Abimin Cinsel Hayatı ve Üzerimde ki Vicdani Yük

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Adamın hayatına bu kadar neden karışıyorsunuz okurken inanılmaz gerildim. Size ne kimle konuşuyorsa konuşur hayat onun hayatı. Doğru olan nişanlısına söylemek nedir yahu? Siz sülalenin yargı dağıtıcısı falan misiniz? Ben böyle bir şey görsem sessizce kendi içimde kapatırdım konuyu, hele ki söz konusu kardeşimse. Belki içinde bir şeyleri çözmeye çalışıyor. Belki kendini yeni keşfediyor, eğilimleri konusunda kendini test ediyor ve bunun sonunda belki nişanlısına doğru olanı kendi açıklayacak ya da içi rahatlamış bir şekilde yola devam edecekti onunla. Size ne oluyor da adamı tüm aileye ifşa edip intiharlara kadar meyletmesine sebep oldunuz?

Konunun sonunda bunu yaptığınız için çok pişman olduğunuzu, abinizin durumunu nasıl düzelteceğinizi soracaksınız sanmıştım, hala doğru olan nisanliya söylemek demişsiniz pes! Bence elinize bir megafon alın sokak sokak dolaşın ancak o zaman rahat edeceksiniz gibi duruyor.
Adam nişanlısını aldatıyor gidip özür dileyeyim isterseniz ? Aldatma hemcins ile olunca ne kadar anlayışlısiniz. Kızın dünyadan haberi yok ve abim başkalari ile ilişki yaşamaya devam ediyor. Herşeyi geçtim aldatma söz konusu hem de kadının asla istemeyeceği şekilde. Siz de bu durumun üzerine neredeyse gidip özür dilememi istiyorsunuz çok ilginç. Homofobik olmayacağız diye sapla samani karıştırmayın lütfen

Ben size hic uzulmedim baskasinin telefonunu karistiryorsaniz sonucuna da bu sekilde katlanacaksiniz.size ne gidip abinizin mesajlarini okuyorsunuz.belki orda nisanlisiyla ilgili ozel bi konusma vardir.evet yaptigi sey yanlis ama sizin yaptiginiz benim gozumde daha yanlis.

Normal bir aldatma olmadığı için söylemek bana çok doğru gelmedi. Abinin adının çıkması, saygısız durumlar, işten atılma, evlatlıktan red gibi türlü problemlerle daha da dibe çekilebilir durum. Bence tek yol abiye söyleyip bir şekilde önce kendini bulması için destek almasını sağlamak, bu aşamada evliliği ertelemek. Yahut üzeri kapalı bir şekilde abime çok güvenme mesajı verebilirsiniz, ayrıntılara gerek yok diye düşünüyorum.

Adam nişanlısını aldatıyor gidip özür dileyeyim isterseniz ? Aldatma hemcins ile olunca ne kadar anlayışlısiniz. Kızın dünyadan haberi yok ve abim başkalari ile ilişki yaşamaya devam ediyor. Herşeyi geçtim aldatma söz konusu hem de kadının asla istemeyeceği şekilde. Siz de bu durumun üzerine neredeyse gidip özür dilememi istiyorsunuz çok ilginç. Homofobik olmayacağız diye sapla samani karıştırmayın lütfen
Abine bu öfken neden ? Bu mesele aldatma veya gay olma değil . Abine başka bir öfken var bunu düşün istersen

O kadar doğru bir yorum ki. Bir kadinla aldattı desem tepkiler bambaşka olurdu. Cinsel yönelim farkli bir aldatma şekli diye " abine üzüldüm" " git özür dile" diyen bile var. Kız arkadaşını aldattığı için özür dileyeyim ? Burada konular bazen hiç objektif olmuyor.
Ben elimden geleni yaptım ama en doğrusu kıza söylemek elbette bunu biliyorum fakat yapamıyorum, yapamadıkca içim içimi yiyor ona karşı öfkem ve nefretim artıyor. Bir gün kızın hayatı benim susmam yüzünden mahvolursa kendimi şimdiki gibi yine affetmeyecegim ama şuan söylesem de tüm sülale öğrenecek, bunun altından kalkamaz, ben neyle karsilasirim kim bilir
Cok zor bir durumla karsi karsiyasiniz. Hayatta bazen böyle vicdanini yoklayan seylerle karsilasiyoruz gerçekten cok zor. Sizi derinden sarsmis yaşadığınız. Abinize çok kızdım, pek çok konuda. Bence siz elinizden geleni yapmissiniz. Daha fazlasinin size zarar vereceğini düşünüyorum, aileniz de ogrenmis sonuçta

