Popüler Konu 40 yasından sonra anne olmaya cabalayanlar

senin geçmiş yazılarını okumuştum çok güzel üçüzlerin var allah bağışlasın..darısı bizlere olsun..yaşımız var evet ama sonuçta verecek olan alllah..zaten sizlerde bizlere umut oluyorsunuz..böyle hbaerler duydukça güvenimiz geliyor..umudumuz tekrar yeşeriyor..allah hepimizin yardımcısı olsun..sende güle güle büyüt üçüzlerini :)

cok sagol canım..ınsallah emeklerınızın karsılıgını alırsınız..................... hayat kırkında baslıyor......saglıkla gelsınler ıns

selam herkese........ne guzel umutla yola devam edın arkadaslar.. bende kırk yasımda son denememı yaptım sımdı üçüz var üç yasınfdalar dr bır tane ancak tutar bu yasta derken verılen üç emrıyod a tutundu cok zor ama ugrasmak ..benımde onsekız yasında bı oğlum var kardes dıye cok tutturdu .. sımdı üç kızla ugrasıyor... ...rabbım gucunuzu artrsın saglıkla gelsın bebıslerınız yolunuz acık olsun ınss

"""" kizlarinizi saglikla ve mutlulukla buyutun insallah , ay ne guzel evde 3 tane kucuk hanfendi ruya gibi , bende esimde kizlari cok seviyoruz her ikimizinde ilk evliliginden oglu var. Esim cok kiz istiyor insallah bizede nasip eder ama saglikli olsun ve olsun baska bir sey istemiyorum , sizleri okudukca umudum artiyor tum dualariniz icinde tesekkurler..

canım ilk çocuk benimde 18 yaşında..benim ikinci evlilik 4 yıl oldu evleneli yeni evlendiğimde hamile kaldım ama düştü ondan sonrada gebe kalamadım..işallah hepimiz bu uğurda uğraşanlar allah en kısa sürede versin..ben kolpokopiyi bekliyorum..gün alıp muayene olduktan sonra artık bakalım başlarız heralde..işallah kötü bir şey çıkmaz...çok güzel hiç stres yapma zaten herşey olacağına varıyor..kucağın dolar işallah..:KK49::KK49:

""""" Allah evladini sana bagislasin karsisina hep iyi insanlar cikarsin , benimde ikinci evlilik 4 yil oldu evleneli biz bu gune kadar dusunmemistik dusundugumuzdede bira gec ve guc oldugunu anladik.
Bu arada ben gayet rahatim sadece bir virus aldim ust solunum yollari enfeksiyon oldum hafif atlatiyorum ama biraz yordu beni.
Tedavin biran once hayirlisiyla baslar insallah hayirlisi ile sonuclanir.

Akicedik sayfan hayirli olsun! Kizlarin yazdiklarini okuyup ne mutlu sonuna kadar gidebilmek diyorum.Insallah onemlisi bu sene sizlere hayirli ugurlu olsun! coktan beklediginiz hamillelik gerceklessin ve bebislerinizi eleinize alarak 40-sonraki mutll hayat basligi altinda toplanmayi nasip eder insallah!

Puffy68 canim kalpten duaciyim insallah burdaki belki birisinin duasi kabul olur.Insallah Anne adayi olabilirsin.Insallah hamillelik gerceklesir.Sonuclarin yuz guldurur insallah!

Kizlar hepinize Allahim yardimci olsun!

El -mualim canim coktan gorusemedik. Yazini okuyup bizim guzelleri gorup cok cok sevindim.Allah bagislasin buyumusler.Sen nasilsin canim? Kizlar nasil? Allaha emanet olun!

Arkadaslar evliligimin 15-inci senesi 40-yasindayim sayisini hatirlayamadigim kadar tedevi oldum ve yeni yontemler 2-kere asilama 2-tup bebek negatif sonuc aldim.Sonuna kadar gidecegim hamile kalacagim Rabbim nasip eder diye yani tup bebege hazirlanirken senelerce guvendigim/ beraber hayatimi paylastigim ve gencken evlenip beraber herseyi basardigimiz beraber ihtiyarlayacagiz diye dusunurken esim kendi hayatini oooo onceden cizmis ve hazirlamis. Suan yaninda 22-yasindaki bir bayan var. Tanisir tanismaz yatak arkadasi olan biri... neyse suan ayirilalim diye karar verdim...

