50 gunluk bebeğimle bosanma karari aldim.

Yazmayayım yazmayayım diyorum dayanamayacağım.

Şimdi konu sahibi eşinin o…. sözünden sonra sesini çıkarmasaydı yutup evinde otursaydı, burada diyecektik ki çocuğu bahane etme , işin gücün var ne diye terbiyesiz adamı cekiyorsun diyecektik. Şimdi kadına diyor ki bazı üyeler çocuğunu babasız mı büyüteceksin diyor .. Yahu karısına saygısı olmayan bir adam ki adam denirse kadına , çocuğunun annesine o … diyor bu herkesin yutabileceği, sessiz kalabileceği bir söz değil ki sessiz kalınmamalı da zaten.

Konu sahibi eşinizin ailesine küfür etmeniz dışında ben sizi sonuna kadar haklı buldum.
Sanırım bazı üyeler de ben oluyorum. Kusura bakmayın ama çocuktan sonraki ilk bir yılın ne kadar zor olduğunu, çiftlerin günlerinin birbirine yemekle geçtiğinden bir habersiniz herhalde. Ben daha çevremde bu sıralarda gergin olmayan kadın, ne yaptığını bilen arada kalmamış bir adam görmedim.
Evet evet puseti takmadığı için boşansinlar... "Bazı üyeler" troll olarak yazıyor olmalılar.
Ayrıca çocuğun babasız büyütme demedim. Çocuğun babasını elinden alma dedim. Bu çocuk 6-7 yaşlarında olsaydı bağları kurulmuş olacağı için çocuk açısından sorun olmazdı ama daha çocuk babayı bilmiyor, baba çocuğu! Okuduğunuzu önce anlayıp sonra yorum yapın.

Son düzenleme:
Eğer evlenmeden önce böyle şiddet belirtileri varsa ve buna rağmen yuva kurulmuşsa bebeğe üzülürüm. Aranızdaki geçmişi bilmiyorum ama kavga sırasında havada uçusan küfürleri hiçbir evli çift edemez yani etmemeli. Şok oldum. Allah yardımcınız olsun bol sabırlar versin.

Sanırım bazı üyeler de ben oluyorum. Kusura bakmayın ama çocuktan sonraki ilk bir yılın ne kadar zor olduğunu, çiftlerin günlerinin birbirine yemekle geçtiğinden bir habersiniz herhalde. Ben daha çevremde bu sıralarda gergin olmayan kadın, ne yaptığını bilen arada kalmamış bir adam görmedim.
Evet evet puseti takmadığı için boşansinlar... "Bazı üyeler" troll olarak yazıyor olmalılar.
Ayrıca çocuğun babasız büyütme demedim. Çocuğun babasını elinden alma dedim. Bu çocuk 6-7 yaşlarında olsaydı bağları kurulmuş olacağı için çocuk açısından sorun olmazdı ama daha çocuk babayı bilmiyor, baba çocuğu! Okuduğunuzu önce anlayıp sonra yorum yapın.
Diğer yorumlarını okumadınız sanırım konu sahibinin, tek sorun puset değil ki. Saygı bitmiş evlilikte.

Kusura bakmayın da biz de cocuk büyüttük hiç de birbirimizi yemedik eşimle. Hem çocuğun anasına o.. diyen adam mı olur ? Benim yutup oturacağım bir söz değil, yutup oturan varsa da afiyet olsun…

Diğer yorumlarını okumadınız sanırım konu sahibinin, tek sorun puset değil ki. Saygı bitmiş evlilikte.

Kusura bakmayın da biz de cocuk büyüttük hiç de birbirimizi yemedik eşimle. Hem çocuğun anasına o.. diyen adam mı olur ? Benim yutup oturacağım bir söz değil, yutup oturan varsa da afiyet olsun…
Yutup oturulmaz elbet ama arabayı bilerek perte çıkardı diyecek kadar sevdiğin adama kin gutmezsin be.

İçimden bir ses barışacaksınız diyor da yazık değil mi o bebeğe

Eşiniz ilk defa size küfür etmedi değil mi ?

İlla ki öncesi vardır.

Puseti takamayabilir. Arabanın benzini bitebilir. Bunlar hayatımızda yaşadığımız şeyler bazen terslikler hep üst üste gelir sizdede öyle olmuş aslında ufak olan şeyler dev olmuş. Araca üzüldm az para degil ordan büyük kayıp olmuş

