4 Ayda 22 kilo veren arkadaş ! Bizde verebiliriz !

Yürümek pek işine yaramz bence daha çok kendi vicut ağırlığınla hareketler yapmalısın canım Ben duymuştum b-fiti sanırım ordada pilates var git konuş ne dicekler bizide aydınlat :)

Ya ben gittim bi ara bfite etkisini gördüm baya birde alet falan diilde direk pilates yap bence çok faydasını görürsün

Arkadaş 4 ayda tam 22 kilo vermis !!! Benim 15-16 kilo fazlam var aslında. Ben 5 ayda bu kadar kilo verem öpüpte başıma koyarım. Acaba diyorum bundaki öğünleri azaltsam da bende uygulasam 16 kilo verebilirmiyim ? Şu şekilde yazmıs :

Benim gibi eskiden oldukça kilolu insanların kilo vererek fit bir vücuda sahip olması imkansız değil. Düzgün bir diyet ve sporla, kaslarınızı koruyarak yağlarınızı eritebilirsiniz. Sonuç olarak evet 4 ayda 22-23 kilo vermeniz mümkün !

1. Adım : İstikrar
Arkadaşlar diyet ve sporda işin %50 si kafada bitiyor. Diyete başlamadan önce kesinlikle inatçı davranın ve işin sonuna kadar gidin. Diyete başladığınızda ilk haftalarda hızlı su kaybından dolayı çok kilo vereceğinizi düşüneceksiniz fakat 2. ve 3. haftalarda bu hız yavaşladığı için kilo veremediğinizi düşünerek diyet ve spordan vazgeçebilirsiniz fakat kesinlikle vazgeçmeyin metobolizmanız alıştıktan sonra tekrar hızlı kilo vermeye devam edeceksiniz.

2. Adım : Spor
Bu adım sizi korkutmasın. Bende diyete başlamadan önce hiç spor yapmayan biriydim. Fakat eğer size anlatacağım diyete başlamadan önce diyetle birlikte yürüttüğüm hafif spor takviminide sizlerle paylaşayım.
Haftanın her günü orta tempoda günde en az 30 dakika (genelde 45) yürüyün. Bir süre sonra alışkanlık yapacak ve yediğiniz yemekleri eritmeden içiniz rahat etmeyecek ve kendiliğinizden yürüyüş yapacaksınız.

Özellikle yüksek kilolu erkekler kilo verdikten sonra sarkmalardan korkuyorsa yahut zayıfladıkdan sonra fit olmak istiyorsa her gün ön kol, omuz ve arka kol geliştirmek için dambıllarla çalışabilir. Günde 30 dakika kadar dambıl ile çalışıyordum.

3. Adım : Diyet
Geldik en önemli adıma. Kısa ve öz anlatacağım. Aşağıdaki adımları uygulayacak 4 ayda 20 küsür kilo verdim (Hatta tam 4 ay bile sürmedi)

- Ekmeği kesin : Ekmek yemeği mümkünse bırakın, bırakamıyorsanız kahvaltıda ve akşam yemeğinde 1 dilim tam buğdaylı kepek ekmeği yiyebilirsiniz. Kesinlikle beyaz ekmek yemeyin.

- Tuzu kesin : Tuz kullanımı kilo vermeyi yavaşlatan bir etkendir. Tuz kullanan biriyseniz tuzu azaltın hatta kesin. Yemeklere çok az tuz atın, salatada , kahvaltıda tuz kullanmayın.

- Şekeri azaltın mümkünse kesin : Özellikle çay içerken şeker kullanmayın ( ki ben küçük çaya bile 3 - 4 küp şeker atardım.) inanın bunu yapamam demeyin. İlk bir - iki hafta tadı hoşunuza gitmeyecek zorlanacaksınız fakat alışınca normal gelecek. Nescafe'yi ikisi bir arada için (şekersiz olandan) bitki çaylarıda içebilirsiniz tabii bunlarda şekersiz :)

- Abur cuburu kesinlikle kesin ! Özellikle ilk 2 ay kesinlikle cips, çekirdek, gofret vs. tüm abur cuburlardan uzak durun. Bir süre sonra mideniz küçüleceğinden ihtiyaç duymayacaksınız

- İçeceklere dikkat edin : Kola içmeyi bırakın. En çok kilo aldıran içecek koladır. Meyvesuyu, meyveli soda en azından diyetteyken içmeyin. İçecekseniz ayran için.

- Bol bol su tüketin ! Aklınıza geldikçe 1-2 saatte bir su için.

- Fastfood yiyeceklerden uzak durun. Hamburger, patates kızartması vb. şeyler tüketmeyin. Yemek yapmak benim gibi sizede zor geliyorsa tavuklu salata yiyebilirsiniz.

- Kahvaltıda istediğiniz kadar yeşillik, domates, yumurta, biraz peynir tüketebilirsiniz.

Benim genelde uyduğum diyet örneği ;

Kahvaltı :

Önden 1 bardak su içerim yada kahvaltıda 1-2 bardak şekersiz çay
Orta büyüklükte 2 domates
Dilediğiniz kadar yeşillik, biber, salatalık
Çokta ince olmayan 1 dilim beyaz peynir
3-4 tane yeşil zeytin
Salata gibi hazırladığım tabağın üstüne çok az zeytin yağı dökerim ama çok az.
Zeytin yağı dışında başka yağ kullanmayın
1 dilim tam buğday kepek ekmeği

Öğlen :

Öğlenleri genelde 1 adet yeşil elma bol su ile geçiririm.

Akşam :
Akşam yemeğinde genelde çok sık tavuklu salata yerim. Yağlı olmayan tavuk size diyetteyken hiçbir sıkıntı yaratmaz. Benim diyetteyken en çok yediklerimden biriydi tavuk. Öğrenci olduğum için genelde tavuklu salata siparişi verirdim / veririm. Ama evde kendimde hazırlarım. Oldukça basit. Fazla yağ kullanmadan tavukları haşlayın. Daha sonra ya tiftikleyin yada küçük parçalara ayırın. Bir salata kabına domates, marul, istediğiniz yeşillikleri doğrayın, yağ kullanacaksanız çok az zeytin yağı kullanın ve tavuklarıda üzerine serpiştirin. Ufak bir tabak hazırlamayın kendinize salata yararlıdır aç kalkmayın masadan. Ve kesinlikle yanında su için. Hem yemek öncesi hem yemek sonrası su içmeyi adet haline getirin.
nasıl kilo verdim

Evet arkadaşlar 4 ayda 22 kilo verdiğim bilgileri aklıma yeni şeyler geldikçe güncelliyeceğim. Hepinize iyi kilo vermeler :))) Kaynak

iyimiş :halay:

X