5 Yıldır kapalıyım açılma düşüncesi içindeyim yardımcı olur musunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tabi ki maalesef.

Kendi cevremden ornek vereyim, sosyal hayat insanlarin gozunde Alman irkindan olanlar ve olmayanlar seklinde ikiye ayriliyor.
Alman irkindan olmayanlar da beyazlar ve koyu renkliler olarak ikiye ayriliyor. Beyaz olanlar da AB ulkelerinden gelenler ve gelmeyenler seklinde ayriliyor. AB ulkelerinden gelenler de fakir ulkelerden gelenler veya Almanya kadar geliri olan kuzey ulkeleri vatandaslari seklinde 2ye ayriliyor. Norvecli, Hollandali biri Almana denk sayilirken geriye kalan herkes degisik derecelerde asagi sayiliyor.
Ben iyi giyimli,zengin ve beyaz tenli olmama ragmen irkciliga ugradim yani ugramamak mumkun degil. Ayrim Avrupa'da bence en cok ten rengine sebep var, az biraz koyu renkliysen horlaniyorsun, gercekten mide bulandirici.Yukari bakarsaniz bir diger ayrim da geldigin yerin zengin olmasi olmamasi, ki bu da ayrica mide bulandirici.

Genel olarak Alman olmayan biri asla bir Almanla denk olamiyor ne sosyal hayatta ne ishayatinda aksini soyleyen sacmaliyordur.
Anam bende oraya taşınmayı düşünüyordum hiç düşünmeyeyim ben bugday Tenliyim beni harcarlar :KK70::KK70:

Simdi ablacim Islamofobi, Islam nefreti her yerde var. Soyle diyeyim, Avrupa'da irk ve tip ustune ayrimcilik had safhada, hastalik derecesinde. Amerika biliyorsunuz karma bir toplum, tipi veya milliyeti yuzunden yargilanma veya ayrimciliga ugrama durumu cok yok. Ote yandan Islama sebep irkciliga ugrama tabi ki var, Avrupa'daki kadar olmasa da. Avrupa'da hem din, hem irk ayrimi had safhada. Amerika cok daha rahat acikcasi ama Islam dusmanligi yine de var.

Iyide düsmanlik iki taraftanda var. Bos yere irkçilik alip basini gitmedi. Irkçilar hakli degil tabiki, irkçilik tabiki kötü birsey ancak bizimkilerde onlarin ekmegine epey yag sürüyorlar. Yahu burda 3üncü jenerasyonsun, ömründe sadece Türkiyeye tatile gittin ve arabanin arkadasinda Türk bayragi ile neden gezersin? Erdogan kazaninca neden araba ile kornalara basip zafer turu yaparsin? Sorsan yasadigi ülkedeki basbakani bilmez.

Egitim maddi olarak makul kosullarda olmasina ragmen, neden egitimi degilde fabrikayi tercih edersin? Neden devletin sagladigi imkanlari sonuna kadar sömürmek derdindesin? Bundan dolayi mesela yasadigim ülkede issizlik maasi almak için, hastalik maasi almak için artik kosullar baya zorlasti.

Hani bunun gibi o kadar çok sey yazabilirim ki. Ha evet nedensiz irkiçilikta var, ise girmekte, kiralik ev bulmakta sorun var fakat öyle asiri derecede imkansiz degil ki. Sadece daha çok caba sarf etmek lazim. Ki bu "elin ülkesinde". Türkiyede durumlar daha iyi degil. Ordada dine göre, tuttugun siyasi partiye göre ayrimcilik var. Torpil var. Aha bügün daha ne bilim ne üniversitesinde rektör 3 kizini, iki damatini ve 1 yegenini ögretim görevlisi olarak atadi.

Hem arap sanıyorlar, bir keresinde okulumda bir cocuk arapcada okul ne demek diye sormustu. Assırı rahatsız oldum. Mesela babamın is yeri lüks bir bolgede ve babam beyaz amerikalılar tesettürlülere cok iyi bakmıyor dye beni isyerine bile goturmemeye basladı. Bunlar sadece ornekler is bulmak icin de cabalamam gerekiyor baya

Canim acik olan turkleri meksikaliyada benzetiyorlar:)

Uzayda mı yaşıyorlar bunlar bi bok bilmiyor gibi 🤣🤣🤣🤣🤣

1.png

Simdi ablacim Islamofobi, Islam nefreti her yerde var. Soyle diyeyim, Avrupa'da irk ve tip ustune ayrimcilik had safhada, hastalik derecesinde. Amerika biliyorsunuz karma bir toplum, tipi veya milliyeti yuzunden yargilanma veya ayrimciliga ugrama durumu cok yok. Ote yandan Islama sebep irkciliga ugrama tabi ki var, Avrupa'daki kadar olmasa da. Avrupa'da hem din, hem irk ayrimi had safhada. Amerika cok daha rahat acikcasi ama Islam dusmanligi yine de var.
Doğrudur bence konu sahibinin anlattığı ABD de ünv de çalışan kapalı bir arkadasım var. Amerikalılar Tarafından Tesettürün çok dalga konusu olduğunu söylemişti. Bende şaşırmıştım aaa Amerika nasıl olur ya falan diye ama İslam düşmanlığı heryerde var. Müslümanlar'ı terörist gibi görüyorlar. Çoğunlukla siyasi olaylar ve Müslüman'ların yaşayış Tarzı Yüzünden.

