4. kez düşük yaptım Ankara'da doktor tavsiyesi ricası

brange

Guru
Kayıtlı Üye
6 Mart 2012
168
121
Merhaba daha önceki konularımda da yer vermiştim. Bir tane oğlum var şu anda 6.5 yaşında. Oğlumdan sonra 4. düşüğümü 1 hafta önce yaptım. 2 adet boş gebelik ve 2 adet 8-9. haftalarda bebeğin kalp atışının durması ile sonuçlandı gebeliklerim. Oğlum da 33 haftalık doğmuştu suyumun gelmesi nedeniyle. Kan pıhtılaşma testleri ve kromozom testleri 2. düşükten sonra yapılmıştı. Ama gittiğim doktorların hiç biri iğne ya da ilaç kullan demedi bu değerler gayet normal dediler. Trombofili testi sonuçlarında MTHFR C677 t homozigot, PAI 4G/5G mutasyonları çıktı. Kromozomlarımız normal çıktı. 4. gebeliğim öncesi sadece coraspin verdi doktorum. Ama yine kalbi durdu. Benim gittiğim doktor ilaç kullanımına karşı herseyin doğal seyrinde gitmesini istiyor. Hatta 3. düşüğümden sonra tüp bebek yapmak istedim. Doğal yoldan oluyorken kendin dene dedi. Yine başka bir Prof doktordan fikir aldım o da aynı şekilde kendim deneyebileceğimi söyledi. Denedik hamile kaldım ama yine bir hayal kırıklığı oldu. Yaş artık 38. Artık kesin olarak doktorumu değiştireceğim. Ben de çıkan trombofili sonuçlarına göre bir çok kişinin iğne kullandığını öğrendim. İğne kullanarak da yeniden deneyebilirim. Rezervim de sıkıntı yok. Ama artık çok yoruldum. Bu son kürtajımdan sonra psikolojik olarak oldukça yıprandım. Tüp bebek denesem şansım daha mı fazla olur mu diye düşünmeden edemiyorum. Ama eger tüp bebek de olumsuz sonuçlanırsa daha da fazla yıpranacağımı düşünüyorum. Bana Ankara'da bu konuda Allah nasip ettiyse tabi ki sağlıklı gebelik elde edebilmem için yardımcı olabilecek doktor tavsiyeniz var mı? Tesekkür ederim şimdiden

Son düzenleme:
Merhaba bende de mthfr c677t heterozigot, pai 4g/5g heterozigot, bir de hpa-1 heterozigot ama bu üçüncüsüne galiba pek bakmıyorlar düşüklerde...3 kaybim var...ikinci gebelikte ben de aspirin kullandım ama yine aynı seyi yaşadım, gelişimi yavaş oluyor ve 6. Haftada duruyor ileriye geçemiyoruz..Bebek sağlıksızdır diyorlar, pıhtılaşma olmadığını söylüyorlar ama benim içim içimi yiyor ve kendimi suçluyorum.. kromozom testlerimiz normal, benim diger sonuçlarım da normal

Bende senle birebir aynı genlere sahibim canım ama hiç kimse önemsemiyor bu durumu;(

Size de çok geçmiş olsun. Ben de bu kez kendimi suçladım oldukça acaba ters birsey mi yaptım diye.Ama aslında alakası yok biliyorum. İğne kimse vermedi bana mesela. İğneyle denesem şansım olur muydu bilemiyorum. Bir de benim değerim homozigot. Okuyup araştırdığım kadarıyla homozigot daha riskli. Valla bilemiyorum inşallah doğru doktorla karşılaşırım bana farklı bir yol gösterecek.

Prof.dr Murat Sönmezeri öneririm. Biraz pahalı muayene ücretleri ama fazlasıyla hakediyor

Merhaba, oncelikle gecmis olsun. Zor bir durum, basimdan gectigi icin biliyorum 3 tane bebegimi kaybetmistim bende bir dusuk ikisinin kalbi durdu. Cok sukur simdi saglikli bir kizim var. Bircok doktora gittim hicbiri net bir sey soyleyemedi. O gunden sonra ozel hastaneye tovbe ettim. Devlet hastanesinde bir doktor buldu sorunu ( yurtdisindayim bu arada) torch testi istedi benden sonrasinda ogrendik ki rubella degeri (kizamikcik) yuksek oldugu icin bebeklerim yasamiyormus 3 aylik tedavi sonucu degerler normale dondu cok rahat bir hamilelik ve dogum gecirdim . eger arka arkaya kayip yasiyorsaniz bu test mutlaka olmali demisti doktorum. Paylasmak istedim umarim faydasi olur.

