7 senelik evlilik ve 2 cocuk :( Ne yapmalı bilemiyorum

LocalPrincess

Huzur
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2008
105
1
Merhabalar,

Sizlere biraz uzun olacak ama hayat hikayemden bahsetmek istiyorum durumumu daha iyi anlayip ona göre yorum yapmanız icin, kucuk bir şehirde genel olarak mutlu bir ailede buyudum, memur cocuguydum hep universite okumayı bir gun ogretmen olmayı hayal ederdim, derslerinde cok basarılı utangac cekingen bir cocukluk yasadım, ve hayallerimi gerceklestirdim ilk sene universiteyi kazandim, guzel bir kızdım universitede hickimseleri begenip de kabul etmedim :KK50: bitirdigim ilk senede 21 yasında gencecik bir ogretmen olarak atandim istanbula, daha gorevime baslamamisken o yaz gorucu gelen bir aileyi kabul ettim ve 3 ay icinde evlendim, ask evliligi felan degildi benimkisi tamamen mantik evliligi :KK43: esimde cok iyi bir universiteden mezun muhendisti, ikimizde aynı sehirde dogup buyumustuk, yani ne oldugunu anlayamadıgım cok acele verilmiş bir evlilik kararıydı benimkisi, esimin aile yapısı bizimkinden cok farklıydı esim ailesine inanılmaz duskun hatta bagımlıdır tabi saf ben ilk basta herkesi kendim gibi zannettim dugunumuzde bir cop almadılar, esyalarimizi kendim aldim,hatta dugunde takılan altinları dahi kafalarına gore kesip de tutusturdular elime, en basından beri deger vermediler bana, benim iyi niyetli ailem hep el ustunde tuttu esimi, babam ....cim diye hitap ederdi esime ismiyle, kayınvalidem cok oyuncu bir insandır kayınpeder de asırı despot karısının ismini bile agzına almayan hep avrat diye cagıran, bir tesekkur etmeyi bilmeyen cok inatci herkeslerle kavgalı tuhaf bir insandır, ilk evlenirken aileye cok icim ısınmamıstı ama ne olucak ki onemli olan es bize etkileri olmaz diye dusunmustum :KK43: cooook yanılmısım malesef

2 sene kadar calıstıktan sonra esim yurtdısında calısmak istedi kariyerini artırmak ingilizcesini gelistirmek icin, ben de hemen kabul ettim ve isimden istifa edip yurtdısına onunla yerlestim sil bastan biir duzen kurdum, 3 yıl calısır doneriz ben yine atanırım sen de kariyer yapmıs olursun diye anlastik, ve ailemin tek kızı olmama ragmen o kadar iyi niyetli insanlarki anne ve babam hic seslerini cıkarmadılar bu duruma,

Tabi gidince problemler de basladı, esimin ailesi hep uzaktan da olsa esimi doldurdular bana ve aileme karsi, kayınpeder benim icin bosa onu istemiyorum dedi, gerizekalı dedi hakaretler etti, esim de onlar icin bir kac defa tokat attı bana ve tr ye gonderdi beni, ayrılıp isime donmeyi kafama koymustum ancak ailem elalem ne der korkusundan beni ikna ettiler birlesmeye,

Kayınpeder benden ozurdileyecek dedi tum hakaretleri eden kendisi olmasına ragmen, ettim ben de siz buyuksunuz dedim :KK43:((

Sonra tup bebekle bir bebek sahibi olduk, hemen arkasından da normal yolla bir tane daha, iki bebekle basedemeyince ailem geldi yanımıza 3 ay ellerinden geleni yaptılar, sonra da onun ailesi geldi guya bebeklerle ilgilenmeye, 3 ay tatil yaptılar, kayınvalidem kılını kıpırdatmadı oglu ısten gelecegi vakit ilgileniyor gibi yaptı hep, sabah aksam uyudu, kayınpeder de internet basından kalkmadi, ogluma hep durzu serefsiz diye hitap etti, en son trye birlikte donecektik, 2 cocukla ucakta yapamam diye onlarla donmek istemistim,

