4 yasindaki oglum

Bunlar acikmiyo mu napiyolarki? Bi anne olarak sorsaydin keske.. bu cocugun ogle yemegi olayi fikan yokmu ne bilim ya garip

Sormaz miyim.
Parkin yakininda lokanta var, orda doyurmus.
Yanina da meyve su vs almisti

Sizin yaşadığınıza benzer durumları ben kendi annem gelince yaşıyorum. 3 ayda 1 gelip 7-10 gün kalıyor ve herşeyi sınırsızsunuyor. Annemle konuştum anlattım pedegoğımuza gittik onu da dinledi ama fayda etmedi 60 yaşında artık değişmiyor. yani konuşmak da fayda olmuyor bazen. Pedegoğumuz o gittikten sonra kendi düzeninize devam edin, yılmayın ilk başta 10 gün sürer sonra 7 sonra 3 günde alışır dedi. Ama okadar kolay olmuyor nerdeyse 1 ay sürüyor etkisi tam düzeltmişler tekrargeliyorve tekrar başa sarıyoruz.

Yokluklari dert varliklsri ayri bi dert sanirim.
Bu yaz Turkiyeye bu sebeple gitmedim, orda zivanadan cikiyor diye.
Buyudukce duzelirler insallah ama buyuklerde cok hatali davraniyor malesef

Konuş kayınvalidenle nasıl isterse de öyle anlasın

kreste problem yaşıyorum diğer ailelerden şikayet alıyorum de öğretmeni de çok şikayetçi de .yani sen şikayetçisin gibi olmasın da etrafınızdakilerden de çok şikayet alıyorsun gibi olsun

Sonuçta sen o kadar uğraşıyorsun belli bir çerçevede çocuğunu egitmek için babaannenin gelip her şeyi sıfıra indirmeye hakkı yok

Ayrıca biz günde şu kadar saat şu kadar dakika parka gidebiliriz o süreden daha fazla uzattığında ben bu çocuğu 7 saat parkta bekleyemeyeceğime göre çocuk senden alışıyor Eve girmek istemiyor

hiçbir kurala uymuyor kırdı Zincirlerini öyle oturuyor de. eğer kasten yapmıyorsa bırakır Bu hareketlerini çok da canı sıkılıyorsa gelmesin size, otursun kendi evinde kayınvalide

Kayinvalidenizle konuşun çocuğun duzeni olduğundan ve buna uymasi gerektiğinden bahsedin kibarca sabah gidip öğleden sonraya kadar dışarda olmasi fazla.. öğle yemeği vs evinde yesin.. kotu niyetli değil belli ki. Konusunca anlayışla karşılar diye düşünüyorum.

Kv o duzeni takmiyor, bnde yuz goz olmak istemiyorum.
Esime dedim haklisin diyor, biliyor annesini.
Konus diyorum, bn uzaktayim aranizda halledin dedi en son.
Bakalim bu sefer soylemeyi denicem,insallah alinip gucenmez

Konuş kayınvalidenle nasıl isterse de öyle anlasın

kreste problem yaşıyorum diğer ailelerden şikayet alıyorum de öğretmeni de çok şikayetçi de .yani sen şikayetçisin gibi olmasın da etrafınızdakilerden de çok şikayet alıyorsun gibi olsun

Sonuçta sen o kadar uğraşıyorsun belli bir çerçevede çocuğunu egitmek için babaannenin gelip her şeyi sıfıra indirmeye hakkı yok

Ayrıca biz günde şu kadar saat şu kadar dakika parka gidebiliriz o süreden daha fazla uzattığında ben bu çocuğu 7 saat parkta bekleyemeyeceğime göre çocuk senden alışıyor Eve girmek istemiyor

hiçbir kurala uymuyor kırdı Zincirlerini öyle oturuyor de. eğer kasten yapmıyorsa bırakır Bu hareketlerini çok da canı sıkılıyorsa gelmesin size, otursun kendi evinde kayınvalide

tlfda ayni dediginiz gibi dedim, guluyo kadin" e bana cok iyi davraniyo" diyo.
Klarinka olsun gebersin okuldakiler ayvayi yesin umru degil.
Bu gelisinde konusmayi denicem, baktim ayni tas ayni hamam, izinlerindr gitsin tatil yapsin deniz kiyisinda

Hayat ödül ve cezalardan ibaret değil ki.
Oğlumuzu alsak karşımıza tam olarak ne hissettiğimizi anlatsak. Desek ki çok utandım, çok üzüldüm. Onlar sana yapsa ne hissedersin... gibii.
Yoksa ödül alacağı şeyi yapan cezadan korkan yetişkinler olur çocuklarımız.

