7 senelik evlilik ve 2 cocuk :( Ne yapmalı bilemiyorum

Ne diyebilirim ki hepiniz cok haklısınız :KK43: cok uzgunum, malesef cocuk olunca bişeyler degişir zannettim yanıldım işte ben de boyle dusunen herkes gibi, eşimin en iyi yonu cocuklarına cok duskun olması gercekten cok ilgili merhametli bir baba olmasıdır icimi acıtan da bu ya zaten keske kotu bir baba olsaydı o zaman vicdan azabı cekmezdim cocuklara karsı, buyuk uc yasında kucuk bir,

cocuk yokken ayrılmayı denemiştim keske dinlemeseydim ailemi, basımızı one egme kızım sabret sen de oyna onlara karsı duzelir dedi babam, şimdi iki cocuguma karsı kendimi inanılmaz suclu hissediyorum cok haklısınız hepiniz de keske zamanı geriye cevirebilseydik icim yanıyor

çok üzüldüm süzüün adınıza ama biliyorsunuzki en büyük suçlu sizsiniz
nasıl kendinizi bukadar ezdirirsiniz ve bu adama iki de çocuk yapmışsınız
eşinizin anne babası evde mi şuan
gitmelerini bekle bakalım gittikten sonrada eşine söylersin boşanmak istediğini
ilkinde onlar seni göndermiş ve sen başını eğmişsin onlara karşı şimdide öyle olacak sanıyorlar
bence öyle olmadığını göstermenin tam zamanı
çocuklarınada bakarsın yalnız şimdi herşey değişmiş durumda korkma boşanmaktan
böyle olmasından daha kolay olacaktır eminim

Geldik zaten ailemin yanındayım şimdi, annemler hala bosan kızım demiyorlar senin kararın ama ben yerinde olsam iki cocugum icin kendi mutlulugumu feda ederim diyor babam, onları böyle gorunce ister istemez gelgitler yasıyorum, psikolojim bozuldu inanın

Bu kadar çektiğin yetmez mi be canım? Al çocuklarını da bak bundan sonraki hayatına. İşin de varmış. Seni tutan birşey yok. Anladığım kadarıyla çok sabırlı birisin ama sabırda bir yere kadar. Şu ailesini korumayan kocalar varya en nefret ettiğim kişilik onlar.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bana hala onlar bizim atamız sabredelim sonunda sen kazanırsın diyor eşim, tapıyor adeta onlara, anne babaya öf bile denilmezmiş dinimize gore bana oyle diyor, babası da facebookta laf sokucu sozler paylasıp duruyor, bir donem ailemle gorusmemem icin interneti kapattırmıstı eşim, cok kavgalar etmiştik tek sebeb ailemin cocugumu sevmesi, en son tartısmada soyledım kayınpedere oglun boyle boyle yaptı diye, bir bildigi vardır oglumun dedi, yazdıkca farkediyorum evet ne cok sabır varmıs ben de :KK43:(( Bana senin kapına geldigimiz gune lanet olsun dedi kayınpeder, esim hala sus pus, olecem kahrimdaan bu ailenin

suçlamak mantıklı değil, çünkü hayatı nasıl ne şekilde yaşadığını bilmiyoruz. boşan ya da boşanma demeyide doğru bulmuyorum ben. boşanmayı gerçekten istiyorsa arkadaşımız zaten gereğini yerine getiricektir. istemiyorsa da hayatını meydana getiren temel dikili taşların bir kaçının yerinden oynaması gerekecektir.
tabiki bu şekilde devam etmez , değişmesi gerekenler olacaktır ve bir yerden başlayacağına inanıyorum ben. herkesin hayatında çalkantılı dönemler vardır, çocuklar söz konusu olduğunda her anne gibi oda enine boyuna didikliyordur durumu. tarihi tekerrüden ibaret yaşamak olmamalı geri dönüşümüde. önce hataları ayıklamak sonra ise hayatı yaşamak olmalı devamı ki tekerrür etmesin.

ben işinize dönmenizi, ve psikiyatriden destek almanızı öneririm.

