Premature Bebekler 28+6da dogan bebegim

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

bittercikilita

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2021
22
18
35
merhaba
yasadiklarimi nasil anlatsam bilemiyorum. daha once 2 bebegimizi kaybettik acilarinin tarifi imkansiz. 3. bebegimiz de gelisim geriligi ve gebelik zehirlenmesi nedeniyle 28+6da 670 gr olarak dunyaya geldi. bugun kuvezde 9. gunu cok sukur. bebegimizin cigerleri gelismedigi icin entube durumda ve yuksek enfeksiyonu oldugu soylendi. bugun doktoru bebegimizin beynindeki ultrason bulgularina gore yasasa bile %95 zihinsel ve norolojik olarak engelli olabilecegini soyledi. entube oldugu icin mr/tomografi cekemediklerini entubeden cikarsa incelenecegini zaten engeli varsa da 2 yada 3 yasina gelince derecesinin netlesecegini soyledi. yasadiklarim o kadar agir geliyor ki gercekten artik ne hissedecegimi ne dusunecegimi bilemiyorum cok caresizim elimden bir sey gelmedigi icin. neden butun bunlari biz yasiyoruz anlayamiyorum.suan sadece yasamasi icin dua ediyoruz engelli olsa da o bizim hayattaki tek bebegimiz.bizden baska kime siginacak biz anne baba olarak onun icin herseyi yapmaya haziriz.suanda iyi seyler duymaya o kadar ihtiyacim var ki %5 ihtimalle bebek saglikli olabilir dediler oraya gelene kadar suan yasama ihtimalinin de dusuk oldugu soyleniyor dualariniza cok ihtiyacim var ne olur eksik etmeyin. yine de sormak istiyorum kendisi yada yakini benzer seyler yasayip bebegini saglikla kucagina alanlar oldu mu?

merhaba
yasadiklarimi nasil anlatsam bilemiyorum. daha once 2 bebegimizi kaybettik acilarinin tarifi imkansiz. 3. bebegimiz de gelisim geriligi ve gebelik zehirlenmesi nedeniyle 28+6da 670 gr olarak dunyaya geldi. bugun kuvezde 9. gunu cok sukur. bebegimizin cigerleri gelismedigi icin entube durumda ve yuksek enfeksiyonu oldugu soylendi. bugun doktoru bebegimizin beynindeki ultrason bulgularina gore yasasa bile %95 zihinsel ve norolojik olarak engelli olabilecegini soyledi. entube oldugu icin mr/tomografi cekemediklerini entubeden cikarsa incelenecegini zaten engeli varsa da 2 yada 3 yasina gelince derecesinin netlesecegini soyledi. yasadiklarim o kadar agir geliyor ki gercekten artik ne hissedecegimi ne dusunecegimi bilemiyorum cok caresizim elimden bir sey gelmedigi icin. neden butun bunlari biz yasiyoruz anlayamiyorum.suan sadece yasamasi icin dua ediyoruz engelli olsa da o bizim hayattaki tek bebegimiz.bizden baska kime siginacak biz anne baba olarak onun icin herseyi yapmaya haziriz.suanda iyi seyler duymaya o kadar ihtiyacim var ki %5 ihtimalle bebek saglikli olabilir dediler oraya gelene kadar suan yasama ihtimalinin de dusuk oldugu soyleniyor dualariniza cok ihtiyacim var ne olur eksik etmeyin. yine de sormak istiyorum kendisi yada yakini benzer seyler yasayip bebegini saglikla kucagina alanlar oldu mu?
Üç kardeşim 29 haftalık doğdular. Annemin karnı su topladığı için mecburen her seferinde erken doğum yapmak zorunda kaldı. Çok şükür üçü de hayatta ve gayet sağlıklı. En küçüğü 12 yaşında. İnşallah sizin bebeğiniz de sağlıkla hayata tutunur. 🙏

Yaşadıklarınizin benzerini yaşadım bende 28. Haftada doğum yaptım 835 Gr doğdu ciğerleri gelişmemiş kortizon kullandık ama malesef iki gün yasadi

Arkadaşımın 640 gr doğan kızı 10. sınıfa gidiyor

Zekası da sağlığı da boyu posu da yerinde

Siz de umarım en kısa sürede kucağınıza alırsınız

Rabbim Şafi isminin hürmetine şifa versin inşallah 🤲 🤲 🤲 sağlıkla yaşasın çok üzüldüm yazdıklarınızı okuyunca bende nir anne adayıyım 28.haftadayım şuanda. Erken doğum riskim var gerçekten çok üzüldüm

Bende 28 haftalık doğum yaptım 790 gram doğdu 85 gün küvezde kaldı çok şükür yanımda artık bol dua et hep iyi düşün inşallah bizim kaldığımız hastanede 490 gram doğup sağ salim ailesine kavuşan bebek gördüm ben sende hep dua et Rabbim şifasını versin inşallah

640 g doğdu, 4. Sınıfta. Yaşasa bile engeli kalır demişlerdi, üstelik ölü doğmuştu, hepsini utandırdı sıpa ❤️❤️❤️

X