Dügünümüze 4 gün kala ayrildik! Lütfen okuyun

sen kesinlikle en doğrusunu yapmışsın.ailesinin sözünden çıkamayan biriyle bir ömür nasıl yaşayacaktın ki :/

ben de nikahımıza bir iki gün kala ayrılmayı düşündüm. ama bir sürü saçma sebepten vazgeçtim. düzelir dedim. ama ...amaaa.. nikahtan sonra herşey çok daha kötü oldu. eşim olacak adam almanyada . ben burda işlemlere daha yeni başlayacaktımki boşanmak istediğini söyledi.3 gündür arıyorum cevap vermiyor. ben bu durumu aileme nasıl anlatıcam? ne diyicem. 3 sene beraberliğimiz oldu almanyadan her 2 ayda 1 haftalığına yanıma geldi.bazen dayanamayıp 3 hafta geçince gelirdi. herşey rüya gibiydi. etrafımızdaki insanlar bize özenirdi.takdir ederlerdi. ama ne olduysa nikah yapılacakken oldu. sanki maskesi düştü. sorun ne derseniz en başta ailesi. ..
offff allahım intihar etmeyi düşünüyorum. ben ne yapıcam ne? keşke o gün ayrılsaydım. ahhh ahhh .

Sakin ha! Aklina bile getirme intihari vs. sacmalama hicbir erkek icin degmez bunu yapmaya. Bende düsünmüstüm acikca söyleyim, ama sonra ALLAH ASKI daha agir basti benim ALLAH korkum var ona duydugum sevgi neki ALLAH sevgisi yaninda? Hicbirseymis! Bol bol dua et ALLAHA sigin o sana daima sahip cikar dogru yolu gösterir icine ferahlik verir. Bak ben actim bu konuyu ama suan cok cok daha iyim ALLAHA sonsuz sükürler olsun. Dua etti ALLAH sigindim onlari ALLAHA havale ettim. Kimsenin yaptigi yanina kar kalmaz! Ne zarar görmüssen gör farketmez asla degmez ölmek icin. Insanlik hali ayrilik olur ölüm kalim olur bunlar normal seyler. Sen Aileni düsün onlar icin yasa bundan sonra!

Bu hesabimi eski nisanlim biliyor misal sifresinide ayni biraktim buyursun girsin okusun! O bana hic yazmadi ben yalvardim telefonla görüsmek istedim kabul etmedi kapatti yüzüme telefonlari yazdiklarimi okudu yanitsiz birakti bende o halde bunu sen istedin dedim hoscakal dedim ne dedi biliyormusun? ALLAH islah etsin bir delilik edersen hadi ALLAHA emanet ol dedi birdaha ne yazdi ne aradi resmen dalga gecti! Bunun icinmi ölcem ben? ASLA! O kafasini duvarlara vuracak ama artik hersey icin cok gec. ALLAH beni mumla arattiracak onlara! Senide seninkilere! Merak etme icini rahat tut canim...

