Premature Bebekler 29 haftalık suyu gelenler

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

sezenteacher

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2021
5
2
39
29 haftalık hamileyken suyum geldi, doktorum takibe aldı. Bebeğin gelişiminin devamı için yeterli su olduğunu ama tekrar su gelirse doğurmak zorunda kalacağını söyledi. İstirahat ediyorum. Bebeğim 1400 gr. İlk hamileliğim ve 37 yaşındayım. Böyle suyu erken gelip bir kaç hafta daha duran ya da tam miadını tamamlayan var mı? Şimdiden teşekkürler.

29 haftalık hamileyken suyum geldi, doktorum takibe aldı. Bebeğin gelişiminin devamı için yeterli su olduğunu ama tekrar su gelirse doğurmak zorunda kalacağını söyledi. İstirahat ediyorum. Bebeğim 1400 gr. İlk hamileliğim ve 37 yaşındayım. Böyle suyu erken gelip bir kaç hafta daha duran ya da tam miadını tamamlayan var mı? Şimdiden teşekkürler.
Benim görüümcem ilk aylarda bi sıvı aldırmıştı o sıvıdan dolayı sürekli akıntı oluyorrdu en sonunda içerde su kalmamış ve 29 haftada doğum yaptı. bebek küçük olduğu için kafası dışarı çıkmıştı kız kendi eliyle tuta tuta doğuma aldılar. Görümcemin sağlığı iyiydi bebek sadece 2 ay hastanede kaldı sütünü sağıp götürüyordu çok ilgilenirdi ama yaş ilerledikçe şu an da öyle hemen hastalanır kız ve otizm teşhisi konuldu. (3,5 yaşında)

Ablamda 28 haftadayken suyu çok azaldi ama 32 haftada dogum yapti. Çocuğu şimdi MasaAllah nur topu 🤲 merak etme bebeğin yaşmasinin mumkun okacaği haftalardasin. Dogsa bile premature de olsa yaşama şansi çok fazla. Allah yardimcin olsun senin de o minik bebeğinin de. Olumsuz şeyler okuma. Kaderdeki yaşanacak o yuzden strese salma bebeğini

X