Abartıyor olabilirim :)

Perlitik

.
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2017
3.446
3.923
Merhaba arkadaslar aslında bir dert değil benimkisi. Fakat sizlere danismak istedim. Benim nisanlimla normalde aramda bir problem yok. Her zaman birbirimize anlayisli davrandik ve herhangi bir şekilde birbirimizin haklarini kismadik. Olabildigince birbirimize saygisizlik etmeden özgür bir birey oldugumuzu bilerek gereksiz kiskanclik ve kisitlamalardan dolayi birbirimizi uzmedik. Ama benim icime sinmeyen bi arkadasi var. Bu kiz is yerinde. Bir kac mesajini gördüm nisanlim isle ilgili birsey sormus ve gayet resmi bir sekilde sormus. Kiz canisi, tatlim, canim seklinde bitirmiş her cümleyi. Tabi benim hosuma gitmedi çünkü kizi sevmiyorum. Isin ilginci kizla hic tanismadim fakat resimlerden iyi enerji alamadim. Birde gereksiz gereksiz sana ihtiyacım var x kendimi kotu hissediyorum nerdesin? Vb mesajlarini gördüm. Nisanlimin cevaplarina baktim tek tek gayet arkadasca ve seviyeli. Ama kizin sürekli canısı tatlım vb. Hitaplarda bulunmasi, sana ihtiyacim var demesi falan sinirlerimi bozuyor. Neyse bu tarz konusmalari cok yakaladim. Gecenlerde istanbula gezmeye gitmiştik, pazar pazar kiz aradi pazartesi ise erken gelsene diyor. Nisanlim dedi gelemem istanbuldayim gec donecem is saatine anca yetisirim dedi. Benle oldugunu demedi ama demistir diye yine birsey demedim. Dün nisanlimla ev alisverisine çıkmıştik. Telefon bendeydi o araba sürerken birseylere baktiriyordu bana. Seytan durttu whatsapina baktim. Bu kizla birlikte 5 kisilik bi whatsap gruplari var. Benimki normalde bana her gün Günaydın yazar kalkar kalkmaz. Dün 9 bucuk gibi seni seviyorum yazmıştı uyandigimda gormustum mutlu olmustum:) dun whatsapina baktigimda bu gruba saat 07.30 da agaca sarılmış koala resmi yollamis ve gunaydin yazmis. Kucuk birsey olabilir belki abartiyorum ama cok gicik oldum. Bende bu saate kadar hicbirsey yazmadim ona demin aradi beni aşkım uyandin mi dedi evet dedim sadece :) normalde takilmam boyle seylere belki dugune 1 bucuk ay kaldi onun stresi, is değiştiriyorum ve kv nin degisik davranislari, nisanlim anksiyete onun tedavisi derken takilmayacak birseye takildim belkide. Siz olsaydıniz napardiniz? Birde biz dansa gidiyoruz. Bu gruba bi resim attigini gördüm danstayken selfie cekmis kendini ve ona da gicik olmuştum. Hicbirsey demedim ona kendimi orda resim cektirdim ve gayet guzel bi poz verdim dans kiyafetlerimle. Sonra gozunun önünde bende bi whatsapp grubuma attim (benim grubum hep kiz ama ona caktirmadim :)) bi sinirlendi falan ilk defa oyle gormustum onu. Dedim ozaman bende hakliyim o gruba sacma sapan seyler atmandan rahatsiz olmakla demiştim. Haklisin askim bir daha yapmicam demisti. Uzun oldu kusura bakmayin ama o kızın enerjisini gercekten sevmiyorum.

İlk kez bir arıza cikaracacaksin madem, çıkarmanın tam zamanı bence. Ben bu kadarda beklemezdim heralde. Hiç bir arkads canım cicim diyemez esime. Nişanlinda mesafe koyabilir istese.