Selam arkadaslar,

biz eski nisanlimla 6 senedir beraberiz. Bu 6 senenin ilk 3 yili aileler bilmeden ilerledi. Son 3 yilinda ise aileler tanismis biz sözlenip ve nisanlanmistik. Eski nisanlim, annesine ilk kez resmimi gösterdiginde annesinin söyledigi sey bu pek civik duruyor demesiydi. Yani beni bastan sevmedi ve ben bu olaya 1-0 yenik basladim. Neyse geldiler tanistilar nisanlimin baskisi üzere tabi bu ara annesinin yüzü hic gülmüyor sanki zoraki gelmis gibi bir tavri vardi. Neyse ilerleyen zamanlarda aileler iyice tanisti ve ilk sorunlar yavas yavas ortaya cikmaya basladi. Eski nisanlimin ailesi cok geri kafali ve adetlerine bagli insanlardi. Adetlerini bana uygulatma derindeydiler. Aslinda baslarda hersey güzeldi. Taki dügün tarihi alma cabalari baslayana Kadar. Dügün salonu az oldugundan tarihleride bir sene öncesinden rezerve ediliyordu. Benim kardesimde evelencegi icin ailem elini Cabuk tuttu ve onun icin Salon tarihi almaya karar Verdi. Onlar yaparken bizde düsündük eski nisanlimla dügün tarihini alalim diye aksi taktirde hep 1 sene sonrasina almak zorundasin yer olmadigindan. Bunu ailesine söyledik ailesi Kabul etti. Biz eski nisanlimla tarihi belirledik ben dedimki kendisine ailenle paylas bu konuyu haberleri olsun düsüncemizden oda ok dedi kapatti konuyu. Salona gidip tarihler sorulurken Adam dedi tarihleri kardesime secildi tarih sira bize gelmisti eski nisanlimdan ses cikmiyor babasi gil kendi kafasina göre tarihler secmeye calisiyor. Sonra kendi babam gelininze oglununza sorun ne isterler dedi. Onun üzerine bana sordular bende tarihi direk söyledim, hepsi bir affalladi sasirdi neden o tarih falan dediler onlar daha gec düsünüyormus meger. Nisanlim hicbirsey demedi diyemediki anne baba biz nisanlimla su tarihi ectik diymedi. Tamam ozaman daha gec olsn dedi hatta yani beni oracikda kendi basima birakti. Ben surat asinca moralim bozuldugu icin baya bir süre sonra nisanlim da benim dedigim tarihi secti. Eger surat asmasam bana verdigi sözü tutmayacakti. Bu sirada dügün Zamani yaklaiyor baskilar büyüyordu. Baski derken babasinin bana yaptigi abuk subuk espiriler beni ya esek ya inek ederdi yada salak yerine koyardi, yani kendisi misallerle espirilerle bana göndermede bulunnurdu. Evi sectik zoraki buldk nisanlimla ona taktilar kafayi neymis uzakmis halbuki kendi ailemede yakin degildi ev. Annesi hüngür hüngür agliyordu oglum evlenecek diye. Gaiba kiskaniyordu oglunu benden. Aldigim lambalara Kadar karistilar. Tamam onlar ödedi ALLAH razi olsun ama herdefasinda bu pahali buna bu Kadar para verilmez denilmesi benim hevesimi kirdi geciridi. Ben halbuki herseyin en ucuzuna kaciyordum kaliteye bile bakmiyordum babasigil ödeyecek diye. Bana birsey demiyorlardi daha cok ogullarina yükleniyorlardi bu Kadar para verilirmi konus söyle nisanlina, bana gelince saka yapiyorum kizim istedigini al diyordu. Ev dösemesi yani eziyetliydi. Ev dösenirken tabi babasi beni deli ediyordu sakalaya karisik bana gercekleri söylüyordu. Neymis efendim nisanlim okulunu bitirince beni istedigi yere cekip götürürmüs bende gitmek zorundaymisim. Isim önemli degilmis esimin gittigi yerden bulurmusum. Sanki is cokda! Bende diyince bende okudum isimi zor buldm mutluyum birakmayi düsünmüyorum diyince, gideceksin gideceksin dedi. Bende gitmicem gitmicem dedim kendisine. Artik resmen piskolojik baski görüyordum. Beni cok seven kaynim ve görümcem bana düsman kesilmislerdi son 1 senedir. Kayin babamdaq cok severdi beni ama oda beni tahrik etmeye basladi artk saygi yoktur aramizda. Evi dösedik sira geldi temizlige, eski nisanlimin annesi bizi önceden tembihledi, yemeklerimizi kendimiz götürelim. (Yani ordan biyerden bir dürüm ekmek arasi vs. yaptirmamak icin onca km yemek götürecektik tencerelerle). Neyseki eve geldik temizlige basladik, annemle ben ve gelinimiz güzelce temizliyoz ama nisanlimin annesi basimizda dolaniyor sadece emirler yagdiriyordu. Bize ilac kullanip kullanmadigimizi soruyor nasil silecegimizi gösteriyordu. Annemin temizligini bile kontrol ediyordu. Ellerini arkasina atmis bir sekilde evde tam 5 Saat boyunca sadece dolanip emirler yagdirdi ve kontrol etti. Elini hicbir ise sürmedi. Hic güleryüz yok, isteksiz hersey. Aldigim esyalari nasil yikayacagimi bile bana anlatmaya caliti. Su tabagi bulasik manikasina atma cizilir. Su catal kasik picak setini süngerin arkasiyla yikama cizilir vs. ben aldim hepsini halbuki cizilsede ne fark eder calisiyorum yenisini alirim öyle degilmi ama? Nisanlimin erkek kardesi bile benim temizligime kqrismaya basladi cam silerken bezlemi siliyorsun mendillemi sorusuna hic anlam veremedm! Mutfak kullanilmisti evin icinde vardi temizliyordum bu mutfagi sadece birkeremi sileceksin sorusunu yine anlamadim. Erkek haliyle kadin isine burunlari sokmalari sinirlerimi bozdu. Ev kuruldu temizlik bitti aileler bir araya geldi. Eski Kaynanamin dedigini size bire bir aktariorum. Önce Kina gecesi konusu acildi eski kayinbabam kendi babama seni aglatacagim kizini alacagiz aglatirim seni orda göreceksin demesi tahrik etmesi insanlari ardindan buna kendi esinin aglamasi oglum gidecek diye. Cok tuhaf ve garipti. Göz yaslarini siler ilmez isaret parmagini göstererek karsimda oturdugu yerde bundan sonra bizim dediklerimizi yapacaksin demesi tuhafimiza gitti. Dügünden sonra Burda dügünler 00.00da bitiyor kahve icmeye gelceksin demesi dahada tuhaf ve komikti. Gece yarisi 00.00da dügün Sona eriyor resim merasimi basliyor en az 1 Saat sürüyor yani oldu Saat 1.00 o saatte ben onlara gidip kahve icecekmisim gelinligimle vs. oraya varmamiz 1.30 olur en erken ordada 1 Saat oturdugumuzu düsünün ordanda kendi evimize gitmemiz 1.5 Saat sürüyo etti Saat 4. Saat 4 de