3.5 aylık bebeğim ve meme reddi

Merhaba arkadaşlar.3.5 aylık kızım bugun neredeyse tüm gün meme almadı. Sagdığım sütü verdim onu bile az az içti. Toplamda 100 cc anne sütü 90 cc mama ve 3 kere 5er dakika zorla emzirme ile duruyor. Zaten en başta memeyi zor aldı ve şimdide de memede kendini geriye atıp savaşıyor aglıyor. Karanlıkta ve uykulu iken denedim yine bastı çığlığı😟 aç aç sızıp uyuyor 😭zaten çok zor alıştı ve bu defa da meme reddi olmasından korkuyorum. Benzer durumu yaşayan var mı yardımcı olabilecek
Merhaba, benim bebeğim de 3.5 aylık, dogdugundan beri mama desteği verdik. Daha iki haftadir yalnizca anne sütü alıyordu ki emmemeye başladı. Dediginiz gibi sürekli kızıp basını çeviriyordu etrafa bakıyordu. Biberon bile almıyordu, dediginiz gibi gunde 200 ml süt ve mamayla geçirdi bikac gun. Ben de cok üzüldüm çünkü 3 ay emzirmek için uğraştım, mastitten yaralardan acılardan cok çektim. 6 aya ulaşmaktı hedefim. Ama durup bir düşündüm, ac kalıp huzursuz olan bir bebekle stresli ve üzgün bir anne mi?
Birkac gun sonra stres olmayı biraktim, en kötü tamamen mama içerdi ben elimden geleni yaptım. Mama miktarını artırdım. Iki gun sonra memeyi emmeye basladi tekrar. Mama vermekten de hic rahatsiz olmuyorum artık.
Anne olmak sadece emzirmek mi? Bebekle anne arasındaki tek bağ o mu? Ya bin kere tartışıldı bu emzirme meselesini iyi annelik için kriter olmaktan çıkarın (herkese diyorum) yeter artık ! Bu mesele anneye ve bebege göre değişiyor, bazi anne ilk günden güzelce süt verebiliyor, bolca sütü oluyor. Bazı bebek de ilk gunden lıkır lıkır emiyor. Ama bazen kendini paralasan da olmuyor.
Ayrica bebegime ilk gunden beri biberon da ( philips avent natural emzikli) emzik de veriyorum ama memeyi de emiyor. Hatta anne sütünü mamadan daha cok seviyor. Herkesin fiziksel psikolojik ailevi durumu bir olmuyor.
Oldu ya memeyi bıraktı... dünyanın sonu mu? Siz de bebeginiz de cok şanslısınız. Sağlıklısınız. Her gün sikica sarılıp seni seviyorum diyeBilen bir annesi var bebeginizin. Annesini hic tanimayan başkalarına sevgiyle bakmak zorunda kalan bebekler var.
Kendinize haram etmeyin şu günleri tadını çıkarın biraz ilerde cok pisman olursunuz. Harika bir annesiniz ve bebeginiz sizi çok seviyor.

