Gebeliğe Hazırlık Abdominal serkilaj ile evlat sahibi olanlar acilllll yardım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Birde tabi gerektiğinde yatak istirahati olur sağolsun annem bakar bana ama oğlum anne gel oyun oynayalım dediğinde onu üzmek istemiyorum ya da onun ihtiyaçlarını kendim gidermek istiyorum size yatak istirahati verildi mi
Abdominalde gerekmiyor yatak istirahat ancak istinasi var, kanama vb gibi serklaj olmasa da istenmeyen durumlar varsa zaten mecbur yapacaksınız. Garantisi yok yani, tamamen gebeliginizin gidişatına bağlı hbu.

Bende olmadı, yatmadim

Birşey daha sorayım ben öğretmenim abdominal serklajlıyken çalışabilir miyim kanama falan yoksa siz bu süreçte çalışabildiniz mi
Yukarıda yazdığım gibi cuma ameliyat oldum pazartesi işbaşı yaptım, calisiyordum ben de. Sorun hiç yok özel bir durumunuz veya operasyon komplikasyonu yoksa, doktor da uygun görüyor, doktorum perinatologdu

Merhaba ben 2 kere 18 haftalık bebeklerimi kaybettim ilkinde serklaj yok ama 2. sinde vajinal serklaj var ama dikiş sıkı olmasına rağmen suyum geldi ve bana abdominal serklaj olmam gerektiği söylendi 1ay oldu bebeğimi kaybedeli acım çok taze şuan gebelik düşünmüyorum ama 1 sene sonra Rabbi verirse bulunduğum şehirde abdominal yapan yok siz olanlara sorum süreciniz nasıl geçti yattınız mı yada rutin işlerinizi yapabildiniz mi arda bey zıplayabiliyorlar demişti hastalarının videosunda
Öncelikle geçmiş olsun sizi anlayabiliyorum çok zor gerçekten başınız sağ olsun.
Şöyleki bende yeni oldum 1 ay olmadı henüz olalı zaten hastanede 1 gece yatış oluyor ertesi gün çıkıyorsunuz abartı bı ağrım vs olmadı korkulacak bir ameliyat hiç değil bir hafta sonrasında ritun işlerimizi yavaş yavaş yapmaya başladım şahsıma ilk 3 4 gün dikkat ettim tabi ama devamlı yatmadım zaten devamlı yatılacak bir durum olmadı korkmayın banada en son abdominal dendi geçen yıl bu yıl nasip oldu insAllah sonumuz güzel olur bu defa amin içiniz rahat olsun abdominal serkilaj konusunda bende tedirgindim doktoruma güvenip bir yola girdik insAllah onunla devam edip ve dogumumu zamaninda yapmak istiyorum Allah izin verirse bakalim

Peki sizin sikayetiniz nasıl başladı kanama ve sancı yoğun muydu aceba benim kayıplarında hep sancım oluyor malesef ve kanama devamında su gelişi ve bir süre sonra doğum gerçekleşiyor benimde en büyük kayibim 22 haftalık onda planli serkilaj rağmen kaybettim bebeğimi aynı şekilde erken sancı leke kanama su gelişi oldu bu şekilde.

Öncelikle geçmiş olsun sizi anlayabiliyorum çok zor gerçekten başınız sağ olsun.
Şöyleki bende yeni oldum 1 ay olmadı henüz olalı zaten hastanede 1 gece yatış oluyor ertesi gün çıkıyorsunuz abartı bı ağrım vs olmadı korkulacak bir ameliyat hiç değil bir hafta sonrasında ritun işlerimizi yavaş yavaş yapmaya başladım şahsıma ilk 3 4 gün dikkat ettim tabi ama devamlı yatmadım zaten devamlı yatılacak bir durum olmadı korkmayın banada en son abdominal dendi geçen yıl bu yıl nasip oldu insAllah sonumuz güzel olur bu defa amin içiniz rahat olsun abdominal serkilaj konusunda bende tedirgindim doktoruma güvenip bir yola girdik insAllah onunla devam edip ve dogumumu zamaninda yapmak istiyorum Allah izin verirse bakalim

Peki sizin sikayetiniz nasıl başladı kanama ve sancı yoğun muydu aceba benim kayıplarında hep sancım oluyor malesef ve kanama devamında su gelişi ve bir süre sonra doğum gerçekleşiyor benimde en büyük kayibim 22 haftalık onda planli serkilaj rağmen kaybettim bebeğimi aynı şekilde erken sancı leke kanama su gelişi oldu bu şekilde.