Böylesine mutsuz yuvada çocuklarını nasıl sağlıklı bireyler olarak yetiştireceksin bunu hiç düşündün mü? Çocuklarına faydadan çok zarar olursun bu psikolojiyle sen mutlu olacaksın ki onlarda olsun mantıklı düşünmelisin...

Geldik zaten ailemin yanındayım şimdi, annemler hala bosan kızım demiyorlar senin kararın ama ben yerinde olsam iki cocugum icin kendi mutlulugumu feda ederim diyor babam, onları böyle gorunce ister istemez gelgitler yasıyorum, psikolojim bozuldu inanın

Gelinen asamada bence bosanmak icin acele etme. Sonucta 2 kucucuk cocuk var.

Ama geri de donme hemen. Esinin ve ailesinin senin gucunu gormesi lazim. Cok ezdirmissin kendini sana saygi duymuyolar. Kendi acindan da biraz ozguven yapman lazim. Kendini daha iyi hissedersin.

Simdi ailenin yanindasin cocuklara annen bakabilir. Kpssyi falan kacirdin tabi o sansin yok. Yazin da egitim sezonu degil. Saniyorum is bulamazsin. Ama is bulsan cok iyi olur, hem kendini iyi hissedersin hem de karsi taraf kendine gelir biraz. Belki tanidik manidik bi yere girersin bilmiyorum dene.

Yani bosanmayacak olsan bile bazi seyler yaparak bu sureci degerlendirebilirsin. Hem kendi ozsaygin olusur, hem de karsi taraf sana saygi duyar. Evlilik duzene girer. Biraz guclenmen lazim. Bunun icin de harekete gecmen lazim guzel arkadasim

Evet asude bu seneki sınav gecti ancak 2015 kpssye girmek istiyorum cok dogru baska turlu kendime olan saygım canlanmayacak, hakkıyla calısır atanırım Allahın izniyle,

bence boşanma davası aç ve yüklü bir tazminat iste hepsinden. dava ne kadar sürerse sürsün pes etme.. anlaşmalı falan boşanma, süründür bunları...

boşanma aşamasındayken eşin özür diler, hatasını anlarsa o zaman ki duruma göre bakarsın. ama sen dava açmadan bunlar anlamaz senin kıymetini. sen dava açtığın halde yine anlamazlarsa, ayrılırsın. sürekli hakarete uğrayarak kendine yazık edersin.

Aklın yolu bir, ailemin dısında insanların yorumlarını da almak cok iyi geldi bana, kararlı davranmak zorundayım kendim ve cocuklarım icin, bosanma davası acmam lazım en kısa surede dediginiz gibi baska turlu anlamayacaklar, bulsunlar istedikleri gibi bir zavallı gelin, benden bu kadar artık pes ediyorum

kayınpederine ayrı eşine ayrı dava aç ayrıdan boşanma davasıda aç tazminat al nafaka al kpss ye gelene kadar özel okullar var şimdiden başladı görüşmeleri gir özel okullardan birine işe girer girmezde duyur onlaraki anlasınlar ne yapacağını söyleme karşı tarafa umutta verme kudursunlar çocukların için ayrılmalısın çocukların için kendini düşünmelisin sevilmek bir ilaçtır tedavidir herşeydir bir insannın kendine saygı duyulmaması sevilmemesi aşalanması en büyük işkencedir bu aile içinde çocukları büyütünce o çocukların sana saygı duymasını bekleme ya sana acıyacaklar yada o aile gibi düşman olacaklar ikiside üzücü kahredici bir durum 28 yaşındasın ve iki tane kendi kanından canından gerçek bi dostun var yanında aslında e kadar şanslı olduğunun farkında deilsin ailen 2 çocuğun ve mesleğin var ve çok gençsin sen evlat deilmisin insan deilmisin kadın deilmisin neden sevilmeyesin neden seni takdir edilmeyesin. önce kendini düşün böyle hayat olmaz

Ailesi yokken, yani ailesi dışında nasıl eşin sana karşı?
Eşini seviyor musun?

