4 20lik dis birden cektirmek

Başta antibiyotik vermedi. Çok zorlanırsan parol al dedi. Bir de evin sıcaklığı yüksekti buzu da sürekli koyamadım galiba. Sonra antibiyotik başlayınca rahatladım ama ilk bir hafta kontrole kadar çok kötüydüm. Dikiş alındıktan sonra ağrı kalmadı ama şişlik inmedi. Hemen hemen bir ayı buldu şişliğin inmesi.
Demek ki cözüm antibiyotik ve en önemlisi buz. Cok aci cekmissin sanirim büyük gecmis olsun

Ben hususî anneannemi çağırmıştım yanıma.
Başımı kaldiramadim ağrıdan.
Boğazlarım ve basım agridı.asla dokunamadim yanağıma.
Su bile zorla içtim.
Bana gargara verdi ama 2 gün sonra yap dedi
Ağrı kesici ve antibiyotik verdi gece içtim.
Kanı yutmadim ben ağzımda pamuk durdu aksama kadar 🤦sürekli değiştirdim.
1 hafta sonra dikiş alındı çok kolay oldu o zaman rahatladım ve yavaş yavaş katı yemege başladım.
Seni korkutmak için yazmıyorum inan ama varsa birisi en azından 1-2 gün bebeğe yemek konusunda olsun sana destek olsun.

Ben hususî anneannemi çağırmıştım yanıma.
Başımı kaldiramadim ağrıdan.
Boğazlarım ve basım agridı.asla dokunamadim yanağıma.
Su bile zorla içtim.
Bana gargara verdi ama 2 gün sonra yap dedi
Ağrı kesici ve antibiyotik verdi gece içtim.
Kanı yutmadim ben ağzımda pamuk durdu aksama kadar 🤦sürekli değiştirdim.
1 hafta sonra dikiş alındı çok kolay oldu o zaman rahatladım ve yavaş yavaş katı yemege başladım.
Seni korkutmak için yazmıyorum inan ama varsa birisi en azından 1-2 gün bebeğe yemek konusunda olsun sana destek olsun.
Esim mecbur destek olacak bana ve kizima.
Gurbetciyim ailem yanimda degil. Senin de baya zor olmus. Bu arada ne yemekler yiyebilirim ?

Esim mecbur destek olacak bana ve kizima.
Gurbetciyim ailem yanimda degil. Senin de baya zor olmus. Bu arada ne yemekler yiyebilirim ?
Mutlaka çorba yap hazır olsun evde.madem teksin seni idare eder.
Ilık çorba,çay,meyve suyu.
Çorbanın içine ekmek dograrsin biraz.
Ben patates püresi,muz püresi ve çorba yedim yavaş yavaş.
Dikişler alınana kadar çiğneme zorluğu çekersin.sicak zaten yasak.ilik olacak.
Dondurma çok iyi geldi bana soğuk soğuk agrimi hafifletti.
Ben 3 günün sonunda açım açım diye ağladım 🙈
Ama dayaniyo işte insan.

Pekii kani yutacak miyim yani 🤢 hic bir faydasi olmayan gereksiz disler yüzünden bu kadar aci cekmek cok sacma bence. Güclü agri kesici icerim hafifletir aciyi en azindan benim endisem disim agriycak kanamam olcak diye degil kizima bakamazsam nolcak diye endisem var
Çok kanama olmaz ama tükürürsen olur.
Kızına bakmak biraz zor olabilir eşin destek olacakmış ama sana da bakması gerekebilir.
Umarım sizinki kolay geçer.

Kizlar selam. Cuma günü 20lik dislerimi cekicem 3 tanesi gönük bitane de cikmis. Ben doktoruma dedim ni önce sol alt üst alalim. Iki ay sonrasinda da diger tarafi alalim. Ama düsünüyorum da niye hep ayni aciyi iskenceyi cekeyim hepsini birden alip tek seferde kurtulsam aci ayni siskinlik ayni. Kizim 8 aylik esim bi kac saat bakabilir ona. Sorum su siz disinizin hepsini birden cektirdiniz mi ? Ve dis cekiminden sonra kizima bakabilecek miyim kizlar normal ameliyat gibi uzanmam mi gerecek tecrübelerinizi benimle paylasir misiniz lütfen?
Yok diş çekimi gibi olmustu benim dişçi koltuğunda .
Benim bitanesini aldılar. 3 u duruyor ama alınması gereken hale geldik maalesef

Mutlaka çorba yap hazır olsun evde.madem teksin seni idare eder.
Ilık çorba,çay,meyve suyu.
Çorbanın içine ekmek dograrsin biraz.
Ben patates püresi,muz püresi ve çorba yedim yavaş yavaş.
Dikişler alınana kadar çiğneme zorluğu çekersin.sicak zaten yasak.ilik olacak.
Dondurma çok iyi geldi bana soğuk soğuk agrimi hafifletti.
Ben 3 günün sonunda açım açım diye ağladım 🙈
Ama dayaniyo işte insan.
Muhtemelen bende acliktan aglarim acidan degil 🥴 peki söylediklerinin hepsini denerim corba sabahtan hazirlarim