eve gidecekmisim sabahda kahvaltiya onlarda oalcakmisim onuda Emir ettiler. Bukahve icme adetini nisanlim bana söylemisti fakat kendiside bana demisti bunun mantikli olmadigini ve annesine söyleyecegini. Bende bundan yola cikarak orda dedim bu konuyu birde ogluna soralim anne bakalim o ne diyecek bu konu hakkinda dedim nisanlim direk saate bakar eger erken olursa gidilir dedi. Ben onun güzel bir dille konuyu izah Edip kibrca Kabul etmemesini beklerken yine beni oracikta satti. Tansion bayagi yükselmisti o yüzden erkenden kalktik. Eve gider gitmez nisanlimi aradim neden böyle yaptigini sordum evet kizdm bagirdim neden cünkü bana söyledigini ailesine söylemiyor ortada kopukluk oluyor ikili oynuyor resmen ailesi ve benim aramda. Bu tepkime cok sinirlendi ve küfür ederek telefonun baglantisi koptu meger telefonu kirmis elini kesmis. Ailesi iceri girincede ben bununla bas edemiyorum siz naparrsaniz yapin demis. Aile meclisi kurulmus ben artk ona ulasamaz oldum ariyorum Telefon kirik ikinci telefonu ariyorum acimiyor yaziyorum geri yazmiyor öylece kaldi. Sabah Kadar aradm yazdm cevap alamadim. Sabah ise gidecektimki cevap yazmis. Bundan sonra nikaha Kadar görüsmeyelim ne konusalim nede canli görüselim. Dügünden sonra ne olacak peki dedim evlenmis olacagiz diyerek cevap Verdi. yalvardim yakardim dügüne az kaldi yapma böyle dedim okudu okudu cevap vermedi. Bunlar cep Telefon yolula oluyor tabi. Nikaha kadarda düsünelim dedi, bu ne demek oluyor beni istemiyor oluyor ben bu anlami cikardim yazdiklarindan cok kötü durumdaydim yalvardigim halde beni hice saydi hatta dalga bile gecti eger bir delilik yaparsan Allah islah etsin dedi. Bende dayanamadm aileme acikladim ve yüzügü attim. Nisnalim benim telefona istedi bende aldim ve kes sesini diyerek beni rqahatsiz etme birdaha gelde gösteriyim yüzügün nasil ciktigini dedim yüzüne kapattm. Cok agir konustum pismanim ona bunu yaptigim icin fakat cok sinirliydim onun beni yüz üstü birakmasi benim ona olan güvenimi sarsti. Bana hep derdi he de gec biz ailelerimizin dedigini yapmak zorunda degiliz diye fakat bana o güveni vermedi, arkamda durmadigi icin güvenemedim evlenincede böyle yaparsa hadi he de gec demezde her dediklerini yaparsa diye korktum ve bitirdim. Kendisi okuyor hala ve ekonomik yönden kendi ayaklarinin üzerinde durmuyor. Kendi adna banka hesabi bile yok yasi 25 oldugu halde. Bir ara calisiyordu okdugu yerde aldigi bir kac tl babasinin hesabina yatiyordu neymis efendim babasi biriktirirmis dügün icin ama noldu biriktiren olmadi hepsi uctu gitti. Ben kac kere dedim hesap ac nasil idare edilir para ögrenmis olursunhemde biriktirir babana verirsin dügün arefesinde dedim laf dinletemedim. Neyse ayni gün babamlar bana aldiklari esyalari götürdüler. Verdikleri iki bilezigi uzattiginda babasi almis kontrol etmis hepsi icindemi diye! kardesimin dügününde taktigi parayida götürmüs herkesin önünde parayi saymis para tammi diye. Ertesi gün heryeri ayarak balyini iptal etmisler, mobilyalari aldiklari yere geri vermeye calistilar almamislar ama. Koltugu aldiklari fiyatin yari fiyatina geri vermisler satan yere. Perdeciye gidip perdeyi iptal etmisler yani yapmislar bayagi paralarini geri alabilmek icin barismaya calismak yerine herseyi bitirdiler. Babasi babama ya dur böyle olmaz cahiller hata yapiyor cocuklar dememis. Babam nisanlimin agladigini görünce demis gel snei götürüyüm nisanlinla konus son kezise yarar belki diye o babama direk ben ona güvenmiyorum artik demis redetmis gelmeyi. Olayda böylece kapandi. Simdi icimde pismanlik var mantigimi dinledim kalbimin sesini dinlemedim diye. ayrildiktan sonra eski nisanlim bana su teklifte bulundu 4 sene sonra evlenelim ozamaa herkes yatismis olur ben yüksek lisansimi yapmis olurum isiimi bulur babamin borcunu kapatir sonrada seninle evlenirim dedi. Tabi bu sirada baska kismetler bulursak hoslandigimiz onlarada evet diyebiliriz dedi. Bende bunu sacma buldum hem 4 sene beklicem Hemde baska birine evet demesi riskine göz yumacagim? Cok sacma! Kabul ettim basta cünkü zaten özlemi vardi ama söyle mantikli düsününce cidden akila sigmayacak bisey oldugunu gördm ve Kabul etmedigimi söyledim. Beni sildi telefonundan maillerime cevap vermez oldu hicbir sekilde görüsmedik. birgün onunla tesadüfen sokakta denk geldik yanimda arkadasim vardi biz kahave icmeye gidecektik arkadasim son kez konusup noktalayalim diye onuda cagirdi oda ilk basta nazlandi ama sonradan geldi. oturdu gayet iyi rahat ve herseyi atlatmis duruyordu sanki hic öyle bir olay basindan gecmemis Kadar rahatti. Benim icim icimi yiyo hergün anilarla aci cekiyordum. Onu görünce beynimden vurulmusa döndüm nasil 6 seneyi unutur beni hicmi sevmemis dedim. Ben 6 seneyi unutmadim ama sana asik degilim artik sadece arkadasca seviyorum dedi. Eski dostlar düsman olmaz dedi. Beni yine sucladi ve hatalarimi yüüme vurdu bekleseydin he diyip gecseydin simdi evli olacaktik dedi bende onun benim arkamda durmadigin onun icin güvenemedigimi dedim. Ondna son istegim gözlerime bakarak beni semvedigini söylemesiydi tamamen noktayi koymak icin ama bana ben seni seviyorum bunu diyemem dedi ve böylece kapatti konuyu. Sadece asik degilmis hersey bitmis olaydan 2 hafta gecmis artik taze degil bitti gitti asik degilim sana artik dedi. Ben acikca söylüyorum deli gibi asikken severken attm yüzügü attirdilar artik piskolojim bozulmustu benim. Bir insan neden durduk yere sevdiginden ayrilsink? Mantigimin sesini dinleyip yaptim ama simdi Suanda düsünüyorum acaba cidden güveneydm herseye ragmen bana sahip cikabilirmiydi? Yadaq beni ezdirirmiydi? Sizce ben kötümü ettim? Mantigim kalbimle savasmakta simdi evli olacakken nelerle ugrasiyorum.....:KK43:

