7 senelik evlilik ve 2 cocuk :( Ne yapmalı bilemiyorum

Evlenirken duygusalliginizi bir kenara biraktiginiz gibi simdi de duygusalliginizi bir kenara birakabilirsiniz. Boyle sey olur mu Allah askina? Kayinpederin laflari, esinizin sizi savunup ailesine tepki gostermemesi kabul edilecek seyler degil. Herkes en basindan haddini bilmeliydi. Cok uzucu.

Ailesi mudahale etmese daha iyiz faat, oyle buyuk bir ask sevgi yok icimde ama cocularımın babası oldugu icin bu kadar uzuluyorum ayrılıga

ah canım ya hamile hamile boşanma eşiğinden dönmüş biri olarak söylüyorum.
senin çocuklarının için en hayırlısı boşanman.
ailesi belliki cahil.
eşin de okumuş cahil.
ama bak sen boşanmayı kafana koy. içini de ferah tut. halihazırda elinin altında memuriyet var zaten sırtın yere gelmez.
bundan sonrasını onlar düşünsün.
sen çocuklarınla hala bir ailesin. ama o adam tek başına kalacak.
sonra ya ben nerde hata yaptım diye kafasına vuracak.

şu bir gerçek ki, boşanana kadar kadın, boşandıktan sonra erkek acı çeker. için ferah olsun. boşanınca bundan daha huzursuz mutsuz olmazsın. annen baban var yanında ne güzel.

ayrıl yada ayrılma diyemem ama lütfen çok iyi düşün....
eşin değişip senin arkanda durabilecekmi...

Merhabalar,

Sizlere biraz uzun olacak ama hayat hikayemden bahsetmek istiyorum durumumu daha iyi anlayip ona göre yorum yapmanız icin, kucuk bir şehirde genel olarak mutlu bir ailede buyudum, memur cocuguydum hep universite okumayı bir gun ogretmen olmayı hayal ederdim, derslerinde cok basarılı utangac cekingen bir cocukluk yasadım, ve hayallerimi gerceklestirdim ilk sene universiteyi kazandim, guzel bir kızdım universitede hickimseleri begenip de kabul etmedim :KK50: bitirdigim ilk senede 21 yasında gencecik bir ogretmen olarak atandim istanbula, daha gorevime baslamamisken o yaz gorucu gelen bir aileyi kabul ettim ve 3 ay icinde evlendim, ask evliligi felan degildi benimkisi tamamen mantik evliligi :KK43: esimde cok iyi bir universiteden mezun muhendisti, ikimizde aynı sehirde dogup buyumustuk, yani ne oldugunu anlayamadıgım cok acele verilmiş bir evlilik kararıydı benimkisi, esimin aile yapısı bizimkinden cok farklıydı esim ailesine inanılmaz duskun hatta bagımlıdır tabi saf ben ilk basta herkesi kendim gibi zannettim dugunumuzde bir cop almadılar, esyalarimizi kendim aldim,hatta dugunde takılan altinları dahi kafalarına gore kesip de tutusturdular elime, en basından beri deger vermediler bana, benim iyi niyetli ailem hep el ustunde tuttu esimi, babam ....cim diye hitap ederdi esime ismiyle, kayınvalidem cok oyuncu bir insandır kayınpeder de asırı despot karısının ismini bile agzına almayan hep avrat diye cagıran, bir tesekkur etmeyi bilmeyen cok inatci herkeslerle kavgalı tuhaf bir insandır, ilk evlenirken aileye cok icim ısınmamıstı ama ne olucak ki onemli olan es bize etkileri olmaz diye dusunmustum :KK43: cooook yanılmısım malesef

2 sene kadar calıstıktan sonra esim yurtdısında calısmak istedi kariyerini artırmak ingilizcesini gelistirmek icin, ben de hemen kabul ettim ve isimden istifa edip yurtdısına onunla yerlestim sil bastan biir duzen kurdum, 3 yıl calısır doneriz ben yine atanırım sen de kariyer yapmıs olursun diye anlastik, ve ailemin tek kızı olmama ragmen o kadar iyi niyetli insanlarki anne ve babam hic seslerini cıkarmadılar bu duruma,

