4 AYDA 24 KİLO VERMEYİ BAŞARDIM :):):)

ezel_ebrar

Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2014
22
6
Arkadaşlar Merhaba 4 ay gibi zamanda hatta tam 4 ay olmadı 3,5 ay diyebilirim 96,5 kilodan 72 kilo düştüm ve bunu sizlerle paylaşmak istedim bu diyet yolculuguna ilk başladıgımda hiç ama hiç bukadar kkilo verebilicegimi sanmıyordum ama insan gerçekten isteyince olabiliyormuş:):)

neler yaptın biraz anlatır mısın benimde 15 kilo vermem lazım yardımcı olursan sevinirim :)

tebrik ederim canım ilk kilo verme deneyimin miydi bu
yüksek kg dan düştükçe kg verme yavaşlıyor umarım kısa zamanda istediğin kiloya ulaşırsın

Arkadaşlar Merhaba 4 ay gibi zamanda hatta tam 4 ay olmadı 3,5 ay diyebilirim 96,5 kilodan 72 kilo düştüm ve bunu sizlerle paylaşmak istedim bu diyet yolculuguna ilk başladıgımda hiç ama hiç bukadar kkilo verebilicegimi sanmıyordum ama insan gerçekten isteyince olabiliyormuş:):)
Bunu nasıl başardın canım keşke bunun hakkında bilgi verseydinp

Bence de yazi biraz sacma 24 kilo verdim demissin bunu kimseyle paylasmamissin burada paylasmadiktan sonra yaziyi yazmanin amaci ne ki?

bu mu yani bu kadar mı başarı kısmınıda anlataydın iyiydi,gözümü belertmiş yazı bekliyom haydi bizi gaza getir konu sahibi naptın:anneadayı:

birde ne yaptığınızı anlatsaydınız.

Arkadaşlar diyet ve sporda işin %50 si kafada bitiyor. Diyete başlamadan önce kesinlikle inatçı davranın ve işin sonuna kadar gidin. Diyete başladığınızda ilk haftalarda hızlı su kaybından dolayı çok kilo vereceğinizi düşüneceksiniz fakat 2. ve 3. haftalarda bu hız yavaşladığı için kilo veremediğinizi düşünerek diyet ve spordan vazgeçebilirsiniz fakat kesinlikle vazgeçmeyin metobolizmanız alıştıktan sonra tekrar hızlı kilo vermeye devam edeceksiniz
2. Adım : Spor
Bu adım sizi korkutmasın. Bende diyete başlamadan önce hiç spor yapmayan biriydim. Fakat eğer size anlatacağım diyete başlamadan önce diyetle birlikte yürüttüğüm hafif spor takviminide sizlerle paylaşayım.
Haftanın her günü orta tempoda günde en az 30 dakika (genelde 45) yürüyün. Bir süre sonra alışkanlık yapacak ve yediğiniz yemekleri eritmeden içiniz rahat etmeyecek ve kendiliğinizden yürüyüş yapacaksınız.

Tuzu kesin : Tuz kullanımı kilo vermeyi yavaşlatan bir etkendir. Tuz kullanan biriyseniz tuzu azaltın hatta kesin. Yemeklere çok az tuz atın, salatada , kahvaltıda tuz kullanmayın.
- Şekeri azaltın mümkünse kesin : Özellikle çay içerken şeker kullanmayın ( ki ben küçük çaya bile 3 - 4 küp şeker atardım.) inanın bunu yapamam demeyin. İlk bir - iki hafta tadı hoşunuza gitmeyecek zorlanacaksınız fakat alışınca normal gelecek. Nescafe'yi ikisi bir arada için (şekersiz olandan) bitki çaylarıda içebilirsiniz tabii bunlarda şekersiz :)
- Abur cuburu kesinlikle kesin ! Özellikle ilk 2 ay kesinlikle cips, çekirdek, gofret vs. tüm abur cuburlardan uzak durun. Bir süre sonra mideniz küçüleceğinden ihtiyaç duymayacaksınız
- İçeceklere dikkat edin : Kola içmeyi bırakın. En çok kilo aldıran içecek koladır. Meyvesuyu, meyveli soda en azından diyetteyken içmeyin. İçecekseniz ayran için.
- Bol bol su tüketin ! Aklınıza geldikçe 1-2 saatte bir su için.