Etrafimdaki cok akkililar cocugu olmali iyi anlayis goster diyorlar...Onlar degil ki 40-yasinda yalniz kalan/ onlar degil ki senellerce ANNE olabilsem duygusuyla yasayan. Bos verdim kendine gore dusunurler ....Tamam onun cocugu olmali ama niye 35-yasinda gitmedi ki? suan bende de sans var benim halimi kim dusunur? Kullanip eskirdigi zaman atilacak esya degilim. Insan gibi anlatirsa aglardim sizlardim ama elden gelen birsey yok izin verirdim/ Onlari yakaladigimm zaman deliler gibi ayaklarima kapanip affet/ sadece bir biranlik hata deye aglayip kapimdan gitmedigi icin neyse cocugumuz olsun sonra dusunurum durumu diye affetmistim... Mecburdum yas 40 tup bebege girmeliydim. Suan o iliski suruyor ve ailesiyle gidip tanistirmis herkez seviniyormus DOGURACAK KADIN geldi diye. Duyunce 10-gunden fazla yataktaydim dunyam yikilmisti. Ariyor ayrilmak istemedigini soyliyor goz yaslar icerisinde gonderme mutluluk dile diyor utanmadan/ Goz yaslar icinde gitsem gelecegim ne olur diyor...Allahim nasil taniyamadim ki ben ne haldeyim...............

bir kopru uztunde kalmis gibiyim onumde gelecegi goremiyorum.Arkaya donus yok .Sirtimdan picaklayip gitti senelerce guvendigim insan...

Aslinda Sizlerden ve eslerinizden Allah razi olsun! Afferin destek olarak tedevilere devam ediyorsunuzdur Masallah!!!

Senelerce anne olabilsem hayali sonra esimi ailemi yikmamak icin cabalara donustu simdi ise yalnizlik icerisinde dusunuyorum Allahim kaldiramayacak yuku yuklemez...Benim de gulebilecegim gun gelir insallah diyorum... hayat devam ediyor kendimi toparlayip cabuk Bosanmak icin hareket ediyorum

Hangi durum olsa olsun Tup bebegi birakmayin Insallah Rabbim sadece yuzlerinizi guldursun!!!
Dualariniza ihtiyacim var...Belki anne olabilecegim???????????

Son düzenleme:
"""" kizlarinizi saglikla ve mutlulukla buyutun insallah , ay ne guzel evde 3 tane kucuk hanfendi ruya gibi , bende esimde kizlari cok seviyoruz her ikimizinde ilk evliliginden oglu var. Esim cok kiz istiyor insallah bizede nasip eder ama saglikli olsun ve olsun baska bir sey istemiyorum , sizleri okudukca umudum artiyor tum dualariniz icinde tesekkurler..

""""" Allah evladini sana bagislasin karsisina hep iyi insanlar cikarsin , benimde ikinci evlilik 4 yil oldu evleneli biz bu gune kadar dusunmemistik dusundugumuzdede bira gec ve guc oldugunu anladik.
Bu arada ben gayet rahatim sadece bir virus aldim ust solunum yollari enfeksiyon oldum hafif atlatiyorum ama biraz yordu beni.
Tedavin biran once hayirlisiyla baslar insallah hayirlisi ile sonuclanir.
seninkinide canım seninle durumlar çok benziyor benimde 4 yıl oldu evleneli..yeni evliyken gebelik oldu ama düşükle sonuçlandı..sonrada da gebe kalamadım..meğerse baya bi sıkıntı varmış bende..sağolsun bu gittiğim merkez araştırıyor..en azından aldıkları parayı hakediyorlar..allah hepimizin yardımcısı olsun..benim eşimin çocuğu yok canım işallah o da baba olur..allah isteyen herkesi anne baba yapsın.. aminn..hayırlı haberlerini bekliyoruz..:KK49:

Akicedik sayfan hayirli olsun! Kizlarin yazdiklarini okuyup ne mutlu sonuna kadar gidebilmek diyorum.Insallah onemlisi bu sene sizlere hayirli ugurlu olsun! coktan beklediginiz hamillelik gerceklessin ve bebislerinizi eleinize alarak 40-sonraki mutll hayat basligi altinda toplanmayi nasip eder insallah!

Puffy68 canim kalpten duaciyim insallah burdaki belki birisinin duasi kabul olur.Insallah Anne adayi olabilirsin.Insallah hamillelik gerceklesir.Sonuclarin yuz guldurur insallah!

El -mualim canim coktan gorusemedik. Yazini okuyup bizim guzelleri gorup cok cok sevindim.Allah bagislasin buyumusler.Sen nasilsin canim? Kizlar nasil? Allaha emanet olun!

Arkadaslar evliligimin 15-inci senesi 40-yasindayim sayisini hatirlayamadigim kadar tedevi oldum ve yeni yontemler 2-kere asilama 2-tup bebek negatif sonuc aldim.Sonuna kadar gidecegim hamile kalacagim Rabbim nasip eder diye yani tup bebege hazirlanirken senelerce guvendigim/ beraber hayatimi paylastigim ve gencken evlenip beraber herseyi basardigimiz beraber ihtiyarlayacagiz diye dusunurken esim kendi hayatini oooo onceden cizmis ve hazirlamis. Suan yaninda 22-yasindaki bir bayan var. Tanisir tanismaz yatak arkadasi olan biri... neyse suan ayirilalim diye karar verdim...

