Yarışma 5 Peynirli Ravioli- Tikveşli Krema Sponsorluğunda

hippotalamus

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2016
15.732
66.718
Selam kızlar.. yarışmaya İtalyan mantısı olarak anılan ravioli ile katılıyorum.

Malzemeler:
Hamuru için;
3 yumurta
yarım çay bardağı irmik
Aldığı kadar un
Aldığı kadar su
Tuz

İç harcı;
Beyaz peynir
Süzme peynir
kaşar peyniri
Ezine peyniri
lor peyniri

Damak tadınıza göre başka peynirler yada farklı bir harçta kullanabilirsiniz. .

Sosu için;
Tereyağı
krema

Öncelikle hamuru yoğurarak başlayalım. Yumurtaları, irmiği, tuzu karıştıralım. Aldığı kadar un, hamuru toparlamak için su kullanalım. Sert bir hamur elde edicez. Hamurun üstünü bi bezle örterek yarım saat dinlendirelim.

Hamurumuz dinlenirken peynirli iç harcı hazırlayalım. Kaşarları rendeleyip, diğer peynirleri yoğurarak karıştıralım. Üstüne de maydanozları ekleyip tekrar karıştıralım.

Yarım saat dinlendiğimiz hamuru önce bıçakla dörde bölelim.

Eşit dört parçaya böldüğümüz hamuru beze haline getirip aynı boyutlarda merdane ile açalım.

Açtığımız hamura peynirli harcı eşit aralıklarla dizelim.

Açtığımız ikinci hamuru ilk hamurun üstüne yerleştirip çatal yardımıyla birleştirin. Sonrada kesme ruleti ile kesin.

Burda bir püf nokta belirtmek istiyorum.iki hamurun birbirine iyice yapışıp açılmaması için fırça yardımı ile hamura su sürün.

Hamurumuz bitene kadar bu şekilde devam ettirin. Kenarlardan artan hamurlaru birleştirip tekrar açabilirsiniz.

Hazırladığımızın raviolileri unladığımız fırın tepsisine alıp 200 derece fırında 5 dk kurutun.

Fırında pişmiş haliyle de son derece lezzetli oldu. Benim oğlan börek sanıp aşırdı :) Ortalama bu kadar çıktı.

Genişçe bi tencereye su doldurup, bol tuz atarak kaynatın. İçine kişi sayısına kadar ayarlayıp ravioli atın. Ortalama 8 dk haşlayın.

Başka bir tencerede tereyağı eritip kutu kremayı ekleyin. Üzerine haşlanan raviolileri süzerek ekleyin. Karıştırıp bikaç dk bekletin.

Servis tabağına alın. Afiyet olsun .

Son düzenleme:

Bu tarifi mutlaka denemeliyim.Çok pratik bir mantı.Ellerine sağlık

Kızlar bu yemeği ilk defa yarışmaya katılmak için, heyecanla ilk günden yaptım. Daha önce mantı çok yapmıştım tabi beğenmenize çok sevindim. Teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…