inanın buna çok faydasını gördüm ben bu yaptıklarımın spor salonunua gitme imkanım yoktu kndi sporumu evde kendim yaptım haftada 3 gün mezdeke açtım ve bol bol göbek attım en az 30 dk kadar ve yatmadan 1 saat kadar önce 1 kase yarım yağlı yogurt yarım limon sıkın ve 1 çay kaşıgı kadar pul biber yag yakımını hızlandırıyor inanın çok faydasını görüceksiniz çünkü yogurt ve limon yag yakıcı biber ise metobolizma hızlandırıcı sabahları zengin bir kahvaltı yaptım yani 3 dilim tam bugday yada tam tahıl ekmegi domates salatalık istedigim kadar tükettim peynir ve en önemlisi yuumrta

Tuzu kesin : Tuz kullanımı kilo vermeyi yavaşlatan bir etkendir. Tuz kullanan biriyseniz tuzu azaltın hatta kesin. Yemeklere çok az tuz atın, salatada , kahvaltıda tuz kullanmayın.
- Şekeri azaltın mümkünse kesin : Özellikle çay içerken şeker kullanmayın ( ki ben küçük çaya bile 3 - 4 küp şeker atardım.) inanın bunu yapamam demeyin. İlk bir - iki hafta tadı hoşunuza gitmeyecek zorlanacaksınız fakat alışınca normal gelecek. Nescafe'yi ikisi bir arada için (şekersiz olandan) bitki çaylarıda içebilirsiniz tabii bunlarda şekersiz :)
- Abur cuburu kesinlikle kesin ! Özellikle ilk 2 ay kesinlikle cips, çekirdek, gofret vs. tüm abur cuburlardan uzak durun. Bir süre sonra mideniz küçüleceğinden ihtiyaç duymayacaksınız
- İçeceklere dikkat edin : Kola içmeyi bırakın. En çok kilo aldıran içecek koladır. Meyvesuyu, meyveli soda en azından diyetteyken içmeyin. İçecekseniz ayran için.
- Bol bol su tüketin ! Aklınıza geldikçe 1-2 saatte bir su için.

inanın buna çok faydasını gördüm ben bu yaptıklarımın spor salonunua gitme imkanım yoktu kndi sporumu evde kendim yaptım haftada 3 gün mezdeke açtım ve bol bol göbek attım en az 30 dk kadar ve yatmadan 1 saat kadar önce 1 kase yarım yağlı yogurt yarım limon sıkın ve 1 çay kaşıgı kadar pul biber yag yakımını hızlandırıyor inanın çok faydasını görüceksiniz çünkü yogurt ve limon yag yakıcı biber ise metobolizma hızlandırıcı sabahları zengin bir kahvaltı yaptım yani 3 dilim tam bugday yada tam tahıl ekmegi domates salatalık istedigim kadar tükettim peynir ve en önemlisi yuumrta

Bahsettiklerinin hepsini bende eylül ayından beri uyguluyorum ve 107 kilodan 88 e düştüm.Ama şu son zamanlar spor yapamıyorum.Havalar güzelken duraktan erken inip eve kadar yarım saat yürüyüş yapıyordum.Şimdi havalar soğudu ve erken kararıyor.1,5 yaşında bir oğlum var o yüzden eve çok geç kalmak da istemiyorum.Vakit buldukça leslie yapıyorum evde.Daha yolum uzun bu şekilde istikrarla devam ediyorum.
Seni de tebrik ederim bu arada...
Pul biberli yoğurt bende tüketiyorum.Gerçekten faydası var tavsiye ederim herkese...

çarşambadan bu yana dediklerini bnde uyguluyorum.ben ekmeği tamamen kestim.her öğün yeşillik var.sabahyumurta,peynir,yeşillik ,zeytin.öğle protein+salata akşam da aynı şekilde.

ne güzel vermişsiniz tebrikler.bu kilo işinibeyninizde nasıl bitirdiniz.birazda onu anlatın.

çarşambadan bu yana dediklerini bnde uyguluyorum.ben ekmeği tamamen kestim.her öğün yeşillik var.sabahyumurta,peynir,yeşillik ,zeytin.öğle protein+salata akşam da aynı şekilde.
ekmegi bence kesmeyin çok araştırdım fakat diyet esnasında ekmek kesinlikle kemsmeyin deniliyor en azından günde 3 yada 4 dilim tükedin çavdar ekmeği buyday yada tam tahıllı ekmek

X