destan yazmışsın..klavye yazan parmaklarına yazık,inan hiç bir erkek üzülmeye değmez hele hele böyleleri için..onlar için 6 sene 6 dakika gibi önemsizdir..b böyle emri vaki davranan kaynana kayınbaba seni çok ezer canını çıkarırlardı..ayrıca eski nişanlın böyle sözler sarf eden anne babasının sözünden çıkmıyor..bence akıllı bir koca veya adayı kendi aklını dinlemeli..elbirliğiyle seni çok üzerlerdi..üzülme kurtulmuşsun..ben yaşadıklarımdan biliyorum 22 yıl oldu ilk günümle bugünüm aynı ..55 yaşında bir kocam var bunamış anasının sözünü dinleyen.. olmaz olaydı..10 yıllık evliydim verem hastalığına yakalandım beni doktora bile götürmediler..el götürdü..erimiş bitmiş öksürükten nefes alamaz olmuştum hala enden ana oğul hizmet beklerdi...bu kocam dediğim el bile değilmiş..elden de elmiş..

canımm yazdıklarını okudum inan bana hiç pişmanlık duyma herşeyi aslında baştan görmüşsün ama yapamamısın,,bende yaşadım aynı şeyleri ama senin gibi akıllı davranamamdım evlendim:KK43: 1 yıl sürmedii neler çektim uzun uzun yazıcam ..Yiyecek ekmeğin içecek suyun var mış ki kurtuldun hiç arkana bakma sakın..ve bundan sonra en ufak pürüzde eyvallah de karşına km çıkarsa çıksın..geçmiş olsun diyorum Allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın tüylerim diken diken oldu okurken 2 yıl ncesinin yaşadım:KK43::

konuyu okudum öncelikle geçmi olsun diyorum,intihar kelimesi yazarken bile ürkütücü:KK43: sakın aklına getirme..o kim ki senin canından kıymetli mi yaşadıkların kolay değil ama beterin beteri vardır arkadaşım ya almanya ya gittğinde daha beter şeyler yaşasaydın en azından yüzünü baştan görmüşsün..ben de evlenip ayrıldım 1 yıl sürmedi evlilik boyunca şiddet gördüm alkolden dolayı adam sapıtıyordu ailesi ses çıkarmıyordu ama Alahıma şükür kurtuldum sen ailene açıklarsın onların yanında dök gözyaşlarını elin evinde değil bu lafımı sakın unutma..Hayatının güzelliğinin kıyetini bil...

