Popüler Konu 40 yasından sonra anne olmaya cabalayanlar

kuka merhaba canım histereskopi yaptırmanı tavsiye ederim..ben yaptırdım yapışıklık varmış açıldı..ne yapman gerekiyorsa bütün araştırmalarını önceden yaptır..işallah dilek ve isteklerine en kısa sürede kavuşursun..daha tedaviye başlayamadım..bitakım pürüzler çıkıyor..buda bizim imtihanımız..sabır ve dua ile işallah bütün bunları aşarız..kolposkopi olucam doktor rahim ağzına bakacak işallah kötü b ir şey çıkmaz..rahim ağzında beyaz lekeler varmış onlar incelenecek..allahım hepimizin yardımcısı olsun..sağlığımız yerinde olduğu sürece hayallerimizi gerçekleştirmemiz için umut var demektir..allah sağlık şifa versin..bebişlerde versin işallah :)kuka sakın umutsuz olma..dua et sabret seninde karşına iyi sen anlıyan biri çıkacaktır..bak bizler varız ikinci evliliğini yapan..:)ipufy68 nasılsın bekleme süreci nasıl geçiyor..sonıuç ne zaman belli olacak..hayırlı haberlerini bekliyoruz..:):KK49::KK49:

Ummuseleme selam canim! Histeroskopi 3-kere yaptirdim. Simdi bende adet sonrasi 3-gun kahve renginde akinti ve su geliyor.Endometriozis demislerdi son histeroskopide temiz oldugunu soyliyor. Dr Duzenli iliski yok o yuzden durumunuz boyledir demisti simdi ise o da yok korkuyorum. Uzun sure dogurmamais bayanlar iliski olmasa mioma v.s. kolay olur diyorlar ne kadar gercek bilmiyorum.

Suan oncelikle bir iyi Dr bularak butun tahlilleri yaptirmaliyim.Kendimi birakmaya ve hata yapmaya zamanim yok diyorum....Insallah amin diyelim iyi seyleri dusunmeliyim. yazdiklarinizi okurken insan umitleniyor hayat boyleymis....Mutlu olan insanlari gordugumde seviniyorsun?

Rahim agzi lekeler tup bebek oncesi bunlara bakliliyor ya...Insallah ciddi birsey degildir. Sonuna kadar insallah ugrasacagiz. Insallah Allahim yardimciniz olsun!

Okurken çok üzüldüm nedeni farklı fakat sonu benzer bir durumun bende içindeyim.
5 yıllık evliyim, eşimle 31 yaşında tanıştım severek 34 yaşında evlendim. evlendikten 8 ay sonra hamile kaldım fakat 4 aylıkken kaybettim, bu beni çok sarstı ondan sonra hep bir bebeğim olsun çabası içinde buldum kendimi, eşimde çoçuk çok istiyordu fakat sadece istiyordu hiç çabası olmadığı gibi bana destekde olmuyordu,zar zor ağlaya zırlaya tedavilere ikna diyordum. çocuğum olmuyor stresinin yanında birde onun stresi 3 negatif aşılama ve bir negatif tüp bebeğim var. aşılamalar sonrası ve tüp bebek sonrası arada gene kendiliğimden iki kere daha hamile kaldım fakat onlarda da kalbi durduğu için kürtaj oldum. tedavilerle değil normal yoldan hamile kalıyordum ama vaktim yoktu yaşım geçiyordu eşimi gene zar zor bir tüp bebeğe ikna etmeye çalışırken tekrardan hamile olduğumu öğrendim. Allah'a binbir şürkürler olsun zor bir hamilelik süreci geçirsemde kızımı kucağıma alabildim. şu an 8 aylık. ama eşimle ayrıldık. o kadar çok istiyorduk bu bebeği oldu ve daha kırkı çıkmadan eşim bizi bırakıp gitti. nedeni bir kadın falan değildi, daha kötü annesinin etkisiyle aramızda sorunlar oldu. binyıl düşünsem kesinlikle aklıma gelmezdi birgün ayrılacağım. eşimi çok seviyordum. çok üzüldüm çok ağladım, en mutlu olmam gereken zamanlarda kızıma sarılıp sarılıp ağladım. üzüntüden vücudum kabardı, emzirirken bir yığın ilaç iğne kullanmak zorunda kaldım. bu süreçte davranışlarıyla içimi yavaş yavaş soğuttu, hayatta davayı açmam diyen ben geçen ay boşanma davasını açtım gününün belli olmasını bekliyorum. aylarca beni aramayan çocuğunu bile sormayan tebligatı almış olayın ciddiyetine yeni varmış beni arıyor yeni yeni son birkez diye, onu hayatta bırakamayacağımı düşünüyordu.yine çok üzülüyorum ama bu saatten sonra dönüşü yok bana yaptığı hakaret tehditler suçlamalarla bende bir çok şeyi kırdı. tabii insanlar çocuk var diye benim durumuma üzülüyor keşke olmasaydı diyorlar ama ben aksine iyikide kızım var diyorum. Allah ona sağlık sıhhat versin.
İnşallah herşey dilediğin gibi olur.

