4 20lik dis birden cektirmek

Gömülü diş cekimi cok kolay bir operasyon degil. Tabi pozisyonu da önemli. Benimki 90 derece yatık tam gömülüydü.

2 tarafli cekimden sonra günlerce nasil besleneceksiniz? Cekim yapilan tarafla düzgün cigneyip yiyebilmem 2 ayi bulmustu. Tam anlamıyla kullanabilmem 6 ay... Agrisi ve -antibiyotik beni hep mahveder- ilk gunu hatirlamiyorum bile. Ama 2. Gün kalkip hayatima devam etmistim, siz yurtdisindaysaniz kullandiracagi ilaclar farkli olacaktir tabi.

Kisacasi asla tavsiye etmem tek seferde çift tarafli cekim.
Bise benim ki düz yatik degil doktor iki pacaya bölüp cikaracak sadece bitanesi kirilacak digerlerini normal eti kesip alacak tek parca olarak

Benim diş işlemlerim narkoz altında yapılabiliyor tek seferde üç gömülü 20 lik diş çektirdim dikişliydi üçüde, bir tane normal diş çekimi yapıldı,dolgular,kanal tedavileri oldu..
Benim yüzüm çok şişmişti,agri da oldu tabii.
Oğlum 9 aylıktı bu işlemler olduğunda..
Bir kaç gün destek alsanız iyi olur aman aman sancılı bir süreç değil ama küçük çocukla zorluk yaşayabilirsiniz..
Cok cesaret aldim sizden 🙏

Ay yapmayın mahvolursunuz ya. 🙈 acı eşiğiniz yüksek sanırım. Neyse, ameliyat öncesi boooool bol ananas suyu içiniz ödem falan olmuyor ameliyat sonrasında bizzat denendi onaylandı 😄

Ay yapmayın mahvolursunuz ya. 🙈 acı eşiğiniz yüksek sanırım. Neyse, ameliyat öncesi boooool bol ananas suyu içiniz ödem falan olmuyor ameliyat sonrasında bizzat denendi onaylandı 😄
Valla bilmiyorum ki aci esigim yüksek heralde sezeryan oldum 3. gün elimde süpürge makinesi vileda yemek pisirdim 🤭🤭 sezeryan agrisi bile böyle gectiyse dis daha kötü degildir diye düsünüyorum ama tabi bilemiyecem. Ananas suyu gercekten mi ama gece gece nerden bulcam ki 😂 tüh. Randevum yarin sabah bide

Valla bilmiyorum ki aci esigim yüksek heralde sezeryan oldum 3. gün elimde süpürge makinesi vileda yemek pisirdim 🤭🤭 sezeryan agrisi bile böyle gectiyse dis daha kötü degildir diye düsünüyorum ama tabi bilemiyecem. Ananas suyu gercekten mi ama gece gece nerden bulcam ki 😂 tüh. Randevum yarin sabah bide
Daha önceden yazsaydım keşke 😂 şimdiden size geçmiş olsun süreci paylaşırsınız artık

Gercekten mi sizde 3 gömülü dis ayni anda cektiniz yani. Acisi falan cok mu zordu? Korkuyorum esim 3 gün evde benimle kqlacak bana destek olur kizima bakmak icin
Zordu tabi hiç acimiyor diyemem ama dikişler alındıktan sonra iyileşme süreci çok hızlanıyor..
Dişin yapısı,ağrı eşiği,doktorun el hafifliği bile etkiliyor oyuzden kişiden kişiye değişebilir inşallah sizinde kolaylıkla geçer geçmiş olsun şimdiden..

Kizlar selam. Cuma günü 20lik dislerimi cekicem 3 tanesi gönük bitane de cikmis. Ben doktoruma dedim ni önce sol alt üst alalim. Iki ay sonrasinda da diger tarafi alalim. Ama düsünüyorum da niye hep ayni aciyi iskenceyi cekeyim hepsini birden alip tek seferde kurtulsam aci ayni siskinlik ayni. Kizim 8 aylik esim bi kac saat bakabilir ona. Sorum su siz disinizin hepsini birden cektirdiniz mi ? Ve dis cekiminden sonra kizima bakabilecek miyim kizlar normal ameliyat gibi uzanmam mi gerecek tecrübelerinizi benimle paylasir misiniz lütfen?
Benim 4üde gomülüydü. Birden çektirdim hepsini. Ağrım fln olmadı. Ama 1 2 hafta boyunca yemek sıkıntı.sadece sıvı şeyler yiyebiliyorsun, katı ve sert şeyler cigneyemedigin için yasak zaten doktor söylüyor. İlk gün ağrı kesici vermişti doktor. İlk gün sadece yattım. Sonraki günler de çok ağır tasimamaya fln dikkat ettim ama genel olarak yatış şart değil. 2 hafta da hamster gibi dolaştım:) morarma oluyormuş çoğunda ben de olmadı mesela. 3-4 gün hafif sarımsı kızarıklık vardı geçti hemen.