ay kıyamam sana yaa neler yaşamışsın amann ya bu adamla ömür geçmezdi emin ol karşına gerçek adam gibi adam çıktığında iyiki atmışım nişanı diyeceksinn pişman olurdun evlenseydin zararın neresinden dönersen kardır kendine meşgul edicek bişeyler bul yalnız kalma atlatacaksın inşallahh sevgilerr :)

ay kıyamam sana yaa neler yaşamışsın amann ya bu adamla ömür geçmezdi emin ol karşına gerçek adam gibi adam çıktığında iyiki atmışım nişanı diyeceksinn pişman olurdun evlenseydin zararın neresinden dönersen kardır kendine meşgul edicek bişeyler bul yalnız kalma atlatacaksın inşallahh sevgilerr :)

insallah canim insallah atlatirim suan kendimi cok daha iyi hissediyorum cok sükür. Aradabir canim yaniyo ama oda gececek eminim. Daha cok taze 3.5 hafta oldu henüz bu olaylar olali. Normaldir
aradabir aklima gelmesi. Ama 1 hafta öncesine bakaraktna cok cok daha iyim. ALLAH yaridmcimiz olsn hepimizinde.

Bir sünepe beyinliden kurtulduğun için şükretmelisin ki zaten daha öğrenci işsiz güçsüz adamla evlilik yoluna girmemeliydin en başta da hatan burada nasıl geçinmeyi planlıyordunuz gerçekten merak ettim ?

Bir sünepe beyinliden kurtulduğun için şükretmelisin ki zaten daha öğrenci işsiz güçsüz adamla evlilik yoluna girmemeliydin en başta da hatan burada nasıl geçinmeyi planlıyordunuz gerçekten merak ettim ?

Canim ben calisiyorum maasimda iyidi ben kirayi evin giderlerini üstlenecektim o okulunu bitirene kadar. Ailesi dugunu karsilayacakti mobilyalarida o yuzden herseyin ucuzuna kactm onlar odicek diye. Babasigil karsi ciktilar ilk once ogullarinik calismasini dugunu ve diger masraflari onun karsilamasini istediler biz beklemek istemedk bir kisi calisyorsa yeter dedik. Onlarin derdi oglu odesin herseyi onlardan bir kurus cikmasin di ama olmadi planlari tutmamisti. Ama bu durumda ogullari degil kendicekti krediyi yani belese dugun yapacakti oguluna yikarak borcla dugunumuzu yapacaktk. Ogluda diyince nisanlim bakar eve ben okulu bitiriene kadar diye susa kaldilar. Babamlardan zten cok cekiniyorlardi hicbisey demiyoalrdi basta hep arkadan konusuyolardi. Ailenin yuzune baska arkamizdan baskaydilar! Ha niye acele ettk biz zaten yaklasik 3 senedir nisanliydik bekledikce suyu cikyiordu bunu gordk o yuzden dugun olsn biz bi maasla geciniriz dedik ama yinede olmadi!!!

Son düzenleme:
Canim ben calisiyorum maasimda iyidi ben kirayi evin giderlerini üstlenecektim o okulunu bitirene kadar. Ailesi dugunu karsilayacakti mobilyalarida o yuzden herseyin ucuzuna kactm onlar odicek diye. Babasigil karsi ciktilar ilk once ogullarinik calismasini dugunu ve diger masraflari onun karsilamasini istediler biz beklemek istemedk bir kisi calisyorsa yeter dedik. Onlarin derdi oglu odesin herseyi onlardan bir kurus cikmasin di ama olmadi planlari tutmamisti. Ama bu durumda ogullari degil kendicekti krediyi yani belese dugun yapacakti oguluna yikarak borcla dugunumuzu yapacaktk. Ogluda diyince nisanlim bakar eve ben okulu bitiriene kadar diye susa kaldilar. Babamlardan zten cok cekiniyorlardi hicbisey demiyoalrdi basta hep arkadan konusuyolardi. Ailenin yuzune baska arkamizdan baskaydilar! Ha niye acele ettk biz zaten yaklasik 3 senedir nisanliydik bekledikce suyu cikyiordu bunu gordk o yuzden dugun olsn biz bi maasla geciniriz dedik ama yinede olmadi!!!

nasıl yani siz çalışıyodunuz ve evi siz geçindirecektiniz o da okulunu biitrecekti.kusura bakmayında en büyük hatanız tabiki daha çalışmayan biriyle böyle bir adım atmanız olmuş.dünya hali bu bilinmez evlendikten sonra eşiniz iflas da edebilir siz de geçimiinizi sağlayabilrsiniz bunlar amenna. Ama daha ailesinin eline bakan biriyle evlenmek çok yanlış olurdu.sorumluluk v s hiçbirşeyini bilmez.bence en doğru karar bu olmuş.