Bende senle birebir aynı genlere sahibim canım ama hiç kimse önemsemiyor bu durumu;(
Kac kaybiniz oldu kalp atışı almis miydiniz.. ben insallah tekrar gebe kalabilirsem bu sefer igne + hap deneyeceğim ama dozu? Hersey belirsiz....

Kac kaybiniz oldu kalp atışı almis miydiniz.. ben insallah tekrar gebe kalabilirsem bu sefer igne + hap deneyeceğim ama dozu? Hersey belirsiz....
Canim iyi bı Dr bulursan öncesi de coraspin gebeliği öğrenir öğrenmez igne baslatiyorlar Amasya çevresinde isen Dr onerebilirim

Canim iyi bı Dr bulursan öncesi de coraspin gebeliği öğrenir öğrenmez igne baslatiyorlar Amasya çevresinde isen Dr onerebilirim
Doktorum igne ve hap verecegim dedi 2 kayip yasadigim için...ama oncesinde coraspinden bahsetmedi..cuma gunu gidecegim gidince sorayım. Ben izmirdeyim bir perinatoloji uzmani buldum ona da gidecegim mutlaka

Doktorum igne ve hap verecegim dedi 2 kayip yasadigim için...ama oncesinde coraspinden bahsetmedi..cuma gunu gidecegim gidince sorayım. Ben izmirdeyim bir perinatoloji uzmani buldum ona da gidecegim mutlaka
Bnmde iki kaybim var öncesinde coraspin kullandım gebeliğini de erken öğrendim ovulasyon ile takip ettim adet gunumden 1 hafta önce başladım iğneye şu an iyi gidiyor şükür lakin iğne piyasada yok

eltim ve ark
arkadaşım sizin gibiydi.iğneyle çoçuk sahibi oldular. bir tane çoçukları olduğu için çoçuk olur gözüyle bakıyorlar.birde o sonucun pıhtılaşma yapma oranı düşükmüş.ama bence yaş ilerleyince pıhtılaşma oranı artıyor.et türü beslenmede artırıyor. iğne şart. başkentte sertaç esin e gitmişti hamile kalınca.kullansanızda olur kullanmasanızda demişti.biz iğne kullanmak istiyoruz deyince vermişti.birde folikasiti dogana kadar haftada iki gün kullandırdı. asıl sebeb başkadır ama hamile kalmadan gelseydiniz araştırırdım demişti.

Bnmde iki kaybim var öncesinde coraspin kullandım gebeliğini de erken öğrendim ovulasyon ile takip ettim adet gunumden 1 hafta önce başladım iğneye şu an iyi gidiyor şükür lakin iğne piyasada yok
Ben de oncesinde aspirin kullanmak icin konuşacağım insallah sizin gibi sorunsuz olur benim de. Çok yoruldum...

Aynı dediğiniz gibi, bir çocuğum olduğu için yaklaşım pıhtılaşma varsa ilk çocuk nasıl oldu şeklinde. Ben de kendim deneyeceksem iğne kullanmak istiyorum artık. Bir de onu deneyeceğim. Beslenme şekliyle ilgili de araştırma yapacağım. Teşekkür ederim

Ben de oncesinde aspirin kullanmak icin konuşacağım insallah sizin gibi sorunsuz olur benim de. Çok yoruldum...
Canim seninle ayni durumlaro yasadim 2 kaybim var biri 7 sonuncu 8 haftanin icinde kalbi durdutabi genlere filan bakildi hatta baya baya detayli anti tpo protein c ve s gibi 4 sayfa..sonunda anlasildiki esimde varikosel varmis dr ilk 3 aydaki dusukler genelde kadindan cok sperm kaynakli dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…