Toprakcim onemlisi o kadar ceken cileden sonra bebisinin olmasi Rabbimin verdigi mutluluk saglik ve Anne adayi olabilmen. Kolay olmiyor ama masallah bebisin yaninda sarilabilecek kucaklayip opebilecek git desen bile ayaklarina sarilan bir melegin yaninda inan ki benim icin saaglikli bir hayirli cocuk buyu buyuk MUTLULUK Olurdu ANNE olabilsem hamille kalsam bebisimi elime alsam diyorum...Herseyi basarabileceksin Allahtan umit var. Birisi icin cabalayacaksin.Esim gitse gitsin benim cocugum olsa yeter allahim bunu nasip et sonra izini kendim veririm demistim....Allah buyuktur. Birini cok sevdigin zaman ayrilmak cok zor oluyor. param-parca oluyorsun???

Zamanla bu kalteki agri gecer cunku hayat geciyor ki? Bekli kendisi ayaklarina kapanip ger doner belki cocuk icin elinden geleni yapar..Hangi durumu secersen bile yakinlarin yaninda en onemlisi bebisin yaninda Allahim onu sizlere bagislasin. Artik uzulmemeye calis psikolojine ve saagligina etkilemesin...Cocugu birakip giden babalara diyecegim yok...Allahtan korkmayan insanlar ki? Allahimmyardimcin olsun.

Ben de elimden geldigi kadariyla mutlu olmaya ANNE olmaya calisacagim...Insallah hersey yoluna girer.

KIizlarr sonunda istanbuldayimm..;simdi oncellikle yeni gelen arkadaslara hos geldinizzzzzz.bugun on muayne icin memoriale gittim adet oncesi haftaya olucam ancak olanlarsoyle dr umla gorusurkenn muaynede semra hn endi kendine buyumus ikiyumurta gordu ve adeti beklemeyelim bunlari alalim dedi normal kendi yumurtam yarin belli olack bu mucizedir belki kimbilir bana sans dileyin dua edin gene yazacagim bu arada semra kaaraman super bir drrrrrrrr soylemeliyim.adeti beklemeden ilacsiz yumurtalarrrrrr

hadi gözünaydın arkadaşım,inşallah o süper yumişler sağlıklı bebiş olurlar.allahın mucizesi bitmez.bol şanslar sana allah yardımcım olsun canım.

selam kızlar,bugün 40 yaşıma girdim ve sizler gibi anne olmaya çabalıyorum..
ayrıca bugün hem doğumgünüm hemde test günümdü ve kocaman bir negatif aldık yine.ağlayayım mı sevineyim mi bilemedim.......4.tüpbebek denememde negatifle sonuçlandı...hayırlısı diyorum...sizleri görünce yazmak istedim...rabbim en kısa zamanda tümmm isteyenlere sağlıklı hayırlı evlatlar versin inşallah...çok zor bir süreç bu tüpbebek işi.....

merhaba hoşgelsin ...işallah bir dahakine kavuşursun..sorun neydi canım senin..gerekli incelemeleri yaptımı doktorun..bazen atlıyorlar olan bizlere oluyor..zaman kaybı manevi kayıp..allah hepimizin yardımcısı olsun..