Nisanliniz neden kiza benimle daha resmi konusur musun tarzi bisey soylemiyor ? Hoslanmadigini belli etmesi lazim

İlk kez bir arıza cikaracacaksin madem, çıkarmanın tam zamanı bence. Ben bu kadarda beklemezdim heralde. Hiç bir arkads canım cicim diyemez esime. Nişanlinda mesafe koyabilir istese.

Hakliyim yani di mi. Bende acaba ben mi abartiyorum diye düşünmüştum. 28 yaşımdayım bu saatten sonra çocuk gibi takılma demistim kendime:) ama dayanamadim burda konu acmak istedim. Hicbirsey demedim. Bugün o beni arayana kadar ben onu aramadim.

Kiz canisinin nisanlandigini idrak edememis. Nisanlinin da yontulmaya ihtiyaci var biraz. Kolay olmayacagi kesin ama...

O cok sicakkanli, insancil biri. Kendisini cekti pek cok arkadasindan, ortamdan uzaklasti. Ama bu kiz is yerinde ve boyle sacma sapan konusmasi sinirlerimi bozuyor.

Nisanlinizi bir uyarın bence zaten bu zamana kadar hic karismadiysaniz bu tepkinizi abarti bulmaz ilk defa olacagi icin yadirgayabilir.
Soguk konusmasi guzel sonucta tersleyemez yuz yuze baktigi bir insan bunlarida dusunmek gerek.

Nisanlinizi bir uyarın bence zaten bu zamana kadar hic karismadiysaniz bu tepkinizi abarti bulmaz ilk defa olacagi icin yadirgayabilir.
Soguk konusmasi guzel sonucta tersleyemez yuz yuze baktigi bir insan bunlarida dusunmek gerek.

Aynen benden boyle bir uyari almasina cok sasiracak. Ben kizlari da anlamiyorum ama cocuk nisanlanmis tatlim canısı demesen ölur müsün. Benim is yerinde cok erkek arkadaşım var, mühendisim saha da hep erkek arkadaslarimla çalışıyorum. Hicbiri ile hayatimda nisanlim yokken dahi cizgiyi asmamisimdir. Bazen hafta sonu da calisiyorum isle ilgili soru sormam gerekiyor, esleri ile tanistim her zaman eslerini ararim. Allah korusun yanlis anlasilmiyim diye. Esleriyle sohbet edip, x e de isle ilgili birsey soracaktim verir misin derim oyle konusurum. Ben cok dikkat ederim. Ve sagolsun hepsi de beni her zaman arar, yardimci olmaya calisirlar hep.

oraya sizden daha önce günaydın yazması, tek resmini atması vs vs bence sorun edilecek şeyler değil ama o kız "sana ihtiyacım var" diyemez. orda tepkinizi koyun

Hicbirsey demedim ona kendimi orda resim cektirdim ve gayet guzel bi poz verdim dans kiyafetlerimle. Sonra gozunun önünde bende bi whatsapp grubuma attim (benim grubum hep kiz ama ona caktirmadim :)) bi sinirlendi falan ilk defa oyle gormustum onu.

Bunu yapmasaydı hareketlerinde bir terslik görmedim ve siz abartıyorsunuz derdim. Ama basit bir resmi bir gruba atmaya bu kadar tepki veriyorsa demek ki gruba resim atmak onun için basit değil.

Canım diyen insanlar oluyor. Genellikle bunu herkese diyorlar. Benim de iş yerinde kız erkek bunu yapan bir iki kişi vardı. Önemli olan herkese mi diyor. Sadece nişanlınıza diyorsa da, söyleyenden çok söyleten ilgilendirirdi beni.

Nişanlınızın anladığı tek dil empati anladığım kadarı ile. Ona sizin iş yerinizden birinin size canımlı mesaj atması surumunda tepkisini sorun. Belki o zaman anlar.