Etrafimdaki cok akkililar cocugu olmali iyi anlayis goster diyorlar...Onlar degil ki 40-yasinda yalniz kalan/ onlar degil ki senellerce ANNE olabilsem duygusuyla yasayan. Bos verdim kendine gore dusunurler ....Tamam onun cocugu olmali ama niye 35-yasinda gitmedi ki? suan bende de sans var benim halimi kim dusunur? Kullanip eskirdigi zaman atilacak esya degilim. Insan gibi anlatirsa aglardim sizlardim ama elden gelen birsey yok izin verirdim/ Onlari yakaladigimm zaman deliler gibi ayaklarima kapanip affet/ sadece bir biranlik hata deye aglayip kapimdan gitmedigi icin neyse cocugumuz olsun sonra dusunurum durumu diye affetmistim... Mecburdum yas 40 tup bebege girmeliydim. Suan o iliski suruyor ve ailesiyle gidip tanistirmis herkez seviniyormus DOGURACAK KADIN geldi diye. Duyunce 10-gunden fazla yataktaydim dunyam yikilmisti. Ariyor ayrilmak istemedigini soyliyor goz yaslar icerisinde gonderme mutluluk dile diyor utanmadan/ Goz yaslar icinde gitsem gelecegim ne olur diyor...Allahim nasil taniyamadim ki ben ne haldeyim...............

bir kopru uztunde kalmis gibiyim onumde gelecegi goremiyorum.Arkaya donus yok .Sirtimdan picaklayip gitti senelerce guvendigim insan...

Aslinda Sizlerden ve eslerinizden Allah razi olsun! Afferin destek olarak tedevilere devam ediyorsunuzdur Masallah!!!

Senelerce anne olabilsem hayali sonra esimi ailemi yikmamak icin cabalara donustu simdi ise yalnizlik icerisinde dusunuyorum Allahim kaldiramayacak yuku yuklemez...Benim de gulebilecegim gun gelir insallah diyorum... hayat devam ediyor kendimi toparlayip cabuk Bosanmak icin hareket ediyorum

Hangi durum olsa olsun Tup bebegi birakmayin Insallah Rabbim sadece yuzlerinizi guldursun!!!

kuka çok geçmiş olsun..hakkında herşey hayırlısı olsun..inanki çocuğun olarak ayrılsan çok daha ağır geçiyor..ben yaşadım çocğunu tek başına büyütüyorsun duygusal olarak çok hassas oluyorsun..ben ikinci evliliğimde mutluluğu buldum..sabreden derviş muradına ermiş..gerçekten inanıyorum sende inan sabret dua et bide bakmışın karşına çok iyi biri çıkar..bide bakmışın hamilesin..herşeyin vakti saati var nasip kısmet..vardır bundada bi hayır..işallah herşey güzel olur sağlıcakla kal...

dondum resmen
ne diyeceğimi bilemedim
zaman size en doğru yolu göstersin inşallah.
ama şunu söylemek istiyorum 42 yaşında ikinci evliliğimi yaptım. sanki ben daha önce hiç bişey yaşamadım gibi hissediyorum. harika düğünüm oldu herşeyim yeniden oldu genç kız gibiydim inanın. ve çok çok mutluyum :nazar:eşime aşığım şu an 45 yaşındayım tüp bebek yapmaya çalışıyoruz olmasa da çok mutluyuz ama olursa çok daha mutlu olacağız.
hiç bişey için geç değil. dilerim hayat size de yeniden başlıyordur.

yaşadıklarınızı bitiş olarak değil yeni bir başlangıç olarak değerlendirin. güzel günleriniz ilerde olsun inşallh....

Canim oncelikle dua ve iyi dileklerin icin teşkkurler....
Hikayeni basimi bi saga bir sola , nasil yani deyip sallayarak okudum ve soyleyecek bir sey bulamiyorum , hic bir sozun seni teselli edeceginide dusunmuyorum. Bunun benzerini gencecik yasimda yasadim ben hemde bebegim daha karnimdayken ve emeklerkende bosanmistim . Bilki cocuk veya cocuksuzluk yapacak adami etkilemiyor icinde varsa bir gun ortaya cikiyor gercek yuzu.
Lutfen basini dik tut yeni bir hayat kur umarim en kisa zamanda seni cok cok mutlu eden bir hayatin olur.
Birak sana bunu yapanlarda her soluklarinda vicdan sizisi ceksin sana hic itiraf etmeselerde inan seni arkasinda birakanda hep bir ic sizisiyla yasayacak bu en buyuk cezadir insana.
ALLAHa emanet ol.

pufy sagol canım rabbım tum ısteyenlere cok bekletmeden versın ıns
............kuka canım ay ne guzel senı buldum canım aklımda ve duamdasın rabbım guldursun senı .....ıyı bakın kendınıze sızler cok degerlısınız..