Kizlar selam ,
Gecmisi okudum simdi , tek tek cevap vermek istemedim ama biz kadinlarin hayatta her alanda isi cok zor bekleyen , sabreden , ugrasan , derleyen , toplayan , affeden hep biz oluyoruz.
Gurur duyalim kizlar kendimizle , guclu yaratiklariz biz zayif degiliz her sekilde ayakta kaliyoruz, cocugumuz olsada olmasada ayaktayiz, yanimizda bir adam olsada olmasada ayaktayiz.
Baskalarini ne yaptigina ne dedigine bakmayalim catlasinlar biz kadinlar gucluyuz daha otesi yok.....

Benim durumuma gelirsek surekli yatiyorum son iki gun lekelenme ve kasik agrisi olunca doktor emriyle yatar pozisyondayim.
Ben hep duami ediyorum Allah kabul etsin , sizde dualarinizi eksik etmeyin :)))))

pufy68 az kaldı işallah hayırlı haberlerini alıcaz..işallah o lekelenmeler tutunma lekeleridir..öyle gözüküyor..işallah ilk hamilemiz sen olursun:) hadi hayırlısı..

KIizlarr sonunda istanbuldayimm..;simdi oncellikle yeni gelen arkadaslara hos geldinizzzzzz.bugun on muayne icin memoriale gittim adet oncesi haftaya olucam ancak olanlarsoyle dr umla gorusurkenn muaynede semra hn endi kendine buyumus ikiyumurta gordu ve adeti beklemeyelim bunlari alalim dedi normal kendi yumurtam yarin belli olack bu mucizedir belki kimbilir bana sans dileyin dua edin gene yazacagim bu arada semra kaaraman super bir drrrrrrrr soylemeliyim.adeti beklemeden ilacsiz yumurtalarrrrrr

ne güzel yakın zamanda işallah sende tedavine başlıycaksın..allah kolaylık versin..tedavini sonuna kadar götürsün..bebişine kavuş işallah..gelişmeleri bekliyoruz..

Ummuseleme selam canim! Histeroskopi 3-kere yaptirdim. Simdi bende adet sonrasi 3-gun kahve renginde akinti ve su geliyor.Endometriozis demislerdi son histeroskopide temiz oldugunu soyliyor. Dr Duzenli iliski yok o yuzden durumunuz boyledir demisti simdi ise o da yok korkuyorum. Uzun sure dogurmamais bayanlar iliski olmasa mioma v.s. kolay olur diyorlar ne kadar gercek bilmiyorum.

Suan oncelikle bir iyi Dr bularak butun tahlilleri yaptirmaliyim.Kendimi birakmaya ve hata yapmaya zamanim yok diyorum....Insallah amin diyelim iyi seyleri dusunmeliyim. yazdiklarinizi okurken insan umitleniyor hayat boyleymis....Mutlu olan insanlari gordugumde seviniyorsun?

Rahim agzi lekeler tup bebek oncesi bunlara bakliliyor ya...Insallah ciddi birsey degildir. Sonuna kadar insallah ugrasacagiz. Insallah Allahim yardimciniz olsun!

hiç korkma canım..sabır ve dua ile yola devam ..allah büyük..nasipte varsa o bizi bulucaktır..biz yeterki ümidimizi yitirmeyelim..uğraşlarımıza devam edelim..bu rahatsızlığı olan bayanlardan fikir aldınmı..belki senin durumunu yaşayan vardır..endometriüz sorunu olup hamile kalanlar varmı..bi araştır bakalım..allah yardımcımız olsun..

Akidecik , topigimizin kurucusu oncelikle istanbula sonrada benim tedavi yuvam olan merkezimize hos geldin.
Tedavinin ayrintilarini ve devamini mutlaka yaz seni merak ediyorum , her ne sekilde baslasa ve devam etsede tedavinin hayirli olmasini seni amacina ulastirmasini dilerim.
Merkez konusunda icin rahat olsun tum doktor ve calisanlar bana pozitif enerji verdiler cok guzel bir tedavi sureci yasadim seninde ayni rahatlikta olmani dilerim.
Kafana takilan bir sey olursa yada yardim edecegim bana buradan haber gonderebilirsin senin icin elimden geleni yaparim.
Tedavine pozitif basla , pozitif devam et ve pozitif bitir insallah....

pufy68 az kaldı işallah hayırlı haberlerini alıcaz..işallah o lekelenmeler tutunma lekeleridir..öyle gözüküyor..işallah ilk hamilemiz sen olursun:) hadi hayırlısı..