Zordu tabi hiç acimiyor diyemem ama dikişler alındıktan sonra iyileşme süreci çok hızlanıyor..
Dişin yapısı,ağrı eşiği,doktorun el hafifliği bile etkiliyor oyuzden kişiden kişiye değişebilir inşallah sizinde kolaylıkla geçer geçmiş olsun şimdiden..
Doktor iki disi en fazla 20 dakka sa bitiririm dedi birazdan gidiyorum randevuma.cok Tesekkür ederim 🙏

Son düzenleme:
Benim 4üde gomülüydü. Birden çektirdim hepsini. Ağrım fln olmadı. Ama 1 2 hafta boyunca yemek sıkıntı.sadece sıvı şeyler yiyebiliyorsun, katı ve sert şeyler cigneyemedigin için yasak zaten doktor söylüyor. İlk gün ağrı kesici vermişti doktor. İlk gün sadece yattım. Sonraki günler de çok ağır tasimamaya fln dikkat ettim ama genel olarak yatış şart değil. 2 hafta da hamster gibi dolaştım:) morarma oluyormuş çoğunda ben de olmadı mesela. 3-4 gün hafif sarımsı kızarıklık vardı geçti hemen.
Büyük cesaret pozisyonu nasildi benimkiler düz doktor sadece bitanesini iki parcaya bölecek alt cenedeki. Sevindim adiniza :) insallah benim de öyle olur 🙏

Büyük cesaret pozisyonu nasildi benimkiler düz doktor sadece bitanesini iki parcaya bölecek alt cenedeki. Sevindim adiniza :) insallah benim de öyle olur 🙏
Yandı benimkileri hepsi, diğer dişlerin köküne dayanıyor gibi düşün. Tesekkur ederim:) sende kolay atlatırsın inşallah ağrısız sızısız 🌺🤲

Geçmiş olsun, ben bir tanesi çektirdikten sonra diğerini çektirmedim aynı acıları yaşamamak için 😂 ikisi aynı anda da zor çünkü orası iyileşme sürecindeyken diğer tarafı kullanıyorsun.

Geçmiş olsun, ben bir tanesi çektirdikten sonra diğerini çektirmedim aynı acıları yaşamamak için 😂 ikisi aynı anda da zor çünkü orası iyileşme sürecindeyken diğer tarafı kullanıyorsun.
Bizde simdi iki dis cekecez su an agzim uyusuk doktoru bekliyorum cekmesi icin uyustururken hic acimadi igne kocamandi cok korktum ama bisey yoktu doktorun eli hafifti sanirim gelismeleri yazacam ☺️

Iki dis gömük olmasina ragmen cekmesi 10 dakka sürmedi doktor muydu kasap miydi anlamadim. Ama cok ilac verdi antibiyotik günde 3 tane iki agrisu kesici ve mide koruyucu yarin sabah tekrar kontrole gidecem

Kizlar bugün 2. gün yüzüm cok sisti hemde fazlasiyla sisti. Doktor bunun normal oldugunu 3. güne kadar siseceginu sonradan iyilesecegini söyledi. Bide agri konusuna gelince öyle cok dayanilmayacak bir agri olmadi gece temizlik yaptim kizimi uyuttum yani o derece kötü degildi. Ama yemek yiyemiyom cok yanagim sisti diye sadece acliktan agladim elimde degildi. Bi hafta boyunca günde 3 tane antibiyotik icmeliyim. Kanama hic olmadi. Buz uygulamasi hic bi fayda etmedi. Alt disimi kirararak cikardi doktor bu yüzden cok sisti bence üst disimi tam parca halinde cekti ve hic zorlanmadim gömük olmalarina ragmen. En cok alt dis zorladi beni maalesef. Siskinlik nasil gecirebilirim bi bilginiz var mi hala da buz var ama fayda etmiyo

X