Premature Bebekler 28 haftalik dogum

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Sizin erken doğum sebebi neydi kaç gram doğdu inşallah sağlıklıdır yanındadır🤲🤲🤲🤲
Servikal (rahim agzi ) yetmezlik.. 5. Ayda kontrole gittigim sirada 6 cm acilmam oldugunu, bebegin dogum kanalina indigini, neredeyse dogurqcagimi ogrendim. Sonra ilaclar, igneler, serumlar.Dogumu durdurma çabaları.. 1 hafta sonra 8 cm 2 hafta sonra 10 cm acilmam vardi. Mecburen dogurdum. Ayaga kalkmam. Tuvalete gitmem, duş almam hersey yasakti.. sağlıkla kucagima aldim şükür, darisi basina insallah. Rabbim nasip etsin

Bebeğini kaybeden annenin başı sağolsun Rabbim sağlıkla yeniden anne olmayı kucağına almayı nasip etsin çok üzücü bir durum şuan bende aynı risk ile karşı karşıyayım 26 haftalık hamileyim suyum geldi 4 gündür gelmeye devam ediyor serum ilaç iğne yatıyorum evde inşallah dayanır şuan 930 gram dua edin tüp bebek ile hamile kaldım zor buldum çok da zor geçiriyorum dua edin bize de 🙏

X