5 Yıldır kapalıyım açılma düşüncesi içindeyim yardımcı olur musunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Amerika da yasadıgım icin sıkıntı cekebiliyorum...

bana gore hic onemli degil,
istediginizi yaparsiniz da,

su kisim biraz sanki ailenizi ikna etmek icin uydurdugunuz bir seymis gibi geliyor bana,
yani Amerika,
ozgurlukler ulkesi,
kimsenin sizin basortunuze takacagini ben sanmiyorum,
siz buna yoruyor olabilir misiniz her bakisi, her yorumu ?

ne gibi? kötü gözle mi bakıyorlar, iş mi vermiyorlar napıyorlar biraz açar mısınız

Hem arap sanıyorlar, bir keresinde okulumda bir cocuk arapcada okul ne demek diye sormustu. Assırı rahatsız oldum. Mesela babamın is yeri lüks bir bolgede ve babam beyaz amerikalılar tesettürlülere cok iyi bakmıyor dye beni isyerine bile goturmemeye basladı. Bunlar sadece ornekler is bulmak icin de cabalamam gerekiyor baya

Etrafınızdan çok etkileniyorsunuz gibi duruyor. İşe alınmama sebebinizin tesettür olduğuna emin misiniz? Belki de problem dış görünüşünüz değildir.

Karakterden bahsediyorsanız cok sıcakkanlı ve konusmayı seven biriyim. İnsanları kırmamaya cok dikkat ederim ve soguk da degilim. Ya ben cidden bilmiyorum ki kafam karıstı

su kisim biraz sanki ailenizi ikna etmek icin uydurdugunuz bir seymis gibi geliyor bana,
yani Amerika,
ozgurlukler ulkesi,

Oyle oyle ozgurlukler ulkesi de bizim yasadıgımız semt lüks bir yer ve beyaz amerikalılarla dolu. Doğru düzgün arkadas bile edinemiyorum ki

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz değil ben ne düşünüyorum demeli, bana kalırsa kökenini araştırarak başlayın derim, yazacak çok şey var fakat yazamıyorum ben kapanmam kapananda açılanda kendisi karar verebilir

Karakterden bahsediyorsanız cok sıcakkanlı ve konusmayı seven biriyim. İnsanları kırmamaya cok dikkat ederim ve soguk da degilim. Ya ben cidden bilmiyorum ki kafam karıstı

Söylediklerinizle benim dediğimin alakası ne? Birilerinden etkilenip kapanmışsınız. Şimdi de birilerinden etkilenip açılmak istiyorsunuz.

Bir yerde de beni Arap sandılar rahatsız oldum demişsiniz. Ne oluyor Arap sanılınca? Hayır değilim diyemiyor musunuz?

Hem arap sanıyorlar, bir keresinde okulumda bir cocuk arapcada okul ne demek diye sormustu. Assırı rahatsız oldum. Mesela babamın is yeri lüks bir bolgede ve babam beyaz amerikalılar tesettürlülere cok iyi bakmıyor dye beni isyerine bile goturmemeye basladı. Bunlar sadece ornekler is bulmak icin de cabalamam gerekiyor baya
Yani, brazilli sanacak değiller, ortadoğuda gördükleri ve genelde arapların kültürü o yüzden Arap sanıyorlardır, bence dünya Türk kimliğini bilmiyor bile

Oyle oyle ozgurlukler ulkesi de bizim yasadıgımız semt lüks bir yer ve beyaz amerikalılarla dolu. Doğru düzgün arkadas bile edinemiyorum ki

tamam ben size diyorum iste,
sizin basortunuze takan kisiler,
sizin irkiniza takilirlar ve yine arkadasiniz olmazlar,
ya da sizin ten renginize, stilinize, kilonuze, boyunuza,...

her seyinizi onlara gore degistiremezsiniz ki.

Tabi ki tesetturlu olmk istemiyorsaniz tesetturu birakmalisiniz bence,
ama bu kisim bana bahane gibi geliyor hala.

hele ki inancim geregi tesetture girdim/girilmeli diyen birinin kullanmamasi gereken bir bahane.

Söylediklerinizle benim dediğimin alakası ne? Birilerinden etkilenip kapanmışsınız. Şimdi de birilerinden etkilenip açılmak istiyorsunuz.