çok zor bir durum.söylenecek sz yok.senin yaşadığının bir kaç mislini yaşadım ben.2 kızım 15 ve 16 yaşındalar.en büyüğü zihinsel engelli.doktor hatası sonucu.hayatım hastane ve özel eğitim merkezlerde geçti.maddi zorluklarda çabası.her şekilde eşimin yanında oldum.aldatıldım çok zorda olsa affettim çocuklarım küçüktü ve kimsem yoktu.daha sonra başka bir bayan girdi yine araya meğer bayadır aramızdaymışnasılda basit çirkef birisi.benimki hem beni istiyor hem onu.ağlıyor ha bire.en sonunda onda karar kılıp çekip gitti.2 çocuğumla 37 yaşında dul kaldım.yemeden içmeden kesildim hergün ağlıyordum.biz lisede birbirimizi severek aşık olarak mezun olduktan sonra evlenmiştik.çok ağrıma gitmişti,bu kadar yıl sonra.nasıl aşağılanmıştım,ya bunca fedakarlıklarla geçen yıllar ne olacaktı.zor bir süreç kızlarımın psikolojileri bozuldu.küçük kızım hala psikiyatriye gidiyor.o kadın benimkini bıraktı birkaç kadınla görüşüyordu ve beni rahatsız ediyordu hep.allahtan hiç aklımda yokken şimdiki eşimle tanıştım.çok tereddüt ettim tamamen güvensizdim ve 10 yaş küçük benden.ama iyiki kabul etmişim o kadar olgunki hatta benden bile.2 çocuğumla beni sahiplendi.hatta ailesine karşı çıkarak ve eşim doğulu bu arada.çocuğu yok çok istiyorum onu baba yapmayı.3 tane kaybımız var rabbim nasip etmedi.o büyüklük gösterip yanımda oldu.olsun kızlarımız var birde kedilerimiz.olmazsa evlet ediniriz diyor ben çok istediğim için.şimdi geriye baktığımda kendime çok kızıyorum.o zamanlar güçlü olamadığım için,çocuklarım daha çok yıprandığı için.yazıkmış akan gözyaşlarıma.allah bu eşimi başımdan eksik etmesin.eski eşimde bir kızı olan bayanla evlendi ve bir oğlu oldu.kızlarım hafta sonları gidiyorlar.bu kadında tam bir hürrem.ama yapacak bir şey yok.baba ve kardeş var orada.anlatılacak çok şey var bu kısaca olanlar.ama lütfen kukacım,bak bizler yaşadık bunları tabiki üzüleceksin kolay değil ama başını eğme sakın.allah yanına bırakmayacak eminim.benim eski eşim yüzüme bakamıyor karşılaşınca falan.küçük kızım bana benziyor hep ona bakınca seni görüyorum diyor bir bakıyorum gözler dolmuş.ama derler ya geçti bolulunun pazarı diye,öyle işte bitanem.allah karşına daha neler çıkaracak şaşıracaksın iyi anlamda tabi.silkelen ve hayatını yaşa.rabbim yardımcın olsun canım.

seninkinide canım seninle durumlar çok benziyor benimde 4 yıl oldu evleneli..yeni evliyken gebelik oldu ama düşükle sonuçlandı..sonrada da gebe kalamadım..meğerse baya bi sıkıntı varmış bende..sağolsun bu gittiğim merkez araştırıyor..en azından aldıkları parayı hakediyorlar..allah hepimizin yardımcısı olsun..benim eşimin çocuğu yok canım işallah o da baba olur..allah isteyen herkesi anne baba yapsın.. aminn..hayırlı haberlerini bekliyoruz..:KK49:

Canim bende hic bir sikinti yoktu evlendigimde ama hamile kalmak aklima bile gelemedi , evlendikten kisa bir sure sonra bogazimda tumor problemi cikti tamami ve troidlerim alindi , troidleim alindigi icin vucudum bazi hormonlari uretemiyor disaridan destekle idare ediyorum bunun dengesini bulmasida 1 yili buldu, tam hah gecti deidik esim cok genc olmasina ragmen rahatsizlandi 3 stend takildi tam 10 gun sonrada safra kesesi alindi 1 snede onla ugrastik arada cocuklarla ugras falan derken kaldik bu zamana.benim esimin 7 yasinda bir oglu var evlendigimizden bu yana bizle kaliyor ben bakiyorum , benim oglan var, birde 4 patili bir kizim var kalabalik yani basim. Sonunda kendimize zaman ayirdik sadece bu islerle ugrasiyouz , benim yas disinda hic bir sorunum yok cok sukur , bu arada sen hangi merkezde tedavi oluyordun?

pufy sagol canım rabbım tum ısteyenlere cok bekletmeden versın ıns
............kuka canım ay ne guzel senı buldum canım aklımda ve duamdasın rabbım guldursun senı .....ıyı bakın kendınıze sızler cok degerlısınız..