Tabi gidince problemler de basladı, esimin ailesi hep uzaktan da olsa esimi doldurdular bana ve aileme karsi, kayınpeder benim icin bosa onu istemiyorum dedi, gerizekalı dedi hakaretler etti, esim de onlar icin bir kac defa tokat attı bana ve tr ye gonderdi beni, ayrılıp isime donmeyi kafama koymustum ancak ailem elalem ne der korkusundan beni ikna ettiler birlesmeye,

Kayınpeder benden ozurdileyecek dedi tum hakaretleri eden kendisi olmasına ragmen, ettim ben de siz buyuksunuz dedim :KK43:((

Sonra tup bebekle bir bebek sahibi olduk, hemen arkasından da normal yolla bir tane daha, iki bebekle basedemeyince ailem geldi yanımıza 3 ay ellerinden geleni yaptılar, sonra da onun ailesi geldi guya bebeklerle ilgilenmeye, 3 ay tatil yaptılar, kayınvalidem kılını kıpırdatmadı oglu ısten gelecegi vakit ilgileniyor gibi yaptı hep, sabah aksam uyudu, kayınpeder de internet basından kalkmadi, ogluma hep durzu serefsiz diye hitap etti, en son trye birlikte donecektik, 2 cocukla ucakta yapamam diye onlarla donmek istemistim,

Donmemiz yaklasırken kavga cıktı bana anne ve babası yine demediklerini bırakmadılar, oglen cocukları uyutup bir oturup kola iciyordum yaninda bi iki biskuviyle, ben nasıl ona sormadan gecip oturup icermişim, baba sen kola icmezsin ki niye sorayım dedigimde soracaksın icmesem de mecbursun dedi, ayagımın altına alırım seni dedi, gerizekali mantık yok sende dedi, daha neler neler,,

ben de eşimi aradım isten geldi ogullarına bundan avrat olmaz bırak gitsin diyorlar, o da agzını acıp karısmayın benim aileme diyemedi, cok yoruldum cok hayattan, daha 28 yasındayım 48 gibi hissediyorum, bize cok yanlıs cocuk yetistiriyorsunuz diyorlar biz dovmuyormusuz hic cocugu agzına patlatacakmısız yaramazlık yapınca,

simdi ailemin yanındayım onlara hic gitmedim gitmeek de istemiyorum, mantıgım bosan isine don diyor, duygusal tarafım sabret 2 cocugun icin, ne yapmalı lutfen fikirleriniz cook kıymetli benim icin su an, vakit ayırıp yazın lutfenn

Öğretmen arkadaşlar alınmasın ama GENEL olarak burdaki konularda ,eşinden eziyet çeken,susan oturan kişilerin çoğunluğu öğretmen.Nedenini anlayamıyorum.21 yaşta pek mantık evliliği olmuyor canım.Mantıksız bir evlilik olmuş seninki.Hazır mesleğini eline almışsın çalışsaydın biraz.Kendine,kendi anne babana faydan olsaydı önce.Evlenmişsin.Hadi ilk yıllar yaşının toyluğu,sevgin aşkın neyse katlanmışsın.Yahu mesleğin elinde,aptal değilsin,mecbur değilsin neden kaynana kayınpeder hakareti dinliyorsun.Sen biraz dişini gösterseydin emin ol gıkları çıkamazdı.Bırak elale ne derse desin.Senin yaşadığın hayattan daha mı önemli.Neden susuyorsun.Neden tavrını almıyorsun.Bağır kavga et demiyorum ama ona muhtaç olmadığını hissettirmen gerek.

E be ablacım 21 yaşında mantığınız neye yettide mantıklı düşündüm kabul ettim diyorsun:KK50:
Sanki onlar istemiyorda siz zorlamışsınız evliliği gibi.. birşey yapmadılar etmediler diyorsun
yapmıyorlarsa düğünde yok kızda yok diyecektiniz bitecekti olay..
Kayınpederede ne oluyor kaynanadan daha kaynana olmuş yok mecbursun ayağımın altına alırım fln..
Al da gör dünyanın kaç bucak olduğunuuuu:KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:

Kesinlikle boşanınn hiiiiç arkanıza bile bakmayın derim
evlenirken mantığınızı dinlemişsiniz şimdide mantığınızı dinleyin boşanınnn

