Popüler Konu 40 yasından sonra anne olmaya cabalayanlar

Puffyyy supersin masallah sana canimmmmmmm insallah 3 ude dollenecek hayirlisiyla buna inaniyorumm bebek haberi alicam senden yarinda hayirli haber gelecek.evet o bahsettigim durum cok ekstrem aama o topicde cok degerli insanlar ar e onlari cok seviyorum.canim senin problemin neydi neden olmuyodu?birde sende ne ilclari kullandilar?

İnşallah duaların kabul olur iyi haberler alırım ama her şey hazırlıklı olmak lazım deyip bütün riskleride unutmamaya çalışıyorum hayatta her seye iki tarafından baktım hep cok duygusallık bazen asırı üzüntüye sebep olur mantıklı olmaya çalışıyorum.
Eşimde hiç bir sorun yok bendeki sorun yastan kaynaklı rezerv azlığı başka hiç bir problemim yok cok şükür.
Bende hiç bir on tedavi yapılmadı çünkü rahimde herhangi yapisal bir bozukluk , myom veya kist sorunum yok sadece folibol ve b12 vitamini kullandım.
Tedavi başlangıcında gonal-f ile başladım yumurtalar iyi yanıt verince başka ek ilaç vermediler , baskilama için cetrotite , çatlatma için ovritella kullandım.
Gonal-f düşük dozda ve sadece 6 gün kullandım yumurta kalitesi etkilenmesin diye durum budur :))))

Puffy benimde rezerv az yumurtam oluyor ama burda yurtdisinda yani bakalim istanbulda ne yapicam burda 1_2 yumurtayla transfere gittim aama A kaliteydi bkalim simdi kactane olacak belki turkiye daha iyi gelir bilmiyorum arttik esiminde sperme problemi var bakicaz artik.bende tam tedavi oncesi su anda felaket gribim bugun acil servise kaldirdi esim o derece birde antibiyotik aliyorum bakalim ne olcak.yarin bana guzel haber ver opuyprum

pufy68 çok sevindim canım işallah hepside döllenir ve en önemliside sana hayırlı sağlıklı evalt veya evlatlar olarak döner...aminn..akideciknane amin işallah allah yardımcımız olsun ..buarada yalnız olmadığını bilmekde insanı rahatlatıyor..aynı yaşlarda olup bu uğurda uğraşmamız bana baya bi oping oluyor..:)işallah teker teker gzel haberler alırız..akideciknane geçmiş olsun bir an önce iyileş işallah tedavin gzel geçer geliişmelerini bekliyoryz..kaliteli embriyoların oluyorsa işallah olacaktır..benim ikinci kalitede olmuşlardı şimdi nasıl olur bilmiyorum..doktor arginmax coenzim10 ginsen dhea kullandırıyor kalite için...fsh ye baya faydası oldu 12 den 6 ya dştü..işallah hepimizin hayırlı sağlıklı bebişleri olur..kolposkopi olucam nasıl geçecek bakalım...güzel haberler duymak dileğiyle..:KK49:

Puffy benimde rezerv az yumurtam oluyor ama burda yurtdisinda yani bakalim istanbulda ne yapicam burda 1_2 yumurtayla transfere gittim aama A kaliteydi bkalim simdi kactane olacak belki turkiye daha iyi gelir bilmiyorum arttik esiminde sperme problemi var bakicaz artik.bende tam tedavi oncesi su anda felaket gribim bugun acil servise kaldirdi esim o derece birde antibiyotik aliyorum bakalim ne olcak.yarin bana guzel haber ver opuyprum

""""" öncelikle gecmis olsun en kısa zamanda iyileşmeni dilerim benimde rezerv az ama önemli olan sayı değil kaliteli embryo tutunmayı kalite sağlıyor büyük olasılıkla , bu arada yumurta adedi için ne yaparım dediğimde doktor ne kürler nede vitamin destekleri cok önemli değil senin vücudun ne verirse ama sayı arttırmak için yapılacak en iyi şey sağlıklı beslenmek , düzenli yasam , stresten uzak durmak ve açık havada yapılan günlük spor cok önemli dedi seninde aklında bulunsun bu defa olmazsa bir sonrakinde daha dikkatli olacağım. İnşallah sana memleket havası yarar bize guzel haberler verirsin dualarım hepimiz için....
Benim 2 tane döllenmisim var ve şimdi bölünmeleri bekliyoruz ALLAH hepimizin yardımcısı olsun...

