8 aylık evliyim ve kışları her hafta sonu bahçede olmak

Evet sadece pazar günü bende o yüzden dert ediyorum zaten ama yazında gitmedik bi baktım dışarı çıkmayıp evde durduğumuzda da öyle çokta değişik birşey olmuyo sıkılıyorsun bir kaç saatten sonra en azından orda sohbet muhabbet oluyor diyorum aklım böyle bi karışıp gidiyo anlatamam inşallah siz beni anlamışsınızdır 😁☺️ Ben çalıştığımda gitmek istemezsem laf ederse işte o zaman yandık o zaman daha net sorun olmaz mı sizce de ama bana dicek ki bende çalışıyorum hafta sonu da gidiyorum dicek
Valla bu bal gibi de sıkıntı o zaman. Bütün hafta evdesin tek pazarıniz var birlikte birşeyler yapabilecegin. Onda da eşin bahceye yardıma gidiyor...bir hafta gitsin bir hafta eşine ayırsin pazarını bir zahmet.
Burada ki yorumları okuyunca şaşırdım doğrusu..nasıl ılımlı yaklaşmış kadınlarımız...bence tek pazarı olduğunu ve her hafta gittiğini kimse anlamamış olsa gerek

Neeee inanmıyorum ya ben hiç bunları düşünmedim ama ne biliyim çalışmak daha iyi değil mi yine de evde bütün gün tek başıma çok sıkıldım

35 yaşıma merdiven dayamış çocuklu 10 yıldan fazladır çalışan bir kadın olarak vereceğim tavsiye maddi ihtiyaç yoksa, iyi bir eğitiminiz yoksa, iyi bir maaş almayacaksanız çalışmamanız yönünde olacaktır.

Çok benzerini yıllardır yaşıyorum filim çıkamıyor bir de daha o evin temizliğine gidiyorum temizlikçi gibi her bahar temizliğinde. Eşim de hayatta aman karım istemiyor gitmeyelim ya da ben gitmeyeyim falan demedi. Aksine ben gıcık oldukça gitmek istemedikçe gittik. Cumartesinden gider kalırız pazar gece döneriz. Milyon tane misafir agirlariz tek gelin olduğum için meydanda vızır vızır dönen ben olurum hep. Geberirim yorgunluktan ve öyle peşimde koşan gel özledim diyen bir eşim de olmadı.
Velhasıl şimdi git şükür namazını kıl ve ise başla ki bunlara takılmayasin cnm
Ablacım neler dedin sen öyle ya yemin ederim çok üzülüyorum böyle şeyler duyunca keşke sende çalışabilsen çünkü bilmiyorum çoluk çocuğun vardır belki ondan çalışamıyorsundur belki eşin izin vermiyordur ama keşke sende hayatının akışını değiştirebilme imkanın olsaydı çok haklısın ne güzel dedin şükür namazı kılmalıyım zaten belki de manevi eksikliğim vardır ondandır böyle herşeyden mutsuz olmak tat alamamak birazda maneviyata yönelmek istiyorum Allah içimize o duyguları yerleştirsin inşallah da huzur bulalım 💚💚💚

35 yaşıma merdiven dayamış çocuklu 10 yıldan fazladır çalışan bir kadın olarak vereceğim tavsiye maddi ihtiyaç yoksa, iyi bir eğitiminiz yoksa, iyi bir maaş almayacaksanız çalışmamanız yönünde olacaktır.
Bu dediklerinizin hiç birini taşımıyorum valla ablacım ya ama maddi ihtiyaç olmadığı için en azından çocuk kararını verene kadar böyle masa başı evrak işi o tarz bi iş bakıcam bi deneyeyim içimde kalmasın en azından ☺️

gezdirmiyor derken?
Kışları bahçe işi daha erken bitiyor hava karardığı için bazen bahçe dönüşü plan yaptığımız oluyor akşamları bazen de hafta içi çok yorgun olmazsa çıkıyorduk yeni evliydik tabi o zamanlar gayet normal bakalım bu kış nasıl olucak bunu mu sormak istediniz doğru mu cevapladım

