Abimin Cinsel Hayatı ve Üzerimde ki Vicdani Yük

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nişanlısının aldatılmasından bu derece vicdan azabı duyan, asıl sorunun sürekli bu olduğunu vurgulayan, abisiyle veya abisinin cinsel yönelimi ile problemi olmadığını iddia eden üyenin konu başlığını Abimim cinsel hayatı olarak açması bir bana mı garip geldi.

Abim nişanlısını aldatıyor
Abim ve nişanlısı vs değil.

Çünkü sprun nişanlıyı aldatması değil. Abinin cinsel hayatı

Nişanlısının aldatılmasından bu derece vicdan azabı duyan, asıl sorunun sürekli bu olduğunu vurgulayan, abisiyle veya abisinin cinsel yönelimi ile problemi olmadığını iddia eden üyenin konu başlığını Abimim cinsel hayatı olarak açması bir bana mı garip geldi.

Abim nişanlısını aldatıyor
Abim ve nişanlısı vs değil.

Çünkü sprun nişanlıyı aldatması değil. Abinin cinsel hayatı
Aman aman oyle deyince abiyi savunup aldatmayi desteklediginiz sonucunu cikariyorlar :KK70:

kendisi evlenince yani o evden çıkınca kesinlikle abisinin bu olayını yayacak, buraya da yazıyorum, arkadaşlardan biri nahid sırrı örik in kıskanmak romanına benzetmiş, bence de aynen, istiyor ki abisi rezil duruma gelsin, hep el ustunde tutulan adam ayaklar altında olsun.
ah haset ne fena şey, nasıl zehirli, hem haset edene, hem haset edilene.

ben azıcık gözlem yeteneğime de inanarak bu kızkardeşin geçmişte ailesiyle çok problem yaşadığı aşk meşk mevzusuyla ilgili bir durumu olduğuna emin gibiyim, fazlasıyla intikam kokuyor 5-6 ayda hala bu olayın dumanını tutturmesi.
abisine olan kini bitmiyor.
Herşeyden ne kadar eminsiniz vallahi hayret. Abimin mutlu olmasını en çok ben istedim, hâlâ da isterim. Diliyorum ki bir hata olsun, hep böyle diliyorum. Mutlu bir evliliği olsun hem ben bu yükten kurtulmuş olayım hem de bu konuyu artık taşımayayim içimde. Bunca zaman evlensin mutlu olsun diye arkadaşlarım ile tanıştırmak istedim, ertafima söyledim duyurdum. İyi ki benim etrafımdan biri olmadı tabi. Olsa onun azabını hiç cekemezdim. Yalnız nişanlısını aldatan biri var ortada. Konuda biraz da böyle baksanız iyi olur, madalya takmadan önce

Aman aman oyle deyince abiyi savunup aldatmayi desteklediginiz sonucunu cikariyorlar :KK70:
Valla aldatma aldatmadır
Erkek, kadın, damacana fark etmiyor
Abisi aldatmış mı? Aldatmış. Bitti.
Ama konu sahibi 23 sayfadır değil, son 10 sayfadır aldatmaya odaklandı.
Asıl odağı abinin cinsel yönelimiydi.

Kardeşimle telefon model ve kılıflarımız aynı. Daha bir kez karıştırmadım birbirine. Üzerindeki çizikten anlarım ben. Karıştırsam bile ekran fotoğrafı farklıdır. Bir tuşa bastığımda eşimle benim değil, bir kedinin fotoğrafını görür, aa bu benim değil der bırakırım. Kardeşimin açığını aramak için bildirimleri didik didik etmem.

Birileri gözlerini kürdanla aralamış da zorla okutmuş gibi tribe girmenin alemi yok. Okumuş işte bile isteye. Ama ona kalsa her şey tesadüf. Tesadüfen okumuş, kazara annesine söylemiş, odaya dayanamayıp girmiş abisiyle yüzleşmiş, babası da BİR ŞEKİLDE duymuş. Hiç biri kasıtlı değil maşallah

O şokla napacağımı bilmesem belki bende anneme söylerdim. Ama ilk düşüneceğim zavallı nişanlı yenge yerine kardeşimin psikolojisi olurdu. Yok dışarıda herkese ib...e dermiş, yok öyleymiş vs umrumda olmaz. Kardeşlik budur.

