33 yaşında tel taktırmaya girissem mi çok kararsızım.

Ben 26 yaşımda tel taktırdım 13 ay tedavim sürdü 5 aydırda şeffaf plak kullanıyorum. Diş telleri çıktıktan sonra ilk 2 yıl gece gündüz şeffaf plak sonraki 2 yıl sadece geceleri şeffaf plak kullanma zorunluluğu var pekiştirme tedavisi deniliyor zaten buna. Pekiştirme tedavisini yapmadıysanız bozulmama şansı yok ve bunun yaşla alakası yok. Tedaviniz de 4 yıl çok uzun sürmüş diş köklerinizde rezorpsiyon olma olasılığı çok yüksek.
Pekiştirme tedavisi de yapıldı yine bozuldu çevremde 11 kişi var tanıdığım tel taktıran 8 yıl içerisinde sadece 2 tanesinin dişlerinde bozulma olmadı. Değil plak ikinci kez tel takanlar bile oldu. Hepimizin dişleri mahvoldu :) umarım siz şanslısınızdır ne dişm

nasıl yamuldu dişleri yaptıktan sonra retainer tedavisi oldunuz mu çünkü telden sonra dişlerin aynı yerine gitmesi çok normal ama arka telleri tedaviden sonra takdıysanız geri bozulması imkansız cevap verirseniz sevinirim bende 2 aydır takıyorum çünkü
Her gece yatarken şeffaf plak kullanıyordum. 2 yıl devam ettim bozuldu. Aşırı bir bozulma olmuyor zaten ama beni çok rahatsız etti, zaten doktorum da tellerimi fazla sıktığı için o büyük vida gibi şeylerin olduğu dişlerim ( arkalar ) döküldü bildiğin.

Diş teli tedavisinde uzman çok önemli. Pekiştirme tedavisi vs elbette önemlidir ama uzmanına yaptırmadığınızda büyük pişmanlık. Ben tedavi sonrasında çok iyi bir profesöre gittim. O da benim böyle şikayetle gelen binlerce hastadan biri olduğumu söyledi.

Amacım moral bozmak değil. Doktorunuza dikkat edin, tel tedavisi basit bir tedavi gibi görünüyor olabilir ama ciddi uzmanlık istiyor. Çok çok iyi bir yere yaptırmak gerek.

Her gece yatarken şeffaf plak kullanıyordum. 2 yıl devam ettim bozuldu. Aşırı bir bozulma olmuyor zaten ama beni çok rahatsız etti, zaten doktorum da tellerimi fazla sıktığı için o büyük vida gibi şeylerin olduğu dişlerim ( arkalar ) döküldü bildiğin.

Diş teli tedavisinde uzman çok önemli. Pekiştirme tedavisi vs elbette önemlidir ama uzmanına yaptırmadığınızda büyük pişmanlık. Ben tedavi sonrasında çok iyi bir profesöre gittim. O da benim böyle şikayetle gelen binlerce hastadan biri olduğumu söyledi.

Amacım moral bozmak değil. Doktorunuza dikkat edin, tel tedavisi basit bir tedavi gibi görünüyor olabilir ama ciddi uzmanlık istiyor. Çok çok iyi bir yere yaptırmak gerek.
yani 30 bin verdim inşallah iyi yapar zhjgfdjfg

Bugün kalıp alindi. 30'un üstündeyim. Dişlerim güzel, sadece alt çene üste hizali değildi. Fotoğraflarda bu ufacık kayma bile yüzümü bir değişik gosteriyordu. Daha önce yaptirmadigim için uzgunum gerçekten. Şimdi rahat rahat fotograf verebilirim.

Merhaba plak kullanmaya başladım. Çok rahat ve asla belli olmuyor. 30 plak hazırlandı geldi 6. Plaktayım şuan 10 günde bir yenisine geçiyorum. Estetikten kaygılanıyorsanız kesnlikle plak yaptırın. 34 bin ödedim bu tedavi için. 33 yaşındayım öğretmenim. İlk 2 gün s ve z seslerinde sorun yaşadım geçti.
merhaba plaklarınızın markası nedir acaba

Selam arkadaşlar başlıktan da anlaşıldığı üzere diş teli taktırma gibi bir düşüncem var bir senedir kararım kesinleşti gibi aslında çok büyük sorun yok ama köpek dişler sivri ve geride duruyor. Alt dişler düzgün değil dikkatlice bakınca ve gülüşümden hep cekinmisimdir sivri dişten dolayı. Sizce bu yaştan sonra sıkıntı olur mu tecrübeli olanlar uzun süre kalır mı tel?Gerek var mı ailemden çoğu kişi senin disinde bir şey yok belli değil diyorlar.Ve fiyatlar ne güncel olarak ?
Ben 39 yaşındayım. Ben bile düşünüyorum. Hiç çekinmeyin. 55 yaşında teyzem bile taktırdı.

Hekimler bir sakıncası olmadığını söylüyorsa yaşa takılmayın daha çok gençsiniz önünüzde uzun bir yaşam var Allah izin verirse o yüzden memnun olacağınız şekilde yaşayın :)

Selam arkadaşlar başlıktan da anlaşıldığı üzere diş teli taktırma gibi bir düşüncem var bir senedir kararım kesinleşti gibi aslında çok büyük sorun yok ama köpek dişler sivri ve geride duruyor. Alt dişler düzgün değil dikkatlice bakınca ve gülüşümden hep cekinmisimdir sivri dişten dolayı. Sizce bu yaştan sonra sıkıntı olur mu tecrübeli olanlar uzun süre kalır mı tel?Gerek var mı ailemden çoğu kişi senin disinde bir şey yok belli değil diyorlar.Ve fiyatlar ne güncel olarak ?
maddi olarak iyiyseniz hiç düşünmeden yaptırın, hayatımda aldığım en iyi kararlardan biri oldu diyebilirim ama ağır bir vakaydım. 2 yıl lastikli tedavi sürdü, +1 yıl da pekiştirme tedavisindeyim şimdi. çok memnunum, önemli olan çok iyi, enerjinizin uyduğu bir ortodonti uzmanı seçmek ve seçtiğiniz kişinin gerçekten ortodonti uzmanı olduğundan emin olmak. ben temmuz 2021’de yani pandemi zamanlarında diğer tedavi masrafları dışında 12 bin civarı ödemiştim. o zaman için çok iyi bir fiyattı ve başta taksitle sonrasında nakit olarak tamamen ödemiştik. şimdi en az 30k verilmesi gerekiyor gibi gözüküyor. 🥲

Görüntü konusunda endişeniz varsa "Invisalign tedavisi" görebilirsiniz. Yaş için de endişelenmeyi. Eşim 40 yaşında bu tedaviye başladı. Sonuçtan da gayet memnun.
Canı acıdı mı? Hani yaştan dolayı kemik sertliği falan… ne sıklıkta değişti plak? Alt ve üst mü yaptırdı, ikisini beraber? Konuşmada pelteklik oldu mu? Hayırlı olsun bu arada 🙂

X