Benim anlamadığım ailen okumuş insanlar bari onların tepkisi dayan kızım olmasın ya :S
İnanamıyorum gerçekten.

Babanın yerinde olsam bir telefonla hepsini mahvederim.
Kızımı da torunlarımı da göndermiyorum.
Koca olup sahip çıkamadın madem boşanmaya hazırla kendini der çok iyi bir avukat aramaya başlardım.

Üzüldüm durumuna. Ama sadece iyi bir baba olması ömür boyu çektirmez bu evliliği bence:KK14:

Ailesi mudahale etmese daha iyiz faat, oyle buyuk bir ask sevgi yok icimde ama cocularımın babası oldugu icin bu kadar uzuluyorum ayrılıga

Daha ne duygusu ne duygusal tarafo Allah aşkına, duygusal tarafın artık bu adamdan ve ailesinden nefret etmesi ve hayatından onları çıkarmanı söylemesi için 3. sayfa haberi mi olmanı mı bekliyor? Dayak var, hakaret var, küfür var, aşağılama var, ne duygusalı lütfen yapmayın! :KK20: Ayrıca "elalem ne der" diye sizi dayak yediğiniz hor görüldüğünüz bir eve zorla gönderen ailenizin de niyetini üzgünüm ama sorgularım ben. Annelik babalık elalemi düşünmek midir evladını düşünmek midir? Elaleme göre yaşadığınız için şuan bu haldesiniz. :KK19: Elbette üzerime vazife değil kimsenin yuvasını yıkmasını önermek ama Allah korusun başıma gelse ailemin evine gider, boşanma davasını açar, atanana kadar orda kalır mesleğime başlayınca da çocuklarımla yeni bir düzen kurardım diye düşünüyorum.

Merhabalar,

Sizlere biraz uzun olacak ama hayat hikayemden bahsetmek istiyorum durumumu daha iyi anlayip ona göre yorum yapmanız icin, kucuk bir şehirde genel olarak mutlu bir ailede buyudum, memur cocuguydum hep universite okumayı bir gun ogretmen olmayı hayal ederdim, derslerinde cok basarılı utangac cekingen bir cocukluk yasadım, ve hayallerimi gerceklestirdim ilk sene universiteyi kazandim, guzel bir kızdım universitede hickimseleri begenip de kabul etmedim :KK50: bitirdigim ilk senede 21 yasında gencecik bir ogretmen olarak atandim istanbula, daha gorevime baslamamisken o yaz gorucu gelen bir aileyi kabul ettim ve 3 ay icinde evlendim, ask evliligi felan degildi benimkisi tamamen mantik evliligi :KK43: esimde cok iyi bir universiteden mezun muhendisti, ikimizde aynı sehirde dogup buyumustuk, yani ne oldugunu anlayamadıgım cok acele verilmiş bir evlilik kararıydı benimkisi, esimin aile yapısı bizimkinden cok farklıydı esim ailesine inanılmaz duskun hatta bagımlıdır tabi saf ben ilk basta herkesi kendim gibi zannettim dugunumuzde bir cop almadılar, esyalarimizi kendim aldim,hatta dugunde takılan altinları dahi kafalarına gore kesip de tutusturdular elime, en basından beri deger vermediler bana, benim iyi niyetli ailem hep el ustunde tuttu esimi, babam ....cim diye hitap ederdi esime ismiyle, kayınvalidem cok oyuncu bir insandır kayınpeder de asırı despot karısının ismini bile agzına almayan hep avrat diye cagıran, bir tesekkur etmeyi bilmeyen cok inatci herkeslerle kavgalı tuhaf bir insandır, ilk evlenirken aileye cok icim ısınmamıstı ama ne olucak ki onemli olan es bize etkileri olmaz diye dusunmustum :KK43: cooook yanılmısım malesef