Babanesine bu evin düzeni kuralı var bunu aşınca çocuk cozutuyor herşey yerinde güzel fazlası zarar.

Parkida yemeğide masalı da tadında bırakırsanız sizden sonra zorluk cekmeyiz deyin açıkça.

Bence otur gayet sakin ve sevecen bir sekilde anlat.
Anne biliyorum sen merhametinden yapiyorsun ama iste cocuk bunu kullaniyor maalesef de
Diger veliler sikayet ediyor ve boyle giderse kreste dislanacak o zaman daha cok uzulur falan de bence.
Eger dedigin gibi iyi kalpli biriyse zaten yanlis anlamaz seni

Suan ozel krese gidiyor, bn bu senede devam etsin sonra devlet okulu arastirirz diyordum.
Yasadigim yerde 3 yasindan itibaren devlet aliyor aslinda
Esimde diyor ki, devlet okuluna gidip sert bi kayaya carpsa temiz bi dayak yese bi cocuktan boyle olmayacakti ama ezilsin de istemedim, simdi esim bn sana demistim diyor..
Ben kucukken cok dayak yerdim, kendimi koruyamazdim, bu cocuk boyle yapinca hirstan cildiriyorum.
Kv modern bi kadin, bilmiyorum guldu mu ama parkta en efendi bnm oglum diye ovdu durdu,diger cocuklar kufrederken kavga ederken karismaz asla.
Inanin 1 aydir ki bu kvnin gitmesine tekabul ediyor, resmen bir terorist okulda, evde bana deneyemez, bilir duracagi yeri.
Okulda da dedim, musama gostermeyin, bnmki cocuksa onlarda cocuk.
Birinin burnuna oyle vurmus ki az kalsin kiriyomus ve bn bunu ogretmenlerin agzindan kerpetenle laf alir gibi aldim cunku okul cikisi cocuklar oglumda kaciyordu.
Onlarda bnm tavrimi bildikleri icin sikayet etmemisler.
Iste en son dun cocuklardan bikaci aglayarak ailelerine sikayet edince nevrim dondu, dunden beri resmiyim.
Asla cnmli cicimli hitap yok,kakaolu sutu seviyo, sade sut veriyorum mesela.. ve hatirlatiyorum, arkadasina kotu davrandigin icin sevdigin seylerden mahrumsun, nezaman sikayetler kesilir ozaman istediklerini yapicam.
Bilmiyorum ne kadar dogru..

Bence gayet dogru davraniyorsunuz, cocuklar çok zekiler, yanlis davranislarin bedelleri olacagini gorunce geri adim atmayi biliyorlar
Acikcasi kendi cocuguma yapilmasini istemediğim hicbir seyi, cocugumun baska bir cocuga yapmasina göz yummam. Ama bundan zevk alan yetiskinler var maalesef, kayinvalideniz de ezdirme kendini vs vs diye cocugu gaza getirmis olabilir, en modern ve bilincli gorunen ailelerde bile gordum çünkü bunu.

Merhaba hanimlar, 4 yasinda bir oglum var bugune kadar siddet egilimli bir cocuk olmadi, 9 aylik kardesini de incitmez.

Gecen ay babaannesi geldi ve 1 hafta icinde herseyi o kadar sinirsizca sundu ki..

Sinirsiz sunmadan kastimsa gunde 7 saat parka cikarma mesela, yada bi hikaye degil tum kitapliktaki kitaplari okuma, 1 degil 3 muz agzina doldurma vs..o gittikten sonra oglum toparlanamadi, okuldaki uyumu sifira indi,ki cok severek giderdi..

