4 Kelime 1 Cümle

Pazar günü hava güneşliymiş. Keçileri sevmeye gidelim mi köye?

Perde
Ayna
Su
Saat

Perdeleri yıkayacaktım Aynaya bi bakarım ki rimelim akmış bir güzel Suyla yıkadıktan sonra Saate bir bakarım ki akşam olmuş.

Kuş
Bilgisayar
Lamba
Yastık

Kuş seslerinin bilgisayardan açmış olduğum müzikten geldiğini anladığımda gece lambamı kapatıp yastığa kafamı koydum ve hayal kurmaya başladım

Çıra
Zil
Mont
Reçete

Çıra ile sobayı yaktım çünkü soğuktu
Zil çaldı baktım oğlum gelmiş
Mont ıslamış çıkardı ne oldu dedim doktor
Reçete yazmış okulda ateşlenmiş

Kepçe
Sepet

Kepçe operatörü binanın önünde adama sepeti aşağı sarkması için mesaj atıyor 😂

Ropdöşambır, klostrofobi, muayehane, muvafakatname.

Kepçe operatörü binanın önünde adama sepeti aşağı sarkması için mesaj atıyor 😂

Ropdöşambır, klostrofobi, muayehane, muvafakatname.
Klostrofobimi yenmek için gittiğim hastanede muayehane sıramı beklerken ropdöşambırlı doktorumun muvafakatname için yaptığı telefon görüşmesine kulak misafiri oldum (huh ne zorlandım be:KK45:)

Paspal, ciklet, tsunami, sarılık

Çok güzel ya, kusursuz ve olabilir birşey, yani röpdodan hariç mantıklı gerçek hayatta 😂
Klostrofobimi yenmek için gittiğim hastanede muayehane sıramı beklerken ropdöşambırlı doktorumun muvafakatname için yaptığı telefon görüşmesine kulak misafiri oldum (huh ne zorlandım be:KK45:)

Paspal, ciklet, tsunami, sarılık

Rüzgarlı bir gün üzerimde paspal bir ceket vardı ve ciklet çiğniyordum, bi baktım denizde tsunami gibi bir dalga çıkmıştı. Çok hastaydım,kendimi sarılık olmuş gibi hissediyordum.

Aşk, bunalım , gofret , kitap

Bu çok kolay oldu.
Aşk acısından dolayı girdiğim bunalımdan çıkmak için kitap okurken aynı zamanda gofret yiyorum.

Denetim, doğumgünü, beyin, Araf.

Sarılık oldugumu sanıp tebesirleri koliye koyarken nihaleyi düşürdüm.

Han, kolay, köpek, cocuk

Handan çıkan çocuk köpeğini kolay yollara gezmeye götürdü 😀

Goz,Aysel,ev,tavuk

Vezir kravatini boynuna takip comlegi ile diyar diyar gezdi 😀

Tantuni,güneş,amerika,gecekondu

Amerika'nin gecekondu mahallesindeki tantuniciler güneşin doğmasiyla birlikte başlarlar işe.

Çöl, tost makinesi, bilmece, gergin

Çöl ortasında tost makinesi ile tost yapan adama arkadaslari bilmece sorunca ortalık gerginledi 😂

Mersin,bulmaca,dünya,uzay

Uzay mekigimle mersin e giderken kendi dünyamda bulmaca çözüyordum :KK70:

sefa, cefa, şiir, sandal

Ortalık mahşer günü gibiydi çok fazla yaralı vardı acı içinde kıvranıyorlardı bu vahşete sebep olanlar ise paraları alıp kaçmışlardı. 😂

Böcek, sakız, ağaç, çocuk

X