2 sene kadar calıstıktan sonra esim yurtdısında calısmak istedi kariyerini artırmak ingilizcesini gelistirmek icin, ben de hemen kabul ettim ve isimden istifa edip yurtdısına onunla yerlestim sil bastan biir duzen kurdum, 3 yıl calısır doneriz ben yine atanırım sen de kariyer yapmıs olursun diye anlastik, ve ailemin tek kızı olmama ragmen o kadar iyi niyetli insanlarki anne ve babam hic seslerini cıkarmadılar bu duruma,

Tabi gidince problemler de basladı, esimin ailesi hep uzaktan da olsa esimi doldurdular bana ve aileme karsi, kayınpeder benim icin bosa onu istemiyorum dedi, gerizekalı dedi hakaretler etti, esim de onlar icin bir kac defa tokat attı bana ve tr ye gonderdi beni, ayrılıp isime donmeyi kafama koymustum ancak ailem elalem ne der korkusundan beni ikna ettiler birlesmeye,

Kayınpeder benden ozurdileyecek dedi tum hakaretleri eden kendisi olmasına ragmen, ettim ben de siz buyuksunuz dedim :KK43:((

Sonra tup bebekle bir bebek sahibi olduk, hemen arkasından da normal yolla bir tane daha, iki bebekle basedemeyince ailem geldi yanımıza 3 ay ellerinden geleni yaptılar, sonra da onun ailesi geldi guya bebeklerle ilgilenmeye, 3 ay tatil yaptılar, kayınvalidem kılını kıpırdatmadı oglu ısten gelecegi vakit ilgileniyor gibi yaptı hep, sabah aksam uyudu, kayınpeder de internet basından kalkmadi, ogluma hep durzu serefsiz diye hitap etti, en son trye birlikte donecektik, 2 cocukla ucakta yapamam diye onlarla donmek istemistim,

Donmemiz yaklasırken kavga cıktı bana anne ve babası yine demediklerini bırakmadılar, oglen cocukları uyutup bir oturup kola iciyordum yaninda bi iki biskuviyle, ben nasıl ona sormadan gecip oturup icermişim, baba sen kola icmezsin ki niye sorayım dedigimde soracaksın icmesem de mecbursun dedi, ayagımın altına alırım seni dedi, gerizekali mantık yok sende dedi, daha neler neler,,

ben de eşimi aradım isten geldi ogullarına bundan avrat olmaz bırak gitsin diyorlar, o da agzını acıp karısmayın benim aileme diyemedi, cok yoruldum cok hayattan, daha 28 yasındayım 48 gibi hissediyorum, bize cok yanlıs cocuk yetistiriyorsunuz diyorlar biz dovmuyormusuz hic cocugu agzına patlatacakmısız yaramazlık yapınca,

simdi ailemin yanındayım onlara hic gitmedim gitmeek de istemiyorum, mantıgım bosan isine don diyor, duygusal tarafım sabret 2 cocugun icin, ne yapmalı lutfen fikirleriniz cook kıymetli benim icin su an, vakit ayırıp yazın lutfenn