Amin canim bana versin , sana daha versin :)) , ummuselemeye versin , kukaya hem koca hek bebek versin ALLAH tum isteyenlere versin :))))

Canim bende hic bir sikinti yoktu evlendigimde ama hamile kalmak aklima bile gelemedi , evlendikten kisa bir sure sonra bogazimda tumor problemi cikti tamami ve troidlerim alindi , troidleim alindigi icin vucudum bazi hormonlari uretemiyor disaridan destekle idare ediyorum bunun dengesini bulmasida 1 yili buldu, tam hah gecti deidik esim cok genc olmasina ragmen rahatsizlandi 3 stend takildi tam 10 gun sonrada safra kesesi alindi 1 snede onla ugrastik arada cocuklarla ugras falan derken kaldik bu zamana.benim esimin 7 yasinda bir oglu var evlendigimizden bu yana bizle kaliyor ben bakiyorum , benim oglan var, birde 4 patili bir kizim var kalabalik yani basim. Sonunda kendimize zaman ayirdik sadece bu islerle ugrasiyouz , benim yas disinda hic bir sorunum yok cok sukur , bu arada sen hangi merkezde tedavi oluyordun?

canım ben adanadayım..düşük yaptıktan sonra 1 yıl bekledim gebe kalamadım sonra iki defa tüp denedik negatif sonuçlandı..araştırılmasını istedim ama bana bir çocuk var gerek yok sorun yaş kaynaklı yumurtalar kalitesiz denildi..oda var ama şmdi turan hocaya gidiyorum orda düşükten sonra yapışıklıklar olabiliyormuş histereskopide çıktı..kan testlerimde pıhtılaşma ve troidim az çalıştığı ortaya çıktı..şimdide sıra kolposkopide çarşamba günü olucam nasipse..işallah kötü bir şey çıkmaz..allahım isteyen herkese hayırlı sağlıklı evat nasip etsin..aminn..hayırlı habaerlerini bekliyoruz..kaç günün kaldı teste canım...işallah bu bekleme zamanı çabucak geçer :)

Amin canim bana versin , sana daha versin :)) , ummuselemeye versin , kukaya hem koca hek bebek versin ALLAH tum isteyenlere versin :))))

canım ben adanadayım..düşük yaptıktan sonra 1 yıl bekledim gebe kalamadım sonra iki defa tüp denedik negatif sonuçlandı..araştırılmasını istedim ama bana bir çocuk var gerek yok sorun yaş kaynaklı yumurtalar kalitesiz denildi..oda var ama şmdi turan hocaya gidiyorum orda düşükten sonra yapışıklıklar olabiliyormuş histereskopide çıktı..kan testlerimde pıhtılaşma ve troidim az çalıştığı ortaya çıktı..şimdide sıra kolposkopide çarşamba günü olucam nasipse..işallah kötü bir şey çıkmaz..allahım isteyen herkese hayırlı sağlıklı evat nasip etsin..aminn..hayırlı habaerlerini bekliyoruz..kaç günün kaldı teste canım...işallah bu bekleme zamanı çabucak geçer :)

kuka çok geçmiş olsun..hakkında herşey hayırlısı olsun..inanki çocuğun olarak ayrılsan çok daha ağır geçiyor..ben yaşadım çocğunu tek başına büyütüyorsun duygusal olarak çok hassas oluyorsun..ben ikinci evliliğimde mutluluğu buldum..sabreden derviş muradına ermiş..gerçekten inanıyorum sende inan sabret dua et bide bakmışın karşına çok iyi biri çıkar..bide bakmışın hamilesin..herşeyin vakti saati var nasip kısmet..vardır bundada bi hayır..işallah herşey güzel olur sağlıcakla kal...

Canim Allahim istedigin seyi nasip etsin! Insallah tedavi sonunda iyi sonuclar alirsiniz. Allahim yardimciniz olsun! Szin hormonlar suan nasil? Tup bebege ne zaman girecaksiniz? Insallah hersey gonlunuzce olsun!

Beni anlayabildigine ve destegine dualarina cok tsk ederim. Suanlik yaralarim kapanmadi insallah zamanla herseyi basarabilirim. 2-ci kere birini sevmeye hatta evlenmeye dusunmek istemiyorum /cunku GUVENIM yok ve COK KORKUYORUM .

