30 kiloya elveda! Bu defa olacak!

kkelebeketkisi

29.10.2019😺 01.04.2020👶
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2014
709
1.933
Bugün son tatlımı yedim. 60 kilo olana kadar yemek yok! 2,5 yılda 30 kilo aldım. Evlendim. 9 ay sonra bebeğim oldu. Şimdi oğlum 2 yaşına yaklaşıyor. Doğum öncesi doğum sonrası bir sürü kilom var. Ben çok çok güzeldim. Eski güzelliğime kavuşucam inşallah. Arkadaşımın diyetisyeninden randevu aldım. Ancak 9 şubata verdi randevuyu. O güne kadar ucundan başlayıp havaya girsem süper olacak. Kendi başıma çok denedim olmuyor başaramadım. Desteğe ihtiyacım var.

Evlenmeden önce halbuki kendi başıma çok güzel kilo verdim, gelinlik hayaliyle. 15 kilo kadardı sanırım. Balayına gittiğim gün bozdum diyetimi... Yine olsun istiyorum yine 60lı kiloları görmek istiyorum. Bir daha bozmak yok. Hem kafa olarakta çok olgunlaştım ben. Lütfen Allahım. Artık çenemin altındaki fazlalıktan göbeğimden o kadar rahatsızım ki... Ne kadar sürede eski halime dönerim? Dolabımda eski kıyafetlerimi görüp giyememek (içine girememek) ne kadar üzücü oluyor. Birkaç kıyafetim var. Malesef hep aynısını giyiyorum. Bende herkes gibi çeşit çeşit giyinmek sağlıklı görünmek istiyorum. Oğlumla oynarken bile o kadar yoruluyorum ki...

Olacak...Bu defa olacak! Ve şu vakit bile o kadar yerinde ki. Bu vakti kaçırmak istemiyorum. Yaza daha çok var. Ucundan başlasam düğün sezonuna bile yetişmiş olacağım inşallah. Hatta ilk hedefim biricik oğlumun 2 yaş doğum günü Nisan 1. Ne kadar kilo versem yanıma kardır. Haydi kkelebeketkisi kkelebeketkisi sen başarırsın! Olacak çok güzel olacak!

Bugün son tatlımı yedim. 60 kilo olana kadar yemek yok! 2,5 yılda 30 kilo aldım. Evlendim. 9 ay sonra bebeğim oldu. Şimdi oğlum 2 yaşına yaklaşıyor. Doğum öncesi doğum sonrası bir sürü kilom var. Ben çok çok güzeldim. Eski güzelliğime kavuşucam inşallah. Arkadaşımın diyetisyeninden randevu aldım. Ancak 9 şubata verdi randevuyu. O güne kadar ucundan başlayıp havaya girsem süper olacak. Kendi başıma çok denedim olmuyor başaramadım. Desteğe ihtiyacım var.

Evlenmeden önce halbuki kendi başıma çok güzel kilo verdim, gelinlik hayaliyle. 15 kilo kadardı sanırım. Balayına gittiğim gün bozdum diyetimi... Yine olsun istiyorum yine 60lı kiloları görmek istiyorum. Bir daha bozmak yok. Hem kafa olarakta çok olgunlaştım ben. Lütfen Allahım. Artık çenemin altındaki fazlalıktan göbeğimden o kadar rahatsızım ki... Ne kadar sürede eski halime dönerim? Dolabımda eski kıyafetlerimi görüp giyememek (içine girememek) ne kadar üzücü oluyor. Birkaç kıyafetim var. Malesef hep aynısını giyiyorum. Bende herkes gibi çeşit çeşit giyinmek sağlıklı görünmek istiyorum. Oğlumla oynarken bile o kadar yoruluyorum ki...