Size de geçmiş olsun ben de ilk doğumum sezeryanla 40. haftada oldu hiç bu tarz bir rahatsızlığım yoktu oğlum şu an dört yaşında çok şükür sonra oğluma kardeş düşündük her şey yolunda giderken bir iki damla pembe leke gördüm ve servikal yetmezlik olduğu söylendi Perinatoloji söyledi su kesem sarktığı için dikiş atılması uygun bulunmadı bir süre sonra tekrar hamile kaldım 13. haftada serklaj oldum doktorum 17. Haftada 1.4cm açıklık olduğunu söyledi acil evde tuvalet dışında kalkma dedi 5 gün geçti ardından gece suyum geldi yatar haldeyken ama dikişim sağlamdı hatta o kadar sağlamdı Alırken dikişi çok zorlandım akşamına da hastaneden taburcu oldu düşük yaptım ilk doğumda her şey yolundaydı ama sonradan sonraya bu servikal yetmezlik olarak söylerdi ikisi de 18. haftada kaybettim bir ay oldu şimdi değil ama yaza düşünüyorum Abdominal serklajı bir sene toparla neyim diyorum Rabbim ne zaman verirse. Bulunduğum şehirde bu ameliyatı yapan yok profesor doktor tayfun çok ile profesor doktor arda lembet arasında kaldım benim merak ettiğim ise ameliyat olup iki adet sonrası hamile kalıp ondan sonraki olan süreç gebeyken yatak istirahati oluyor mu ne tür ilaçlar iğneler var

Arkadaşlar sizi cok iyi anlıyorum abdomial setklajla alakali nerde konu varsa deneyimlerimi yazıyorum. Bende 4 kaybım oldu 2 si vajinal serklajli olmasına rağmen Aralık 2022 de abdominal serklaj oldum. Şu an 1bucuk aylık gebeyim. Abdominal serklaj son çare bnm gibi rahim agzi yetmezligi teşhisi konulan hastalarda fakat bende genetik ledein 5 homozigot olduğu için kan sulandirici iğne de ilave olarak devam edeceğim gibi görünüyor. İlerleyen haftalarda gelişmeleri yazarım.

Herkese merhabalar, ben de ilk kez yazıyorum foruma ama halden ancak yaşayanlar anlar diye düşünüyorum. İlk gebeligimde 15. Haftada erken farkedilip vajinal serklaj atılmasına rağmen 22 . Haftada ağrısız suyum gelmesi nedeniyle bebeğimi kaybettim , sürpriz bı şekilde tekrar hamile olduğumu öğrendim aslında psikolojik olarak hazır değildim ama içimde büyüdükçe tabiki yine bişey olacak korkuları yaşamaya başladım, bulunduğum ilde perinatolog yok abdominal serklaj için arda beyin ismini hep duyuyorum ama bı yandan il değiştirerek yolculuk yapma fikri de korkutuyor, arda beyin ücretini gidenler paylaşabilirlerse ve memnunlar mi bı sormak istedim hepimizin Allah yardımcısı olsun

Herkese merhabalar, ben de ilk kez yazıyorum foruma ama halden ancak yaşayanlar anlar diye düşünüyorum. İlk gebeligimde 15. Haftada erken farkedilip vajinal serklaj atılmasına rağmen 22 . Haftada ağrısız suyum gelmesi nedeniyle bebeğimi kaybettim , sürpriz bı şekilde tekrar hamile olduğumu öğrendim aslında psikolojik olarak hazır değildim ama içimde büyüdükçe tabiki yine bişey olacak korkuları yaşamaya başladım, bulunduğum ilde perinatolog yok abdominal serklaj için arda beyin ismini hep duyuyorum ama bı yandan il değiştirerek yolculuk yapma fikri de korkutuyor, arda beyin ücretini gidenler paylaşabilirlerse ve memnunlar mi bı sormak istedim hepimizin Allah yardımcısı olsun
Size de geçmiş olsun, kaçıncı haftadasunuz bilmiyorum ama 12 14. Haftalar arasında serklaj yapılıyor zaten, yolu neden sorun gördünüz? Daha çok minik olacak bebek. Başka bir sorun mu var ?

