Tuvalet Eğitimi 3.5 yaş tuvalet eğitimi

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Xxxxxxxxxx89

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2017
10
1
34
Merhaba arkadaşlar. 3,5 yaşında bir oğlum var 6-7 aydır çişini öğrendi kendisi de gidip yapıyor hatta fakat kakasını bir türlü öğretemedim. Bezde kullanmıyoruz artık bez takıp başa dönmek istemedim hiç çünkü illa alışır dedim ama kaç ay oldu hala kakasını küloduna yapıyor. Öneriniz böyle bir durum yaşayanınız var mı?

Kakasını söylemeye hazır değil demekki bi kaç defa bez bağlasanız rahatsız olur nasılsa belki o zaman kendi isteğiyle söylemeye başlar. Kakanı söylemezsen böyle bez kullanmak zorunda kalırsın diye anlatsanız. Bilemedim valla çocuk büyütmek çok zor iş ya

Benim oğlum çişi tuvalete kakasını beze yaptı uzunca bir süre sonra babası gel oğlum kakanı tuvalete yap dedi o günden beri tuvalet sorunumuz kalmadı. Bunda benim uzunca bir süre kakayla ilgili kitap okumam, onunla beraber kakaları bezden tuvalete nakletmemde etkili olmuştur herhalde.

Pes etmeden çocukla konuşarak hazır olmasını beklemek gerek biz o şeklde davrandık yeğenme kısa bir süre sonra ben büyüdüm sizin gibi normal tuvalet kullanmak istiyorum dedi o gün bugündür lazımlığı bıraktı

Merhaba arkadaşlar. 3,5 yaşında bir oğlum var 6-7 aydır çişini öğrendi kendisi de gidip yapıyor hatta fakat kakasını bir türlü öğretemedim. Bezde kullanmıyoruz artık bez takıp başa dönmek istemedim hiç çünkü illa alışır dedim ama kaç ay oldu hala kakasını küloduna yapıyor. Öneriniz böyle bir durum yaşayanınız var mı?
Birçok çocuk kakasindan korkuyor ne yazikki benim de öyle idi sonra birlikte yapalım bak korkucak bişe yok dedim o şekilde öğrendi pek kulağa hoş gelmiyor ama o şekilde öğrendi

Merhabalar . Üstünden baya zaman geçmiş. Sorunu çözebildiniz mi merak ettim . Aynı sıkıntı bende de var 40 gün oldu neredeyse ama büyük tuvaletini altına yapıyor. Çişini de ben götürünce yapıyor yoksa onu da söylemiyor 3 yaş 2 aylık benim kızımda.

Merhabalar . Üstünden baya zaman geçmiş. Sorunu çözebildiniz mi merak ettim . Aynı sıkıntı bende de var 40 gün oldu neredeyse ama büyük tuvaletini altına yapıyor. Çişini de ben götürünce yapıyor yoksa onu da söylemiyor 3 yaş 2 aylık benim kızımda.
Merhaba,
Aynı durum bizde de var. Konu açılalı epey zaman olmuş ama umarım görürsünüz. Bezi çıkaralı 16 gün oldu çiş ile ilgili sıkıntı yok ama kakasını sadece iki kere tuvalate yaptı yani lazımlığa. Sizin çocuğunuz ne kadar sürede alıştı neler yaptınız bu süreçte?

X