Daha detaylı yazdım ama umarım konu sahibi neden uzaktan abisine kin duyuyormuş gibi gözüktüğünü biraz daha anlat.

Bence en başta olayı çok abartmışsınız abinizin olayı farklılık aramak olabilir bana çok abartı geldi bu olay. Bence konuyu kapatın ve bu olayı unutun derim.Nişanlısına söylerseniz işler içinden çıkılmaz bir hal alır.

Bir anlık heves ya da farklı bir cinsel deneyim için yapmış olabilir ben abimde ya da erkek kardeşim de bu tarz bir mesaj görsem kimseye söylemeden araştırırdım. Olayı enine boyuna öğrenmeye çalışırdım.

Kötü bir üslup olacak ama hislerimin tam karşılığı bu; Abinizi artık rahat bırakın!
Yeterince soruna sebep olmuş ve konuyu tüm ailenin dahil olduğu büyük bir sorun haline siz getirmişsiniz.
Bırakın ilişkisinde bari mutlu olabilecekse olsun.
Adam azılı suçlu falan değil,vicdanlık bir durum yok.
Asla söylemeyin,düşünmeyin bile lütfen.

Adamı tanımıyorken, bahsi geçen mesajın içeriğini bile bilmiyorken adamın paravan evlilik yapacağına karar vermek bana çok ilginç geliyor.
Hayat böyle sebep sonuç ilişkisi kurulabilecek kadar basit bir şey değil.
Ne alakası var ki?

Ben konu sahibine hak verdim . Şu devirde eşinin cinsel yönelim farklılığından yakınan öyle çok kadın var ki.
Bence abiniz aşık olduğu için değil evlenmiş olmak için evleniyor gibime geldi. Aşık olsaydı kimse ile bu yazışmaları yapamazdı zaten

Siz ne biçim kardeşsiniz ya? Ee nolacak? Nişanlısından ayrıldı diyelim sonraki sevgililerine, nisanlilarinada mi ayni şeyi yapacaksınız? Bu olay duyuldu ve avını intihar etti mesela hiç uzulmeyecek misiniz? Kardeş bu kardeş
Ama evlenecegi kadin da birisinin kardesi ve birilerinin evladı.

Bu durumda kalsam tek yapacağım abimle konuşmak olurdu. Konu sahibi bunu hiç yapmamış. Başta durumu öğrendiğinde de yapmamış,şimdi de yapmıyor. Abime her şeyi kafasında oturtup öyle karar almasının en doğrusu olduğunu söylerdim ve evlenecekse de eşi olacak kişi ile samimiyetle her şeyi konuşması gerektiğini anlatırdım. Gerisi onlara kalmış. Kimsenin hayatına bu kadar müdahale edilmemeli.
Mantıklı olan bu değil mi? Neden abiyle hiç iletişim kurulmuyor bunu soran yok. Abinin hayatının geldiği geleceği noktayı ve onun hislerini düşünen yok, ki intihara meyilliymiş. Bunun için vicdan yapılmıyor.
Ama nişanlısının belki hiç yaşanmayacak olan gelecekteki dertleri için vicdan yapılıyor. Bence tutarsız.

Ama evlenecegi kadin da birisinin kardesi ve birilerinin evladı.
Ben o taraftan değil, konu sahibinin tarafından bakıyorum. Yani bir kardeş olarak. Konu sahibinin kardeşlik tanımıyla benimki çok farklı. Kardeşim ne yaparsa yapsın benim kardesimdir. Ben kardeşimi satamam.

Ben o taraftan değil, konu sahibinin tarafından bakıyorum. Yani bir kardeş olarak. Konu sahibinin kardeşlik tanımıyla benimki çok farklı. Kardeşim ne yaparsa yapsın benim kardesimdir. Ben kardeşimi satamam.

Bir genç kızın hayallerini satarsınız ama.
Sizin kardeşinizden kıymetli değildir elbette.

