9 Aylık Bebek

Koltuk gibi seylerin kenarından tutunup tek sıra halinde yürüyor mu? Ve bebeginiz zamanında mı doğmustu? Desteksiz oturma dönmeler kaçıncı syda basladı? Hepsi bunların zincirleme birbirini takip ediyor tek suanki yaptıkları ve yapamadıklarıyla yorum yapmak yanlış olur

benim kızım sağına soluna dönmeyi ve emeklemeyi bir hafta aralıklarla 10 aylıkken öğrenmişti yaşını doldurmadan da yürüdü.
ne bu acele anlamadım doktorunuz herhangi bir sorun görmüyorsa bırakın bebeğiniz neyi ne zaman yapmak istiyorsa yapsın:)
içinizi ferah tutun siz, kv yine aynı mevzudan girerse aynı cevabı verir susturursunuz.

her bebeğin gelişimi farklıdır.bebeginiz gayet normal.kimseyi takmayın

Merhaba, zamanında doğdu, doktorun yönlendirmesi ile destekli oturtmaya 6,5 aylıkken başladık ve sanırım geç kaldık o yüzden tam anlamıyla dik ve desteksiz oturması 9,5aylıkken oldu 2aylıkken sağına soluna dönüyordu hatta aile içinde erkenden ayaklanır falan demiştik 5,5 aylıkken yuvarlanmaya başladı oturmasının ardından sırt üstü emeklemeye başladı oyuncakları tutması önüne koyduğumda lokmaları alıp yemesi gayet erken oldu ama şu an sadece ellerinden tutuyorsam yürüyo ve bize elini uzatıp biz çekmeden ayağa kalkıyor yani eşyalardan destek alarak kalkması 2kere oldu sadece o da benim kucağımdayken. Sanki güvensiz gbi ceserat edemiyor gibi geliyo bana ama bu anne iyimserliği mi diye de korkuyorum bir yandan

Benim bebeğimde 9 aylık tıpkı sizin dediklerinizi yapıyor kv nizin dediği hiçbir şeyi daha yapmadı. Yapamayadabilir yani ne var bunda her şey sırasıyla sonuçta sağlıklı olsun da. Ayrıca gereksiz üzmüş sizi hiç takmayın lafını söyleyin geçin takılmayın enerjinizi bebeğinize verin. Hem benim bebeğim zayıf mesela kolları bacakları çöp gibi ama doktor kontrollerinde kilosu yerinde ve sağlıklı diyor sürekli bu yüzden kim ne derse desin her açıdan umrumda değil gereksiz kuruntu yaptırıyorlar.

18 aya kadar yürümesi beklenir yürümezse bi cocuk ortopedistine gözükmenizde fayda var. Geenetik olarak eşinizin veya sizde gec yürüyen varsa ailede onlarda etkili olabiliyor ve cok korumacı anne iseniz sürekli düşmesin vs gibi serbest bırakmıyorsanızda o da etkilemiş olabilir.

Bide d vit düzenli kullanmış mıydınız? Kullanmaya devam edin hatta bence bıraktıysanızda 2 yaşa kadar devam etmenizde fayda var

Ben biraz geç yürümüşüm ve düşmekten çok korkarmışım ama hiç korumacı değilim tam tersi cesaretlendiriyorum düştüğü zaman dikkatini dağıtıyorum d vit kullanıyorum hala düzenli kullandım hep doktor da 18 ay demişti inşallah gerek kalmaz doktora yürür

İnşallah yürür gerek kalmaz dediğiniz gibi Boy kilosu orantısız değil onla alakalı değildir. Genetik sizin gec yüürümenizden dolayı olabilir bol bol elinden tutup yürütün bacaklarına bebek yagıyla masaj yapın faydası olcaktıe

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…