doktorumuzu değiştirmeli miyim sizce?

Aysegullls

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2017
247
152
merhabalar,

bebeğim 5 aylık.38.1 e yükselince ateşi sağlık ocağına gittik.doktor pek önemli birşey görmedi ateş düşürücü yazdı diğer ebe ise üşütmek üzere olabileceğini ya da alerji olabileceğini söyledi.nedenini merak ettiğim için kendi doktorumuza gittik.kan tahlilinden sonra boğazında enfeksiyon olduğunu gördü.fakat hiçbir hastalık belirtisi yok kızımda.sadece ateşi yüksekti daha sonra calbol verdim iki kere düştü.doktorumuz antibiyotik ve fitil yazdı.ayrıca bebeğim anne sütü bazen de ek olarak mama veriyorum.kilosu 6.285 çıktı.boyu ise 66cm. doktorum kilosu orta dedi. ama anne sütünün yeterli olmadığını bu yüzden ek gıdaya geçmemi yoğurt vb şeyler vermem gerektiğini söyledi.yapmazsam kilosunun geride kalacağını söyledi.ama kilosu standart ve boyu standartın üstünde.ayrıca ek gıda yerine mama önermesi gerekmiyor mu.henüz 6 aylık olmadı ve diğer yiyecekleri sindirecek gelişime mide 6 ayda ulaşıyor diye duymuştum.ayrıca ben minyon yapılıyım bebeğim anne sütünü yedikten sonra mama dahi almıyor.antibiyotik verdiği için tereddüt ettim.bu kadar küçük bir bebeğe başka yol yok mu?başka bir doktora söyledim.tahlil yapmadı ama onay verdi.eve geldik ateşi 37.8di.fitil verdim gece boyu baktım diş çıkaracak gibi hiç uyanmayan çocuk 2 3 saatte bir uyandı.ateşi hiç çıkmadı sabah 2-3 damla çörek otu yağı verdim enfeksiyonlara çok iyi geldiğini duymuştum.ateşi daha çıkmadı.doktorumuzu değiştirmeli miyim sizce gerçi artık benim içime sinmiyor o doktor.Peditus bu konuda bana yardımcı olur mu?

2 yas alti bebeklere nezle ve oksuruk surubu verilmez.
Antibiyotik ve mama konusunda haklisin ama ben olsam degistiririm

Geçmiş olsun.
Doktorun yazdığı antibiyotiğe güvenmiyorsunuz ama çörek otu yağı veriyorsunuz, enteresan.
Çörek otunun bebeklerde güvenilirliği araştırılmış mı, bilimsel bir çalışma var mı?

Geçmiş olsun.
Doktorun yazdığı antibiyotiğe güvenmiyorsunuz ama çörek otu yağı veriyorsunuz, enteresan.
Çörek otunun bebeklerde güvenilirliği araştırılmış mı, bilimsel bir çalışma var mı?
eleştirdiğiniz şey ne anlamadım?çörek otu yağını araştırıp öğrenmeden verdiğimi mi düşündünüz ve doktorlara güvenmememin abes olduğunu mu düşündünüz?yaşamadan bilemezsiniz tabi.enteresan!??

eleştirdiğiniz şey ne anlamadım?çörek otu yağını araştırıp öğrenmeden verdiğimi mi düşündünüz ve doktorlara güvenmememin abes olduğunu mu düşündünüz?yaşamadan bilemezsiniz tabi.enteresan!??

Evet bitkisel yağlara otlara bu kadar güvenilmesini anlayamıyorum.

Doktor yoğurt verebilirsiniz dediği halde imtina edip mide- bağırsağı gelişmemiştir mama vermem gerekmez mi diyorsunuz ama çörek otu yağı vermekten sakınmıyorsunuz.

Kuzenim iştah açması ve kilo almak için kantaron yağı içti, karaciğer enzimleri tıpkı bir siroz hastasının ki kadar yükseldi, tedavi olması uzun bir süreç aldı

Son düzenleme:
Evet bitkisel yağlara otlara bu kadar güvenilmesini anlayamıyorum.

Doktor yoğurt verebilirsiniz dediği halde imtina edip mide- bağırsağı gelişmemiştir mama vermem gerekmez mi diyorsunuz ama çörek otu yağı vermekten sakınmıyorsunuz.

