5 Hafta Gebelik

Prima Marka Elcisi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2016
134
171
44
Hamilelik dönemine giriyorsunuz. Adım adım gelişmeleri takip etmek için bu yazımızı okuyun.

Bir kalp oluşuyor:

Kalp şimdi bir kaç atışa sahip, bu atışlar her geçen hafta ile daha düzenli hale gelecek.

Bebegim%205%20Haftalik.jpg

Çalışmalar başlıyor:

Şekil almaya başlayan plasenta ve göbek bağınız belli başlı gıda maddelerini vücudunuzdan embriyoya aktarmak için çalışmaya başlıyor. Oksijen, amino asitler, yağlar ve şekerler bu inanılmaz çalışmada başroldeler.

Temel Etkenler:

Özel hücrelerden bir tanesinin bir katmanı nöral tüp olarak gelişir, ve bu daha sonra omurilik ve beyin haline gelir. Günde en az 400 mikrogram folik asit almak omurilik ile ilgili doğumda yaşanabilecek pürüzleri azaltmaya yardımcı olacaktır. Folik asidi eczanelerde reçetesiz olarak alabilir ve bu hapları gebeliğinizin 12. haftasına kadar almaya devam edebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
hamıle kalmak ıstıyorum fakat esım hıc ıcıme bosalmıyo gerı cekılme yontemını kullanıyor ama onun ıcınde de kalıtelı spermler oldugunu duydum hatta aksını ıdda eden hıc bır yazı gormedım. 13 ocakta adet oldum ... ve bunun subatın 7 sı 28 gunde bır adet oldugumu dusunuyorum yanı su an 26 . gundeyım buda 3 hafta 4 gun olmus oluyor . sureklı bır ıyku halı sersemlık ama uyuyamam cok hafıf mıde bulantısı kusma yok arada sırada atesım cıkıor gıbı oluyor ners daralması nabzımın yukselmesı buna ramen tansyonum cok dusuk nabzım 90 ve 80 arası hep dınlenık halde hemde hareketsız.25 yasındayım cok hamıle kalmak ıstoyorum 2 gun önce hamılelık testı aldım negatıf cıktı ama belırtılerı var sanırım bende karnımda guruldamala rda oldu cok agrım yok bazen batma oluyor lekelenmede yo sadece akıntım var ama gogus uclrım cok hasaslastı bu duruma ne dersnız sızce bır hamılelık var mı yoksa pskolojık mı ben kendımı o kadar cok hamıle gıbı hıssedıyorum kı elım hep karnımda onunla bıle konusuyorum sıgarayı bıle bıraktım zaten tıksınmeye basladım bazı seylerden cok su ıcmeye basladım ne bıleyım ne olur yardım edın vakıt ayırdınız ıcın tsk ederım .

merhabalar, ben 5 hafa 1 günlük hamileyim 3 gün sonra doktor kontrolüm var. Bebeğimin kalp atışlarını duyabilir miyim acaba çok merak ediyorum. kalp atışlarını duymadan içim rahat etmeyecek hiç :KK43:

Selam glmsekaderine,
Gebelik sırasında bebeğin kalp atışları çoğu zaman farklı haftalarda duyulabilir. Gebelik döneminde 5 haftalık bir süreçte yapılan kontrolde bebeğin kalp atışları duyulabilir fakat bazen gebede bu izlenim 6 haftalık hamilelik döneminde de gerçekleşebilir.Umarız bu kontrolünde minik yavrunun kalp atışlarını duyarsın! :)

