9 aylıgız kızlar ek gıda surecınız nasıl ilerledi neler yapıyor neker verıyorsunuz

Ykskhlal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2019
17
2
29
Arkadaşlar bebeğim 9 aylık ek gıda veriyorum 5,5 aylıktan itibaren yeni yeni katı Gıdalara başladık verdiğim şeyleri sizlerle paylaşmak istiyorum Acaba Herkes bu şekilde mi ilerliyor yoksa ben mi fazla veriyorum Bilmiyorum kahvaltıda genellikle yumurta veriyorum şimdiye kadar yumurta sarısı yanına peynir zeytin ezmesi bazen salatalık ezmesi şeklinde ilerledim yumurta sarısını ufak ufak parçalayıp o şekilde veriyorum içecek olarak da meyve suyu kendim yapıyorum veya Ihlamur veriyorum çok fazla bulamaç şeklinde vermedim zaten bebeğim de sevmedi karıştırdığım zaman yemek istemedi Bunun dışında bazen pankek muzlu pankek yapıp veriyorum ve kahvaltıda pek fazla alternatif yok genellikle yumurta veriyorum yeni yeni beyazıyla tam vermeye başlayacağım gün içerisinde de uyandığı zaman öğlen uyandığı zaman çorba veriyorum Bunlar tarhana Yayla mercimek arpa şehriyeli çorbalar veya bazen muhallebi tarzı hafif tatlı şeklinde ilerleyebiliyoruz Ara öğün olarak genellikle meyve çok fazla yemese de yoğurt meyvelerden kayısı nektari şeftali çoğu meyveyi yedi sayılır Sadece erik ve Çilek yemedi Kavun karpuz karpuz bunlardan da hep tattı akşam yemeği olarak da sulu sebze yemekleri içerisine kıyma veya et bezelye patates yemeği kabak türlü bamya Semiz Yoğurtlu semiz yoğurtlu Madımak otu haşlama tavuk haşlama Kuzu haşlama et çoğu sulu yemekleri yiyebilir durumda Ama şu şekilde ezerek veriyorum ufak ufak çok fazla püre yapmıyorum Ama çok fazla da katı bırakmıyorum korkuyorum yutabilir diye Sizler nasıl veriyorsunuz bana biraz bilgi verir misiniz hala isimlerini ayrı hazırlıyorum salça kullanmıyorum ama yediğimiz çoğu şeyi yedirmeye çalışıyorum Tüm her şeye hemen hemen alıştı Sadece pilav bulgur ve nohut fasulye henüz yemedi yavaş yavaş ayırmamaya başlasam mı bilemedim

Arkadaşlar bebeğim 9 aylık ek gıda veriyorum 5,5 aylıktan itibaren yeni yeni katı Gıdalara başladık verdiğim şeyleri sizlerle paylaşmak istiyorum Acaba Herkes bu şekilde mi ilerliyor yoksa ben mi fazla veriyorum Bilmiyorum kahvaltıda genellikle yumurta veriyorum şimdiye kadar yumurta sarısı yanına peynir zeytin ezmesi bazen salatalık ezmesi şeklinde ilerledim yumurta sarısını ufak ufak parçalayıp o şekilde veriyorum içecek olarak da meyve suyu kendim yapıyorum veya Ihlamur veriyorum çok fazla bulamaç şeklinde vermedim zaten bebeğim de sevmedi karıştırdığım zaman yemek istemedi Bunun dışında bazen pankek muzlu pankek yapıp veriyorum ve kahvaltıda pek fazla alternatif yok genellikle yumurta veriyorum yeni yeni beyazıyla tam vermeye başlayacağım gün içerisinde de uyandığı zaman öğlen uyandığı zaman çorba veriyorum Bunlar tarhana Yayla mercimek arpa şehriyeli çorbalar veya bazen muhallebi tarzı hafif tatlı şeklinde ilerleyebiliyoruz Ara öğün olarak genellikle meyve çok fazla yemese de yoğurt meyvelerden kayısı nektari şeftali çoğu meyveyi yedi sayılır Sadece erik ve Çilek yemedi Kavun karpuz karpuz bunlardan da hep tattı akşam yemeği olarak da sulu sebze yemekleri içerisine kıyma veya et bezelye patates yemeği kabak türlü bamya Semiz Yoğurtlu semiz yoğurtlu Madımak otu haşlama tavuk haşlama Kuzu haşlama et çoğu sulu yemekleri yiyebilir durumda Ama şu şekilde ezerek veriyorum ufak ufak çok fazla püre yapmıyorum Ama çok fazla da katı bırakmıyorum korkuyorum yutabilir diye Sizler nasıl veriyorsunuz bana biraz bilgi verir misiniz hala isimlerini ayrı hazırlıyorum salça kullanmıyorum ama yediğimiz çoğu şeyi yedirmeye çalışıyorum Tüm her şeye hemen hemen alıştı Sadece pilav bulgur ve nohut fasulye henüz yemedi yavaş yavaş ayırmamaya başlasam mı bilemedim
Bu bizim 9-10 ay civarı doktor listemiz. Buradakilere göre kombin yapıp yedirdim ben. Salça biber salçası aldım tuzsuz.