Hala kosarak gidiyor ama ogretmenlerini kesinlikle dinlemiyormus, hatta bikac cocuga kafayi takmis vuruyormus onlara ki gercekten bugune kadar boyle bi vakasi olmadi, hep efendi uyumlu diye nitelenirdi.

Bn dahil ogretmenleri olanlara anlam veremiyoruz, yasadigim yerde oyle pedagog vs yok.

Dun bikac cocuk aglayarak oglumu ailelerine sikayet edice yerin dibine gectim, hergun arkadslarina iyi davran diye konusuyorum ama fayda yok sanirim.

Bugune kadar hic ceza vermemistim ama o cocuklarin halini gorunce en sevdigi oyuncagi elinden aldim,okula gondermedim.

Okulda madem uyumsuzsun otur evde dedim ve oynamiyorum kesinlikle onunla, biraz arkadaslarinin kiymetini anlasin diye.

Suan istedigi seylere ambargo koydum denebilir aslinda.

Simdi bu haftasonu yine babaannesi geliyor ve bn sirf bu yuzden diken ustundeyim, daha beter olacak diye.

Babaannemiz iyi biridir ama , konussam anlar mi emin degilim, yani kendi annem olsa yuzune soylerim ama iste cekiniyorum.

Gecen ay gittikten sonra tlfda " uyum sorunu yasiyor senden sonra,anlam veremedik cocuklara vurmaya basladi" dedim," aaaa oyle mi ama bana cok iyi davraniyor hic uzmuyor beni dedi"
Yani pek umrunda olmadi.
Uzun oldu kusura bskmayin.

Napicam bn cok daraldim

Siz kontrolü elinizden bırakmayın. Her zamanki kurallarınız geçerli olsun fırsat vermeyin.

Bahsettiğiniz şeyler şiddete yöneltmez ama çocuğu, başka bir şey olmuş bence.

tlfda ayni dediginiz gibi dedim, guluyo kadin" e bana cok iyi davraniyo" diyo.
Klarinka olsun gebersin okuldakiler ayvayi yesin umru degil.
Bu gelisinde konusmayi denicem, baktim ayni tas ayni hamam, izinlerindr gitsin tatil yapsin deniz kiyisinda
hic hos degil tabi tavri. Cocugu yaramazlastirmaktan zevk aliyor o zaman...

Cocugunuzun şımardigini varsayiyorum.bu siddete yonlendirmez bence ani olarak. Bence şiddete yonlendirilmiste bilerek yapmia veya yapmamis ama yonlendirmis.

Hayat ödül ve cezalardan ibaret değil ki.
Oğlumuzu alsak karşımıza tam olarak ne hissettiğimizi anlatsak. Desek ki çok utandım, çok üzüldüm. Onlar sana yapsa ne hissedersin... gibii.
Yoksa ödül alacağı şeyi yapan cezadan korkan yetişkinler olur çocuklarımız.

Keske konusmadan anladigini gorsem.
Inanin hikayeleri bile arkadaslarimiza iyi davranmaliyiza cikardim, 1 aydir hergun sabah guzelce konustum yok aynen hatta artarak devam etti.
Ilk defa ceza verdim gercekten hic crzalamfirmadim bugune kadar.
Ama eger devam ederse okuldan bile alirim, aylarca gondermem.

Keske konusmadan anladigini gorsem.
Inanin hikayeleri bile arkadaslarimiza iyi davranmaliyiza cikardim, 1 aydir hergun sabah guzelce konustum yok aynen hatta artarak devam etti.
Ilk defa ceza verdim gercekten hic crzalamfirmadim bugune kadar.
Ama eger devam ederse okuldan bile alirim, aylarca gondermem.
Çok tatlı bir annesiniz burası kesin.
Ceza demesek şöyle desek," arkadaşların senden rahatsız oluyormuş ve oynamak istemiyorlarmış, sence ne yapalım bu durumu düzeltelim?"