Donmemiz yaklasırken kavga cıktı bana anne ve babası yine demediklerini bırakmadılar, oglen cocukları uyutup bir oturup kola iciyordum yaninda bi iki biskuviyle, ben nasıl ona sormadan gecip oturup icermişim, baba sen kola icmezsin ki niye sorayım dedigimde soracaksın icmesem de mecbursun dedi, ayagımın altına alırım seni dedi, gerizekali mantık yok sende dedi, daha neler neler,,

ben de eşimi aradım isten geldi ogullarına bundan avrat olmaz bırak gitsin diyorlar, o da agzını acıp karısmayın benim aileme diyemedi, cok yoruldum cok hayattan, daha 28 yasındayım 48 gibi hissediyorum, bize cok yanlıs cocuk yetistiriyorsunuz diyorlar biz dovmuyormusuz hic cocugu agzına patlatacakmısız yaramazlık yapınca,

simdi ailemin yanındayım onlara hic gitmedim gitmeek de istemiyorum, mantıgım bosan isine don diyor, duygusal tarafım sabret 2 cocugun icin, ne yapmalı lutfen fikirleriniz cook kıymetli benim icin su an, vakit ayırıp yazın lutfenn

hala duygusal tarafım diyorsunuz ya,anlamıyorum cidden.Boşanın,işinize başlayın,2 çocuğunuzu gürültü,kavgadan uzak mis gibi yetiştirin.Asıl çocuklarınız için boşanmalısınızŞimdi dayandınız diyelim,yıllar sonra ne olacak,öyle bir ortamda büyüyen çocuklarınız da onlar gibi olursa şaşırmayın

Böyle bi evlilikte iki çocuğuna ne verebilirsin? Me kadar sağlıklı yetiştirebilirsin önce bunu düşün.
Artık tek başına değilsin, iki evladın var.
Ana baba lafına bakıp seni ezen, hırpalayan bir adamdan hayır gelmez sana.
Yerinde olsam,çocuklarımla kendime yeni bir hayat kurar yolumu çizerim.
Çok gençsin mesleğin de var.
Ömrünü bi vehme kurban etme.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Annem de aynı şeyleri yaşamış evliliği boyunca her defasında boşa bunu oğlum seni başkasıyla evlendirelim dermiş kv kb sı
ama babam sahip çıkarmış karışmayın, ben karımdan memnunum diye, bir defasında dedemden dayak yemiş babam annemi boşamıyor diye
her defasında annem ölsün diye beklerlermiş gelin ölüsü görelimde sevinelim oğlumuzu evlendirelim
sonra ne oldu babam 44 yaşında aniden vefat etti gelin ölüsü beklerlerken evlat acısını tattılar
Konunuzu okuyunca bunlar aklıma geldi annemle benziyor yaşadıklarınız
Size tavsiyem ülkeye dönün mesleğinize devam edin çocuklarınızla yeni bir hayat kurun
Eşiniz sizi korusa aileme karışamazsınız dese hiçbir sorun kalmaz
Ayaklarınızın üzerinde durmaya çalışın
Eşin seni korumuyorsa sen kendini onlara karşı korumaya çalış

meslegınız de var neyı beklıyorsunuz anlamadım ...
dayak , hakaret vs bunların sonu kesılmez bunca senede anlamıs olmalısınız...

Son düzenleme:
Isinize donun, cocuklariniza mis gibi bakarsiniz.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Düzeleceklerini mi sanıyorsun? Böyle bir ortam çocuklarının gelişimini de etkiler. Hadi kocan adam değil seni ezdiriyor, sen neden kendini bu kadar ezdirdin? Neden ağzını açmadın iki kelime söylemedin? Yazık değil mi sana, o adam müsveddesi yüzünden mesleğini bırakmışsın. İlk tavsiyem mesleğine geri dön olacaktır sana. Çocuklarını da al yanına sessiz sakin büyüt. Bu ortamda yaşanmaz.

merhaba canım ınan cok üzüldüm boyle zıt bır aılee ne kadar zorlandıgını tahmın edebılıyorumm ama senın bı avantajın var ondan ayrılsan bıle ekonomık özgurlugun var degılmı bence cekmeye degmez bı ev tut anne babanı al yanına annen cocuklara bakar sende calısırsın boyle ınsanlarla hayat gecmez