benim annem babamda 20 yıllık evliliği 3 çocuğa rağmen bitirmek zorunda kaldılar ve annemde sırf senin gibi çocuklarım için mantığıyla bunu ertelediği için hayatının en büyük hatasını yaptı. annemin mesleği kuaför evlilik sürecinde mesleğini yapmadı hiç. ayrılma sebepleri babamın aldatmaları yalanları. içkisi kumarı yoktur ev araba herşeyimizde yerinde ama işte kudurgunluk başa bela. neyse annemler en sonunda ayrıldılar ben 11 kardeşim 10 ablam 17 yaşındayken. annemle ablam önce ankaraya gittiler 1 sene orada yaşadılar halasının yanında ve çalışmıyodu daha sonra izmire annesine gitti anneannemlerin durumuda yoktur yani evleri kira vs. dayımların yardımıyla ödenen nafakalarla küçük bi salon açtı kendine2011de. şimdi ablamla beraber ayrı eve çıktılar kiradalar. çok şükür yetiyo parada. bizde babamdayız okul yüzünden, yani demem o ki çok sancılı bi mahkemenin sürecin içinde büyümüş biri olarak eğer dediklerime kulak vermek istersen ayrıl gitsin. çocukların buna şimdiden alışsın ailen iyi insanlar seni kimsenin açta açıkta bırakıcağını düşünmüuyorum kendinde mesleğin var ne güzel. çocuklar büyüdüğünde emin ol düşündüğünden çok sıkıntı olucak yok ergenlikti oydu buydu bunlar daha zor o yüzden bekleme ayrıl işini yap kurtar kendini ..

sizin de iyi bir işiniz olmasına rağmen öncelik eşiniz olmuş.. onun kariyeri onun istekleri onun dedikleri vs.
ben asla böyle bir karar vermezdim. sanırım o zaman çocukta yoktu. kaldı ki siz niye gidiyorsunuz onu çözemedim. 3 yıl tamam uzun bir süre ama çok uzun bir süre değil. kendi çalışsın kariyerinimi yapacakmış yapsın gelsin.. siz de annenizle otursaydınız.yaşınız da küçükmüş.
ancak olan olmuş. siz o zaman öyle bir karar vermişsiniz.. yapılacak birşey yok..

denemişsiniz birçok fedakarlık etmişsiniz yine huzursuz mutsuzsunuz.. hatta iki çocuğunuz bile olmuş yine olmamış.

bence artık işinize dönün. kendinize bakın.. çocuklarınıza bakın..

Merhabalar,

Sizlere biraz uzun olacak ama hayat hikayemden bahsetmek istiyorum durumumu daha iyi anlayip ona göre yorum yapmanız icin, kucuk bir şehirde genel olarak mutlu bir ailede buyudum, memur cocuguydum hep universite okumayı bir gun ogretmen olmayı hayal ederdim, derslerinde cok basarılı utangac cekingen bir cocukluk yasadım, ve hayallerimi gerceklestirdim ilk sene universiteyi kazandim, guzel bir kızdım universitede hickimseleri begenip de kabul etmedim :KK50: bitirdigim ilk senede 21 yasında gencecik bir ogretmen olarak atandim istanbula, daha gorevime baslamamisken o yaz gorucu gelen bir aileyi kabul ettim ve 3 ay icinde evlendim, ask evliligi felan degildi benimkisi tamamen mantik evliligi :KK43: esimde cok iyi bir universiteden mezun muhendisti, ikimizde aynı sehirde dogup buyumustuk, yani ne oldugunu anlayamadıgım cok acele verilmiş bir evlilik kararıydı benimkisi, esimin aile yapısı bizimkinden cok farklıydı esim ailesine inanılmaz duskun hatta bagımlıdır tabi saf ben ilk basta herkesi kendim gibi zannettim dugunumuzde bir cop almadılar, esyalarimizi kendim aldim,hatta dugunde takılan altinları dahi kafalarına gore kesip de tutusturdular elime, en basından beri deger vermediler bana, benim iyi niyetli ailem hep el ustunde tuttu esimi, babam ....cim diye hitap ederdi esime ismiyle, kayınvalidem cok oyuncu bir insandır kayınpeder de asırı despot karısının ismini bile agzına almayan hep avrat diye cagıran, bir tesekkur etmeyi bilmeyen cok inatci herkeslerle kavgalı tuhaf bir insandır, ilk evlenirken aileye cok icim ısınmamıstı ama ne olucak ki onemli olan es bize etkileri olmaz diye dusunmustum :KK43: cooook yanılmısım malesef