Cocugunuzun şımardigini varsayiyorum.bu siddete yonlendirmez bence ani olarak. Bence şiddete yonlendirilmiste bilerek yapmia veya yapmamis ama yonlendirmis.

Kvnin gittigi gun ogretmenini yumruklamis, tekme atmis, ertesi gunde arkadaslarini dovmeye baslamis.
Yani babaannenin o sinirsiz sunusunu gorseniz belki anlayabilirsiniz.
4 yasindaki cocugu kucaginda parklara goturmekten koltuk tepelerinde beslemeye kadar.. bnm oglum yemegini yoyen cocuk aslinda..surekli sevgi sozleri vs
Kimsenin ogluma bu kadar zamani yok, ne bnm ne okuldakilerin.
Bildiginiz bunalima girdi cocuk, artik kvnin gidisinden bizi mi sorumlu tuttu bilmiyorum.
Bnm oglum " annem seni seviyorum" demeden uyumazdi, ogun bugundur asla demiyor.. demesin sIkinti yok, ama bari duzgun davransin etrafindakilere.

Sorunun temeli başka bence. Çocuğunuz sanırım kardeşinden ötürü onu ihmal ettiğinizi düşünüyor. Babaanne de onunla tam gün ilgilenince şımarmış. İçindeki bazı dürtüler açığa çıkmış. Bence kontrolü elinize almalısınız. Ceza ödül sistemi ile değil onunla konuşun sürekli babası da konuşsun, konuşma derken gerçek bir iletişimden bahsediyorum. Ona ne kadar değer verdiğinizi ilkiniz olduğunu kaç tane kardeşi olursa olsun bunun asla değişmeyeceğini falan söyleyin ve hissettirin. Neden böyle davranışlar içine girdiğini arkadaşlarını neden incittiğini sorun.

Çok tatlı bir annesiniz burası kesin.
Ceza demesek şöyle desek," arkadaşların senden rahatsız oluyormuş ve oynamak istemiyorlarmış, sence ne yapalım bu durumu düzeltelim?"
Tesekkur ederim :KK200:
Dedim, okuldaki ogretmenleri de dedi.
Hatta okuldaki ogretmenleri bni uyardi, cocuklar kaciyo boyle giderse yalniz kalicak.
Bilmiyorum tipini gorseniz oyle efendi asla beklemez insan.
Simdi cumartesi gelicek kv,gelme de diyemiyorum.
2 haftaligina gelicekti, bahane uydurdum 1 haftaligina geliyor, onda da oglum okulda olacak yalniz kalmayacak babaanneyle.
Bu kezde sirazesi kayarsa gercekten okulu da babaaneyi de ruyasinda anca gorur.

Sorunun temeli başka bence. Çocuğunuz sanırım kardeşinden ötürü onu ihmal ettiğinizi düşünüyor. Babaanne de onunla tam gün ilgilenince şımarmış. İçindeki bazı dürtüler açığa çıkmış. Bence kontrolü elinize almalısınız. Ceza ödül sistemi ile değil onunla konuşun sürekli babası da konuşsun, konuşma derken gerçek bir iletişimden bahsediyorum. Ona ne kadar değer verdiğinizi ilkiniz olduğunu kaç tane kardeşi olursa olsun bunun asla değişmeyeceğini falan söyleyin ve hissettirin. Neden böyle davranışlar içine girdiğini arkadaşlarını neden incittiğini sorun.

Babasi 4 aydir bizle degil,gorevde.
3 ay sonra donusu.
Konus dedigimde reddediyir, bn uzagim sen hallet, hatta dun oyuzden tartistik.
Aslinda cok seviyor kardesini,oper sever oynatir, elindeki oyuncagini isteyince verir, vermek istemezse cozum uretir gider benzer bi oyuncak bulur gelir.
Oglum 2 dil ile buyuyor, bilmiyorum dedigim herseyi tam tamina anliyor mu..
Tabi okadar sevgi gosterisindrn sonra geriye itildigi kanisi guclenmistir.
Off kv gelince gezip tozabiliyorum o cok iyi oluyor ama sonrasi kiyamet..
Konuscam kv ile abartmasinbu hallerini

X