pufy68 çok sevindim canım işallah hepside döllenir ve en önemliside sana hayırlı sağlıklı evalt veya evlatlar olarak döner...aminn..akideciknane amin işallah allah yardımcımız olsun ..buarada yalnız olmadığını bilmekde insanı rahatlatıyor..aynı yaşlarda olup bu uğurda uğraşmamız bana baya bi oping oluyor..:)işallah teker teker gzel haberler alırız..akideciknane geçmiş olsun bir an önce iyileş işallah tedavin gzel geçer geliişmelerini bekliyoryz..kaliteli embriyoların oluyorsa işallah olacaktır..benim ikinci kalitede olmuşlardı şimdi nasıl olur bilmiyorum..doktor arginmax coenzim10 ginsen dhea kullandırıyor kalite için...fsh ye baya faydası oldu 12 den 6 ya dştü..işallah hepimizin hayırlı sağlıklı bebişleri olur..kolposkopi olucam nasıl geçecek bakalım...güzel haberler duymak dileğiyle..:KK49:

"""" dileklerin için teşekkürler sendende guzel haberler bekliyoruz bu yasta inanmak cok önemli bence insan inanır ve umudunu yitirmezse dilekleri kabul olur ha diyelim olmadı o zamanda en azından elimizden geleni yaptık deriz ALLAH hakkımızda hayırlısını versin....

pufy68 maşallah çok iyi işallah bebeiş olurlar..gelişmlerden haberdar et bizi..transferin ne zaman olcak..birde hastanenizde embriyoskop varmı ..embriyoları hiç yerinden oynatmadan kamerayla izleniyormuş..allah gzel haberler vermeyi nasip etsin ..aminn

pufy68 maşallah çok iyi işallah bebeiş olurlar..gelişmlerden haberdar et bizi..transferin ne zaman olcak..birde hastanenizde embriyoskop varmı ..embriyoları hiç yerinden oynatmadan kamerayla izleniyormuş..allah gzel haberler vermeyi nasip etsin ..aminn

Selam bizde transfer gunü icin hastaneden bilgi bekliyoruz bakalim kaçıncı gün embryosu olacak, hastanede embriyoskop var zaten labarotuar olarak da cok iyi bir konumda olduklarını biliyorum.hayirli haberler veririz inşallah...

sela...kampa neden bu kadar umutsuzsun allahtan umut kesilmez....nasipte varsa gelecek bizde elimizden geleni yapmalıyız..biliyorum çok yıpranıyoruz ama en azından tedavi olabiliyoruz ..allahım hepimizin emeklerinin karşılığını en kısa sürede vaersin aminn..pufy68 tedavin nasıl gidiyor ne aşamadasın..umarım hepimize umut olursun...
UmutsuzDUM :) simdi farkli seyler arastirip umut topluyorum. Evet Allah istedigine veriyor, bana da verecek. Ama ne zaman nasil hep beraber gorecegiz insallah. Optum seni.

Kampamm hosgeldin sagolasin sizleri burda gormek cok guzel .cnm benim hicc kendini uzmee bu yolda ugrasan herkesin kucagi doluyor unutma yol ne olursa olsun annelige cikiyorsa korku yok.butun kizlar toplandik bakacagiz bir caresine dualarla bilgilerle anne olacagiz.T rahim anne olmay engelmi? ters rahim olan hamile kaliyor bu sanirim farkli biseymi?tasiyici anne ancak rahimin olmazsa dusunulur canim sikma canini olacakkkk.

ummuselam ve tum topicdeki kizlar azimliyiz basaracagiz.
T rahim cok zor tutunma ve tutunsa dahi dusuk ihtimali demek. Tutunacak ve buyuyecek kadar yer yok. Normalde rahim V seklindedit ya, benimkinde V'nin iki kolu birbirine paralel, kardes kardes, asagiya beraber iniyor :) Rahim var ama boyle, yumurta var ama az. Bakalim....

"""""
""""" selam kampa buradada karşılaştık :))))
Nacizane fikrim ( ukalalik kabul etmezsen ) Once bir memorialle görüş bence , direkt Semra hn dan randevu al bir görüş net bilgi al sakin moralini bozma umudunu kırma , benimde amh düşüktu ama bu tek basına bir şey göstermiyormuş ayrıca farklı tekniklerde var tedavde mini tüp gibi , sonuçta rahim yaslanmıyor mini tüp ile yumurta biriktirip devam edebilirsin.
Sanada bol şans diliyorum....

