Abartıyorsun diyen eş

berlingoes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2022
191
54
32
Hanımlar selam

Kvdenin bireysel emekliliği var otomatik ödeniyor(eşimin hesabından)
Neyse iki yerden kira alıyorlar ama büyük meblağlar değil. Birini kendileri diğerini biz alıyoruz. Ama bana hep şey denmişti bizim aldığımız kiranın biri işte aile apartmanındayız faturaları ödüyor (kv arada geliyor bazen diğer evine gidiyor) bu yaz eşimin telefonuna bakarken öğrendim eşimin hesabından otomatik çekildiğini bireysel emeklilik için..
eşime dedim bana böyle dedin ama bak senden kesiliyormuş. Kira onu karşılıyor sana anlatma gereği duymadım dedi. Hadi dedim annesi neyse

Bugün telefonuna bakarken aylık 10küsür yatırdığını gördüm kvnin bireyseline. Sonra eşime dedim ki 10 bin mi yatırdınız. Evet babam gönderecek dedi. Bende istemiyorum herkes kendi hesabından yapsın dedim. Yok öyle olmuyor dedi. Görümcemi kastederek onun eşi yapamaz böyle dedim. (Kardeşin müsaade etmez çünkü dedim)

Bana dedi ki eşim sen çok abartıyorsun saçmalıuorsun her ay gönderecekler ne var bunda

Aslında konu bu değil konu şöyle ki bilekliğim koptu diyorum ki bilekliğim koptu bileklik alalım bana tamam dedi sen bak. Neyse yılbaşı gelmeden eve bişeyler almıştık ben yine bileklik dedim bana sinirli şekilde evet tam zamanı bilekliğin dedi sustum sonra hiç açmadım konuyu.

Anlatmak istediğim insanlar mesela dediğini nasıl yaptırıyor ( ya da bu konuda ben mi yanlış düşünüyorum sizce ? Abarttım mı bireysel emeklilk konusunda

Hanımlar selam

Neyse iki yerden kira alıyorlar ama büyük meblağlar değil. Birini kendileri diğerini biz alıyoruz. Ama bana hep şey denmişti bizim aldığımız kiranın biri işte aile apartmanındayız faturaları ödüyor (kv arada geliyor bazen diğer evine gidiyor) bu yaz eşimin telefonuna bakarken öğrendim eşimin hesabından otomatik çekildiğini bireysel emeklilik için..
eşime dedim bana böyle dedin ama bak senden kesiliyormuş. Kira onu karşılıyor sana anlatma gereği duymadım dedi. Hadi dedim annesi neyse

Bugün telefonuna bakarken aylık 10küsür yatırdığını gördüm kvnin bireyseline. Sonra eşime dedim ki 10 bin mi yatırdınız. Evet babam gönderecek dedi. Bende istemiyorum herkes kendi hesabından yapsın dedim. Yok öyle olmuyor dedi. Görümcemi kastederek onun eşi yapamaz böyle dedim. (Kardeşin müsaade etmez çünkü dedim)

Bana dedi ki eşim sen çok abartıyorsun saçmalıuorsun her ay gönderecekler ne var bunda

Aslında konu bu değil konu şöyle ki bilekliğim koptu diyorum ki bilekliğim koptu bileklik alalım bana tamam dedi sen bak. Neyse yılbaşı gelmeden eve bişeyler almıştık ben yine bileklik dedim bana sinirli şekilde evet tam zamanı bilekliğin dedi sustum sonra hiç açmadım konuyu.

Anlatmak istediğim insanlar mesela dediğini nasıl yaptırıyor ( ya da bu konuda ben mi yanlış düşünüyorum sizce ? Abarttım mı bireysel emeklilk konusunda
Abartıyorsunuz bence. Bilekliği neden kendiniz gidip almıyorsunuz?

Hanımlar selam

eşime dedim bana böyle dedin ama bak senden kesiliyormuş. Kira onu karşılıyor sana anlatma gereği duymadım dedim. Hadi dedim annesi neyse

Bireysel emeklilik parası konusunda abartıyorsun. Vereceğini söylemiş. Size ev kirası da geliyormuş anladığım kadarıyla. Onlar da onu vermek zorunda değil. Boş yere eşinizle aranızı bozmayın.
Bişey istediğinizde durumu olduğu halde yapmıyorsa bunda haklısın. Valla bazı kadınlar işve cilve herşeyi yaptırıyor. Bazı erkeklere o da yaramıyor da. Önemli olan eşinizin siz istemeden kendi düşünmesi mutlu etmeye çalışması bence. Biz kadınları mutlu etmek o kadar basit ki ah şu taş kafalılar anlamıyor

Benim anladığım eş ailesinin kendi alinteriyle biriktirip aldığı evin kirasını aldığınızi zannederken "aile icinde normal" diye düşünüyordunuz. Ama giden paranın sizden olduğunu öğrenince "bu nasıl aile" dediniz. Size akarken mesele yoktu.
Bence düşünceniz çok sağlıklı değil. Annesini emekli etmesi uzun vadede size de kâr, ileride hepten elden ayaktan düşünce en azından kendilerini daha iyi geçindirecekler, size zararlari olmayacak. Ayrica babam ödeyecek dediyse oder belki, neden odemesin ki? Takipte kalın bakalim

