu şimdi bakıyorum 60 yaşında insanlar gayet dinamik, genç.
Aslında bana burada söylenenlerin çoğunu kendime söylüyorum ama yine de sürekli bir yerlerden duyunca insan artık tahammülünü yitiriyor.
Arkadaşın duracağı yeri pek bilememiş. Böyle fikir ayrılıklarında kendi düşüncesini karşı tarafa empoze etmeye çalışmak yerine saygı duyarım deyip kenara çekilmeyi bilmeli insan. Görüşmeme kararı en doğrusu. Yalnızlık kaliteli arkadaşlıklar getiriyor. Hem gönlüne göre sevgili hem de arkadaşlar bulursun umarım. Evlilik koca şart değil ama sevgili lazım 😁

X