Benim asil sinirime giden, arkamdan aile dostlarina biz gelin geri döner diye esyalari geri vermedik demeleri. Ertesi sabah
ayrilma karari aldigim günün ertesi sabahi babasi amcasi ve kendisi gidip kapi kapi dolanmis para kurtarmak icin. Adamlar
düzeltmeye degil para pesine düsmüstü. Perdeciye gidip kumas kesildigi halde bizim icin iptal etmisler. Balayini iptal etmisler
80% kesinti olmus sigortasiz aldiklari icin. Mobilyaciyi aramis sormuslar geri alirmisiniz mobilyalari diye ama sadece koltugu
geri almislar oda yari fiyatina! Daire tutulmus esyalar orda durmak zorunda tabiki geri verememisler mecbur kalacak yermi varki
götürsünler mobilyalari. Adamlar aldiklari TVyi vs. sattilar yani nekadar satarlarsa okadar az zarar etmis olacaklar ya
bizde yatak odasini aldik bir sürü para harcadik ama duruyo satma derdinde degiliz. Satilmazsa hediye ederim hayrima. Millet
para derdinde. Simdi duydumki evi toplamislar mobilyalari sattilarmi naptilar bilmiyorum ev sahibi aradi haber verdi. Onuda
dügünümüzün olacagi gün yapmislar. Ben dügünümüzün olacagi gün ailemle uzaklastim oturdugumuz yerden adamlar mobilya satmis
daireye gidip. Ne kadar vicdansiz acimasizlarmis ne kadar para gözlermis. Yazik ya hasa paraya tapiyorlar resmen! Eski nisnalimla
denk geldigimde son kez konustugumuzda hic haber bile vermedi söylemedi bile mobilyalari toparladiklarini! Benden gizledi
kalkmak icinde ne dedi biliyomusunuz adam gelecek TV yi satin almaya gitmem lazim. TV satmaya cikmis beyfendi :KK70:

nasıl yani siz çalışıyodunuz ve evi siz geçindirecektiniz o da okulunu biitrecekti.kusura bakmayında en büyük hatanız tabiki daha çalışmayan biriyle böyle bir adım atmanız olmuş.dünya hali bu bilinmez evlendikten sonra eşiniz iflas da edebilir siz de geçimiinizi sağlayabilrsiniz bunlar amenna. Ama daha ailesinin eline bakan biriyle evlenmek çok yanlış olurdu.sorumluluk v s hiçbirşeyini bilmez.bence en doğru karar bu olmuş.

Haklisin kardes ona guvendim herseyi ustlendim ama yinede yaranamadm! Kendileri bilir! Annesi zatrn oglunu bana karsi kiskirtmaya calismis o senin harcligni verecek sana der ben kazaniyorum benim dedigim olur ezer seni diye kiskirtmaya calismis oglunu bana karsi. Bizde salaklikko oyle teklif ettk bosuna beklemeyelim dedk nede olsa ods okulu bitirmek uzere dedik. Hatta bir salakligim daha var ben frdm bir iki sene calis ardindan yuksek lisansini yap ben calisir ee bakarm dedm kendim yapmicaktm ona yaptircaktm yuksek lidandini. Salaklik baska bisey degil! Ask kor ediyo insanin gozunu

hiç sıkma canını arkdaşım sizin için en hayırlısı olmuş.Allaha dua et.Allah herkesin kalbine göre verir merak etme.Şansın bahtın açık olsun Allah sana layık insanlar çıkarsn karşına.

Hayırlısı buymuş demek ki.Bazı erkeklere fazla fedakarlık işe yaramıyor rahat batıyor sizinki de size güvenmiş biraz bir de anakuzusu çıkmış adam gibi adam olamamış ki henüz eş olsun sonra baba olsun. Allah kötü yüzünü evlenmeden önce göstermiş size şükredin buna da .

hiç sıkma canını arkdaşım sizin için en hayırlısı olmuş.Allaha dua et.Allah herkesin kalbine göre verir merak etme.Şansın bahtın açık olsun Allah sana layık insanlar çıkarsn karşına.

Insallah arkadasim cok sagol amin allah hepimizede hayirli kapilar acsin hep dua ediyorum allaha sigindim ve o yuzden ayaklarimin uzerinde durabiliyorum cok sukur. Allah buyuk hic kimsenin yaptigi yanina kar kalmaz.... Hepsinide Allaha havale ettm

Bu arada beb hatasizim demiyorum bende hatalar yaptm ama onlarin yaptigi kadarda yapmadim! O ailede herkes tarafindan ezildim sadece eski gorumcen haric oda zaten kucuk akli ermez cogu seye o sagolsun kucuk oldugu halde bana yardm etmeye calisti allah odan razi olsn. Ama digerlerini gercekten cöpe attm hic degerleri kalmadi gozumde en bastata eski nisanlim!!! Yaziklar olsun ona verdigim 6 yilima....

Hayırlısı buymuş demek ki.Bazı erkeklere fazla fedakarlık işe yaramıyor rahat batıyor sizinki de size güvenmiş biraz bir de anakuzusu çıkmış adam gibi adam olamamış ki henüz eş olsun sonra baba olsun. Allah kötü yüzünü evlenmeden önce göstermiş size şükredin buna da .