Allahim kimseye muhtac etmesin! saaglikli olalim.Dusunuyorum cocugum olsa en azindan onun icin ugrasirdim cabalardim simdi senelerce ne icin sagligima zarar vererek tup bebek ve tedevilere devam ettim esimi sevdigim ANNE olabilmem icindi bunlar aklima gelince kalbim parcalaniyor. Hayat devam ediyor.Insallah hersey yoluna girecek 5-gun sonra 40-yasina girecegim.Benim icin esimin bana bu hediyesi oldu.Allah buyuktur.

Kizlar hepinize kalbten benim uzuntumu paylastiginiz icin tsk ederim.

atessncim senin adina cok sevindim.Evet olumlu iyi seyler dusunelim.Anneligin zamani Sizin icin suan diyelim bu sene diyelim. Rabbim yuzunuzu guldursun.Insallah aile mutlulugunuzun devami olarak Allahim hamillelik nasip edip bebisinizi elinize almayi nasip eder. Insallah insallah guzel gunleriniz/mutlu gunleriniz onunuzdeir...

Dualarin icin ve kalbimin agrisini az da olsa hafifleten sozlerin icin tsk ederim. Insalla Allahim buyuktur kaldiramayak yuk olsa artmazdi.hayatim devam ediyor. Yuzum de guler kalbimdeki agri da hafifler....sadece cok uzuldugum butun gencligimi degmez bir insanlar paylasmisim? Sadece zamanimi aldi ve kendi haline gitti...Neyse Cezasini Allahim kendisi verir..Artik iyi seyler dusunecegim. Kendime onem verecegim...Insallah belki onume iyi biri cikip hamile de kalabilirim...Duaniza ihtiyacim var...

Puffy68 canim cok tsk ederim. Benim hayatimdaki bu kotu seyler en kisa zamanda biter insallah. Artik yalnizliga/yalniz yatip kalkmaya/ herseyi yalniz basima basarmaya gayret ediyorum en onemlisi Allahim beni unutmadigi icin bu cileleri veriyor diyorum. Sukur.Saagligim olsun kimselere muhtac olmayim. Insallah Zaman kalbimdeki agriyi tedavi eder...

Sizler tedeviyi ne zaman baslayacaksiniz? insallah hersey yolunda olup hamillelik gerceklesir...Insallah hayirli bir yil olsun sizin icin ve cocuk isteyen herkez icin.

El-mualim canim cok tsk ederim ben de yazini gordum sevindim.Cocuklardan zaman bulup yazabilmen ne guzel..Allaha emanet ol!

Bernacim
Yazini okuyup kendi hayatim goz onunden gecirdim.Gozlerim doldu. allahim simdi sizleri hep mutlu gunleri nasip etsin!!!! Benim cektiklerim senin cektiklerindin yaninda hicbirsey degil. Cocuklar ve hasta cocugu buyutmek bunlari basarman hic kolay degil.Masallah allahim saaglik versin herzaman.

Bu cektiklerini insallah Rabbim odullendirir. Insallah sen tekrar ANNE ve esin BABA adayi olur. Bu sene ugurlu olur hamillelik gerceklesir. Mutlulugun devam eder.

Ya canim tedavileri birakma bir defa ANNE olan insan tekrar ANNE olabilir ki? sacede tedavileri birakma insallah sonuc alirsiniz? Evet insana psikolojik olarak guclu olmasa Hayati basarmak kolay olmuyor.

Ben de dusunup tasinip Gecen sene kendi meslegimle calismaya baslamistim/ ona seviniyorum.En azindan Isim zamani aliyor.Ya evde otursaydim Allahim bana yardim etti. Kendimi toparlayip mutlu olmak icin elimden gelen herseyi Allahin yardimiyle yapacagim diyorum.

onlar hayatini yasiyorlar benim goz yaslarima bakmadan herkez DOGURACAK biri diye seviniyorlar ailesi...neyin hayrli olabilecegini sadece bir ALLAHIM biir.Belki Allahim bize ocugu bu yuzden nasip etmedi...Suan HAYILI ve HAYIRLISI diyen kelimeyi kalbimden anliyorum...Sasiriyorum... Esim kazandi kendi kazandigi herseyi kendiyle goturdu bende sukur ev kaldi...ben herseyi 0-basliyorum...Allahim yardimci olur diyorum...

Simdi kizlar ben laporoskopi ve histeroskopi yaptirmak istiyorum.Neden tup bebek tutmadi sebebini ogrenmek istiyorum. Histeroskopi 3-kere oldum.ama laporoskopi ile bir baktirsam diyorum...Kendimi birakamam suan adet normal geliyor ovulasiyon var hormonlar normal buna bakarak tedavilere devam etsem diyrum....