Bakın konunuzda flörtleşme gibiii bir yazışmaydı demişsiniz, cinsellikle ilgili konuşma yoktu demişsiniz ama yorumlarda sizi haksız bulanlara da ama açıkça cinsellik konuşmuşlardı okudum diyorsunuz? Bu nasıl çelişki? Bu nasıl önyargı yani hadi diyelim okudunuz ki nasıl teli alıp okuyorsunuz anlamadım nişanlısıyşa yazışsalar onu da okuyacaksınız demek ki yani ama o şokla anneme söyledim yok işte tartışırlarken araya girdim okuduklarımı anlattım falan bana hiç masum gelmiyorsunuz böyle birşey varsa da emin olmadan ne ortalık karıştırması ne vicdani yükü Allah aşkına ya öyle birşey yoksa ya boşa ayıracaksanız ki nişanlısına da düşkünmüş zaten aile karışmış ne yapmak amacınız?

yaşamaya devam mı ediyor cidden:KK57::KK57:
yeni bişey mi gördünüz?
öyleyse yazık kızcağıza abiniz kızı aldatıyor

Adam nişanlısını aldatıyor gidip özür dileyeyim isterseniz ? Aldatma hemcins ile olunca ne kadar anlayışlısiniz. Kızın dünyadan haberi yok ve abim başkalari ile ilişki yaşamaya devam ediyor. Herşeyi geçtim aldatma söz konusu hem de kadının asla istemeyeceği şekilde. Siz de bu durumun üzerine neredeyse gidip özür dilememi istiyorsunuz çok ilginç. Homofobik olmayacağız diye sapla samani karıştırmayın
Bir kadınla aldatmış olsa gidip söyleyecekmiydin yani
Ahlak polisliği yapma lütfen
Muhafazakar olduğunu söylüyorsun ailenin bence zinayı gördüğünde yapılacak olanı araştır derim ben herkese söylemek midir doğru olan
Burda konuşacağın tek kişi abin
O da senin kendi canından kanından abin kardeşin düşmanın değil
Düşmanca konuşursan düşmanca tavırla karşılaşırsın tabi ki
Karşındaki abin de olsa kınama büyük konuşma

Millete buradan laf söyleyeceğinize olay anında adam akıllı düşünüp bir plan yapsaydınız.Anında herkese yaymışsınız,herkes size karşı olmuş şu anda,o kız duyarsa sizden şüphelenmeyecekler mi ? Hoş inanacağını da sanmıyorum,sizi kıskanç görümce ilan eder geçer.Evde de her gün kaos içinde yaşar durursunuz.
Ayrıca abinizden özür dileyin denmesinin sebebi de sırrını herkese deşifre etmeniz.Aldatıyor oluşu anne babasının cinsel yönelimini bilmesini gerektirmiyor,ya anneniz babanız inanıp abinizi silip atsaydı,kovsaydı evden o zaman ne olacaktı ?

Herkese merhaba,
Daha önce detaylı bir konu açmıştım. Kısaca bahsedecek olursam, ailem ile yaşıyorum. Abim dışarıdan bakıldığında efendi, düzgün, işinde gücünde güvenilir biridir. Kendini şuan nişanlı. Nişanlısını çok sevdiğini düşünürdüm, çünkü ne zaman en ufak sorun yaşasalar çok üzülür, kızı mutlu etmek için elinde geleni yapar.