Çok kanama olmaz ama tükürürsen olur.
Kızına bakmak biraz zor olabilir eşin destek olacakmış ama sana da bakması gerekebilir.
Umarım sizinki kolay geçer.
Insallah sezeryana dayandim ben. Bence bunu da atlatirim ☺️

Kizlar selam. Cuma günü 20lik dislerimi cekicem 3 tanesi gönük bitane de cikmis. Ben doktoruma dedim ni önce sol alt üst alalim. Iki ay sonrasinda da diger tarafi alalim. Ama düsünüyorum da niye hep ayni aciyi iskenceyi cekeyim hepsini birden alip tek seferde kurtulsam aci ayni siskinlik ayni. Kizim 8 aylik esim bi kac saat bakabilir ona. Sorum su siz disinizin hepsini birden cektirdiniz mi ? Ve dis cekiminden sonra kizima bakabilecek miyim kizlar normal ameliyat gibi uzanmam mi gerecek tecrübelerinizi benimle paylasir misiniz lütfen?
Ne diyosunuz ben bir tane çektirdim üç gün kend,me gelemedim.

Benim de gömüktüler, yarıp aldılar. Ben tek tek çektirdim ama aşırı bi acısı olmuyor zaten. Yani en azından bende olmadı. Diğer tarafımla yemek yiyebildim ve 1 haftada kapandı yerleri

Benim de gömüktüler, yarıp aldılar. Ben tek tek çektirdim ama aşırı bi acısı olmuyor zaten. Yani en azından bende olmadı. Diğer tarafımla yemek yiyebildim ve 1 haftada kapandı yerleri
Yarin cekecem bakalim korkuyorum cok 3 tanesi gömülü cünkü

Bilmiyorum ya cok korkuyorum yarin doktoruml beraber karar verecez

Benim diş işlemlerim narkoz altında yapılabiliyor tek seferde üç gömülü 20 lik diş çektirdim dikişliydi üçüde, bir tane normal diş çekimi yapıldı,dolgular,kanal tedavileri oldu..
Benim yüzüm çok şişmişti,agri da oldu tabii.
Oğlum 9 aylıktı bu işlemler olduğunda..
Bir kaç gün destek alsanız iyi olur aman aman sancılı bir süreç değil ama küçük çocukla zorluk yaşayabilirsiniz..

Gömülü diş cekimi cok kolay bir operasyon degil. Tabi pozisyonu da önemli. Benimki 90 derece yatık tam gömülüydü.

2 tarafli cekimden sonra günlerce nasil besleneceksiniz? Cekim yapilan tarafla düzgün cigneyip yiyebilmem 2 ayi bulmustu. Tam anlamıyla kullanabilmem 6 ay... Agrisi ve -antibiyotik beni hep mahveder- ilk gunu hatirlamiyorum bile. Ama 2. Gün kalkip hayatima devam etmistim, siz yurtdisindaysaniz kullandiracagi ilaclar farkli olacaktir tabi.

Kisacasi asla tavsiye etmem tek seferde çift tarafli cekim.

Benim diş işlemlerim narkoz altında yapılabiliyor tek seferde üç gömülü 20 lik diş çektirdim dikişliydi üçüde, bir tane normal diş çekimi yapıldı,dolgular,kanal tedavileri oldu..
Benim yüzüm çok şişmişti,agri da oldu tabii.
Oğlum 9 aylıktı bu işlemler olduğunda..
Bir kaç gün destek alsanız iyi olur aman aman sancılı bir süreç değil ama küçük çocukla zorluk yaşayabilirsiniz..
Gercekten mi sizde 3 gömülü dis ayni anda cektiniz yani. Acisi falan cok mu zordu? Korkuyorum esim 3 gün evde benimle kqlacak bana destek olur kizima bakmak icin

Gömülü diş cekimi cok kolay bir operasyon degil. Tabi pozisyonu da önemli. Benimki 90 derece yatık tam gömülüydü.

2 tarafli cekimden sonra günlerce nasil besleneceksiniz? Cekim yapilan tarafla düzgün cigneyip yiyebilmem 2 ayi bulmustu. Tam anlamıyla kullanabilmem 6 ay... Agrisi ve -antibiyotik beni hep mahveder- ilk gunu hatirlamiyorum bile. Ama 2. Gün kalkip hayatima devam etmistim, siz yurtdisindaysaniz kullandiracagi ilaclar farkli olacaktir tabi.

Kisacasi asla tavsiye etmem tek seferde çift tarafli cekim.
Burdaki doktorlar cok farkli düsünüyor onlara göre 4 dis birden cekilse daha rahat. Bilemedim. Cevabiniz icin Tesekkür ederim. Ilac konusuna gelince de cok iyi takip ederler ama rahatlarda mesela sezeryan oldum ne antibiyotik ilac ne bisey sadece paracetemol agri kesici o kadar ve gayet te iyiydim

X