Eklentiler

• IMG_3697.jpeg
    IMG_3697.jpeg
    143,2 KB · Görüntüleme: 294
Arkadaşlar bebeğim 9 aylık ek gıda veriyorum 5,5 aylıktan itibaren yeni yeni katı Gıdalara başladık verdiğim şeyleri sizlerle paylaşmak istiyorum Acaba Herkes bu şekilde mi ilerliyor yoksa ben mi fazla veriyorum Bilmiyorum kahvaltıda genellikle yumurta veriyorum şimdiye kadar yumurta sarısı yanına peynir zeytin ezmesi bazen salatalık ezmesi şeklinde ilerledim yumurta sarısını ufak ufak parçalayıp o şekilde veriyorum içecek olarak da meyve suyu kendim yapıyorum veya Ihlamur veriyorum çok fazla bulamaç şeklinde vermedim zaten bebeğim de sevmedi karıştırdığım zaman yemek istemedi Bunun dışında bazen pankek muzlu pankek yapıp veriyorum ve kahvaltıda pek fazla alternatif yok genellikle yumurta veriyorum yeni yeni beyazıyla tam vermeye başlayacağım gün içerisinde de uyandığı zaman öğlen uyandığı zaman çorba veriyorum Bunlar tarhana Yayla mercimek arpa şehriyeli çorbalar veya bazen muhallebi tarzı hafif tatlı şeklinde ilerleyebiliyoruz Ara öğün olarak genellikle meyve çok fazla yemese de yoğurt meyvelerden kayısı nektari şeftali çoğu meyveyi yedi sayılır Sadece erik ve Çilek yemedi Kavun karpuz karpuz bunlardan da hep tattı akşam yemeği olarak da sulu sebze yemekleri içerisine kıyma veya et bezelye patates yemeği kabak türlü bamya Semiz Yoğurtlu semiz yoğurtlu Madımak otu haşlama tavuk haşlama Kuzu haşlama et çoğu sulu yemekleri yiyebilir durumda Ama şu şekilde ezerek veriyorum ufak ufak çok fazla püre yapmıyorum Ama çok fazla da katı bırakmıyorum korkuyorum yutabilir diye Sizler nasıl veriyorsunuz bana biraz bilgi verir misiniz hala isimlerini ayrı hazırlıyorum salça kullanmıyorum ama yediğimiz çoğu şeyi yedirmeye çalışıyorum Tüm her şeye hemen hemen alıştı Sadece pilav bulgur ve nohut fasulye henüz yemedi yavaş yavaş ayırmamaya başlasam mı bilemediBuda 12. Ay listemiz belki fikir olur sizde
Buda 12.ay listemiz belki fikir olur sizede

Eklentiler

• IMG_3696.jpeg
    IMG_3696.jpeg
    144 KB · Görüntüleme: 297
X