Nişan arefesindeyken telefonunda bir mesaj gördüm. İstemsiz baktım. Gay bir çocuk ile bir yazişmasina denk geldim. Flörtlesmek gibi bir yazişmaydi. Cinsellik var mı bilmiyorum ama olma ihtimali var. Farklılık denemek istemiş gibi.
Gördüğüm an inanılmaz bir şok yaşadım. Elim ayağım titredi o an bir anda anneme söyledim. Daha kontrollü davranmam gerekirdi ama şokun etkisi ile her şey yanlış gitti, doğru yönetemedim. Annem duyduğu günlerde yataklara düştü, ikimiz de perişan olduk. Sonra annem abimle konuşmayı denedi, benim bildiğimi hissetirmeden.
Abimin sesini duydum odadan. Kadına resmen deli muamelesi yaptı. Uydurduğunu, ona iftira attığını, okuduğunu anlamadığını söyledi ve üste çıkmaya çalıştı. Öyle çirkin bir tavrı vardı ki bu konunun böylece kapanmasına razı gelemedim ve ben de bildiğimi ,her şeyi gördüğümü söyledim. Tabi her şey karıştı böylelikle. Birbirimize kötü şeyler söyledik, benim bildiğimi öğrenince ne diyeceğini şaşırdı. Haliyle aile bireyleri de öğrendi. Aslında böyle olmasını istemedim, tamamen kontrolümuzu yitirdik.
İlerleyen günler onun için de bizim icin de çok zor geçti. İntihara meyil edecek bir durgunluk oluştu üzerinde abimin. Onun gibi biri için bu ağır bir şey. Sadece öylesine konuştuğunu, sıradan bir arkadaş gibi gördüğünü, öylesine bir şey olduğunu söylemiş erkek kardeşime, ağlayarak. Hep babamız gibi gördüğümüz biriydi, böyle bir durum ile karşı karşıya kalmak onu çok etkiledi.Ben ise yemeden içmeden kesildim. Nişanlısını düşündükçe içinden çıkılmaz bir vicdani yük hissettim. Hâlâ daha hissediyorum. Bütün bunların sonunda herkes inkar yoluna gidip, üstünü örttü. Hatta babam oğluma iftira atıyorsun diyerek üzerime yürüdü. Evden kovmak istedi beni. Çok zor günler geçirdim. Erkek kardeşim bu durumu kapatmam gerektiğini, daha fazla ustelemenin onu intihara sürükleyecegini, bu kadar rezilliğin ona ders olmasıni umduğunu söyledi ve konuyu unutmaya çalıştı. Bana da bunu tavsiye etti. Herkes normaline döndü.
Nişanlısı dini gerekliliklerine çok bağlı bir kız, böyle bir durum yaşam şekline çok ters. Bilmek hakkı. Şuan çok mutlu gibiler, kız abimi çok seviyor, görünüşte de abim üzerine titriyor ama arkada olan böyle bir gerçek var.
O günden beridir abim ile bir daha hiç konuşmadım, üzerimde bıraktığı bu vicdani yük için onu hiç affetmedim, etmeyeceğim de. Kıza söylemek istedim ama evde yasayacaklarimdan korktum. Kıza bağlılığı, üzerine titreyisi de tek siginagim oldu ama vicdanım rahat değil. Aklım hep bu konuda.

Arkadaşlar çok kötü hissediyorum. Biliyorum doğrusu bunu kıza söylemek, ailemi karşıma almak ama olmuyor işte. Bana neler yasatirlar bilmiyorum, gerçekten geçici saçma sapan bir şey ise ve ben mutlu olmasını engellersem diye bile düşünüyorum. Çünkü evlenmek istiyor, daha önceki hiç bir kız arkadaşı ile olduğu gibi değil nişanlısı ile. İlk kez bu denli değer verdiğini, kıymet verdiğini görüyorum. Kızı aldattı herşeyden önce hem de kızın asla kabullenemeyecegi şekilde.
Psikolojim bozulmuş durumda. Kızın yerine kendimi koydukca hiç bir yere sigamiyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Psikolojik destek almak istiyorum. Öyle zor durumdayım ki. Bir daha bu konu hic açılmadı, herkes kendi içinde ne düşünüyor, yaşıyorsa öyle kaldı. Ben ise kendimden kacamiyorum.Bana tavsiyeleriniz nelerdir ?
Öncelikle böyle bi durumu önce abinle konuşman gerekirken annene söylemen biraz kötü olmuş işleri daha kötü bi yere götürdüğün için bi tavsiye veremiyorum en başta abinle dürüstçe konuşmanı dilerdim

Abinin gay olmasından utanç duyuyorsun hangi çağda yaşıyoruz aşın artık bunları erkek kardeşim bugün ben gay im dese baane derim
Ya niye utanç duyayım bazı yorumlara hayret ediyorum. Bunu kabul edemeyecek biri ile beraber kadını aldatıyor diyorum, aldatmiyor olsa bekar olsa banane

Ben size hic uzulmedim baskasinin telefonunu karistiryorsaniz sonucuna da bu sekilde katlanacaksiniz.size ne gidip abinizin mesajlarini okuyorsunuz.belki orda nisanlisiyla ilgili ozel bi konusma vardir.evet yaptigi sey yanlis ama sizin yaptiginiz benim gozumde daha yanlis.
Özellikle telefonunu kurcalamadim, sebebini izah ettim. Kendi telefonum ile aynı marka model. Kendimki sanıp elime alınca mesajı gördüm. Bunca zaman bakardım bakacak olsam

Herkese merhaba,
Daha önce detaylı bir konu açmıştım. Kısaca bahsedecek olursam, ailem ile yaşıyorum. Abim dışarıdan bakıldığında efendi, düzgün, işinde gücünde güvenilir biridir. Kendini şuan nişanlı. Nişanlısını çok sevdiğini düşünürdüm, çünkü ne zaman en ufak sorun yaşasalar çok üzülür, kızı mutlu etmek için elinde geleni yapar.