"""" canım biraz önce yazdım ama tekrar anada yazayım benim hızlı yumoslar toplandı bugün şimdi umutla döllenmis haberi bekliyorum 1 tanecik olsun benim olsun ama fazlasına hayir demem:))))
Semra Hanim'la konusacagim evet. Ama bana mini tup falan tavsiye etmediler, 'cok kucuk ihtimal ama yine de denemek isterseniz siz bilirsiniz' dediler. Yani artik ne anlarsan! Bu arada sana coook sanslar diliyorum. Insallahhhh olacak! OPtum.

Sans dilekleriniz için teşekkürler ama bende o şansı size diliyorum her fırsatta YAsin okuyorum hepimizin adına maddi manevi elimizden geleni yapıyoruz ALLAH yar ve yardımcımız olsun

Merhaba Kizlar, sonunda benle ilgili grubu buldum! :) 45 yasindayim, hic hamile kalmadim, ilk defa tup denicem. Moralimi yuksek tutmaya calisiyorum. Iste bele :)

pufy hayırlı haberlerini bekliyoruz...tez zamanda kucağın dolsun ..aminn..suhatice selam hoşgeldin östrojen seviyesi neden yüksek çıktı kist felan mı var..diğer hormonlarınnıa baktırdınmı özellikle fsh..sen nereye gidiyorsun ..problem nedir..hayırlı geçer işallah seninde tedavin..

Merhaba Kizlar, sonunda benle ilgili grubu buldum! :) 45 yasindayim, hic hamile kalmadim, ilk defa tup denicem. Moralimi yuksek tutmaya calisiyorum. Iste bele :)

Benim ostrojen seviyem biraz yuksek cikti (esterojen). Napmak lazim dusurmek icin?

hosgeldin aramıza emin ol gurubunu buldun benim yasımda 44 :))))
Benim doğal yolla olmuş ve doğumla sonlanmis 1 hamileliğim var , bu ikinci cocuk icin 2. tüp denemem dün transferim yapıldı.
Moralini kesinlikle bozma ama sunu net olarak bilmeni isterim ben ilk denemede cok arastirmadan basladim sonra 2. Denemeden once bayağı araştırdım malesef 40 yasları geçtiğinde basarı ve sağlıklı dogum yüzdeleri bayağı düşüyor ,bunu doktorlar açık açık söyledi yüzüme ama bunlar standart söylemler ve rakamlar.eger sen inanır , uğraşır ve doğru doktorlara düşersen olmayacak diye bir şey yok biz ve doktorlar elimizden geleni yapalım verecek olan ALLAHtir.
Moralini sakin bozma , sakin ol her zaman , stresli ortamlardan uzak durursan iyi edersin düzenli beslen ve mümkün oldugunca açık hava sporu yap tedavi oncesi tabi sigara , kahve , bitki çayları bunlardan kesinlikle uzak durmanı tavsiye ederim.
Bizim yasımızda zaman cok önemli zaman kaybetmemek için mutlaka doğru tedavi merkezi seçmen ayrıca cok önemli.
Ostrojen icinde doktorunla görüş genelde kist varsa yuksek çıkar bunuda doktor tedaviyle düzenliyor.
Bir sürü kürler var yapan arkadaslar iyi sonuc alanlarda var ben hiç yapmadım doktorum kesinlikle önermedi
Bize durumun hakkında daha cok bilgi verirsen hepimiz bilgimiz dahilinde yarimci ucuz burada bir arada olmamızın sebebi bu zaten
Biraz ders verir hoca konumunda olduysam affola sadece birilerin bu konuda yardım etmek için :))))
Tedavin hayırlı olsun....

Ben ve minislerim dün saat 15.00 itibariyle bir aradayiz cok guzel , rahat ve neşeli bir transfer oldu.
Hele benim öyle bir idrar problemim olduki tüm hemşireler ben wc kapısı da zıplarken bayagi eglendiler neseli bir pazar gecirdiler sayemde :))))
Butun tedavim pozitif basladi , pozitif devam etti ve pozitif biter insallah....
Simdi arada kalkiyorum ama daha cok dinlenmedeyim , dun ihmal ettim bu aksam Yasin okumaya devam benimde sizinde duaya ihtiyacimiz var , insallah ALLAH dualarimizi kabul eder.
Haydi kizlar sİra sizde sizden guzel haberler bekliyorum.....