Olacak...Bu defa olacak! Ve şu vakit bile o kadar yerinde ki. Bu vakti kaçırmak istemiyorum. Yaza daha çok var. Ucundan başlasam düğün sezonuna bile yetişmiş olacağım inşallah. Hatta ilk hedefim biricik oğlumun 2 yaş doğum günü Nisan 1. Ne kadar kilo versem yanıma kardır. Haydi kkelebeketkisi kkelebeketkisi sen başarırsın! Olacak çok güzel olacak!
Uzunnn uzun zamanlarda verilen büyük büyük kilolar geri alınmıyor .. hamilelik evlilik derken ben de ssnein kadar almıştım.. kafanda bitir yavass yavasss ver derim ..

Perşembe gününden beri kalori hesabı yaparak başladım diyetime. İdeal killomda olduğumu hayal ettikçe heyecanlanıyorum.

Akşam en geç 8den sonra birşey yemiyorum. (1 civarı yatıyorum.)

Dün iş çıkışımda (gece 12) eşim Çiğ köfte dürüm almış bana.. Karnımda bir açtı.. Açtım bir dilim ısırdım harul harul yiyorum. Amaaaaanınnn dedim içimden ben diyetteyim ya 😂😂 2. Dilimi asla ısırmadım açtığım gibi güzelce kapattım dürümü. Dedim ben bunu yarın öğle yemeğinde yicem. Dolapta ıslak ıslak oluyor bekliyince hem öyle olunca çok hoşuma gidiyor dedim. Öyle de yaptım...

4 gündür aşırı bir açlık hissetmiyorum. (geceleri dışında) İstediğimi yiyorum canım bir şey çekerse tadına ucundan bakıyorum. Ancak Kalori hesap uygulamama ekliyorum yer yemez.... Bakalım şuan ki gidişatımdan memnunum.

Bir leslie yapmaya başlasam çok iyi olacak. Bir de tartı almam lazım evimizdeki bir öyle bir böyle ölçüyor ard arda bakıyorum halbuki.
Bir de suyu az içiyor muyum? Bilemedim.

Benim diyet maceram böyle ilerliyor... Ara ara menülerimide paylaşıcam.. Destek olan bütün herkese teşekkür ederimm🖐️😍

Perşembe gününden beri kalori hesabı yaparak başladım diyetime. İdeal killomda olduğumu hayal ettikçe heyecanlanıyorum.

Akşam en geç 8den sonra birşey yemiyorum. (1 civarı yatıyorum.)

Dün iş çıkışımda (gece 12) eşim Çiğ köfte dürüm almış bana.. Karnımda bir açtı.. Açtım bir dilim ısırdım harul harul yiyorum. Amaaaaanınnn dedim içimden ben diyetteyim ya 😂😂 2. Dilimi asla ısırmadım açtığım gibi güzelce kapattım dürümü. Dedim ben bunu yarın öğle yemeğinde yicem. Dolapta ıslak ıslak oluyor bekliyince hem öyle olunca çok hoşuma gidiyor dedim. Öyle de yaptım...

4 gündür aşırı bir açlık hissetmiyorum. (geceleri dışında) İstediğimi yiyorum canım bir şey çekerse tadına ucundan bakıyorum. Ancak Kalori hesap uygulamama ekliyorum yer yemez.... Bakalım şuan ki gidişatımdan memnunum.

Bir leslie yapmaya başlasam çok iyi olacak. Bir de tartı almam lazım evimizdeki bir öyle bir böyle ölçüyor ard arda bakıyorum halbuki.
Bir de suyu az içiyor muyum? Bilemedim.

Benim diyet maceram böyle ilerliyor... Ara ara menülerimide paylaşıcam.. Destek olan bütün herkese teşekkür ederimm🖐️😍

Haydi bakalım başarılar diliyorum. 😻😻

Bu arada şimdilik kalori kontenjanım 1500 kalori.... Çok mu bunu araştıramadım daha. Bunuda buraya yazıyımda yapılacak listemde ekli kalsın🤗

Bugün tartı siparişi verdimm💥💥 Ayrıca birde içinde terletme etkili olan çok bilinen tüm vücut korseden sipariş verdim. L beden.

Özellikle tartımın gelmesini dört gözle bekliyorum. Tartı gelir gelmez kilomu güncelleyeceğim.

