Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 8 aylik bebegim

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
Doktoruna hiçbişey sormaktan çekinmeyin bence sorun, ve bebeğinizle sürekli konuşun, ona her yaptığınızı anlatın, her gösterdiğiniz şeyle ilgili konuşun, her yediği şeyin ne olduğunu, rengini vs, tadını kokusunu sürekli söyleyin.. Zamanla açılır diye tahmin ediyorum ama yine de doktora sormakta fayda var. Umarım bişeyi yoktur bebişin :KK200:
Çok konusuyorum oynatmaya çalışıyorum ama bu aralar daha çok etrafı karistirma derdinde inşallah iyidir çok uzuluyorum dusunmekten uyku girmiyor gözüme.bi an önce rahatlarım inşallah.kardesimjn arkadaşı çocuk doktoru ona videolarını atıp arayacam bi dahaki kontrolde de doktora soracam

Merhaba arkadaşlar 8 aylik bi kızım var kendi kendine bababa mamama gibi sesler çıkarıyor nesnelere de çıkarıyor ama insanlara hiç tepki vermiyor Yani gulmuyor ses cikarmiyor yabancı kaygısı var cagirdigimda adına da bakiyor biz konusunca da sadece guluyor artık sinirlerim bozulmaya başladı korkumdan doktora da soramıyorum eşim bisey yok diyor gizli gizli agliyorum sürekli.
Bence siz gidin doktora bebek cok normal ama siz garipsiniz baya. Bu çocuk sizinle nasıl omur geçirecek

Çekinme doktorunuz ile görüş canım... Kimi bebek sosyal olmayı sever kimisi sevmez...Çocuğa kızıp bağırıyor musunuz peki ? Yaramazlık yaptığın da falan ?

psikiyatriste gerek yok pediatriste goturun once, duzenli kontrolleri var mi? biz dogunca, 3, 6, 9, 12 aylarda hep rutin kontrollee gittik.
Evet götürdüm her zaman doktor kontrolünde bise demedi ben 6 aydan sonra artık bu durumu biraz biraz kafama takmaya başladım ama soramadım kardeşimin arkadaşı çocuk doktoru ona video atıp arayıp anlatacam

8aylik bebek siz konuştuğumuzda mutlaka tepki verir,gülümser ya da babildar ,göz kontağı kurar,sosyal gülümser...Yabancılari ise yabancilar,ağlar ,tepki verir.Ama sizin bebeğiniz hangilerini yapmıyor ben anlayamadım yazinizdan

Çok konusuyorum oynatmaya çalışıyorum ama bu aralar daha çok etrafı karistirma derdinde inşallah iyidir çok uzuluyorum dusunmekten uyku girmiyor gözüme.bi an önce rahatlarım inşallah.kardesimjn arkadaşı çocuk doktoru ona videolarını atıp arayacam bi dahaki kontrolde de doktora soracam

Çok net abartıyorsunuz. Çocuğunuza bu stresi yaşatmayın. Her çocuğun gelişimi farklıdır. Düzenli doktor kontrollerine götürün.gelişiminde bariz bir sıkıntı yoksa bunu yapmayın.

Görümcemin oğlu da bebekken öyleydi. Anne babası ve kaynanamla kayınpederimin dışında kimi görse oyle bakardı. Hatta seslenip uzanacak olsak ağlamaya da başlardı.
Bazı cocuklar yabancıları pek sevmez.
Şimdi 5 yaşında bir ve çok normal herseyiyle..

8aylik bebek siz konuştuğumuzda mutlaka tepki verir,gülümser ya da babildar ,göz kontağı kurar,sosyal gülümser...Yabancılari ise yabancilar,ağlar ,tepki verir.Ama sizin bebeğiniz hangilerini yapmıyor ben anlayamadım yazinizdan
Ben konuştuğumda bazen dikkati dağılıyor etrafı karistiriyor bazen de gülüyor ama ses çıkararak bana tepki vermiyor yabancı kaygisinin olması ve kucak istediğinde kolunu kaldırması güzel olan şeyler bugün babası dışarıdan gelince ona ses çıkardı güldü bi cilve yapti beni al gibi hareketler yapti ama gün içerisinde konusunca çok ses cikarmiyor bazen bakmiyor bile bu da endişelendigim durum

Görümcemin oğlu da bebekken öyleydi. Anne babası ve kaynanamla kayınpederimin dışında kimi görse oyle bakardı. Hatta seslenip uzanacak olsak ağlamaya da başlardı.
Bazı cocuklar yabancıları pek sevmez.
Şimdi 5 yaşında bir ve çok normal herseyiyle..
Simdi kardesimin arkadaşıyla konustum çocuk doktoru çok küçük daha dedi

Yani yaptığınız yanlış ama bebeğiniz de bir birey yerine koyun kendinizi. 8 ayliksınız çoğu şeyi yapmanıza ragmen anneniz az bulup ahlıyor. Hisseder bebekler.
Ben hissettirmemeye çalışıyorum gün içerisinde sadece kızımla ilgileniyorum gece araştırıyorum bu kez bi ağlama geliyor acaba anormal bi durummu var diye.bakin bi arkadaş göz teması kurar sonra bababa mama şeklinde babildayarak cevap verir demis biz bunu hiç yaşamadık bakiyor guluyor bazen konusunca bakmiyor bile

Böyle hani bebeklere konusunca cevap verir gibi agular ya biz onu yaşamadık pek 8 aylik oldu hala böyle olunca acaba mi diye panikledim

8 ay çok minik. 11. Aya kadar ben bebeğimle iletişim kurduğumu pek bilmiyorum.

Ben hissettirmemeye çalışıyorum gün içerisinde sadece kızımla ilgileniyorum gece araştırıyorum bu kez bi ağlama geliyor acaba anormal bi durummu var diye.bakin bi arkadaş göz teması kurar sonra bababa mama şeklinde babildayarak cevap verir demis biz bunu hiç yaşamadık bakiyor guluyor bazen konusunca bakmiyor bile

Ne farkeder gece gündüz bebekler hisseder.

X