Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 3.aylik bebegim 5350 kilosu az mi sizce

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

Esramoktober

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2016
48
10
33
Arkadaslar merhbalar.bebegimin beslenmesi konusunda oldkca skintiliyim bu aya kadar sadece anne sutu aliodu.ilk ay bi kiloya yakin alirken 2.ve 3 ayda sadece 500 gr aldi doktor az dedi emme suresi bes dk sadece.emmek istemio dikkati cabuk dagiliyo sknti gelio cocuga sanki memede.kendini itiyo gazdan sesten herseyden etkilenio bi sekilde beni emmek istemio emsede kisa emio.sadece önsüt aliodur yagli kismi alamaiodr dedi ebe sag ver dedi doktorda mamma takviyesi dedi.hepsini yapiorm ama sütüm azaldi gece guzel emio ama gndu isine gelmesse emmio biberon kolayina gelio.skintili bi bebek istahsiz uykuda beslenio genelde 4.ayda ek gidaya gecmeliyim szce tavsiyelernizi bekliyorm.suan 3.5 aylik 5600 falandi kilosu en son ama kilo alimi yavas sorun sizce nerede benim kafa allak bullak isin icinden cikamiorm.suan gunde iki kez 100ml anne sutu uc kez de 100 ml falan mama icio gecede emio ama anliorm bebegimin kilosu gene az yardm edin lutfen

Arkadaslar merhbalar.bebegimin beslenmesi konusunda oldkca skintiliyim bu aya kadar sadece anne sutu aliodu.ilk ay bi kiloya yakin alirken 2.ve 3 ayda sadece 500 gr aldi doktor az dedi emme suresi bes dk sadece.emmek istemio dikkati cabuk dagiliyo sknti gelio cocuga sanki memede.kendini itiyo gazdan sesten herseyden etkilenio bi sekilde beni emmek istemio emsede kisa emio.sadece önsüt aliodur yagli kismi alamaiodr dedi ebe sag ver dedi doktorda mamma takviyesi dedi.hepsini yapiorm ama sütüm azaldi gece guzel emio ama gndu isine gelmesse emmio biberon kolayina gelio.skintili bi bebek istahsiz uykuda beslenio genelde 4.ayda ek gidaya gecmeliyim szce tavsiyelernizi bekliyorm.suan 3.5 aylik 5600 falandi kilosu en son ama kilo alimi yavas sorun sizce nerede benim kafa allak bullak isin icinden cikamiorm.suan gunde iki kez 100ml anne sutu uc kez de 100 ml falan mama icio gecede emio ama anliorm bebegimin kilosu gene az yardm edin lutfen

öncelikle stres yapma ki sütün etkinlemsin bol bol sağ sütün artar genelde bu ayda bebekler memeyi reddetme eğilimi yaşar pes etme geçicidir. Süt artırıcı çaylar vr alabilirsin komposto bol protein ve bol su sıfır stres. Her anne sütünden sonra doymadıgını anlarsan mama verebilirsin. bi süre daha bekle ek gıda için mama takviyesiyle kilosu toparlanır zaten ama dediğim gibi anne sütüne ağırlık ver uykulu anında da olsa memeni almasını sağla ki unutmasın emdikten sonra kalanı sağ

öncelikle stres yapma ki sütün etkinlemsin bol bol sağ sütün artar genelde bu ayda bebekler memeyi reddetme eğilimi yaşar pes etme geçicidir. Süt artırıcı çaylar vr alabilirsin komposto bol protein ve bol su sıfır stres. Her anne sütünden sonra doymadıgını anlarsan mama verebilirsin. bi süre daha bekle ek gıda için mama takviyesiyle kilosu toparlanır zaten ama dediğim gibi anne sütüne ağırlık ver uykulu anında da olsa memeni almasını sağla ki unutmasın emdikten sonra kalanı sağ
Ama cogunlukla gunduz emmeyi reddeiyo biberonla vermk zorunda kaliyorm sagarak nereye kadar giderz bilmiyorm stres yapmmk cok zor beni her reddettgnde yikiliorm resmen ill ay cok guzel saatte bi emen bebege noldu anlamiyorm biberona mamaya alisirsa da beni birakmazmi ki

Yani dr da hemen mama demis :KK43:mamaya baslayinca dogal olarak sutun azalma egilimi gostericek sagmayi ihmal etme.sesten etkileniyosa sessiz bi yerde emzir canim yaninda kimse olmasin. Emzirme kampi yap google a yaz cikar..en azindan oku bi olur mu

Ama cogunlukla gunduz emmeyi reddeiyo biberonla vermk zorunda kaliyorm sagarak nereye kadar giderz bilmiyorm stres yapmmk cok zor beni her reddettgnde yikiliorm resmen ill ay cok guzel saatte bi emen bebege noldu anlamiyorm biberona mamaya alisirsa da beni birakmazmi ki

yanlış yönlendirmek istemem en iyisi druna danış bi süre biberon verme sürekli memeyi ver kiloyu kafana takma onu bi kenara bırak gnellikle geçici denir bu aylarda reddetme o yüzden pes etme

Yani dr da hemen mama demis :KK43:mamaya baslayinca dogal olarak sutun azalma egilimi gostericek sagmayi ihmal etme.sesten etkileniyosa sessiz bi yerde emzir canim yaninda kimse olmasin. Emzirme kampi yap google a yaz cikar..en azindan oku bi olur mu
Okudum canim ama benim yanimda durablcek kimsem yok malesf ne annem ne kayinvalidem ikiside szlere ömür emzrme kampi icin yanina yardimci lazm bildgmmkadaryla esimde sabaj beste ise gidior anlayacagnz isim zor.bebegmn kilo almama sebebi ne napmaliyim inanin karmakrsgim saglik problemo yok gbi dio dr.szce ek gidaya gecince kilo alirmi