Merhaba, benim bebeğim de 3.5 aylık, dogdugundan beri mama desteği verdik. Daha iki haftadir yalnizca anne sütü alıyordu ki emmemeye başladı. Dediginiz gibi sürekli kızıp basını çeviriyordu etrafa bakıyordu. Biberon bile almıyordu, dediginiz gibi gunde 200 ml süt ve mamayla geçirdi bikac gun. Ben de cok üzüldüm çünkü 3 ay emzirmek için uğraştım, mastitten yaralardan acılardan cok çektim. 6 aya ulaşmaktı hedefim. Ama durup bir düşündüm, ac kalıp huzursuz olan bir bebekle stresli ve üzgün bir anne mi?
Birkac gun sonra stres olmayı biraktim, en kötü tamamen mama içerdi ben elimden geleni yaptım. Mama miktarını artırdım. Iki gun sonra memeyi emmeye basladi tekrar. Mama vermekten de hic rahatsiz olmuyorum artık.
Anne olmak sadece emzirmek mi? Bebekle anne arasındaki tek bağ o mu? Ya bin kere tartışıldı bu emzirme meselesini iyi annelik için kriter olmaktan çıkarın (herkese diyorum) yeter artık ! Bu mesele anneye ve bebege göre değişiyor, bazi anne ilk günden güzelce süt verebiliyor, bolca sütü oluyor. Bazı bebek de ilk gunden lıkır lıkır emiyor. Ama bazen kendini paralasan da olmuyor.
Ayrica bebegime ilk gunden beri biberon da ( philips avent natural emzikli) emzik de veriyorum ama memeyi de emiyor. Hatta anne sütünü mamadan daha cok seviyor. Herkesin fiziksel psikolojik ailevi durumu bir olmuyor.
Oldu ya memeyi bıraktı... dünyanın sonu mu? Siz de bebeginiz de cok şanslısınız. Sağlıklısınız. Her gün sikica sarılıp seni seviyorum diyeBilen bir annesi var bebeginizin. Annesini hic tanimayan başkalarına sevgiyle bakmak zorunda kalan bebekler var.
Kendinize haram etmeyin şu günleri tadını çıkarın biraz ilerde cok pisman olursunuz. Harika bir annesiniz ve bebeginiz sizi çok seviyor.
Çok dogru şeyler yazmışsınız ancak insan elinde olmadan çok içselleştiriyor emzirme olayını. Hele ki kadınlar arasında artık emzirme normal dogum gibi bazen seçenek olmayıp da mecbur kaldığınız durumlar bile vitrin malzemesi olmuşken,insan çok takıyor ve acaba ben nerede hata yaptım diyor. Üstelik okuyan bilen bir anne iken neden olmuyor diye soruyorsun kendine. Sanki teorik bilgi çok olunca uygulaması çat diye olabilecek gibi ya da bazı şeyler sadece sizin elinizde gibi...
10 gün emmedi 2 gün emdi şeklinde bugüne geldik. Ve ben bugün artık pes ettim...
Herşeyi başa sardım herşeyi yeniden yeniden denedim (burada tavsiye edilen ya da edilmeyen) ama olmadıği gibi hem kızım hem ben inanılmaz kötü gerildik.
Problemli,ameliyatlı ve yatarak geçirdiğim bir hamileliğim vardı, doğumumda baya travmatik oldu. Lohusalığı dibine kadar yaşadım. Sütüm gelmedi emmedi üstüne bir de ben 40 gün yattım kucağıma bile alamadım kızımı.Hep kendimi suçladım eksik hissettim. Kediler köpekler bile emziriyorken sen yapamadın dedim.Hamileliğini dogumunu hepsini yavruna kötü yaşattın bari süt verebilseydin diye diye bugüne geldim.
Ama olmayınca olmuyor sanırım. Yine denedim yine katılarak aglama ve morarma ile son buldu. Ve en kötüsü kızıma öyle bir bağırdım ki sanki onun suçu gibi. Sustu ve yüzüme baktı öylece. Orada bitti işte ben oturdum aglaya aglaya rahatladım.Hem ben hem kızım karışılıklı agladık sanki...
Saglık olsun herkesin evladına saglık versin Allah...

Nurse Harveys sap simplex ve biogaiga kullanıyorum. Hala gazı var hala var. Yine de en iyisi bunlar. Biraz önce uyandı karanlıkta denedim yine emmedi. Aglama tuttu beni artık. Zaten danışman desteği ile zor bela aldı memeyi ve sütüm yeni arttı 😣 biberon kullanma diyorlar ama işe başladım illa ki sagdıgım sütü biberon ile vereceğim. Annem bakıyor ve ona diyemem ki şırınga kullanamaz ve 4 aya yaklaşan bebek şırıngaya sabredemez😣

X