hamıle kalmak ıstıyorum fakat esım hıc ıcıme bosalmıyo gerı cekılme yontemını kullanıyor ama onun ıcınde de kalıtelı spermler oldugunu duydum hatta aksını ıdda eden hıc bır yazı gormedım. 13 ocakta adet oldum ... ve bunun subatın 7 sı 28 gunde bır adet oldugumu dusunuyorum yanı su an 26 . gundeyım buda 3 hafta 4 gun olmus oluyor . sureklı bır ıyku halı sersemlık ama uyuyamam cok hafıf mıde bulantısı kusma yok arada sırada atesım cıkıor gıbı oluyor ners daralması nabzımın yukselmesı buna ramen tansyonum cok dusuk nabzım 90 ve 80 arası hep dınlenık halde hemde hareketsız.25 yasındayım cok hamıle kalmak ıstoyorum 2 gun önce hamılelık testı aldım negatıf cıktı ama belırtılerı var sanırım bende karnımda guruldamala rda oldu cok agrım yok bazen batma oluyor lekelenmede yo sadece akıntım var ama gogus uclrım cok hasaslastı bu duruma ne dersnız sızce bır hamılelık var mı yoksa pskolojık mı ben kendımı o kadar cok hamıle gıbı hıssedıyorum kı elım hep karnımda onunla bıle konusuyorum sıgarayı bıle bıraktım zaten tıksınmeye basladım bazı seylerden cok su ıcmeye basladım ne bıleyım ne olur yardım edın vakıt ayırdınız ıcın tsk ederım .

Merhaba malulubure,
Sana tavsiyemiz bir kadın doğum uzmanına danışıp en sağlıklı bilgiyi alıp en doğru şekilde ilerlemen.Umarız mutlu haberi alırsın.

Sevgiler,

merhabalar, ben 5 hafa 1 günlük hamileyim 3 gün sonra doktor kontrolüm var. Bebeğimin kalp atışlarını duyabilir miyim acaba çok merak ediyorum. kalp atışlarını duymadan içim rahat etmeyecek hiç :KK43:
Tatlım , ben de 5+3 iken gittim , sadece keseyi gördük. 2 hafta sonra için randevulaştık. Seni çok iyi anlıyorum, aynen kalp atışını duymadan benim de içim rahat etmiyor henüz. Sevgiler❤️

Merhabalar,
ben 6+5 günlük hamileyim .geçen hafta keseyi ve kalp atışını gördük. benim öğrenmek istediğim
şu; 2014 ekimde 10 haftalık bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj oldum ve akabinde rahim yapışıklığı oluştu 1 sene kadar müdahale edilmedi sonrasında rahim filmi çektirdim ve 3.ayında hamile kaldım. şuan gittiğim doktor rahim yapışıklığı açılmadan hamile kalmamı pek hoş karşılamadı ama önceki doktorum bebek yerleşince büyüyüp o yapışıklığı açar demişti. şimdiki ise ya bebek açamazsa diyo ne yapacağımı bilemiyorum sürekli panik halindeyim yorumlayabilen var mı ya da yol gösterecek olan..

Selam ben de 5 buçuk aylık gebeyim geçen hafta doktora gittik sadece kese görünüyor. Doktor belki haftaya kalp atışlarını duyabiliriz dedi. DüŞük tehlikem de varmış kanamam oldu. Genelde oluyormus boyle seyler olumlu dusunmeye calisiyorum.Cuma günü tekrar gidicez. İnşallah bir sorun yoktur.

As
Selam ben de 5 buçuk aylık gebeyim geçen hafta doktora gittik sadece kese görünüyor. Doktor belki haftaya kalp atışlarını duyabiliriz dedi. DüŞük tehlikem de varmış kanamam oldu. Genelde oluyormus boyle seyler olumlu dusunmeye calisiyorum.Cuma günü tekrar gidicez. İnşallah bir sorun yoktur.

Aslında çok küçük kanamalar normal olyor ilk dönemde çünkü bebeğin rahim duvarına yuva yapıyor kendine :)
Ama yinede çok dikkatli ol ağır işler yapma düzenli beslen kontrollerini aksatma çok geçmiş olsun rabbim sana sağlıklı bir bebek nasip eder inşallah :)))

Tatlım çok dikkat et kendine , ve bebeğine.. Bol bol dinlen, hiiç zorlama kendini. Beslenmene dikkat. Çok geçmiş olsun, Allah'ım sağlıcakla bebeğine kavuşmanı nasip etsin inşallah. :KK200::emir_bebek::nazar:

X