Hanımlar cumartesi günü doğumdan sonra ilk defa parka bebeği götürelim dedik. Bebek arabası arabanın bagajında poşette evdeydi. Eşime arabayi yukari getir oluyo mu olmuyo mu diye bi deneyelim ona göre oluyorsa çıkalım dedim.esim olur hallederim ben dedi.neyse çıktık.parkta esim puseti arabaya takmaya calisiyo takamiyo öyle bebek agladi biz bekliyoz o uğraşıyor neyse takamadi. Daha önceki haftada dışarı çıkalım dedik arabanın benzinini bitirmiş yolda kaldık babamı aradi benzin getirdi adam falan. Bu derece sorumsuz benzin nasıl biter yani. Neyse arabaya bindik arabada ağladım sinirimden ilk defa dışarı çıktık ben sana demiştim getir evde deneyelim diye geçen haftada böyle yaptın falan saydım baya. Eşimde bana oros. Dedi ağzından bu cikti bende senin annen kardeşin o. Dedim. Anneme kufur etti. Sonra bende saydım. En son damadı aradım beni annemlere götür dedim götürdü o da. Akşam haber geldi 10 tane bira içmiş kaza yapmış arabayı perte çıkarmış. Kendisi hastanede ama durumu iyiymiş ben hiçbir şekilde iletişim kurmuyorum.150 milyarlık arabaya 50 milyar veriyorlar şimdi. Benim düşüncem ücretsiz 8zin alıp arabayı satıp ev kiramizi ödemek eşimin maaşıyla geçinmek idi. Ama o da bitti. Ben eşimin bekarliktan kalan birsuru borcunu ödedim ama o bizi bebeğinizi düşünmeyip bir içkiye yuvası seçti üzgünüm sadece bebeğim için. 5 yılın birikimi de gitti. Siz ne dusunuyorsunuz
Hep diyorum: bekarliktan kalan borcunu karısına ödetecek olan adamla evlenilmez.sorumsuzluklari da cabası.annem beni evlendirirken 3 yıllık bireysel emeklilik birikimimi bozdurdu öğrenim kredimi kapattırdı.kendime laf ettirmem borcuyla kız evlendirtmis dedirtmem dedi🤷bebeğiniz için ayakta durun.calisin.ayrilsaniz da ayrilmasaniz da ...

Ben de öyle düşündüm , o… dediyse nolmuş diyen var . Şaka gibi . Adam olan adam karısına o… der mi ?
Onu diyen kisi bu topikte kocisim kocisim
Diye geziyor yazik o
Kadar seyi sineye cekmis ki ezik durusundan belli.. bugun sana oyle hitab eden yarin cocuguna ne der kim bilir..

Yani yani ben adamın evlenmeden önce de çokça içki içtiğini düşünüyorum. Kimse sıfırdan 10 bira dikip içemez diye düşünyorum haksız mıyım? Evlenince düzelir, içkiyi bırakır , adam olur dediyseniz o tip düşüncelerin sonu hüsran maalesef keşke baştan çocuk sahibi olmasaydınız :KK51:
Ben sıfırdan bir şişe votkanin bir kismini (gerçekten sek) olarak, geriye kalanını karpuzla vsine suyuyla filan devirmistim.
Ablam demişti hayırdır öncesi mi var 😅

Hep diyorum: bekarliktan kalan borcunu karısına ödetecek olan adamla evlenilmez.sorumsuzluklari da cabası.annem beni evlendirirken 3 yıllık bireysel emeklilik birikimimi bozdurdu öğrenim kredimi kapattırdı.kendime laf ettirmem borcuyla kız evlendirtmis dedirtmem dedi🤷bebeğiniz için ayakta durun.calisin.ayrilsaniz da ayrilmasaniz da ...
Anneniz kendi odeseydi sizin birikiminizle borç kapamak ne alaka, jest mi oluyor böyle

Diye geziyor yazik o
Kadar seyi sineye cekmis ki ezik durusundan belli.. bugun sana oyle hitab eden yarin cocuguna ne der kim bilir..
Bana o... diyen adam da o... senin anan bacindir i hazmedecek.burda diyaloğun doğruluğunu tartismiyorum.keske böyle konuşmalar olmasa.ama kimse de bana o... diyemez.bana o diyenin kendisi alageyik anası bacısı da o...dur.kadin 50 günlük lohusa.hormonlari çarpışıyor.sorumluluklarini yerine getirmeyen bir adam da hiç çekilmez.kimse de suskun kalamaz.

Anneniz kendi odeseydi sizin birikiminizle borç kapamak ne alaka, jest mi oluyor böyle
Annem neden okutup çalışma hayatına atılan çocuğunun öğrenim kredisi borcunu ödesin?kendi keyfi borcu değil ki.borc benim bireysel borcum.af çıkar faiZ silinir ve diye beklemiştim.

Diye geziyor yazik o
Onu diyen benim. Ne zaman kocisim demişim be hadsiz bir tane göster söz bh siteden ayrılacağım. Evet var sorunlarım ama ölüm kazası atlatmış birine bir küfür için geçmiş olsun demeyecek kadar da kalbim kararmadı şükür.

Snn kocanda benimki gibi demiş bir de.

Yani kendi kocası da öyleymis bu onu normallestirmis 🤷🤷🤷🤷🤷
Evet çok normal bisey bebek arabasının pusetini açamadı diye arabanın benzinini bitirdi diye adama bi ton kızsam o gerginlikle gelebilecek bir küfür hakaret ve benim de ettiğim hakaret elbette normal. O kızgınlıkla normal. Bunun sonradan özürü dilenir. Adam karısına kızmış belki kendine kızmış içmiş ve kaza yapmış bilerek gidip çarpmadı ya. (Dindar biriyim içkiye de karşıyım ama burada bu adam içti ve kaza yaptı diye bu muameleyi hak etmedi kusura bakmayın)

X