Kuzenim iştah açması ve kilo almak için kantaron yağı içti, karaciğer enzimleri tıpkı bir siroz hastasının ki kadar yükseldi, tedavi olması uzun bir süreç aldı
Çörek otu yağının küçük bebeklere bir kaç damla verildiğinde bağışıklığı güçlendirmesinin yanında bir çok yararının olduğunu biliyorum onun haricindeki yağları zaten doktora danışıeım herhangi bir zararını yaşayan olmuşsa da doktor onay verse dahi kullanmam.herşeyin fazlasının zararı olduğu gibi bunun da var mutlaka ben de ona göre kullandım.
Fakat gelelim antibiyotiğe 2 yaşından küçüklere antibiyotik verilmemesi gerektiğini doktorlar söylüyor bunun yanında bazı doktorlar antibiyotiği kafadan yazıyorlar örneğin aynı tahlil sonuçlarına sahip yakınıma doktoru antibiyotik yazmıyor uğraşıyor sonrasını düşünüyor bağışıklığı yok eden zararı yararıyla alıp götüren bu ilacı çok zorunda olmadıkça bu iyi diye tabir ettiğimiz doktorların vermediği birşey.insanları para için denek olarak kullanan doktorları duydunuz mu onu bilmiyorum ama siz güvenin ben güvenmiyorum.yoğurt inek sütü içeriyor ayrıca ben evde doğal yapıyorum ve bu 1 yaşından küçük bit çocuğa verilmez.sindirimi kolay olan armut deseydi ya da o antibiyotiği vermek yerine biraz daha ilgili davransaydu bana güven verebilirdi.ayrıca kilosuna göre doktorun söyledikleri tamamen saçmaydı doktorların hepsi aynı şeyi savunuyor olsa sizi de anlıcam ama farklı fikirlere sahip maalesef hepsi

Inek yogurdu 6 aydan itibaren verilir hatta mamasina bile az miktar sut katilabilir
Sut sadece ogun olarak icirilmez

Inek yogurdu 6 aydan itibaren verilir hatta mamasina bile az miktar sut katilabilir
Sut sadece ogun olarak icirilmez
bunu savunan doktorlar var evet ama ben risk almak istemiyorum.arkadaşıma doktoru bebeğine yoğurt yedirmek için anne sütünü mayala demişti.ileride farklı komplikasyonlarla karşılaşmak istemiyorum.yine de teşekkürler cevabınız için.tavsiye üzerine gideceğim yeni doktoruma sorarım :)

bunu savunan doktorlar var evet ama ben risk almak istemiyorum.arkadaşıma doktoru bebeğine yoğurt yedirmek için anne sütünü mayala demişti.ileride farklı komplikasyonlarla karşılaşmak istemiyorum.yine de teşekkürler cevabınız için.tavsiye üzerine gideceğim yeni doktoruma sorarım :)
Endise etmene gerek yok sut alerjisi olanlar kullanamiyor sadece pediatri kongresini izledim 1 ay once oradan aldim bilgiyi .bilginin kaynagi yani:KK66:

Ek gıdaya geç demesi normal bence. Anne sütğ alan çocuklar 6. Ayda, mama ile beslenenler 4. Ayda ek gıdaya geçiyor. Mama alandan çok döin değilim ama 4 diye okumuştum. Ben oğluma 5 ayı bitirdikten birkaç gün sonra yoğurt vermeye başladım. :) şu anda 7 aylık. Evde yaptığın yoğurdu verebilirsin bence. Hastalık konusuna yorum yapamayacağım, bilgim yok çünkü. Geçmiş olsun.

Ek gıdaya geç demesi normal bence. Anne sütğ alan çocuklar 6. Ayda, mama ile beslenenler 4. Ayda ek gıdaya geçiyor. Mama alandan çok döin değilim ama 4 diye okumuştum. Ben oğluma 5 ayı bitirdikten birkaç gün sonra yoğurt vermeye başladım. :) şu anda 7 aylık. Evde yaptığın yoğurdu verebilirsin bence. Hastalık konusuna yorum yapamayacağım, bilgim yok çünkü. Geçmiş olsun.
anladım.ben biraz pimpirikliyim bu konuda alerjilerin ölümcül olabileceğini duymuştum o yüzden 1 yaşından önce süt ve süt ürünleri vermeyeceğim.bebeğim anne sütüyle besleniyor.6 aya kadar böyle devam etmesini istiyorum.anne sütümün yettiğini doktor da biliyor fakat böyle söyledği için zaten doktormu değiştirdim.aynı zamanda gittiğim farklı doktorlar neden böyle birşey söylemiyorlar.kilosu normal boyu da zaten normalin üstünde sütün yetiyor diyor diğerleri.yetmediği zamanlar olduğunda mama veriyorum hatta bir ara başladım ama genelde büyüme sıçramalarında oluyor bu.onun haricinde gece uyanma sorunumuz da yok yani doymayan bir bebek gece de beslenmeye ihtiyaç duyar.cevabınız için teşekkür ederim :)

X