Elbette en güzeli çalışmak. O zaman isteseniz de en fazla ayda bir defa dışarıdahafta sonu programı yaparsınız.
Eşinizle her saniye beraber olmak zorunda değilsiniz. Orada işi varsa bırakın tek gitsin. Sizsiz duramıyorsa zaten bir süre sonra gitmemeye başlar.
Evet bende aynen bunları düşünerek çalışmak istedim hem ona sarmamak için hemde gitmeme hakkım doğar hem belki beni özleyip arada daha çok gitmemezlik yapabilir inşallah düşündüğüm gibi olursa tabi bakalım nolur işe yarasın 😂

Kışları bahçe işi daha erken bitiyor hava karardığı için bazen bahçe dönüşü plan yaptığımız oluyor akşamları bazen de hafta içi çok yorgun olmazsa çıkıyorduk yeni evliydik tabi o zamanlar gayet normal bakalım bu kış nasıl olucak bunu mu sormak istediniz doğru mu cevapladım
yok ben kullandığınız kelimeye takıldım, siz gezdirilecek bi varlık mısınız, kendiniz gezemiyor musunuz?

yok ben kullandığınız kelimeye takıldım, siz gezdirilecek bi varlık mısınız, kendiniz gezemiyor musunuz?
Hııı yok ben o manada söylemedim kendim de istediğim zaman dışarı çıkıyorum benim derdim eşimle vakit geçirmek olduğu için o şekilde yazdım sadece yanlış kelime kullanmışım

Bahceden size de para dusuyo mu? Dusuyosa gidilir yoksa gerek yok bence. Ha bu kadar dert edilir mi edilmez kendi gitsin illa gitmek isterse

Bahceden size de para dusuyo mu? Dusuyosa gidilir yoksa gerek yok bence. Ha bu kadar dert edilir mi edilmez kendi gitsin illa gitmek isterse
Evet mesela eylülde cevizler toplanıcak satılacak 2-3 sene sonra da daha daha fazla gelir gelecekmiş ya zaten başka şehirde evleri var oranın kirası şuan bizim evin kirasını ödüyor Allah onlardan da razı olsun biz ödemiyoruz kirayı benim içimde bahçe aşkı yok o yüzden bari belki çalışarak bende gitme mecburiyetini kaldırırım ortadan sonuçta çalışıp yorulcam ev işini yapıcak tek pazar günüm olucak

Kendinizi suclu hissetmis gibi yazmissiniz ben buna üzüldüm. Bahceyi sevmemek sizin sucunuz degil ki. Sevmedigim bir yere her hafta gitmeyi kabul etmezdim ben.
Bence sorun eşinizin sizsiz gidemem diye tutturması. Bu da çok bunaltıcı gelirdi bana. Benim eşimin ailesi bizden uzak bir ilçede oturuyor. Ben de çalışan bir kadınım surekli gidemiyorum. Eşim tek gidiyor açıkçası. Tuttursaydi sen de gel diye bunalırdım eşimden de.
Ama siz calismiyormussunuz yine de sevmediğiniz bir yermiş.
Mesela bahçe olsa keşke ben seve seve koşa koşa giderim. Esiniz orta yolu da bulmus. Nerede yasiyorsunuz bilmiyorum ama kışın arada bir sinema, tiyatro gidilebilir. Bazen sıcak bi kafede bir kahve içilebilir. Başka da bir şey pek yapılamaz cidden. Arada bir bu tarz etkinlikleri severek yapabiliyorsanız düzenli bahçeye gitneyi sorun etmezdim.
Ancak dediğim gibi siz sevmiyorsunuz sorun burada.
Ben olsam eşimi bensiz gitmeye ikna etmeye bakardım, gitmek istemedigim zamanlar mecburiyet hissetmek istemezdim.

Evet mesela eylülde cevizler toplanıcak satılacak 2-3 sene sonra da daha daha fazla gelir gelecekmiş ya zaten başka şehirde evleri var oranın kirası şuan bizim evin kirasını ödüyor Allah onlardan da razı olsun biz ödemiyoruz kirayı benim içimde bahçe aşkı yok o yüzden bari belki çalışarak bende gitme mecburiyetini kaldırırım ortadan sonuçta çalışıp yorulcam ev işini yapıcak tek pazar günüm olucak
Ama sen bahcede ne yapacaksın ki🤔Budama, aşı erkeklerin işi. O da kısın, camur yagmur soguk. Desem ki sebze toplanıyor, onlar toplar sen caylarını yaparsın, rondodan gecirir kavanozlarsın. Ama ağaç yanı, ne yapacaksın kı🤔