Her bebek kendine ozeldir baskalariyla kiyaslanamaz
Emzirmekten asla vazgecme
Mamayi emzirdikten sonra kasikla veya siringayla ver asla biberon kullanma alismasin
Ve en onemlisi mutlaka baska bir doktora daha gotur fikir al

Canim benim yasadigim seyleri yasiyosun bende mama verdim arada beni emmeyi reddeddigi icin cigligi basiyodu cunku biberonada alistirdim cuk cuk kolayina geliyodu tabi emmek daha zor biberona su yada sekerli su gogse damlatip cocugin agzinada uzaktan damlatiyodum memeden geldigini sanip yapisiyordu o aylarda reddetmwde oluyo ben sonra mamayi kasikla verdim emmete geri dondu cok sukur yedi aylik oldu emziriyorum

Benim kizimda 3 aylikken sadece 400 gram almis ve yikilmistim resmen. Sütüm cok fazlaydi yeterincede emiyordu.ebe mama ver dedi vermedim.iyikide vermemisim.bir sonraki ay 1.100 gram aldi,acigi kapatti.cevremde yeni dogum yapan cok arkadasim var hemen hemen hepsi bu sorunu yasadi.kendiliginden toparlar hic moralini bozma

Ah canim ek gidaya gecince oyle sapur supur yeme durumu olmuyo kii kurtarici gibi gelmiyo bana ek gidaya gecmek.. sen emzirmekten vazgecmemeye calis..ayakta, sessiz ortamda filan surekli dene canim.. bu surecte de süt artirici caylar karisimlar yiyecekler vs tuket..bebegin sana dönecek insallah merak etme ben inaniyorum..fighting:)

Okudum canim ama benim yanimda durablcek kimsem yok malesf ne annem ne kayinvalidem ikiside szlere ömür emzrme kampi icin yanina yardimci lazm bildgmmkadaryla esimde sabaj beste ise gidior anlayacagnz isim zor.bebegmn kilo almama sebebi ne napmaliyim inanin karmakrsgim saglik problemo yok gbi dio dr.szce ek gidaya gecince kilo alirmi
Canim benim de emzirmeyle ilgili bi sorunum olmustu sutum cok azalmısti
Benimde kimsem yok uzakta herkes emzirme kampı yaptim sutum cogaldı asla vazgecme ve mama verme kampi tek basına yapabilirsin birkac gun yorulursun en fazla dişini sık deger bebegin için

Ah canim ek gidaya gecince oyle sapur supur yeme durumu olmuyo kii kurtarici gibi gelmiyo bana ek gidaya gecmek.. sen emzirmekten vazgecmemeye calis..ayakta, sessiz ortamda filan surekli dene canim.. bu surecte de süt artirici caylar karisimlar yiyecekler vs tuket..bebegin sana dönecek insallah merak etme ben inaniyorum..fighting:)
Ne biley iste bi umut bendeki yemeyen bebek zor derdim hep basima geldi

Bebeğim 21 aylık 10.5 kilo, ne mama ne pirinç unlu muhallebi ne de türevlerini verdim, inatla 20 ay emzirdim,zayıf ama sağlıklı bir çocuk, canavar gibi de hareketli

Kof kilolu mama bebeğini ne yapacak Bu doktorlar cidden anlamıyorum

Bide arkadaşlar sorun suüt yeterszliginndem ziyade emmemesi emmek istese cogalacak eminim cnku surekli dereotu rezene lactamil vs iciyirm ama pompa bebegimn cekmesi gbi olmadginicn tam bosalmio gogus haliyle yeniden üretime gecemio.cocugunda kafasi karsti bi anne sutu bi biberon mama.acabs biberonla anne sutunu de mamayida bi ansa kessem acikinca mecburen emmek zorunda kalirmi szce ne dersiniz.yoksa ac kalirmi cnku dogdugundan beri acikinca aglamatan bi bebek.ben doyurmasam gece kalkmaz bile

Bi bebek icin en guzeli annesinin sutu yardimcilar olsa da is anneye dusuyir sabirli stressiz sakin ol ek gidaya gecince benimkinin kilosu dustu kiloyu anne sutu yapiyor annenin stresi bebege geciyoe veilk emzirmeye en son emzirdigin gogusten baslaki yagli sutu alsin bebis anne olmak kolay degil tatli mucadele

Ya biz hepimiz aynı mıyız ki bebekler aynı olsun, ille 500 fiks alacak diye kural mı var

Doktor benim oğluma bu çocuk küçük demişti mesela, baba 1.74 anne 1.64 çocuk ne olacak, bu da aynı hesap her bebeğin anası babası fiziksel özellikleri farklı

Bebeğim 21 aylık 10.5 kilo, ne mama ne pirinç unlu muhallebi ne de türevlerini verdim, inatla 20 ay emzirdim,zayıf ama sağlıklı bir çocuk, canavar gibi de hareketli

Kof kilolu mama bebeğini ne yapacak Bu doktorlar cidden anlamıyorum
Kesinlikle katiliyorm sütümden ettiler beni bska bise oldgu yok ne diyim mucadeleye devam belki yapisi bu dedgin gbi.okadarda kendimi uzdum sütüm yaramiyor bebegime diye oyke bi durum olablirmi peki

X