Iyide düsmanlik iki taraftanda var. Bos yere irkçilik alip basini gitmedi. Irkçilar hakli degil tabiki, irkçilik tabiki kötü birsey ancak bizimkilerde onlarin ekmegine epey yag sürüyorlar. Yahu burda 3üncü jenerasyonsun, ömründe sadece Türkiyeye tatile gittin ve arabanin arkadasinda Türk bayragi ile neden gezersin? Erdogan kazaninca neden araba ile kornalara basip zafer turu yaparsin? Sorsan yasadigi ülkedeki basbakani bilmez.

Egitim maddi olarak makul kosullarda olmasina ragmen, neden egitimi degilde fabrikayi tercih edersin? Neden devletin sagladigi imkanlari sonuna kadar sömürmek derdindesin? Bundan dolayi mesela yasadigim ülkede issizlik maasi almak için, hastalik maasi almak için artik kosullar baya zorlasti.

Hani bunun gibi o kadar çok sey yazabilirim ki. Ha evet nedensiz irkiçilikta var, ise girmekte, kiralik ev bulmakta sorun var fakat öyle asiri derecede imkansiz degil ki. Sadece daha çok caba sarf etmek lazim. Ki bu "elin ülkesinde". Türkiyede durumlar daha iyi degil. Ordada dine göre, tuttugun siyasi partiye göre ayrimcilik var. Torpil var. Aha bügün daha ne bilim ne üniversitesinde rektör 3 kizini, iki damatini ve 1 yegenini ögretim görevlisi olarak atadi.
Yazdiklarinizdan çok daha fazlası var biliyorum ama arabanın arkasına Türk bayrağı koymakta ne var cidden anlamadim.

Yazdiklarinizdan çok daha fazlası var biliyorum ama arabanın arkasına Türk bayrağı koymakta ne var cidden anlamadim.

Cünkü ayni sekilde yasadiklari ülkelerini sevmiyorlar. Burali olmak onlar icin hakaret. Burdaki kadinlari namussuz olarak görüyorlar. Yani burda dogup büyümüssün, 3üncü jenerasyonsun, okulun burda, isin burda, Türkiyeyi en fazla tatilde görüyorsun. Ne diye daha burdaki is ile kazandigin para ile aldigin arabanin arkasina Türk bayragi yaptiriyorsun? Ki cogu bide bunu issizlik maasi ile yaptiriyordu. Devlet'in verdigi sosyal evin önünde bmw arabasi koyuyorlar.

Bircok insan böyle yapti diye irkcilik alip basini gitti. Üstüne böyle olmayan Türkler zan altinda kaliyor.

Doğrudur bence konu sahibinin anlattığı ABD de ünv de çalışan kapalı bir arkadasım var. Amerikalılar Tarafından Tesettürün çok dalga konusu olduğunu söylemişti. Bende şaşırmıştım aaa Amerika nasıl olur ya falan diye ama İslam düşmanlığı heryerde var. Müslümanlar'ı terörist gibi görüyorlar. Çoğunlukla siyasi olaylar ve Müslüman'ların yaşayış Tarzı Yüzünden.
Siz alinmayinda muslumanlarinyasayis degil guzelim dinimizi kullanarak her b.k u yediklerinden oluyor tecavuz taciz hirsizlik cinayet bu ulkelerde daha fazla guzelim dinimizk kirlettiler Islam dini kolaylik ve hisgoru diniyken ugursuzlara masa oldu

Siz alinmayinda muslumanlarinyasayis degil guzelim dinimizi kullanarak her b.k u yediklerinden oluyor tecavuz taciz hirsizlik cinayet bu ulkelerde daha fazla guzelim dinimizk kirlettiler Islam dini kolaylik ve hisgoru diniyken ugursuzlara masa oldu
Kesinlikle evet

Yusuf İslam bile dini araştırmadan önce Müslümanlar'ı tanısaydım kesinlikle Müslüman olmazdım Demiş.

Tüm dinler Hoşgörü dinidir aslında. ( semavi dinlerden bahsediyorum ) Dinleri değiştiren , çıkar malzemesi yapanlar insanlar.

Bu kadar kişisel bi karar bu kadar halka açık bi alanda tartışılamaz ve sağlıklı sonuç çıkmaz daha da kafanızı karıştırır.
Örtünmek farzdır, örtünmemek bir tercihtir kişinin kendini bağlar. Yaşadığınız ülkenin hayatınızı bu manada zorlaştırdığını söylüyorsunuz elbette zorlukları vardır ama Türk olmanız bile yeterli birçok zorbalık yaşamanıza o yüzden çözüm bu değil.
Gerçi eski konuymuş çoktan kararınızı vermissinizdir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X