Hanımlar selam

Banada abartı geldi. Bence bunu yüzünden tavır yapmayın

Kırılan bileklik onarilabiliyor yenisini almaya gerek yok eğer seviyorsanız tabi bikekliginizi... 10 binlirayida kayinpeder geri ödüyorsa niye sıkıntı yaptınız anlamadım..ayrıca oturduğunuz ev kp evi birde üstüne diger evin kirasinida siz aliyormussunuz bence fazla göze batmamaya çalışın ac gözlülük yapmayın..

bu yaz eşimin telefonuna bakarken öğrendim eşimin hesabından otomatik çekildiğini bireysel emeklilik için..
Gizli saklı yapılan işten hoş değil, eşler arasındaki güveni zedeliyor.
Evin kirası annemin bireysel emekliliğini ödüyor o da benden otomatik çekiliyor haberin olsun demeliydi.
Eşler gizli saklı yaptığı işlerde yakalanınca yalan söyleyebiliyor. Şahsen inanmadım o paranın babası tarafından ödeneceğine. Mesela neden bireysel emekliliği kayinpederiniz ödemiyor? Kira kayinpederinize yatsın, onun hesabından ödensin herkesin hesabı kitabı ayrı olsun.

Sana kirası gelen ev o aileye ait, senin üstünde bir emeğin yok konu sahibesi. Eşinin de bir emeği yok ev kv ve kpye ait istemezlerse kirayı size vermezler bile. Sana ait olmayan paranın hesabını güde güde kendini haklı bulmuşsun🙄şansına şükredip oturmanı tavsoye ederim babadan atadan ev değil taş miras edinen tonla insan var yıllarca kredi ödüyorlar.

Ben yerinizde olsam susarım..En azından şu actiginiz konu dahilinde susarım.
Kv "satarım bu köyü haa" derse ödediğiniz bes devede kulak bile kalmaz.
Ayrıca şımarık çocuklar gibi her dediğim yapılsın edalarindan da vazgeçmelisiniz bence. 🤷

Terbiyesizlik yaptığınız abartı da diyemeyeceğim. Kira gelen evler sizin mi değil kimin parasıyla kime hesap soruyorsunuz? Kaldı ki annesine babasına emeklilik yaptırmak istiyorsa eşiniz yapar ne var bunda? Anne babaya bir yaştan sonra destek olsa sizi ne alakadar ediyor sizin kazandığınız para mı gidiyor?

Terbiyesizlik yaptığınız abartı da diyemeyeceğim. Kira gelen evler sizin mi değil kimin parasıyla kime hesap soruyorsunuz? Kaldı ki annesine babasına emeklilik yaptırmak istiyorsa eşiniz yapar ne var bunda? Anne babaya bir yaştan sonra destek olsa sizi ne alakadar ediyor sizin kazandığınız para mı gidiyor?

Ekmek elden su gölden diye tabir var o hesap. Ailenin yerinde olsam kirayı vermem demek ki oğullarını seviyorlar. Benim teyzem de aynı boyle oğlu alıyor kirayı geline göz bile açtırmıyor teyzem yoksa böyle hadlerini aşıyorlar.
Açıkçası konu sahibi yarın öbür gün hastalansalar gelmelerinden bile şikayet edecek vibe veriyor. 🧐

Kendi ailenizi başkalarının aileleri ile karşılaştırmayın. Kimin nasıl yaşadığını bilme ihtimaliniz yok,bir de üstüne onun kocası benim kocam kıyaslaması olursa çok sinir bozucu oluyor.

Valla 9,5 yıllık evli bir kadın olarak hiç eşime bir şey yaptırmışlığım yok😂her işimi kendim görürüm. Çalışmadığım dönemde canım çok para harcamak istedi bir defa. Eskiden kalma bir takımı satıp harcadıydım hiç unutmam. Eşimden istemedim. Niye isteyeyim ki? Var bende sattım yedim işte. Ha isteyebilirim de o da ayrı konu. Ama tavsiyem canınızın istediğini siz kendiniz kendinize yapın alın. Kimseyi beklemeyin.

bunun sırrını bende merak ediyorum bana da tavsiye verilsin
hatta üzerime tavsiye atmak isteyen olursa seve seve isterim :)
ben de hayatına giren kimseye dediğini pek yaptırabilmiş bi kadın değilim
etrafındaki herkese evet diyenler bana gelince hayır diyordu

İnsanlar size evlerinin kirasını veriyormuş, başka bir evlerinde de oturtuyorlarmış, istemezlerse verme zorunlulukları yok. Siz de kaynananızın bireysel emekliliğini ödemek zorunda değilsiniz normalde ama işte arada alışveriş olmuş bi kere. Vermek zorunuza gidiyorsa önce siz aldığınızdan feragat edeceksiniz. Görümce ile eşi arasındaki mesele de onların dinamiği ile alakalı, belki görümce de başka bir konuda memnun değildir, eşinin birtakım dezavantajlarını çekiyordur o yüzden sözü geçiyordur.

X