Ama sen bahcede ne yapacaksın ki🤔Budama, aşı erkeklerin işi. O da kısın, camur yagmur soguk. Desem ki sebze toplanıyor, onlar toplar sen caylarını yaparsın, rondodan gecirir kavanozlarsın. Ama ağaç yanı, ne yapacaksın kı🤔
Evet yemek çay işlerini yapıyor genelde kadınlar bide en fazla işte ağaçta çıkan meyve sebzeler mevsimine göre toplanıyor ama onlar çok değil sadece aileye yetecek kadar tek ceviz ağacı çok fazla oda toplama zamanı Eylül sonu 3-4 hafta sonu toplanıp bitiyor yani bana yüklenen öyle fazla bir sorumluluk yok ablacım ☺️

Onlardan maddi bir beklentim yok ama zaten eşim de mecbur gittiği için bende tabiki yardımcı oluyorum herkese
Bence calısma hayatını bir denemelisin. Evet elınden gelen yaparsın fakat bır gun olur hepsı seffaflaşır, kimse gormez. Bır iş tecruben olsun iş işten gecmeden..

Evet yemek çay işlerini yapıyor genelde kadınlar bide en fazla işte ağaçta çıkan meyve sebzeler mevsimine göre toplanıyor ama onlar çok değil sadece aileye yetecek kadar tek ceviz ağacı çok fazla oda toplama zamanı Eylül sonu 3-4 hafta sonu toplanıp bitiyor yani bana yüklenen öyle fazla bir sorumluluk yok ablacım ☺️
Bu ıyı, kendıne caktirmadan cok yuk yukleme de

Kendinizi suclu hissetmis gibi yazmissiniz ben buna üzüldüm. Bahceyi sevmemek sizin sucunuz degil ki. Sevmedigim bir yere her hafta gitmeyi kabul etmezdim ben.
Bence sorun eşinizin sizsiz gidemem diye tutturması. Bu da çok bunaltıcı gelirdi bana. Benim eşimin ailesi bizden uzak bir ilçede oturuyor. Ben de çalışan bir kadınım surekli gidemiyorum. Eşim tek gidiyor açıkçası. Tuttursaydi sen de gel diye bunalırdım eşimden de.
Ama siz calismiyormussunuz yine de sevmediğiniz bir yermiş.
Mesela bahçe olsa keşke ben seve seve koşa koşa giderim. Esiniz orta yolu da bulmus. Nerede yasiyorsunuz bilmiyorum ama kışın arada bir sinema, tiyatro gidilebilir. Bazen sıcak bi kafede bir kahve içilebilir. Başka da bir şey pek yapılamaz cidden. Arada bir bu tarz etkinlikleri severek yapabiliyorsanız düzenli bahçeye gitneyi sorun etmezdim.
Ancak dediğim gibi siz sevmiyorsunuz sorun burada.
Ben olsam eşimi bensiz gitmeye ikna etmeye bakardım, gitmek istemedigim zamanlar mecburiyet hissetmek istemezdim.
Çok iyi anladım sizi yani bende eşimden yana çok iyi olmasam belki itiraz ederdim belki ayrılırdım ama çok mutlu eden biri beni çok düşünüyor bende zaten içimde yaşadığım her şeyi ona yansıtmıyorum sadece kendi içimde savaş veriyorum evlenince herşey öyle sadece benim istediğim gibi olmuyormuş bazı sorumluluklar şart yoksa evlenmemeliydim herşeyi farkındayım işte bensiz gitmemesi çok kötü bende bu yüzden çalışıp bari böyle bir gitmeme hakkım olsun istiyorum hemde ileride ne olcağı hiç belli olmaz kendime güvenim gelir kendi paramı kazanırım daha aktif bir hayatım olur

Bence calısma hayatını bir denemelisin. Evet elınden gelen yaparsın fakat bır gun olur hepsı seffaflaşır, kimse gormez. Bır iş tecruben olsun iş işten gecmeden..
Kesinlikle şimdi iyiyiz ama çok yeniyiz ileride neler olucağını bende bilemem işim olsun ki kimseye muhtaç olmadan yaşayayım herşey daha farklı olur benim için de herkes için de iş bakıyorum zaten bu aralar bulucam inşallah

X