Allah yardimciniz olsun!

kuka merhaba canım histereskopi yaptırmanı tavsiye ederim..ben yaptırdım yapışıklık varmış açıldı..ne yapman gerekiyorsa bütün araştırmalarını önceden yaptır..işallah dilek ve isteklerine en kısa sürede kavuşursun..daha tedaviye başlayamadım..bitakım pürüzler çıkıyor..buda bizim imtihanımız..sabır ve dua ile işallah bütün bunları aşarız..kolposkopi olucam doktor rahim ağzına bakacak işallah kötü b ir şey çıkmaz..rahim ağzında beyaz lekeler varmış onlar incelenecek..allahım hepimizin yardımcısı olsun..sağlığımız yerinde olduğu sürece hayallerimizi gerçekleştirmemiz için umut var demektir..allah sağlık şifa versin..bebişlerde versin işallah :)kuka sakın umutsuz olma..dua et sabret seninde karşına iyi sen anlıyan biri çıkacaktır..bak bizler varız ikinci evliliğini yapan..:)ipufy68 nasılsın bekleme süreci nasıl geçiyor..sonıuç ne zaman belli olacak..hayırlı haberlerini bekliyoruz..:):KK49::KK49:

Okurken çok üzüldüm nedeni farklı fakat sonu benzer bir durumun bende içindeyim.
5 yıllık evliyim, eşimle 31 yaşında tanıştım severek 34 yaşında evlendim. evlendikten 8 ay sonra hamile kaldım fakat 4 aylıkken kaybettim, bu beni çok sarstı ondan sonra hep bir bebeğim olsun çabası içinde buldum kendimi, eşimde çoçuk çok istiyordu fakat sadece istiyordu hiç çabası olmadığı gibi bana destekde olmuyordu,zar zor ağlaya zırlaya tedavilere ikna diyordum. çocuğum olmuyor stresinin yanında birde onun stresi 3 negatif aşılama ve bir negatif tüp bebeğim var. aşılamalar sonrası ve tüp bebek sonrası arada gene kendiliğimden iki kere daha hamile kaldım fakat onlarda da kalbi durduğu için kürtaj oldum. tedavilerle değil normal yoldan hamile kalıyordum ama vaktim yoktu yaşım geçiyordu eşimi gene zar zor bir tüp bebeğe ikna etmeye çalışırken tekrardan hamile olduğumu öğrendim. Allah'a binbir şürkürler olsun zor bir hamilelik süreci geçirsemde kızımı kucağıma alabildim. şu an 8 aylık. ama eşimle ayrıldık. o kadar çok istiyorduk bu bebeği oldu ve daha kırkı çıkmadan eşim bizi bırakıp gitti. nedeni bir kadın falan değildi, daha kötü annesinin etkisiyle aramızda sorunlar oldu. binyıl düşünsem kesinlikle aklıma gelmezdi birgün ayrılacağım. eşimi çok seviyordum. çok üzüldüm çok ağladım, en mutlu olmam gereken zamanlarda kızıma sarılıp sarılıp ağladım. üzüntüden vücudum kabardı, emzirirken bir yığın ilaç iğne kullanmak zorunda kaldım. bu süreçte davranışlarıyla içimi yavaş yavaş soğuttu, hayatta davayı açmam diyen ben geçen ay boşanma davasını açtım gününün belli olmasını bekliyorum. aylarca beni aramayan çocuğunu bile sormayan tebligatı almış olayın ciddiyetine yeni varmış beni arıyor yeni yeni son birkez diye, onu hayatta bırakamayacağımı düşünüyordu.yine çok üzülüyorum ama bu saatten sonra dönüşü yok bana yaptığı hakaret tehditler suçlamalarla bende bir çok şeyi kırdı. tabii insanlar çocuk var diye benim durumuma üzülüyor keşke olmasaydı diyorlar ama ben aksine iyikide kızım var diyorum. Allah ona sağlık sıhhat versin.
İnşallah herşey dilediğin gibi olur.

Son düzenleme:
selam kızlar,bugün 40 yaşıma girdim ve sizler gibi anne olmaya çabalıyorum..
ayrıca bugün hem doğumgünüm hemde test günümdü ve kocaman bir negatif aldık yine.ağlayayım mı sevineyim mi bilemedim.......4.tüpbebek denememde negatifle sonuçlandı...hayırlısı diyorum...sizleri görünce yazmak istedim...rabbim en kısa zamanda tümmm isteyenlere sağlıklı hayırlı evlatlar versin inşallah...çok zor bir süreç bu tüpbebek işi.....

Kizlar selam ,
Gecmisi okudum simdi , tek tek cevap vermek istemedim ama biz kadinlarin hayatta her alanda isi cok zor bekleyen , sabreden , ugrasan , derleyen , toplayan , affeden hep biz oluyoruz.
Gurur duyalim kizlar kendimizle , guclu yaratiklariz biz zayif degiliz her sekilde ayakta kaliyoruz, cocugumuz olsada olmasada ayaktayiz, yanimizda bir adam olsada olmasada ayaktayiz.
Baskalarini ne yaptigina ne dedigine bakmayalim catlasinlar biz kadinlar gucluyuz daha otesi yok.....