Merhabalar,

Sizlere biraz uzun olacak ama hayat hikayemden bahsetmek istiyorum durumumu daha iyi anlayip ona göre yorum yapmanız icin, kucuk bir şehirde genel olarak mutlu bir ailede buyudum, memur cocuguydum hep universite okumayı bir gun ogretmen olmayı hayal ederdim, derslerinde cok basarılı utangac cekingen bir cocukluk yasadım, ve hayallerimi gerceklestirdim ilk sene universiteyi kazandim, guzel bir kızdım universitede hickimseleri begenip de kabul etmedim :KK50: bitirdigim ilk senede 21 yasında gencecik bir ogretmen olarak atandim istanbula, daha gorevime baslamamisken o yaz gorucu gelen bir aileyi kabul ettim ve 3 ay icinde evlendim, ask evliligi felan degildi benimkisi tamamen mantik evliligi :KK43: esimde cok iyi bir universiteden mezun muhendisti, ikimizde aynı sehirde dogup buyumustuk, yani ne oldugunu anlayamadıgım cok acele verilmiş bir evlilik kararıydı benimkisi, esimin aile yapısı bizimkinden cok farklıydı esim ailesine inanılmaz duskun hatta bagımlıdır tabi saf ben ilk basta herkesi kendim gibi zannettim dugunumuzde bir cop almadılar, esyalarimizi kendim aldim,hatta dugunde takılan altinları dahi kafalarına gore kesip de tutusturdular elime, en basından beri deger vermediler bana, benim iyi niyetli ailem hep el ustunde tuttu esimi, babam ....cim diye hitap ederdi esime ismiyle, kayınvalidem cok oyuncu bir insandır kayınpeder de asırı despot karısının ismini bile agzına almayan hep avrat diye cagıran, bir tesekkur etmeyi bilmeyen cok inatci herkeslerle kavgalı tuhaf bir insandır, ilk evlenirken aileye cok icim ısınmamıstı ama ne olucak ki onemli olan es bize etkileri olmaz diye dusunmustum :KK43: cooook yanılmısım malesef

2 sene kadar calıstıktan sonra esim yurtdısında calısmak istedi kariyerini artırmak ingilizcesini gelistirmek icin, ben de hemen kabul ettim ve isimden istifa edip yurtdısına onunla yerlestim sil bastan biir duzen kurdum, 3 yıl calısır doneriz ben yine atanırım sen de kariyer yapmıs olursun diye anlastik, ve ailemin tek kızı olmama ragmen o kadar iyi niyetli insanlarki anne ve babam hic seslerini cıkarmadılar bu duruma,

Tabi gidince problemler de basladı, esimin ailesi hep uzaktan da olsa esimi doldurdular bana ve aileme karsi, kayınpeder benim icin bosa onu istemiyorum dedi, gerizekalı dedi hakaretler etti, esim de onlar icin bir kac defa tokat attı bana ve tr ye gonderdi beni, ayrılıp isime donmeyi kafama koymustum ancak ailem elalem ne der korkusundan beni ikna ettiler birlesmeye,

Kayınpeder benden ozurdileyecek dedi tum hakaretleri eden kendisi olmasına ragmen, ettim ben de siz buyuksunuz dedim :KK43:((

Sonra tup bebekle bir bebek sahibi olduk, hemen arkasından da normal yolla bir tane daha, iki bebekle basedemeyince ailem geldi yanımıza 3 ay ellerinden geleni yaptılar, sonra da onun ailesi geldi guya bebeklerle ilgilenmeye, 3 ay tatil yaptılar, kayınvalidem kılını kıpırdatmadı oglu ısten gelecegi vakit ilgileniyor gibi yaptı hep, sabah aksam uyudu, kayınpeder de internet basından kalkmadi, ogluma hep durzu serefsiz diye hitap etti, en son trye birlikte donecektik, 2 cocukla ucakta yapamam diye onlarla donmek istemistim,

Donmemiz yaklasırken kavga cıktı bana anne ve babası yine demediklerini bırakmadılar, oglen cocukları uyutup bir oturup kola iciyordum yaninda bi iki biskuviyle, ben nasıl ona sormadan gecip oturup icermişim, baba sen kola icmezsin ki niye sorayım dedigimde soracaksın icmesem de mecbursun dedi, ayagımın altına alırım seni dedi, gerizekali mantık yok sende dedi, daha neler neler,,

ben de eşimi aradım isten geldi ogullarına bundan avrat olmaz bırak gitsin diyorlar, o da agzını acıp karısmayın benim aileme diyemedi, cok yoruldum cok hayattan, daha 28 yasındayım 48 gibi hissediyorum, bize cok yanlıs cocuk yetistiriyorsunuz diyorlar biz dovmuyormusuz hic cocugu agzına patlatacakmısız yaramazlık yapınca,

simdi ailemin yanındayım onlara hic gitmedim gitmeek de istemiyorum, mantıgım bosan isine don diyor, duygusal tarafım sabret 2 cocugun icin, ne yapmalı lutfen fikirleriniz cook kıymetli benim icin su an, vakit ayırıp yazın lutfenn