Ummucugum , perşembe test gunum ama ben bir sakinim bir sakinim sorma genelde heyecanli ve panik biriyim ama su an sanki her sey her zamanki gibi normal gunler yasiyorum , kendime falan sasiriyorum :))))
Lekelenmeye fazla takilmadim her sey olabilir ama ne olursa olsun hayirlisi olsun, sadece ilkleri yasayinca ne dusunecegini bilemiyor insan, insallah ilk hamilelik haberini veririm neseleniriz umutlaniriz hep birlikte..
Kendine iyi bak....

Kizlar merhaba canim arkadaslarim hosgeldiniz ben 3 gundur memorialdeyim biliyorsunuz adet olmami beklerken on muayneye gittigimde gorunen iki yumurtalardan birir buyudu digeri kuck 10 mm ama tek yumurta yani benim dogal yumurtalarim bunlar ilacsiz sayet bugun kan iyi cikarsa 17 mm olan buyuk yumurtam bu aksam catlatilacak kimbilir dogal tup bebek belki sans getirecek rabbim bana yardim etsin ve bu yumurtam dollnesin benim bebegim olsun.puffy cok sagol ben istanbuldayim sana ozelden cebimi atiyorum ararsan sevinirim.yarin sana bol sans ayrica yarin memorialde gorusuruzzzz sevgiler.topraksu ic uzulme canim ayat o kadar ilgincki intikamini kendi alir;kampaaa sanada cok seindim cnim.diger herkese sevgiler dualariniza ihtiyacimmm cokk gelismeleri bildircemm segiler

Kizlar merhaba canim arkadaslarim hosgeldiniz ben 3 gundur memorialdeyim biliyorsunuz adet olmami beklerken on muayneye gittigimde gorunen iki yumurtalardan birir buyudu digeri kuck 10 mm ama tek yumurta yani benim dogal yumurtalarim bunlar ilacsiz sayet bugun kan iyi cikarsa 17 mm olan buyuk yumurtam bu aksam catlatilacak kimbilir dogal tup bebek belki sans getirecek rabbim bana yardim etsin ve bu yumurtam dollnesin benim bebegim olsun.puffy cok sagol ben istanbuldayim sana ozelden cebimi atiyorum ararsan sevinirim.yarin sana bol sans ayrica yarin memorialde gorusuruzzzz sevgiler.topraksu ic uzulme canim ayat o kadar ilgincki intikamini kendi alir;kampaaa sanada cok seindim cnim.diger herkese sevgiler dualariniza ihtiyacimmm cokk gelismeleri bildircemm segiler

selam canım maşallah 17 mm olan yumurta çok iyi işallah bebeiş olur ..bu doğal dediğin tüp bebek nasıl canım..adetin kaçıncı günündesin..normal siklus da 12 14 gün yumurta toplanıyordu ilaçlı olanda sende ilaçsın aynı zamanlardamı olucak..eğer öyleyse çok güzel bir sürü hormon ilacı almamış olacaksın...allah tez zamanda ahyırlı sağlıklı bebişler versin..aminn:KK49::KK49:

Heyecamli ve umutlu akidecik tekrar hosgeldin , hep guzel dilekler ileten ilgili ummu sanada merhaba ve diger arkadaslar ,
Yarin test gunum bu gune kadar olan arkadasligimizda verdiginiz destek icin cok tesekkurler bu arada sizi bilmeden kirdiysam falan hakkinizi helal edin .
Benim icin dualarinizi bekliyrum insallah yarin hayirli haberler veririm....