Benim durumuma gelirsek surekli yatiyorum son iki gun lekelenme ve kasik agrisi olunca doktor emriyle yatar pozisyondayim.
Ben hep duami ediyorum Allah kabul etsin , sizde dualarinizi eksik etmeyin :)))))

Okurken çok üzüldüm nedeni farklı fakat sonu benzer bir durumun bende içindeyim.
5 yıllık evliyim, eşimle 31 yaşında tanıştım severek 34 yaşında evlendim. evlendikten 8 ay sonra hamile kaldım fakat 4 aylıkken kaybettim, bu beni çok sarstı ondan sonra hep bir bebeğim olsun çabası içinde buldum kendimi, eşimde çoçuk çok istiyordu fakat sadece istiyordu hiç çabası olmadığı gibi bana destekde olmuyordu,zar zor ağlaya zırlaya tedavilere ikna diyordum. çocuğum olmuyor stresinin yanında birde onun stresi 3 negatif aşılama ve bir negatif tüp bebeğim var. aşılamalar sonrası ve tüp bebek sonrası arada gene kendiliğimden iki kere daha hamile kaldım fakat onlarda da kalbi durduğu için kürtaj oldum. tedavilerle değil normal yoldan hamile kalıyordum ama vaktim yoktu yaşım geçiyordu eşimi gene zar zor bir tüp bebeğe ikna etmeye çalışırken tekrardan hamile olduğumu öğrendim. Allah'a binbir şürkürler olsun zor bir hamilelik süreci geçirsemde kızımı kucağıma alabildim. şu an 8 aylık. ama eşimle ayrıldık. o kadar çok istiyorduk bu bebeği oldu ve daha kırkı çıkmadan eşim bizi bırakıp gitti. nedeni bir kadın falan değildi, daha kötü annesinin etkisiyle aramızda sorunlar oldu. binyıl düşünsem kesinlikle aklıma gelmezdi birgün ayrılacağım. eşimi çok seviyordum. çok üzüldüm çok ağladım, en mutlu olmam gereken zamanlarda kızıma sarılıp sarılıp ağladım. üzüntüden vücudum kabardı, emzirirken bir yığın ilaç iğne kullanmak zorunda kaldım. bu süreçte davranışlarıyla içimi yavaş yavaş soğuttu, hayatta davayı açmam diyen ben geçen ay boşanma davasını açtım gününün belli olmasını bekliyorum. aylarca beni aramayan çocuğunu bile sormayan tebligatı almış olayın ciddiyetine yeni varmış beni arıyor yeni yeni son birkez diye, onu hayatta bırakamayacağımı düşünüyordu.yine çok üzülüyorum ama bu saatten sonra dönüşü yok bana yaptığı hakaret tehditler suçlamalarla bende bir çok şeyi kırdı. tabii insanlar çocuk var diye benim durumuma üzülüyor keşke olmasaydı diyorlar ama ben aksine iyikide kızım var diyorum. Allah ona sağlık sıhhat versin.
İnşallah herşey dilediğin gibi olur.
gönlü güzel arkadaşım,inşallah herşey dilediğince olur.çok zor zamanlar geçirdin rabbim görüyor bunları merak etme,sana ilk ödülünü verdi kızını dahada verecek eminim.değer bilmez insanlar için dökülen gözyaşına yazık.insan daha çok kendine geçen senelere üzülüyor.ben ilk eşimle çocuklarım yokken boşanmıştım sonra tekrar evlendik.değişmiyorlar,hani derler ya can çıkar huy çıkmaz diye.keşke tekrar evlenmeseydim diye çok düşünmüşümdür ama kızlarım olacakmış meğer.her şerde bir hayır vardır derler.unutma belki uzağım ama ne zaman istersen telden ve burdan ulaşabilirsin bana senin derdin bizimde derdimiz mutluluğun mutluluğumuz olur unutma canım .rabbim hakkında hayırlısını versin inşallah.

KIizlarr sonunda istanbuldayimm..;simdi oncellikle yeni gelen arkadaslara hos geldinizzzzzz.bugun on muayne icin memoriale gittim adet oncesi haftaya olucam ancak olanlarsoyle dr umla gorusurkenn muaynede semra hn endi kendine buyumus ikiyumurta gordu ve adeti beklemeyelim bunlari alalim dedi normal kendi yumurtam yarin belli olack bu mucizedir belki kimbilir bana sans dileyin dua edin gene yazacagim bu arada semra kaaraman super bir drrrrrrrr soylemeliyim.adeti beklemeden ilacsiz yumurtalarrrrrr

X