Cok haklisin iyi dugunden once gordm gercek yuzunu!

ben bugun gördüm yazınızı.ilk yazdıgınız o uzun paragrafı sonuna kadar okudum.cnm kesinlikle nişan atmakla cok iyi yapmıssın.eğer birşey baştan kokuyorsa o anda bitmeli.eğer evlenseydin emin ol düzelmez hergünün dahada kötü geçerdi.bende yaşadım bunları.ama ben belki evlenince düzelir dedim ama tam tersi oldu emin ol.şimdi ne oldu,boşandım ve bir cocugum var.yaptıgım evliliğin tek avantajı benım için kızım.ama emiin ol ki nişan atman cok daha ıyı.eski nişanlın sana o an sahip cıkamamış.ailesi ve senin arandaki dengeyi kuramamış.aslında eski nişanlın evlililiği yüretemiyecegınız fark etmış ve bahaneler aramış ve o bahanelerı yaratmış.benimde kınadan birgün evvelsi bozulmustu düğünüm.ailem benim ağlamama dayanamadı.o yüzden onların barısmasını kabul ettı.hemde benımkıısı cok agır sebeplerden nısanım atılmıstı.hazmedılemeyek sebebpler vardı.ama bız kız tarafı olarak evlenınce duzelır dedık ama neeerdeeeeeeeeeeee dahada felakettt.1.5 senelık evlılıgım sankı 20 yıllıkmıs gıbı gectı.eşya konuları faso fiso emın ol.insan sevdiiğinin yanında güvende ve huzurdaysa eğer sahip cıkıldıgının farkındaysa,kuru ekmeğede tek bir divanada razı oluyor.ama huzur güven yoksa bir ilişkide dünya senin olsun istersen hiç önemi yok.benim eşimin ailesinin elinde düğün yapacak para yok derlerdi ben ıkıncı el magazalardan esya bakındım hemde aılemle bırlıkte ve onlarla bırlıkte.dugunde sahte takı takılmasna razı oldum esyalar alındıktan dugun olduktan sonrada meğerse paraları varmıs.butun paramzı sıze harcadık dıye böbürlenıyorllar.ama ne oldu yarandım mı.hayır.cunku içinde kötülük nankörlük olan insanlara yaranamassın.iftiralara yalandolana hakeret ve aşağılanmalara hor görülmelere mağruz kaldım.hep sustum ama sonra konusmaya basladım.esım benı dınlemedı saymadı.anam ne derse dogru ve haklıdır dedı.annesı kardesı bana yapmadıklarını bırakmazken eşim koruyup kollıyacagı yerde o da onlarla bırlık oldu.bana iftira atmaya calısırken bırde geldı benm koynuma girdi.hem hıc haketmedıgım seylerı yasadım.her gunum zehır oldu.sımdı dıyorum kı kendıme hersey kader kısmet ama neden dugunden ıkı gun önce bozulmus bır nısanda tekrar onlarla olmayı kabul ettım.sımdıkı aklım olsa asla kabul etmezdım.ama iştte ask insanda aklını değil kalbini daha cok calıstırıyor.ama sen mantııgınla hareket etmıssın.tebrık ederım cnm.böylesı emin ol daha hayırlı.eğer evlenseydin cok net söyluyrum hergunun zehır olurdu.cunku baksana eskı nısanlın bırsey oldugunda sne konustugunda o hep bır adım gerıde.cevap bıle vermek ıstemıyor.bırazda sanırım asırı anacılık var.eğer bır ınsan erkek yada kız fark etmez,evlenmeyı dusunuyorsa eş ve aile arasındakı dengeyı kuracak.kuramayacaksada evlenmeyecek.bu sorunlar karı koca arasındakı problemden kaynaklanmıyor.eğer öyle olsa zaten çiftler kendı arasındakı problemı halleder.ama işin içine aileler giriyorsa ve denge kurulamıyorsa.sonuc vahim :KK43:

perşembenin gelişi çarşambadan belli olur derler ya bence
çok iyi yapmışsınız ayrılmakla.acabalar kafanızı kurcalayıp
duracağına böylesi daha iyi olmuş.bundan sonra karşınıza
istediğiniz gibi biri çıkar mutlu olursunuz umarım :KK19:

Son düzenleme:
ben bugun gördüm yazınızı.ilk yazdıgınız o uzun paragrafı sonuna kadar okudum.cnm kesinlikle nişan atmakla cok iyi yapmıssın.eğer birşey baştan kokuyorsa o anda bitmeli.eğer evlenseydin emin ol düzelmez hergünün dahada kötü geçerdi.bende yaşadım bunları.ama ben belki evlenince düzelir dedim ama tam tersi oldu emin ol.şimdi ne oldu,boşandım ve bir cocugum var.yaptıgım evliliğin tek avantajı benım için kızım.ama emiin ol ki nişan atman cok daha ıyı.eski nişanlın sana o an sahip cıkamamış.ailesi ve senin arandaki dengeyi kuramamış.aslında eski nişanlın evlililiği yüretemiyecegınız fark etmış ve bahaneler aramış ve o bahanelerı yaratmış.benimde kınadan birgün evvelsi bozulmustu düğünüm.ailem benim ağlamama dayanamadı.o yüzden onların barısmasını kabul ettı.hemde benımkıısı cok agır sebeplerden nısanım atılmıstı.hazmedılemeyek sebebpler vardı.ama bız kız tarafı olarak evlenınce duzelır dedık ama neeerdeeeeeeeeeeee dahada felakettt.1.5 senelık evlılıgım sankı 20 yıllıkmıs gıbı gectı.eşya konuları faso fiso emın ol.insan sevdiiğinin yanında güvende ve huzurdaysa eğer sahip cıkıldıgının farkındaysa,kuru ekmeğede tek bir divanada razı oluyor.ama huzur güven yoksa bir ilişkide dünya senin olsun istersen hiç önemi yok.benim eşimin ailesinin elinde düğün yapacak para yok derlerdi ben ıkıncı el magazalardan esya bakındım hemde aılemle bırlıkte ve onlarla bırlıkte.dugunde sahte takı takılmasna razı oldum esyalar alındıktan dugun olduktan sonrada meğerse paraları varmıs.butun paramzı sıze harcadık dıye böbürlenıyorllar.ama ne oldu yarandım mı.hayır.cunku içinde kötülük nankörlük olan insanlara yaranamassın.iftiralara yalandolana hakeret ve aşağılanmalara hor görülmelere mağruz kaldım.hep sustum ama sonra konusmaya basladım.esım benı dınlemedı saymadı.anam ne derse dogru ve haklıdır dedı.annesı kardesı bana yapmadıklarını bırakmazken eşim koruyup kollıyacagı yerde o da onlarla bırlık oldu.bana iftira atmaya calısırken bırde geldı benm koynuma girdi.hem hıc haketmedıgım seylerı yasadım.her gunum zehır oldu.sımdı dıyorum kı kendıme hersey kader kısmet ama neden dugunden ıkı gun önce bozulmus bır nısanda tekrar onlarla olmayı kabul ettım.sımdıkı aklım olsa asla kabul etmezdım.ama iştte ask insanda aklını değil kalbini daha cok calıstırıyor.ama sen mantııgınla hareket etmıssın.tebrık ederım cnm.böylesı emin ol daha hayırlı.eğer evlenseydin cok net söyluyrum hergunun zehır olurdu.cunku baksana eskı nısanlın bırsey oldugunda sne konustugunda o hep bır adım gerıde.cevap bıle vermek ıstemıyor.bırazda sanırım asırı anacılık var.eğer bır ınsan erkek yada kız fark etmez,evlenmeyı dusunuyorsa eş ve aile arasındakı dengeyı kuracak.kuramayacaksada evlenmeyecek.bu sorunlar karı koca arasındakı problemden kaynaklanmıyor.eğer öyle olsa zaten çiftler kendı arasındakı problemı halleder.ama işin içine aileler giriyorsa ve denge kurulamıyorsa.sonuc vahim :KK43:

Canim ya senin durumunada cok üzüldüm. ALLAH yardimcin olsun sana ve kizina. Keske sende geri adim atmasaydin ayrilditkan sonra ama senide anliyorum, ayrildiktan sonra insan öyle bir bunalim icinde oluyorki hata üstüne hata yapabiliyor. Bende dönmeyi düsündüm ama karsi taraftan bunu göremeyince oturdum kaldim. Iyikide görmemisim, eger onlarda barisma gibi bir caba gösterselerdi belki bende evli olacaktim simdiye. Evlensekte huylu huyundan vazgecmez. Nikahta keramet var lafi palavra bence. Bir insan ezikse bir evde erkek oldugu halde yasi gelmis 26 ya hala bir kendine ayit banka hesabi yoksa kazandiklari babasina havale ediliyorsa ben bunu Garip bulurum. Bu devirde 15 yasindakinin bile banka hesabi varken ve özgürce kendi fikrini ailesine karsi söylerken, eski nisanlim citini cikarmiyordu. Eski NIsanlimin erkek kardesine yardimina ihtiyaci vardi evimizi kurarken, babasi demiski kardesini aliyimda davetiye dagitiyim amcanla birlikte, diyememiski beyfendi o bana lazim ona ihtiyacim var. Yani kardesinden yardim istedigini bile söyleyemeyen bir ezikti! Bilmiyorum ama, ben böyle yetismedim, kiz oldugum halde özgürce fikrimi söyledim. Öyle bir ailede inanin yapamazdm! Seninde hakknda hayirlisi buymus demekki unutma canim, her serrin arkaasinda bir hayr vardir. ALLAH yolunu acik etsin bundan sonra en hayirlisini versin sana ve kizinada üzülme.

X