Ağlarımmm :KK14: :KK14: :KK14: ne kadar iyi niyetlisin yaptıkları onca terbiyesizliklerine rağmen sesini hiç çıkarmamış hep boynunu eğmişsin çok üzüldüm bir kadının yaşamak istemeyeceği duymak istemeyeceği şeyleri yaşamışsın çokta sabırlısın maşallah :26: Erken yaşta verilen evlilik kararın için seni asla yargılamayacağım kısmet ne yazıldıysa onları yaşıyoruz ailene biraz şaşırdım seni neden yanlarına almadılar bu kadar üzülmene ezilmene izin verdiler :26: yada sen mi anlatmadın :26: Hakkında hayırlısı olsun zaman geçmiş baya konu açalı son durum nedir neye karar verdin canım?:26::KK16:

Klasik gelin ezme istegi. Ama baban arkanda olsaydi gorurdum ben bunlari. Yeter ulan diyememis, neyi bekliyosa.
Kocan da ayri bi ailesine sahip cikamiyo, ezik adam.
Bu adam belki adam olur, ama sen ezilirsin. Dusun tasin, araya mesafe girince iyisiniz madem, ozman azaltin gorusmeyi. Hic gerek yok boyle kendini ezdirmene.

Bugun konustuk, babası hala bagırıp cagırıyormus ayrıl diye, kendisi de bi sure ayrı kalalım dedi zaten, cok uzuluyorum cocuklarım icin bunları haketmedim ama yapacak birsey yok Allah yollarını acık etsin ne diyeyim

dayak , hakaret :KK53::KK53:
işinizde var .. bence ayrılın :KK19::KK19:
Neden her konuda bu kadar sertsiniz? Devamlı anlamsiz bit netlik. Doğru söz söylemek gerekir ama bu şekilde değil. Karsindakinizin uzelecegini de lütfen düşünün. Yorum yapmasamda tüm konuları okurum ve hep siz sertsiniz. Eğer özel hayatinizda probleminiz varsa yansitmayin diğer insanlara. Niyetim tartışmak dwgil. Belki farkedersiniz sertliginizi diye soyluyorum

Yaşadıkların sıkıntılı.... Eşin seni sanırım baskılayıp, acizleştirmiş... Önce sen kendini topla ve bir karar ver... İşe başla. memleketine geri dönmek istediğini söyle .. Nasıl tepki gösterdiğine bak... Eşinin ailesi değişmez ama eşin değişmeli, Değişmez ise işin zor.. bu böyle gider..

Neden her konuda bu kadar sertsiniz? Devamlı anlamsiz bit netlik. Doğru söz söylemek gerekir ama bu şekilde değil. Karsindakinizin uzelecegini de lütfen düşünün. Yorum yapmasamda tüm konuları okurum ve hep siz sertsiniz. Eğer özel hayatinizda probleminiz varsa yansitmayin diğer insanlara. Niyetim tartışmak dwgil. Belki farkedersiniz sertliginizi diye soyluyorum

aldatma ve şiddete taviz veremiyorum malesef :KK19:

Hic birsey icin kendini suclama canim. Bu devirde insanlari anlamak
okadar zorki. Evlenme karari alirken mantikli oldugunu dusunmussun
kimbilir ozaman nasil davraniyorlardi. Evlendikten sonrada kolay degil
bosanmasi. Bir kac yorum okudum yok neden cocuk yaptin neden sunu yaptin bunu yaptin yazmislar.
Seninkisi bir umutmus( kocandan umudunu kesmemisin cabalamissin)
oda olmamis. Bizler robot degilizki sadece beynimizle hareket edelim, ozellikle
bayanlar cok duygusaliz, Sende hep duygularini karistirmissin iliskine ve buda
kacinilmaz birsey. Bende olsam oyle yapardim sanirim.
Allah yardimcin olsun, insallah senin ve cocuklarin hakkinda en dogru karari verirsin.
Dedigim gibi kendini suclayip bunun icinde kendini uzme.

tesekkurler yorumlarınız icin kararım netlesti
bu sene sınava hazırlanacagım ve ins isime baslayacagım ailemin yanında kalıp, sonrasında duruma gore bakacagım, oyle zor kararlar ki Allah bu durumda olan herkesin yardımcısı olsun dogru yolu gostersin, sunu anladım ki ekonomik ozgurlugun yoksa malesef bazı paragoz ailelerin gozunde bir hicsin Allaha havale ettim onları

özel bir okulda çalışsanız? en azından beklemezdiniz çalışmak kendinizi toparlamanızada yardımcı olurdu.

X