Aynen benden boyle bir uyari almasina cok sasiracak. Ben kizlari da anlamiyorum ama cocuk nisanlanmis tatlim canısı demesen ölur müsün. Benim is yerinde cok erkek arkadaşım var, mühendisim saha da hep erkek arkadaslarimla çalışıyorum. Hicbiri ile hayatimda nisanlim yokken dahi cizgiyi asmamisimdir. Bazen hafta sonu da calisiyorum isle ilgili soru sormam gerekiyor, esleri ile tanistim her zaman eslerini ararim. Allah korusun yanlis anlasilmiyim diye. Esleriyle sohbet edip, x e de isle ilgili birsey soracaktim verir misin derim oyle konusurum. Ben cok dikkat ederim. Ve sagolsun hepsi de beni her zaman arar, yardimci olmaya calisirlar hep.
Her kadın boyle dusunemiyor ki maalesef! Siz cok saygili bir insansiniz diye bu kiz sizde sok etkisi yarattida boyleleri cok var! Hic sevmem gereksiz yilisikligi haklisin sen. Yerinde bir baskasi olsa belki daha agir tepki verir nisanlina.

Her kadın boyle dusunemiyor ki maalesef! Siz cok saygili bir insansiniz diye bu kiz sizde sok etkisi yarattida boyleleri cok var! Hic sevmem gereksiz yilisikligi haklisin sen. Yerinde bir baskasi olsa belki daha agir tepki verir nisanlina.

oraya sizden daha önce günaydın yazması, tek resmini atması vs vs bence sorun edilecek şeyler değil ama o kız "sana ihtiyacım var" diyemez. orda tepkinizi koyun

Aynen bende olaylar karıştığı icin sanirim. Abartiyor muyum yoksa konusmali miyim emin olamadim. Çünkü en nefret ettigim sey ergen muhabbetleridir. Emin olamadim sizlere danistim.

Sana ihtiyacim var dedigi anda is kopmustu bende. Ne demek ihtiyacım var.

Acik acik soyluyorum sana kiz nisanlina kur yapiyor.

Size bir soru o zaman? İş yerinizden biri size "sana ihtiyacım var" diyebilir mi? Muhtemelen hayır. İş yerinizdeki o herkese cıvık olan x kişisi (her iş yerinde vardır böyle tiplerden) size cıvık davranabilir mi? Muhtemelen hayır. Peki neden? Siz o mesafeyi koruyorsunuz çünkü. O yüzden nişanlınızla konuşurken bunu da aklınızda tutun derim.

Teşekkürler canim njsanlimla konusacagim.

ay ne kadar sabirlisin ya ben olsam o kiza coktan haddini bildirirdim kiskanmanin yasi ergenligi falan olmaz hatta telefona sen cik ya da nisanlinla birlikte git tanis ters ters bak gozlerine belki haddini bilir

Size bir soru o zaman? İş yerinizden biri size "sana ihtiyacım var" diyebilir mi? Muhtemelen hayır. İş yerinizdeki o herkese cıvık olan x kişisi (her iş yerinde vardır böyle tiplerden) size cıvık davranabilir mi? Muhtemelen hayır. Peki neden? Siz o mesafeyi koruyorsunuz çünkü. O yüzden nişanlınızla konuşurken bunu da aklınızda tutun derim.

Kesinlikle dediginiz gibi diyemezler. 5 senedir ayni is yerindeyim. Bana hala x hanim derler. Dışarda ailecek görüşüp etkinlik yapariz x derler. Ben is yerinde her zaman tatli bir resmiyetten yanayim. Benim nişanlım benim tam tersim. Herkesin derdine koşar, dinler, yardımcı olur. Önceden bizim is yerindeydi. Ayrildi baska firmaya geçti. Cok buyuk bir elvada organizasyonu yapılmıştı. 5 senedir böyle birsey görmedim. Herkes cok sever onu. Buyuk ihtimal yeni is yerinde de aynidir. Yilisik asla değildir nişanlım fazla yardımseverdir.

X