Nişan arefesindeyken telefonunda bir mesaj gördüm. İstemsiz baktım. Gay bir çocuk ile bir yazişmasina denk geldim. Flörtlesmek gibi bir yazişmaydi. Cinsellik var mı bilmiyorum ama olma ihtimali var. Farklılık denemek istemiş gibi.
Gördüğüm an inanılmaz bir şok yaşadım. Elim ayağım titredi o an bir anda anneme söyledim. Daha kontrollü davranmam gerekirdi ama şokun etkisi ile her şey yanlış gitti, doğru yönetemedim. Annem duyduğu günlerde yataklara düştü, ikimiz de perişan olduk. Sonra annem abimle konuşmayı denedi, benim bildiğimi hissetirmeden.
Abimin sesini duydum odadan. Kadına resmen deli muamelesi yaptı. Uydurduğunu, ona iftira attığını, okuduğunu anlamadığını söyledi ve üste çıkmaya çalıştı. Öyle çirkin bir tavrı vardı ki bu konunun böylece kapanmasına razı gelemedim ve ben de bildiğimi ,her şeyi gördüğümü söyledim. Tabi her şey karıştı böylelikle. Birbirimize kötü şeyler söyledik, benim bildiğimi öğrenince ne diyeceğini şaşırdı. Haliyle aile bireyleri de öğrendi. Aslında böyle olmasını istemedim, tamamen kontrolümuzu yitirdik.
İlerleyen günler onun için de bizim icin de çok zor geçti. İntihara meyil edecek bir durgunluk oluştu üzerinde abimin. Onun gibi biri için bu ağır bir şey. Sadece öylesine konuştuğunu, sıradan bir arkadaş gibi gördüğünü, öylesine bir şey olduğunu söylemiş erkek kardeşime, ağlayarak. Hep babamız gibi gördüğümüz biriydi, böyle bir durum ile karşı karşıya kalmak onu çok etkiledi.Ben ise yemeden içmeden kesildim. Nişanlısını düşündükçe içinden çıkılmaz bir vicdani yük hissettim. Hâlâ daha hissediyorum. Bütün bunların sonunda herkes inkar yoluna gidip, üstünü örttü. Hatta babam oğluma iftira atıyorsun diyerek üzerime yürüdü. Evden kovmak istedi beni. Çok zor günler geçirdim. Erkek kardeşim bu durumu kapatmam gerektiğini, daha fazla ustelemenin onu intihara sürükleyecegini, bu kadar rezilliğin ona ders olmasıni umduğunu söyledi ve konuyu unutmaya çalıştı. Bana da bunu tavsiye etti. Herkes normaline döndü.
Nişanlısı dini gerekliliklerine çok bağlı bir kız, böyle bir durum yaşam şekline çok ters. Bilmek hakkı. Şuan çok mutlu gibiler, kız abimi çok seviyor, görünüşte de abim üzerine titriyor ama arkada olan böyle bir gerçek var.
O günden beridir abim ile bir daha hiç konuşmadım, üzerimde bıraktığı bu vicdani yük için onu hiç affetmedim, etmeyeceğim de. Kıza söylemek istedim ama evde yasayacaklarimdan korktum. Kıza bağlılığı, üzerine titreyisi de tek siginagim oldu ama vicdanım rahat değil. Aklım hep bu konuda.

Arkadaşlar çok kötü hissediyorum. Biliyorum doğrusu bunu kıza söylemek, ailemi karşıma almak ama olmuyor işte. Bana neler yasatirlar bilmiyorum, gerçekten geçici saçma sapan bir şey ise ve ben mutlu olmasını engellersem diye bile düşünüyorum. Çünkü evlenmek istiyor, daha önceki hiç bir kız arkadaşı ile olduğu gibi değil nişanlısı ile. İlk kez bu denli değer verdiğini, kıymet verdiğini görüyorum. Kızı aldattı herşeyden önce hem de kızın asla kabullenemeyecegi şekilde.
Psikolojim bozulmuş durumda. Kızın yerine kendimi koydukca hiç bir yere sigamiyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Psikolojik destek almak istiyorum. Öyle zor durumdayım ki. Bir daha bu konu hic açılmadı, herkes kendi içinde ne düşünüyor, yaşıyorsa öyle kaldı. Ben ise kendimden kacamiyorum.Bana tavsiyeleriniz nelerdir ?
Gerçeklerin er yada geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır. Sen içini rahat tut. He eger dediğin gibi dinine bağlı bir kızsa evvela ve abin oyle bir kıza hali hazırda layık değilse o iş baştan olmaz.. Ben %80 herkesin dengine düştüğüne inanıyorum.
*Yillar önce bir akrabamizin sosyal medya üzerinden kızlara yürüdüğünü görmüş, söyleyip söylememek konusunda ciddi gel gitler yaşamış en sonunda vazgeçmiştim. Ne mi oldu? Kendileri boşandılar.... (kadın sadece aldattığını hissetmiş)