Şuan 9hf 4 günlüğüm, ilk gebeligimde 12. Haftada rahimde kisalmam başlamıştı 25mm olmuştu, 13. Haftada da daha altına inmişti, fetal DNA sonucumun çıkmasıni bekleyip ilk gebeligimde de dikişim 14-15. Haftalarda atılmasına rağmen acilmam vardı ki 6 haftaliktan itibaren progestan da kullanıyordum ve raporlu idim evde gezinmek dışında bir iş yapmıyordum, buna rağmen 5 aylıkken kalbi atarken suyumun tamamen gelmesi nedeni ile bebeğimi kaybettim bu nedenle hareketlerimi biraz daha kısıtlamaya çalışıyorum bu gebeligimde,aslinda ilk gebeligimden daha da dikkat etmeye uğraşıyorum, halalarimda da aynı sorun var ve dusuklerinden sonra serklaj artı hep yatarak ancak bebeklerini dünyaya getirebildiler, ben de bu sefer daha yatmaya çalışıyorum, onlarda vaginal serklaj yeterli olmustu ama ben de böyle bişey olunca abdominali bı perinatologa sormak istiyorum, çünkü daha sonra bebegimin patolojisi de temiz geldi bı enfeksiyona rastlanmadı. 2 gebeligimin arası da kısa sadece bir adet gördüm ve surpriz oldu insan psikolojik olarak pirpirikli oluyor aynı şeyi ne yaparsam yaşamam diyor sürekli o yüzden yolu sorun yaptım aslında☹️

Size de geçmiş olsun ben de ilk doğumum sezeryanla 40. haftada oldu hiç bu tarz bir rahatsızlığım yoktu oğlum şu an dört yaşında çok şükür sonra oğluma kardeş düşündük her şey yolunda giderken bir iki damla pembe leke gördüm ve servikal yetmezlik olduğu söylendi Perinatoloji söyledi su kesem sarktığı için dikiş atılması uygun bulunmadı bir süre sonra tekrar hamile kaldım 13. haftada serklaj oldum doktorum 17. Haftada 1.4cm açıklık olduğunu söyledi acil evde tuvalet dışında kalkma dedi 5 gün geçti ardından gece suyum geldi yatar haldeyken ama dikişim sağlamdı hatta o kadar sağlamdı Alırken dikişi çok zorlandım akşamına da hastaneden taburcu oldu düşük yaptım ilk doğumda her şey yolundaydı ama sonradan sonraya bu servikal yetmezlik olarak söylerdi ikisi de 18. haftada kaybettim bir ay oldu şimdi değil ama yaza düşünüyorum Abdominal serklajı bir sene toparla neyim diyorum Rabbim ne zaman verirse. Bulunduğum şehirde bu ameliyatı yapan yok profesor doktor tayfun çok ile profesor doktor arda lembet arasında kaldım benim merak ettiğim ise ameliyat olup iki adet sonrası hamile kalıp ondan sonraki olan süreç gebeyken yatak istirahati oluyor mu ne tür ilaçlar iğneler var
Hangi doktora gittiniz acaba

Merhaba benim abdominal serklaji hamile kalmadan yaptı bana doktorum. Hamilelikte çalıştım 6.aya kadar hiç yatmadım. 6 aydan sonra heyet raporu verdi çalışmadım ama yine de eyatmad8m. Çok şükür oğlum bugün 11 aylik

Merhaba benim abdominal serklaji hamile kalmadan yaptı bana doktorum. Hamilelikte çalıştım 6.aya kadar hiç yatmadım. 6 aydan sonra heyet raporu verdi çalışmadım ama yine de eyatmad8m. Çok şükür oğlum bugün 11 aylik
Darısı bizlere Allah bağışlasın💛ben salı günü için arda beyden randevu aldım bakalım

X