2 sene kadar calıstıktan sonra esim yurtdısında calısmak istedi kariyerini artırmak ingilizcesini gelistirmek icin, ben de hemen kabul ettim ve isimden istifa edip yurtdısına onunla yerlestim sil bastan biir duzen kurdum, 3 yıl calısır doneriz ben yine atanırım sen de kariyer yapmıs olursun diye anlastik, ve ailemin tek kızı olmama ragmen o kadar iyi niyetli insanlarki anne ve babam hic seslerini cıkarmadılar bu duruma,

Tabi gidince problemler de basladı, esimin ailesi hep uzaktan da olsa esimi doldurdular bana ve aileme karsi, kayınpeder benim icin bosa onu istemiyorum dedi, gerizekalı dedi hakaretler etti, esim de onlar icin bir kac defa tokat attı bana ve tr ye gonderdi beni, ayrılıp isime donmeyi kafama koymustum ancak ailem elalem ne der korkusundan beni ikna ettiler birlesmeye,

Kayınpeder benden ozurdileyecek dedi tum hakaretleri eden kendisi olmasına ragmen, ettim ben de siz buyuksunuz dedim :KK43:((

Sonra tup bebekle bir bebek sahibi olduk, hemen arkasından da normal yolla bir tane daha, iki bebekle basedemeyince ailem geldi yanımıza 3 ay ellerinden geleni yaptılar, sonra da onun ailesi geldi guya bebeklerle ilgilenmeye, 3 ay tatil yaptılar, kayınvalidem kılını kıpırdatmadı oglu ısten gelecegi vakit ilgileniyor gibi yaptı hep, sabah aksam uyudu, kayınpeder de internet basından kalkmadi, ogluma hep durzu serefsiz diye hitap etti, en son trye birlikte donecektik, 2 cocukla ucakta yapamam diye onlarla donmek istemistim,

Donmemiz yaklasırken kavga cıktı bana anne ve babası yine demediklerini bırakmadılar, oglen cocukları uyutup bir oturup kola iciyordum yaninda bi iki biskuviyle, ben nasıl ona sormadan gecip oturup icermişim, baba sen kola icmezsin ki niye sorayım dedigimde soracaksın icmesem de mecbursun dedi, ayagımın altına alırım seni dedi, gerizekali mantık yok sende dedi, daha neler neler,,

ben de eşimi aradım isten geldi ogullarına bundan avrat olmaz bırak gitsin diyorlar, o da agzını acıp karısmayın benim aileme diyemedi, cok yoruldum cok hayattan, daha 28 yasındayım 48 gibi hissediyorum, bize cok yanlıs cocuk yetistiriyorsunuz diyorlar biz dovmuyormusuz hic cocugu agzına patlatacakmısız yaramazlık yapınca,

simdi ailemin yanındayım onlara hic gitmedim gitmeek de istemiyorum, mantıgım bosan isine don diyor, duygusal tarafım sabret 2 cocugun icin, ne yapmalı lutfen fikirleriniz cook kıymetli benim icin su an, vakit ayırıp yazın lutfenn
canım arık duygusallık kalmamış yani mantıklı düşünme zamanı.sen ona en büyük fedakarlığı yapıp işinden çevrende ailenden ayrı bir hayat isteğini kabul etmişsin.ama karşında alen ailesine bağlı bir süt kuzusu.kusura bkma lütfen ama durum böyle. ailesinin sözüne giden erkekler yokmu onları kimse kabul etmeyecek oturcalar ailesiyle ama evlenmeyince çıkmıyo tabi.sen kendi hayatına bak hızlı bir hayatın olmuş.bence bu tecrübe olarak kalsın yanında kendi ayakları üstünde durabilecek bir kadınsın.eşin olgunlaşıp kendi kararlarını verip adımlarını kendi atabilecek kıvama gelirse ne ala.yoksa kaybeden belli zaten canım

X