Boşanın yada boşanmayın demeyeceğim çünkü boşanacağınızı sanmıyorum dikkatimi çeken bi kaç şeyden bahsedeceğim 21 yaşındaki bi insan neden 3 ay içinde mantık evliliği diye alelacele evlenir 35 yaşında olsanız anlarım. Ve o kadar problemin arasında tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olur evliliğiniz zaten sorunlu bu evliliğe zorla çocuk getiriyorsunuz şimdi o çocuklar yüzünden mutsuz bi evlilik yürütmek zorundasınız bu evlilikte çok pasif kalmışsınız hiç bişey değişmez üstelik işinizden olmuşsunuz üzücü.

neden şunu bunu yaptın demek için çok geç. barışsanız yine sıkıntı yaşayacaksınız bişey değişmeyecek.

zor bir karardır elbet ama boşanın işinize dönün çocuklarınızı huzurluca büyütün

Mesleğiniz var hayatınızı kurun
Çocuklarla ne yaparım diye hiç endişe etmeyin
İnsanın sahibi Allah'tır, kocası değil
Bir yolunu, kolaylığını mutlaka verir
Bu saatten sonra düzelecek bir şey yok evliliğinizde

Kimseye boşan demek kolay değildir, yuvanın ayakta kalması için sonuna kadar savaşılmalı ama sizinki de çekilir değil canım.
Sen hep iyi niyetli davranarak herkesi kendin gibi sanmışsın, taviz üstüne taviz vermişsin.
Zararın neresinden dönülürse kardır diyorum, keşke çocuklar olmadan çekip gitseydin.
Bu ortamda çocuklar da mutlu olmaz ki. Sana da yazık onlara da.

Hic sevmeden asik olmadan sirf evleneyim toplum duzenind uyayim adamin duzgun isi gucu var diye evlenmissin. Ortada cocuk yokken dayak yemissin hakarete ugrasmissin karsi tarafin da ailesinin de ne oldugu belliymis, isin gucun oldugu halde sirf elalem ne der korkusuyla bosanmayip bi de uzerine iki cocuk yapmissin. Simdi de cocuklarim icin katlanicam diyosun. Ask nedir, sevilmek, sayilmak, deger gormek nedir bilmeden yasayip öleceksin. Hazin bi hikaye

Sizin gibi kadınları anlayamıyorum. Size tokat atan, türkiyeye gönderen, ssürekli huzursuz eden adamdan bebek yapma çabanız neden acaba? Hayır bi de ilki tüp bebek, uğraşmışsınız yani böyle bir evlilikten çocuk yapmak için. Oğluma şerefsiz diyor diyorsunuz pardon böyle koşullarda dünyaya çocuk nasıl getirirsiniz ne kadar bencilce bu ya... O çocukların karar verme şansı yoktu ama sizin vardı. Valla durumunuza yapılacak bir şey de yok. Çünkü hala duygusal tarafım şöyle diyor böyle diyor falan diyorsunuz. Çocuklarınızı öyle bir ortamda büyüttüğünüz ve boşanmadığınız için de ayrıca suçlusunuz, bu da ayrı bir bencillik zaten.

Ne diyebilirim ki hepiniz cok haklısınız :KK43: cok uzgunum, malesef cocuk olunca bişeyler degişir zannettim yanıldım işte ben de boyle dusunen herkes gibi, eşimin en iyi yonu cocuklarına cok duskun olması gercekten cok ilgili merhametli bir baba olmasıdır icimi acıtan da bu ya zaten keske kotu bir baba olsaydı o zaman vicdan azabı cekmezdim cocuklara karsı, buyuk uc yasında kucuk bir,

cocuk yokken ayrılmayı denemiştim keske dinlemeseydim ailemi, basımızı one egme kızım sabret sen de oyna onlara karsı duzelir dedi babam, şimdi iki cocuguma karsı kendimi inanılmaz suclu hissediyorum cok haklısınız hepiniz de keske zamanı geriye cevirebilseydik icim yanıyor

Evliligi duzeltmek icin cocuk yapanlari sadece cahil insanlar sanirdim. Boyle bir ortama bir yetmemis ikinci cocuk... Kendinize gelin biraz yahu. Hala affetmeyi dusunuyorsunuz.

Ikıncı cocuk tamamen surprizdi nasılsa cocuk olmuyor diye rahat davrandım hemen hamile kaldım ınanamadım ben de, aldırmayı da dusunmedim,

X