Bir yerde de beni Arap sandılar rahatsız oldum demişsiniz. Ne oluyor Arap sanılınca? Hayır değilim diyemiyor musunuz?

Birilerinden etkilenme konusunda emin degilim, olabilir. Dedigim gibi kafam karısık. Arap sanılma konusunda da diyebiliyorum demesine de bu sıklıkla olmaya baslayınca rahatsız oluyorum, bana degisik gözlerle bakmaları hosuma gitmiyor

yani Amerika,
ozgurlukler ulkesi,

Kişisel yetersizliğe bağladım ben de açıkçası. Okulu, eğitimi, başarısı beğenilmiyor ve işe alınmıyor. Ki güçsüz de bir karakteri var. Çabuk etkilenen, kendi kararını vermeye çekinen biri. İnsanlar işe almak istemiyordur. Tr olsa bayılırlar üstüne basacak insana ama orada eksi puan oluyordur.

Parttime iş bi gelecek değildir. Özgürlüğünüze düşkünseniz başkalarının bakışı sebebiyle fikir değişikliği yaşamayın, inandığınız şeyi savunun. Şeytan vesvesesininde bi zaman aşımı yok. He 5 sene ha 10 sene.

Velhasıl; helallik almak zorunda olduğunuz kimse yok. Kapalılık inançla yapılır. Bu inancı kaybettiyseniz açılın.

Kişisel yetersizliğe bağladım ben de açıkçası. Okulu, eğitimi, başarısı beğenilmiyor ve işe alınmıyor. Ki güçsüz de bir karakteri var. Çabuk etkilenen, kendi kararını vermeye çekinen biri. İnsanlar işe almak istemiyordur. Tr olsa bayılırlar üstüne basacak insana ama orada eksi puan oluyordur.

Soylediklerinizin cogu dogru. Başarımın begenilmemesi durumunu yanlıs anlamanıza sebep olmusum, ben part time is arıyorum ogrenci oldugum icin yani marketlerde falan sonuc olarak oyle bir durum soz konusu degil ama ilerde saglam bir meslek ararlen de sorun olabilir diye dusundum. Anladıgınız icin cok tesekkur ederim

Birilerinden etkilenme konusunda emin degilim, olabilir. Dedigim gibi kafam karısık. Arap sanılma konusunda da diyebiliyorum demesine de bu sıklıkla olmaya baslayınca rahatsız oluyorum, bana degisik gözlerle bakmaları hosuma gitmiyor

Giyim tarzınızı değiştirmek istiyorsanız bunu kendiniz için yapın. Başkaları için yaşamıyoruz neticede. Siz ne istediğinizi bilirseniz başkalarının ne dediğini de düşünmezsiniz.

Bu durumdan assırı rahatsızım zaten
Evet, aslında onlar bizden daha araştırmacı, Bizler deist tandaslı ülkeyiz, asla kabul etmeyeceğimiz şeyler ne yazıkki irdeleyince Ortadoğu’ya göre helal görülüyor, erkeğin çok eşli olabilmesi kızın ergenlik çağına giriş yaşında evlenebilmesi gibi, o yüzden omlar kötü gözle bakıyor bizde bilmediğimiz için ne var ki en temiz din diyoruz

Soylediklerinizin cogu dogru. Başarımın begenilmemesi durumunu yanlıs anlamanıza sebep olmusum, ben part time is arıyorum ogrenci oldugum icin yani marketlerde falan sonuc olarak oyle bir durum soz konusu degil ama ilerde saglam bir meslek ararlen de sorun olabilir diye dusundum. Anladıgınız icin cok tesekkur ederim

Bu konuda kendinizi geliştirebilirsiniz. Hepimizin zayıf noktaları var.

Tercüman olmussunuz
Örtü sadece bahane

açılmak istiyorsan açıl bunda herhangi bir sıkıntı yok ki..
baş örtme namaz gibi oruç gibi farz bir ibadet değildir. topluma böyle aşılamaya çalışanları dinleme.
o zaman kapatmaya karar vermişsin şimdi açılmak istiyorsun kime ne ki?

farzdir. Ayetlerle sabittir dini konu yasak oldugu icin aciklama yapmıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X