Özellikle telefonunu kurcalamadim, sebebini izah ettim. Kendi telefonum ile aynı marka model. Kendimki sanıp elime alınca mesajı gördüm. Bunca zaman bakardım bakacak olsam

"Dün telefonu sarjdayken gayri ihtiyari bir mesaj gördüm. Kesinlikle kimsenin telefonuna bakmam, kurcalamam ama hani boş bulundum resmen. Mesajı görünce bakiverdim istemsiz. Mesaj içeriği sonucunda anladim ki abim gay/ transeksüel birliktelikler yaşıyor.
Şok içindeyim. Bunu farklılık olsun diye yaşiyor, bundan eminim. Dünyam başıma yıkıldı."

"Yaptığım çok yanlıştı zaten. Çok pişmanım bilmek de istemezdim. Kızın durumu bilmesi mümkün değil, çok muhafazakar bir kız. El ele tutustuklari için bile ilk zamanlar huzursuzdu. Böyle birşeyi kaldıracak biri değil. Bu yönünü ben bile yıllarca aynı evde yaşamadan bilemedim. Kız nasıl bilecek ki ? Ben söylesem olay çıkar. Karışmak istemem elbette ama kıza da haksızlık bu. Cikmazdayim"

bu eski konunuzdan,şimdi de yanlışlıkla oldu diyosun.
bir de eski konunda abinin gay olmadığına emindin,şimdi böyle de olabilir şöyle de olabilir diyosun.
anlatmadığın şeyler var yuzde iki bin.

Herkese merhaba,

Abinin cinsel hayatı hatta kimsenin cinsel hayatı sizde bi yük yaratmamalı bunlar özel meseleler bu konulara ikinci üçüncü kişilerin müdahalesi ayıp geliyo bana

Niye istemeyeyim ya bunu nerden çıkardınız ? Daha önce bir cok arkadaşımi evlensin diye abimle tanıştırmak istedim, yeter ki evlensin güzel bir evliliği olsun diye bunca zaman o kadar uğraştım. Bu kız arkadaşı olduğunda mutluluktan evde küçük bir kutlama bile yaptım, o kadar mutluydum ta ki bu konuya kadar. Bu konudan sonra onunla artık koptuk. Ayrıca cinsel yönelimi farklı biri ile yazisinca neden bu kadar sahiplenici olunuyor bu platformda ? Neticede nişanlısını aldatmış, kadınla aldatsaydi böyle mi tepki verecektiniz ? Kendi hayatı mi diyecektiniz gerçekten ?
Mesajın nasıl bir içeriği vardı tam bilemiyorum ama bize söylediğin gibi tersinden düşün. Mesajdaki kadın olsaydı abin yeminler edip aldatmadım vs deseydi inanıp konuyu kapatır mıydın yoksa bu olayın üstüne bu kadar gider miydin? Aldatmasından ziyade abinin bu tercihine kızgınsın gibi geldi bana. Yani okuduğun mesajdan yüzde yüz kızı aldattığı sonucu çıkıyor muydu?

sayfalarca yazılmış illaki kararınızı vermişsinizdir ama konuya fikrimi belirtmek istedim
Her doğru her yerde söylenmez diye bi söz vardır bilirsiniz. Aldatma bir kadınla olsaydı en azından nişanlısının kulağına bi üfleyin derdim fakat şuan ki gibi büyük bir yükün altına sakın girmeyin derim. Türkiye’de yaşıyoruz, sonu ölümle biten trajik bir olayın içinde bile bulabilirsiniz kendinizi

Abin bir daha bu tür aldatma olaylarına girerse zaten illa nişanlısı-eşi görür, karşısına çıkar. Sırlarınızı kalbide gömün ve olayı kapatın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X