Bugün 6. Günümdü... Killomda ne kadar fark var emin olamıyorum. Ancak iş kıyafetimde farkı az da olsa gözlemleyebiliyorum. Bu gerçekten çok mutluluk verici...

Eşim hala inanmıyor diyette olduğuma. İş çıkışı diyor ki; ne yiyelim pizza mı söylesek, çiğ köfte alalım mı, baklava ister misin, Meksika soslu tavuk mu yapsak... Aman Allahım hepsine hayır dedim. Şükür bugün inandı beyefendi😆 Neredeyse yeter ya diyordummm bırakıyorum diyeti.. Ama sonra aklıma herkesin "'kelebeketkisi' inanılmazsınnnn ne güzel başardınnn" diye hayran hayran bakışları geldi aklıma.... Sonra kayınvalideme gittik oğlumu almaya... Ispanak yemeği vardı🙏 bayıla bayıla yedim porsiyonumu 😍

Sadece ekmek yemedim. Geri kalan her şeyi yiyorum. 😀 Benden olmayacak sanırım. 😀😀
Bir vakti var canım inan bende 1 yıldır aynalardan nefret ediyordum dolabımdaki hiç birşey üstüme olmuyordu. Alışveriş yapacağım zaman büyük beden diye aratmaktan yoruldum inan ki.

En son geçtiğimiz haftalarda; kayınvalidemler misafirliğe gelmişti. Onlar gittikten sonra eşim dedi ki ben yine konusunu açmıştım galiba:" evet bugün koltukta oturduğunda bir baktım ki sana bayağı kilolu görünüyorsun yaa... X kişinin eşi gibi olmuşsun aynı" offff bu laf beni o kadar üzdü ki... Kafama tak dedi artık. 😐

Bugün ki menüm;

Kahvaltı:
2 adet tavada tereyağlı yumurta
Üzerine ketçap mayonez (120 kcal)
2 adet çiçek ekmek ( 100 kcal)

Öğle:
1 porsiyon Kuru fasulye
Yarım porsiyon pilav
5-6 kaşık cacık
1 adet çiçek ekmek (50 kcal)

Akşam:
Yarım porsiyon mantı

2si 1 arada kahve
1 parça burçak bisküvi (34 kcal)

Toplam = 1300 kcal
Su=1,5 litre
Spor=yok

Sizi okuyunca gaza geldim 1 haftada hiç verdiniz mi acaba?
Dün sabah ve bugün sabah aynıydı 85.6 ölçtüm. 2 kilo vermiş görünüyorum ama bence ödem gitmeye başladı. Vücudum kendini dinlemeye başladı gibime geldi. Organlarım gerçekten hangi organ olduğunu hissederek görevini yapıyor bence artık😂 Önceden hapur hupur yerdim öğütür dururdu zavallı organlarım kendilerini hissetmeye vakit bulamazlardı...
İşte bu hissiyatımdan dolayı yalnızca ödem gitmiş gibi hissediyorum.
Ve hala daha geri leslieyi katamadım hayatıma. Çalışan anne olunca zor oluyormuş, bekarlıktaki gibi değil onu anladım.

Bugün insülin direncim beni inanılmaz zorladı... Sabah kahvaltıda kötü başlayınca sonrasını da toparlamak bir hayli zor oldu. Çok çok yemedim ancak öğünlerde karbonhidrat ağırlıklıydı malesef. Bugün 8. Günümdü o yüzden ödül gibi oldu aslında 😐 Ahhh kendimi kandırıyorum... Asıl ödül sağlıkla zayıflamam değil mi?

Bol bol yazdım kalori hesabı uygulamama... 1800 kcal civarı tuttu. 😏 Neyse telafi ederiz! Vazgeçmek yok! Hasta bakarken takılan box önlüğü şöyle incecik belime sıka sıka bağlamadan vazgeçmek yok... Diğer hekimlere çok imreniyorum. Umarım bende takacağım.🙏 Benimki bosbol duruyor. Bağlamaya çekiniyorum. Belim kalın görünecek diye.

X