Konu neden bu kadar abartılıyor? Anlamak istediğim için soruyorum. Sizce nişanlısı bir felakete mi sürükleniyor? Belki çok iyi anlaşıyorlar,çok da mutlu olacaklar.
Adam böyle bir şey yapmış tamam, yapılması gereken ne peki? Hayatına girecek bütün kadınları uzaklaştırmalı mı?
Doğrusu abiyle oturup konuşmak yerine gizli gizli nişanlıyla konuşup ara bozmak mıdır?
Tabi ki kardeşini satmayacak, bu kardeş her şeyi yapabilir demek değil ki.
Ama bir problemde önce abimle değil abimin nişanlısıyla konuşuyorsam bu anormaldir .

Kardeşim kıymetlidir evet. Ha yönelimi kesin farklıdır o zaman mutsuz olmaması için evlenmemesini söylerim ama burada abi zaten nişanlısına düşkün birisi.

Konu neden bu kadar abartılıyor? Anlamak istediğim için soruyorum. Sizce nişanlısı bir felakete mi sürükleniyor? Belki çok iyi anlaşıyorlar,çok da mutlu olacaklar.
Adam böyle bir şey yapmış tamam, yapılması gereken ne peki? Hayatına girecek bütün kadınları uzaklaştırmalı mı?
Doğrusu abiyle oturup konuşmak yerine gizli gizli nişanlıyla konuşup ara bozmak mıdır?
Tabi ki kardeşini satmayacak, bu kardeş her şeyi yapabilir demek değil ki.
Ama bir problemde önce abimle değil abimin nişanlısıyla konuşuyorsam bu anormaldir .
Nişanlı yerinde olduğunuzu ve tüm bunlardan habersiz evlendiginizi düşünün.

Mutsuz bir evlilik içinde keşke bilseydim.
Başımı yaktılar diye düşünürdünüz.

Abiyle konuşulmuş zaten de konuşarak çözülecek mevzu olsa keşke..

Ben neden bu kadar abartiyorum en yakınımda yaşadım benzer bir şeyi ondan heralde..

Benim ablamın eşi uyuşturucu bağımlisiydi.
Ailesi bile bile belki düzelir diye ablamı yem ettiler.

Zavallı ablam evlilik hayalleri kuran en hevesli, aramızda en becerikli en güzeliyken en mutsuzu oldu.
29 yaşında dul kaldı.
Eşi de aynı yaşta bu leş yolda öldü gitti.
Geride bir kız evlat bırakarak..

Onlar kardeşlerini kurtarmak istediler.
Sonunda hem onu kurtaramadılar hem başka bir kızın başını yaktılar.

Ben neden bu kadar abartiyorum en yakınımda yaşadım benzer bir şeyi ondan heralde..

Zavallı ablam evlilik hayalleri kuran en hevesli, aramızda en becerikli en güzeliyken en mutsuzu oldu.
29 yaşında dul kaldı.

Yem ettiler. Ağır ama doğru bi tanım.
Bi sorun bakalım kadın bi erkek mutlu olsun diye kendini feda etmek istiyor mu?

29 yaşında dul kaldı.

Uyuşturucu bağımlılığı ile bu karşılaştırılamaz.
Uyuşturucu bağımlısı çevresindeki herkes için tehdittir çünkü aklıselim değildir.
Ama cinsel yönelimi biseksüellik olan birinin kendine veya çevresine bir zararı yoktur. Konu sahibi abim bağımlı dese, farklı yorum yapılırdı.
Ablanız için umarım bundan sonrası hayal ettiğinden güzel olur.

Uyuşturucu bağımlılığı ile bu karşılaştırılamaz.
Uyuşturucu bağımlısı çevresindeki herkes için tehdittir çünkü aklıselim değildir.
Ama cinsel yönelimi biseksüellik olan birinin kendine veya çevresine bir zararı yoktur. Konu sahibi abim bağımlı dese, farklı yorum yapılırdı.
Ablanız için umarım bundan sonrası hayal ettiğinden güzel olur.

Cinsel hayat da evliliğin yüzde 80'i olduğuna göre böyle yönelimi olan biriyle mutlu bir evlilik imkansız.
Evlilikteki tek beklentimiz güvenlik değil neticede..

Teşekkürler iyi dilekleriniz için.
Herkes mutlu olur umarım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X