Kizlar yat yat gun gecmiyor arada bir evin icinde dolasiyorum ama alisik degilim boyle bos bos yatmaya.
Birde igneler fena canimi yakiyor siz nerelerdesiniz....

selam pufy68 transferin kaçıncı günündesin..nasıl gidiyor..kendini nasıl hissediyorsun..işallah olumlu sonuçlanır hayırla sağlıkla kucağına alırsın bebişini..içimde pozitif his var..umarım öyle olur..göbekten iğne vuruyormusun kan sulandırıcı felan..allah yüzünü güldürsün cümlemizle..aminn..işallah hepimize umut olursun..hayırlı haberlerini duymak dileğiyle..:KK49:

selam pufy68 transferin kaçıncı günündesin..nasıl gidiyor..kendini nasıl hissediyorsun..işallah olumlu sonuçlanır hayırla sağlıkla kucağına alırsın bebişini..içimde pozitif his var..umarım öyle olur..göbekten iğne vuruyormusun kan sulandırıcı felan..allah yüzünü güldürsün cümlemizle..aminn..işallah hepimize umut olursun..hayırlı haberlerini duymak dileğiyle..:KK49:

"""" canim merhaba nasilsin , sende son durumlarda bir degisiklik varmi ?
Benim bu gun transfer gunu haric 3. Gunum , ilk 2 gun kasik agrilarim falan vardi simdi kalmadi agrim falan , iki sorunum var biri kabizlik digeride progestron ignelerinin verdigi aci , yagli bir igne dagilmiyormus fena yakiyor o kadarki oturamaz duruma geldim, saf alkol aldik surekli tampon yapiyoruz igne yerlerine.
Su ana kadar hic belirti falan aramadim mumkun oldukca dusunmemeye calisiyorum kendimi strese sokmamaya calisiyorum , su gunlerin tadini cikarmaya bakiyorum.
Kal sulandirici olarak coraspin kullaniyorum + folik asit +b12 vitamini + progestron igne kullaniyorum
Butun iyiniyetli dua ve dileklerin icin tesekkurler hepsi hepimiz ocin kabul olur insallah , ALLAH hakkimizda ne hayirliysa onu versin.....

puff hayırlı haberler alırız inş.....ilk çocuğun kaç yaşında cnm....

""""" soyliyecegim ama bak toplanip dovmeyin sonra :)))))
Benim oglum 21 yasinda yani niyetlense torunum olacak ama ben delisi kalkip cocuk yapmak icin ugrasiyorum. İste arkadaslar delilik bu :))))

selam herkese........ne guzel umutla yola devam edın arkadaslar.. bende kırk yasımda son denememı yaptım sımdı üçüz var üç yasınfdalar dr bır tane ancak tutar bu yasta derken verılen üç emrıyod a tutundu cok zor ama ugrasmak ..benımde onsekız yasında bı oğlum var kardes dıye cok tutturdu .. sımdı üç kızla ugrasıyor... ...rabbım gucunuzu artrsın saglıkla gelsın bebıslerınız yolunuz acık olsun ınss

"""" canim merhaba nasilsin , sende son durumlarda bir degisiklik varmi ?
Benim bu gun transfer gunu haric 3. Gunum , ilk 2 gun kasik agrilarim falan vardi simdi kalmadi agrim falan , iki sorunum var biri kabizlik digeride progestron ignelerinin verdigi aci , yagli bir igne dagilmiyormus fena yakiyor o kadarki oturamaz duruma geldim, saf alkol aldik surekli tampon yapiyoruz igne yerlerine.
Su ana kadar hic belirti falan aramadim mumkun oldukca dusunmemeye calisiyorum kendimi strese sokmamaya calisiyorum , su gunlerin tadini cikarmaya bakiyorum.
Kal sulandirici olarak coraspin kullaniyorum + folik asit +b12 vitamini + progestron igne kullaniyorum
Butun iyiniyetli dua ve dileklerin icin tesekkurler hepsi hepimiz ocin kabul olur insallah , ALLAH hakkimizda ne hayirliysa onu versin.....

""""" soyliyecegim ama bak toplanip dovmeyin sonra :)))))
Benim oglum 21 yasinda yani niyetlense torunum olacak ama ben delisi kalkip cocuk yapmak icin ugrasiyorum. İste arkadaslar delilik bu :))))
canım ilk çocuk benimde 18 yaşında..benim ikinci evlilik 4 yıl oldu evleneli yeni evlendiğimde hamile kaldım ama düştü ondan sonrada gebe kalamadım..işallah hepimiz bu uğurda uğraşanlar allah en kısa sürede versin..ben kolpokopiyi bekliyorum..gün alıp muayene olduktan sonra artık bakalım başlarız heralde..işallah kötü bir şey çıkmaz...çok güzel hiç stres yapma zaten herşey olacağına varıyor..kucağın dolar işallah..:KK49::KK49:

X