3 ay oldu lohusalık depresyonunu hala atlatamadım

Azaldı Allaha şükür çok daha iyiyim evet birkac tanıdıgımda dedi daha gitmedim doktora ama baktırmakta fayda var
Ben de hamileyim şuan 33 +2 haftalık. Demirin yukselmeyince serum tedavisine geçtik . Doğumda kaybın olucak vücudum çok etkilenmesin diye ve eğer doğumda kanamam çok olirsa doğum sonrası da yine tedavi olacağım . Açıkçası demir eksikliği yaşarken bu kadar büyük bi sorun gibi gelmemişti ama tedavi olduktan sonra kendimi o kadar iyi hissediyorum ki meğer vücudumun tek eksiği buymuş.
Aile hekimleri de bu değerleri kontrol edebiliyor bence belli aralıklarla gidip tüm değerlere baktimak her zaman en iyisi .

Şükrediyorum tabiki halime binlerce kez ama yaşayınca anlıyorsun herşeyi dedigin gibi elinde olmadan kimse istemez böyle bir çıkmazın icinde kalmak ama hormonlar iste geciyor zamanla simdi cok daha iyiyim insan yetistirmek bakmak cok zor ama onlarsızda olmuyor evladım icin iyi olmak zorundayım ve gercekten onu düsündükce o masum savunmasız bana muhtac daha iyi olmaya basladım evladım icin de daha iyi oldum ve dahada iyi olmak zorundayım mutlu saglıklı bir cocuk yetistirebilmek icin

Canim zaten zor kismi aşmissin.zaten buraya durumunu yazdinki farkindasin. Bazilari yasadiginin farkinda bile olmuyor. Hersey daha güzel olucak emin ol. Allah yar ve yardimcin olsun

Herkes annelık psıkolojısıne hemen adapte olamayabılıyor bışeylerı kabullenmen gereklı canım eskısı gıbı sadece kendıne zaman ayırıp kafana gore her ıstedıgını yapamayacaksın ama soyle dusun tekken yaptıgın hıcbısey evladınla yaptıgın kadar zevklı gelmeyecek o senın parçan merak etme zamanla gecer kendını bunaltacak dusuncelerı cıkar kafandan eskı hayatını dusunursen sureklı yenısıne adapte olamazsın ben bende 3 kucuk canavar var :dua: hepsıyle bas etmeyı ogrendım ustelık yanımda yakınımdada allahın bır kulu yok ne guzel annen varmıs arada cık gıt gez kuafore gıt bakım yap esınle vakıt gecır hepsı gecer gıder sıkma canını

Ben de hamileyim şuan 33 +2 haftalık. Demirin yukselmeyince serum tedavisine geçtik . Doğumda kaybın olucak vücudum çok etkilenmesin diye ve eğer doğumda kanamam çok olirsa doğum sonrası da yine tedavi olacağım . Açıkçası demir eksikliği yaşarken bu kadar büyük bi sorun gibi gelmemişti ama tedavi olduktan sonra kendimi o kadar iyi hissediyorum ki meğer vücudumun tek eksiği buymuş.
Aile hekimleri de bu değerleri kontrol edebiliyor bence belli aralıklarla gidip tüm değerlere baktimak her zaman en iyisi .
Hayırlı olsun saglıkla kucagına alırsîn insallah En kısa zamanda gidicem insallah çocukla ilgilenmekten bazen yemek yemeyi unutuyorum vücudun güzel beslenmesi gerek aslında dogumdan sonra ama biraz daha zaman bebisler büyüyünce keendimizede ayirdigimiz vakitler olucak

Herkes annelık psıkolojısıne hemen adapte olamayabılıyor bışeylerı kabullenmen gereklı canım eskısı gıbı sadece kendıne zaman ayırıp kafana gore her ıstedıgını yapamayacaksın ama soyle dusun tekken yaptıgın hıcbısey evladınla yaptıgın kadar zevklı gelmeyecek o senın parçan merak etme zamanla gecer kendını bunaltacak dusuncelerı cıkar kafandan eskı hayatını dusunursen sureklı yenısıne adapte olamazsın ben bende 3 kucuk canavar var :dua: hepsıyle bas etmeyı ogrendım ustelık yanımda yakınımdada allahın bır kulu yok ne guzel annen varmıs arada cık gıt gez kuafore gıt bakım yap esınle vakıt gecır hepsı gecer gıder sıkma canını
Allah yardımcın olsun 3 tane ben 1 taneyle leyla oldum 😂 atlattım sayılır o günleri yavas yavas geliyor güzel günler hissediyorum 😊

Azi kaldi derken ne kaldi mesela ? Bende daha iyiyim cok sükür fakat bazen kendimi kötü hissediyorum, acaba ilacmi etkisi kaybediyor diye düsünmeden edemiyorum🙄🙄 kafamda deli sorular.
İlk zamanki düsüncelerim duygu karısıklıklarım sürekli aglamalarım depresif durumum bunlar gecti hala eski beni özlüyorum bu kaldı özlem kendime özlem bazen tek kalmak istemem bunlarda gecicek biliyorum merak etme az daha sabır 2 senen dolsun rahatlarsın o aklını yoran düsünce gecip gider ilactan mı bilmiyorum yan etkileri var ilacların ama bi doktorunla görüs derim iyi hissetmedigini ilacin etki etmedigi söyle cokta ilacta arama derim careyi bunu kendin aşabilirsin kendine güven ben kullanmıyorum bu zamana kadar cok zorlandım ama birseyler yoluna giriyor hissediyorum

X