Kizlarr gunduz haber geldii ve bu aksam catlatma ignemi oldum.bana dua edin opuya 22 sinde girecegimm dualariniza cok ihtiyacim varrr kucuk sevimli 17 lik kinder yumurtam bebegim olsun yarabbimm cok uzaklardan geldimm seni cok istiyorum bebegimm lutfen benim ol.

ummuselam canim ben adet gunume 1 hafta kala ongorusme icin gittim adetle baslayacakdim ama kendiliginden olmus biri minik biri olgun iki ymurta olunca sadece bir igneyle opuya gideegimm olay bu.bana sans dileyin sizi cok seviyorumm.

puffy yarin senle sanirim gorusecegiz benim randevum 10 da sabah sevgiler dualarim seninlee

Kizlarr gunduz haber geldii ve bu aksam catlatma ignemi oldum.bana dua edin opuya 22 sinde girecegimm dualariniza cok ihtiyacim varrr kucuk sevimli 17 lik kinder yumurtam bebegim olsun yarabbimm cok uzaklardan geldimm seni cok istiyorum bebegimm lutfen benim ol.

ummuselam canim ben adet gunume 1 hafta kala ongorusme icin gittim adetle baslayacakdim ama kendiliginden olmus biri minik biri olgun iki ymurta olunca sadece bir igneyle opuya gideegimm olay bu.bana sans dileyin sizi cok seviyorumm.

puffy yarin senle sanirim gorusecegiz benim randevum 10 da sabah sevgiler dualarim seninlee

dualarımız sizlerle arkadaşlar.rabbim her daim sizlerle olsun.

Canim hayirli olsun catlatma ignen insallah 2 yumurtanda dolu doludur , bir guzelde dollenir soyle guzel yakisikli embriyolarin olur,
Ekolojik doga yumislerin tutunur seni hic birakmaz umarim.
Burada olan herkesin bebegi olsun istiyorum bizim az zamanimiz var , bizi uzmeden cok bekletmeden gelsinler kurulsunlar gonlumuzun en guzel yerine , ettigin tum dualar gerceklesir insallah ....
Yarin biz sabahtan teste gelecegiz herhalde 9 civari orada oluruz ve test sonucunu orada beklemeye karar verdik insallah o ara gorusuruz ....

acidecik Allahim yardimcin olsun! Bebegin olsun! Insallah yumurtalarin buyur ve dollenir ve hamillelik gerceklesir.Insallah. Simdi elden gelecek sey mumkun oldugu kadar sakinlik boldua ve morali yuksek tut ve olumlu cok olumlu dusunmeye calis.... Duaciyiz...

Canim hayirli olsun catlatma ignen insallah 2 yumurtanda dolu doludur , bir guzelde dollenir soyle guzel yakisikli embriyolarin olur,
Ekolojik doga yumislerin tutunur seni hic birakmaz umarim.
Burada olan herkesin bebegi olsun istiyorum bizim az zamanimiz var , bizi uzmeden cok bekletmeden gelsinler kurulsunlar gonlumuzun en guzel yerine , ettigin tum dualar gerceklesir insallah ....
Yarin biz sabahtan teste gelecegiz herhalde 9 civari orada oluruz ve test sonucunu orada beklemeye karar verdik insallah o ara gorusuruz ....

Puffy bugun Persembe insallah hamilelik haberini alirsin.Insallah coktan bekledigin sevindirici haberi alip Rabbim sukur etmeyi nasip eder. Insallah diyelim. Dualarin icin AMIN! Bizde suan saat 11.19 Turkiye'de 08.19 Insallah sevindirici haberini bekliyoruz. Rabbim yardimcin olsun!Artik olumsuz seyleri duymak gormek uzulmek istemiyorum yerine umut verici herkezin hamilleligin ve kendi hamilleligimi istiyrum...

Kizlarrrr simdi geldimmm ve puffyle tanisdimm cok tatli bir arkadassssss ben son ultrasona girdim bir minik bir kucuk birde buyuk yumurtam var yarin sabah opum var banaaaaaaa lutfennnnnn dularinizi eksik etmeyinnnnnnn hepimize bol sansssss.artik bu topicde hamile patlamasi baslasinnnnnnnnnnnn.bakalimmmmmm ilk nazar boncugu kimdeeeeeeee....benden dualarinizi eksik etmeyin hepimizin kalbi ayni sey icin carpiyor rbbim hepimizeeeeee yardim etsin .hepiniz hakkinizi helal edinnn

X