32 haftalık gebelikte suyun azalması

armin83

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2015
2.065
2.764
38
Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Bana da 39 u beklemez dedi, yarın bı daha çağırdı emin olmak için. İnşallah benim de sorun olmaz🤲
Pek olmuyor sorun. Biz de beklemedik 37 + 6 galiba. Ya da 38 hatirlamiyorum. 36 da alalim deseydi de okeydim ben. Hamilelik bana daha zor geliyordu. Yarın bakarsiniz ,baktiniz su stabil 3 gun sonra yine gidin kontrole. Azalirsa dogum yaparsiniz. Bir sey olmaz allahin izniyle😊 doktorum 39 demişti. Inanir misin hic istemedim 39 u. Tamam bebek icin cok daha iyi içeride kalmak ama suyu azalan bir bebek için degil bu🙄 bebek bakim ünitesi iyi bir hastanedeyseniz daha a güvenilir olur

Mai-sitarem

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2020
711
980
Pek olmuyor sorun. Biz de beklemedik 37 + 6 galiba. Ya da 38 hatirlamiyorum. 36 da alalim deseydi de okeydim ben. Hamilelik bana daha zor geliyordu. Yarın bakarsiniz ,baktiniz su stabil 3 gun sonra yine gidin kontrole. Azalirsa dogum yaparsiniz. Bir sey olmaz allahin izniyle😊 doktorum 39 demişti. Inanir misin hic istemedim 39 u. Tamam bebek icin cok daha iyi içeride kalmak ama suyu azalan bir bebek için degil bu🙄 bebek bakim ünitesi iyi bir hastanedeyseniz daha a güvenilir olur
Benim 35+4 gözüküyor ama ultrasonda 1 hafta geride. Doktora göre bu olağan değil istemeyiz dedi erken olsun, doğal olarak. Ben çokta erken diye endişe etmiyorum ben endişem gelişim geriliği olması bide ciğerin gelişmemesi, küvözde bu pandemi de sıkıntı olmur mu diye. Bakalım yarın ne olacak.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 13 gün geçti.

Cennet kusu annesi

Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2020
63
12
28
Merhaba arkadaşlar. Ben şuan 32+3 haftalık hamileyim. Gebelik şekerim çıktı ve diyetle kontrol altında tutuyorum. Bebeğin gelişimi kilo boy vs olması gerektiği gibi. Yalnız 32+1 de dr kontrolünde doktor suyumda azalma olduğunu söyledi. Riskli seviyede değil fakat azalma var dedi. Bu su akıntı şeklinde gidiyor olabilir mi ve uzun vadede bize zarar vericek birşey mi tecrübe eden var mı acaba? 5in altına düşerse riskli şuan 11 değerlerinde dedi doktorum. 34.haftayı kesin görürüz. 35ide görürüz ama sonrası zor dedi. Ve normal doğum ihtimalimde çok azmış. Kolaya mı kaçıyo yoksa olması gereken mi bu diye ister istemez kafam karışıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bunları yaşayıp normal doğum yapan var mı ve kaçıncı haftalarda oldu acaba?
Merhaba canım bendede şeker çıktı suan 30 haftalık hamileyim insülin vuruluyorum bebeğinin sağlık durumu nasıl cok merak ettimde cvp verirsen cok sevinirim

yagmurdansonra

Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2021
78
202
32
Merhaba arkadaşlar. Ben şuan 32+3 haftalık hamileyim. Gebelik şekerim çıktı ve diyetle kontrol altında tutuyorum. Bebeğin gelişimi kilo boy vs olması gerektiği gibi. Yalnız 32+1 de dr kontrolünde doktor suyumda azalma olduğunu söyledi. Riskli seviyede değil fakat azalma var dedi. Bu su akıntı şeklinde gidiyor olabilir mi ve uzun vadede bize zarar vericek birşey mi tecrübe eden var mı acaba? 5in altına düşerse riskli şuan 11 değerlerinde dedi doktorum. 34.haftayı kesin görürüz. 35ide görürüz ama sonrası zor dedi. Ve normal doğum ihtimalimde çok azmış. Kolaya mı kaçıyo yoksa olması gereken mi bu diye ister istemez kafam karışıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bunları yaşayıp normal doğum yapan var mı ve kaçıncı haftalarda oldu acaba?
Merhabalar bende normal doğum istiyordum. Son haftalarda suyu azalmıştı kilo alımıda durma noktasına gelmişti. Yinede normal doğum için 40 haftaya kadar bekledim fakat olmayınca olmuyor çocuk artık riske girmişti doktorumda bana almamız gerektiğini söylemişti 40+3 de bende sezeryana girdim.. kafanız karışıyorsa bir iki doktora daha gidip görünün ve sizin için hangisini uygun görüyorlarsa onu yapın. Riske atmayın.